Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 13:34
Ano já vím ale ty kecy se fakt nedají číst nechápu proč se admin o to nestará asi toho má moc, smůla. Ale číst si 30stran samých nesmyslů a sem tam něco co je opravdu k věci je děs.

vím že jsem otravný kdyby byl někdo tak hodný a napsal mi dva řádky s odpovědí místo aby mě hned poslal k šípku byl bych rád. díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil autocult (04. 08. 2009 13:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 14:20
autocult :
V těch třiceti stranách nejsou jenom nesmysly. Já jsem si tam pro sebe důležité informace našel a své osobní poznatky z cesty pro ty, co nejsou líní číst , napsal. Tolik tyto dva řádky pro Vás ( asi víc jak dva nejste ochotný číst, potom nečekejte, že se doberete k nějakým informacím).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 15:02
tak moc děkuji opravdu jste tady ochotní a milí. Hned se pozná že člověk jedná s příjemnáma lidma to úsilí co vás stály ty dvě odpovědi jste mohli věnovat tomu na co jsem se ptal ale ok je mi jasné že ani jeden z vás to neví tak jen tam melou od pasu. Najdu si to sám. díky za nic!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 15:14
to Autocult:
Nic ve zlém, ale místo se vyjadřování se na nelíbivé odpovědi by bylo něco málo stran proštracháno a odpovědi nalezeny. Třicet stran to tady má proto, že se na podobné dotazy odpovídá stále dokola.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 15:22
Mám připravený kompletní prověřený itinerář cesty přes Mureck, Lenart a Ptuj pro navigaci TomTom. Tam jsem jel 22. 7., zpátky 3.8.. Pokud by někdo měl zájem, ozvěte se.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 16:22
to autocult

Tady je to -Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku-tak ušetříš 30 euro,no a ty ostatní poplatky za dálnice CZ,A,HR,tak to je různý chápeš to???



Upraveno 1krát. Naposledy upravil miroslav57 (04. 08. 2009 16:26).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 16:54
autocult ma tak trochu pravdu me osobne se take moc nechce cist vsechny prispevky, tak jsem si to nastudoval sam.
Asi by chtelo obcas trasu pripomenout a zvyraznit. Az budu mit cas dam to sem...teda pokud nebude nekdo rychlejsi.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 06:59
[files.homepagemodules.de]
[files.homepagemodules.de]
[2.bp.blogspot.com]
[i31.tinypic.com]
[www.galerie-jadran.net]

Průjezd Ptuje:
Varianta 1:Ten satelitní snímek a následná mapa jsou O.K., ale to vyznačení kruháče na samém konci trasy, těsně u dálniceje špatné- kruháč tam už není, podjede se dálnice a točí se doprava 270° a jste na konci dálnice a mažete na hranice HR.Je to krásně vyznačené na té zelené mapě.

Druhá varianta je, že po projetí nového mostu se na tom kruháči dáte doprava ( ve var.č.1 rovně), na dalším jako doleva a pořád rovně projedete po mostě (který jste ve var.č.1. podjížděli), další kruháč rovně, potom u jezera vpravo a hned vlevo a najedete na č.9 směr hranice HR.
Obě varianty jsou zakresleny na poslední mapce.
(použito od různých autorů- pouze jsem to dal do jednoho příspěvku pro ty, kterým se nechce hledat cca 10 minut)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (05. 08. 2009 07:05).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 08:43
Projeli jsme Ptuj v pátek v noci. Měli jsme tuto mapku, ale stejně jsme zabloudili. Odbočku doleva do průmyslové čtvrti jsme nenašli a tudíž jsme projeli po staru přes starý most až k dálnici, zde otočka, zpět do města a po Ormožské cestě doprava na nový most, při vjíždění na dálnici opravdu špatný pocit, je to jen esíčko na sjezd, ale co kdyby? Policie tam ale nebyla, tak fajn.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 08:46
A já za to moc a moc děkuji.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 21:29
Autocult:

Add2) Ne ze bych se chtel vnucovat, ale ja jezdim pres Maribor. Cesta je popsana myslim luxusne v mape
Jen u Ptuje bych ted jel pres nej a ne polema a lanama. Ale musis vzit v potaz, ze jsem ocekaval to nejhorsi - a to zavrenou statovku a misto ni placenou dalnici az do hranic. Takze jsem se chystal na to, ze budu muset ve finale jet i jinym prechodem. Vice info v odkazu u mapy.

Jinak tady se zda vestina jezdi pres Lenart. O Marobor cesty tu moc nezavadis.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 21:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 21:53
Tak si JirkoD otevri levy panel v Google maps.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 21:59
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:24).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 22:25
Klikni na Moje mapy a krásně se Ti to otevře.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2009 23:12
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:21).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2009 08:03
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co se mi otevře?

Nový pohled na svět. A taky to, že na světě není jenom Sovinsko, ale i jiné státy, které stojí za to, abychom je poznali.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2009 09:06
Poslala jsem Ti SZ.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2009 22:14
JirkoD:
Zkus si mapu zvetsit/zmensit. Nebo klikni na nektery objet v levem panelu (Treba caru Rakousko - Pesnica). Nebo posledni moznost v mape si najdi sam Maribor. Me to beha ve vice prohlizecich na vice pocitacich. Takze chyba asi bude ve tvem browseru...

Jinak slovni popis je jen na dokresleni. Mapa rika vse.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2009 22:27
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:23).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2009 07:59
Vyrážím do Chorvat pod Omiš v neděli odpoledne a navigace MIO 370 mi vykreslila cestu Ptují jak přes starý most na Tržec a pak na původní devítku, tak i po novém mostě a hned za ním na kruháči doprava a levým obloukem pod silnici z nového mostu vedlejšími cestami k dálnici zase na tu již výše zmiňovanou cestu na Tržec. Ptám se. Je někde na těchto objedzdných trasách problém? ( Zákazy vjezdu, zátarasy z kamenů a podobně?)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2009 21:28
Pokud můžete, pošlete mi údaje navigace na alden@seznam.cz
Předem děkuji za odpověď.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2009 09:00
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:19).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2009 16:44
16.7. v noci jsem jel do Chorvatska přes Slovince po trase Mureck - Lenart - Ptuj. Trasa naprosto pohodová. Provoz minimální. Zvěř, policie žádná. Kvalita silnice ucházející. (ne o mnoho horší, než silnice č.9 Maribor - Macelj). Na jednom úseku (asi 300m ) je trochu více propadlá a zvlněná, tak pozor. Jel jsem mezi 40 - 90km/h. Lenart v pohodě. (doprava a hned na semafóru doleva). Ptuj jsem jel přes nový most. Za mostem je silnice značená už jako dálnice, ale ceduje vinjeta tam nikde nebyla. Na kruháku asi 1km za mostem jsem jel doleva (o 270°) a najel jsem na starou silnici č.9, jinak vás to hodí na placenou dálnici. TENTO STAV BYL 16.7. Pokud jsem si v noci všiml, asi už po nájezdu na nový most nejde silnici nikde opustit. V Chorvatsku jsem se setkal s lidmi, kteří přijeli později, někde zazmatkovali a z Ptuje najeli na dálnici. Tvrdili, že výjezdy z kruháku byly zataraseny panelama. Bohužel mi nikdo nebyl schopný přesně popsat, kde to bylo. Tvrdili, že 1km dálnice je stál na pokutě 105 EUR. Dnes ráno 8.8. jsem se vracel zpět. Protože vím, že Slovinci jsou schopni všeho, v Tržeci jsem odbočil z č.9 na souběžnou silnici a jel kolem Pobrežje na Ptuj Centar. Pak přes starý most směr Varaždín. Dále už podél kolejí na Lenart. (cedule na Lenart tam jsou a i bez zapnuté navigace to bylo v pohodě a rychle). Mě se tato trasa zdá být celkem rychlá přehledná a možná i rychlejší než přes občas ucpaný Maribor. Zájemci o přesný popis trasy, nechť si pročtou stránky na tomto fóru, odkazů je zde dost.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2009 21:53
Za mostem je značená jako nájezd na dálnici,ale normálně se tam dostanete a najedete a asi po sto metrech z ní vyjedete,všichni co tudy jeli neměli problém,chtěl bych vidět za co platili ty pokuty a zpět se jezdí taky tudy a po sto metrech sjedete směr Ptuj a pak je teprve placená dálnice,ale to tu již bylo vše popsáno.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2009 22:09
Za co? Asi ještě neznáš aroganci Slovinců. Nejarogantnější a nejnafoukanější národ Evropy! Tím nechci řící, že jsou všichni Slovinci takoví...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 08. 2009 11:02
Přesně souhlasím s Enzem,jel jsem tam 28.7 a zpátky 6.8.Vykašlete se ale na nový most,normálně objedete nyní uzavřené centrum Ptuje přes starý most a na křižovatce máte možnost doleva nebo doprava.Já jsem odbočil doprava na Draženci a přes Sela a Lancova vas se napojil zpátky na starou silnici hned za dálnící přímo naproti odbočce na Tržec/dálnici nadjedete přímo v Ptuji/.Takže obojí je správně,měl jsem navigaci,ale když jsem znejistěl,podíval jsem se radši do tištěné mapy.Zpátky jsem jel přes Tržec,tam se nedá zabloudit,jedete pořád po "hlavní"silničce.Řekl bych,že cesta přes Tržec je lepší.Cesta Ptuj,Lenart,Mureck je naprosto v pohodě a nedá se zabloudit.Ve sjezdu na Mureck v serpentinách jeďte velmi pomalu,,je tam hodně zvlněná vozovka.Ostatně celá trasa Mureck až po hlavní silnici na Macejl je místy zvlněná a pozaplátovaná,takže nemá cenu divočit.smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2009 09:31
Návrat včera 21.30.Cesta tam sobota 25.7 05.00: Hostouň-Praha-D1 po Jihlavu I/38,Hatě/8.15-9.00/,Vídeň,po A2 /silný provoz,ale jelo to/,EXIT 138,Ilz,Feldbach ,Bad Radkensburg/velmi dobrá silnice,hezká krajina,nulový provoz/,Gornja Radgona/13.00/,Lenart,Ptuj -14.00/pauza v termálech na odpočinek a jídlo do 17.45/v Ptuji 2x DN/mezi místními,tak jsem nemohl jet po Zagrebšska cesta na Tržič a Podhledik,nájezd na nový most,přes kruháče na razcep Draženci,nadjezdem přejel dálnici,vpravo dolů a byl jsem na konci dálnice,po asi 200 m minul značku "Konec dálnice /nikde policajti,pak 9 km před Trakoščanem gužva/od 18.00-19.20/,pak cesta po dálnici až po Dugopolje/od Zagrebu silný provoz,který s přibývajícími km. slábl-u Dugopolje jsem byl sám/ a ve Splitu v přístavu u mola č. 20 jsem byl v 00.15h 26.07.Silný vítr,moře neklidné,trajektem na Hvar v 01.30/stál jsem na přídi asi druhý v řadě a tříšť slané vody oplachovala všechna auta/.V SG ve 03.45,v ID v 04.15.
O dovolené nemá cenu nic psát,"kýčovité" počasí,modrojas a teplo,moře jako "kafe".po větru jako ledová kávasmoking smiley.
Návrat v neděli 09.07.z Hvaru/SG/ prvním trajektem v 05.30ve Splitu v 07,30/prý rychlostí 12,5-13 uzlu/na Dugopolje v 07.45.Na dálnici až po Lučko/11.30/ slabý provoz-ti co platili hotově 1.km fronta,na Demeje/můj případ/nikdo-slečna si od vás vezme lístek a pl. kartu/i když mám čipovou nezadával jsem PIN/-vyjede karta i ůčet a za 5sekund jedeš pryč.Na hranicích minimální provoz,jízda až po Ptuj/12.30-13.30/,před začátkem zpoplatnělého úseku nové dálnice odbočka na Ptuj center/zase pauza na jídlo,pak na Lenart/špatně jsem odbočil,nemám sice navigaci,ale hodnou ženu,která mě pochválila,že vidíme hezkou krajinu,napojení na hlavníLenart Mureck,/před nájezdem na A2 /14.30/je pumpa s cedulí prodej známek/7,60 Euro/poté do Vídně/17.15/ po dálnici-plynulý provoz-Hatě I/38,na Pávově D1-silný,ale plynulý provoz.Baranďákem a kouskem obchvatu ve 21.30 až domůTam 1109km,zpět 1139 km.cool smileysmileys with beer

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2009 09:48
Přes Ptuj po starém mostě,za vodou hned doleva a po Zagrebské cestě kolem Tržce na devítku cca 10 km před hranicí.Domů to samé a bez problémů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 11:04
Včera jsem se vrátil z HR. Musím potvrdit že po přejetí nového mostu ve Ptuji a cestě dál k dálnici zjistíte až na nájezdu kde je značka Dálnice až po 100 metrech kdy zase končí, že jedete po zpoplatněném úseku. Jak jsme tu někde četl těch 100 m stálo někoho105 euro, asi oprávněně. Proto tahle varianta cesty tam není úplně bězpečná. Zpět jsem to měl vyzkoušeno už 16. 7., tam se normálně najede a před značkou Dálnice se odbočí na Ptuj. Sám jsem zkusil variantu odbočit z E59 před dálnicí na Videm do Tržce a pak do Ptuje, před centrem doprava na Zagreb a dojedete na kruháč za novým mostem, opačně zanačeném jako Ptuj-zachod, pak už normálně na dalším kruháči doleva a na světlech znovu na Lenart. Cestou tam jsem viděl i hromadu písku v centru Ptuje, ovšem také značenou objížďku, žádný úmyslný zátaras pro objížděče kvůli dálnici.
V rádiu hlásili na Lučku kolonu 4 km, odbočka na Demerje a placení kartou je asi 2 km před Lučkem. Sjel jsem proto už v Karlovaci k MC Donald na oběd a pak pokračoval už po staré přes Jasterbarsko až do Zagrebu. Zde hned po příjezdu k dálnice sjezd v pravo a pak se napojíte až za mítnicí. Do Jasterbarska sice samá vesnice ale jel jsem pořád 60-70, pak už asi jen jedna. Určitě se vyplatí sjet z dálnice na Jasterbarsko a pokud je,vyhnout se koloně. V sobotu odpoledne hlásili v červenci v rádiu i 14 km..Ještě musím vychytat do příštího roku objezd Macelje. Tedy pokud pojedu o Víkendu. Cestou tam v sobotu 1. 8. v protisměru stála dálnice ve 22.00 před Maceljem na červenou před jedním tunelem cca 5 km od hranic. V neděli to celé od poslední mítnice přes obě celnice dělalo 1 hodinu. Za tu dobu bych to měl už objeté, možná z Krapiny přes Rogatec. Jezdím jinak ve všední dny v noci a to nejsou problémy nikdy..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.