Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 16:25
Jasně že je. Na třetí kruháču doprava a po cca 200 metrech nalevo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 16:35
ahoj, dneska vyšla českobudějovická Sedmička, kde několik jihočechů popisuje, kdy objížděli slo hranici směr Mureck-Lenart_Ptuj a jak museli zaplatit 600 euro, aniž by jeli metr po dalnici eye rolling smiley nepomohlo nic, až dalnici vubec nepoužili, celníci jim řekli, že je pozorovali dalekohledem, i když na jejich trasu vubec nemohli vidět, cituji, nepomohl křik, slzy, ani volání na českou ambasadu, kde jim poradili, aby raději zaplatili, že proti úřední moci v daném státě nelze bojovat, hrozí tam zadržení dokladu až na 24 hodin , to jim prej hodně nahrava
zastavili je hned za Ptují, meli zde vyhrazeno část silnice a do odstavné části navádějí auta
tak pozor na to! winking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 16:40
U Ptuje není celnice, to je nějaký divný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 17:34
Někteří totiž najedou na poslední km za Ptujem, ale to je právě špatně. Občas je to tady v návodech jak objet dálnici. Správně se musí jet ještě na Tržec a až za ním najet na silnici číslo 9. Tady to máte přesně:
[maps.google.com]
a tady video:







Upraveno 3krát. Naposledy upravil surac (28. 07. 2011 17:49).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 17:41
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 17:41
překrásně hloupá příhoda....smiling smiley
prostě v Ptuji blbě odbočili, místo na jih ke konci dálnice se dali na západ silnicí č. 2 přes Hajdinu a vyjeli na dálnici....motat sem tržec je blbost....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (28. 07. 2011 18:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 17:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 18:08
Tak těď mi teda řekněte je to nějaké divné???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 18:10
už jsem to opravil, chybička se vloudila -)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil surac (28. 07. 2011 18:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 18:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 18:29
podojili to za 600 € zřejmě takto :
[abeler.sweb.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 18:31
To sasann12 :jela jste tudy někdy? Tam ani nemají kde vytvořit onen "odstavný pruh".Dopravní značka s informací,že najíždíte na dálnici na které nemusíte mít vinětu je několik desítek metrů před přivaděčem.Tzn.museli by ty auta odstavit téměř pod touto značkou.Pochybuji,že by jim na to někdo skočil,tak blbej snad člověk být nemůže i kdyby byl před uniformou podělanej strachy.
Další místo je oněch 200m dálnice(NEPLACENÉ),tam už je to ale naháněné do jednoho pruhu a dálnice takřka okamžitě končí.Opět není kde odstavovat nějaká auta.
A odstavný pruh za koncem dálnice?Kde?Je to okreska na které se sotva minou dva autobusy.
Je to nesmysl a další to ještě podporují,viz kauza Tržec.Jezděte proboha podle dopravních značek a nemusíte mít strach.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 18:34
To mack: možná je to tak.Pak ale vědomě vjeli na placenou dálnici,tak čemu se diví,že?

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 19:31
Zbytečně nafouklá bublina. Průjezd Ptujem a nájezd na silnici 9 jak ukazuje mack je v pohodě. Několikrát osobně vyzkoušeno!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 19:59
no pravěže oni to jeli dobře! vyjeli až za dalnici, vůbec po ní nejeli, jinak by nebylo co řešit, nezajímala je trasa z navigace nic, prostě občas někoho zkasírujou neopravněně eye rolling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:02
Neoprávněně? Před sjezdem je velká značka a na ni přeškrtnutá viněta. Když se potom někdo nechá zkasírovat, může si za to sám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:03
a zastavili tam celkem šest aut, víc se jím prý nevešlo, každý dostalo po 150 eurech, (600 euro - 4 auta po 150 z českých budějovic) a nejeli ani metr po dalnici!! v novinach je i mapa, kde vyjeli, jeli to dobře, volali na ambasadu do čech, do slovinska, ale zaplatit proste museli na miste, pravnici i z cech radili, ze radsi zaplatit, ze pak je to jeste horsi , kdyby vjeli na dalnici, tak by to nedavali do novin a nekontaktovali tolik uradu , slovinci to nesnasi, ze to cim dal vic lidi objizdi a zacli tohle delat angry smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:06
a co meli jako dělat? než to zaplatit? nechat si zabavit na 24 hodin doklady a pak zaplatit pokutu o 50% dražší? proto pravě všude volali, co mají dělat, když nic neporušili, davam to sem jenom jako varovani, ze se to muze stat, je jasny, ze denne to asi nedelaji, na netu to jeste neni na Sedmice , jinak bych dala odkaz
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:06
Moc se mi tomu nechce věřit. Značky snad platí všude stejně. Ale na druhou stranu, slovinci jsou naštvaní a možný je nakonec vše. angry smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:07
Zítra večer vyrážím na Šibenik, radši to vezmu přes ten Tržec, těch 5 min. navíc mě nezabije.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:14
grinning smileyNezlobte se,ale nechce se mi věřit,že by Sl. policajti byli takoví střelci a vymýšleli takové nesmysly.Kdyby rychlost,tech. stav nebo jiné znepříjemnění cesty hůře prokazatelné,budiž.Ale kasírovat někoho za jízdu po dálnici když po ní nejel,to mi přijde přitažené za vlasy.Aby to nebylo podobné,jako loni ta hromada písku na silnici.

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:21
Karle, na to jsem si taky vzpomněl. smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:24
ja se vubec nezlobim, jen sem davam, co vyšlo dnes v jihočeských novinách, nic víc, každý už si opravdu o tom musí obrázek udělat sam smiling smiley Taky mi to přijde neuvěřitelný, když po dalnici nejeli, trvat na pokutě eye popping smiley jenže pravnici z čech radili, že at to zaplatí, to je pokuta o polovic levnější, a vše zaprotokolovat , jinak je tam i číslo, kam volat, kdyby něco
tady je pohotovostni linka
české velvyslanectví ve Slovinsku 00386/41/679103

jinak opravdu je to tam šíleně přísný, slovinci mohou zadržet při podezření z přestupku cizincům všechny doklady až do jeho vyřešení, dokonce mohou podezřelému omezit dočasně svobodu! Pokud řidič zaplatí pokutu na místě, sníží mu její výši na polovinu (opsano z novin)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sasann12 (28. 07. 2011 20:25).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:28
No, oni v novinách někdy pěkně kecají. thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:31
No pěkné,teď babo raď,asi raději sjedu až na Tržec,nechci v noci řešit s pitomýma policajtama přestupek,co jsem nespáchal,to by bylo asi drsný!

Takže budu muset na předposledním kruháči jet místo rovně hned na první výjezd doprava,na dalším na posledním,kolem benzínky Petrol a pak silnici Zagrebska cesta až do Tržec,je to tak?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Krepi (28. 07. 2011 20:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:44
Krepi, my jsme to chtěli objet, ale nakonec na to kašleme, nezname to tam, z toho kousku mame strach, abysme blbe nenajeli, tak prostě jednou za rok tech 30 euro na dovolenou dame eye rolling smiley ono se někdy šetřit nevyplací, ale kdo to tam zná , tak bych to objela taky yawning smiley ten članek v novinach - i bych tomu věřila, ze naky zmetci slovinsky to mohli udělat, naopak i ti turisti mohli kecat, a najet blbě, je to fakt těžko soudit, jen jsem sem dala, co vyšlo, pro zajímavost a opatrnost yawning smiley
je tady i mapka, jak jeli, je vyznacenej konec dalnice, oni najeli az za (vsude kolem je napis Drazenci) a hlidka stala az za tou dalnici a tam je chytli (to je popissmiling bouncing smiley)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sasann12 (28. 07. 2011 20:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:53
Koukám do Sedmičky na netu a nikde ten článek nemohu najít!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 20:55
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 21:09
Tak reaguji na to,co tu je,že hned za Ptujem za nájezdem,tak nevím,proto jsem to také hledal na netu v Sedmičce z ČB,ale nenašel.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 21:10
Krepi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No pěkné,teď babo raď,asi raději sjedu až na
> Tržec,nechci v noci řešit s pitomýma policajtama
> přestupek,co jsem nespáchal,to by bylo asi drsný!
>
> Takže budu muset na předposledním kruháči jet
> místo rovně hned na první výjezd doprava,na dalším
> na posledním,kolem benzínky Petrol a pak silnici
> Zagrebska cesta až do Tržec,je to tak?

Je to tak. Je to naprosto v pohodě. Jel jsem to letos tam i zpět s menší obměnou - na kruháku před Tržcem jsem odbočil na Videm a jel jsem po 609 přes Cvetlin.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (28. 07. 2011 21:19).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.