Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 08. 2014 23:25
Nemůže být problém pouze v tom, že se z nějakého důvodu zdržela aktivace v systému, a v okamžiku vjezdu na Lučku ještě nebyla krabička aktivní?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 06:36
Nevím kdy se vracíš domů,ale když pojedeš v pracovní dobu tady tak se pouze stavíš na prodejních místech a krabičku ti vymění. Podle mě to bude baterie. Vem llístek a při placení podej obsluze lístek i s krabičkou. Jde takhle platit i v tunelu Ilija akorát si musíš zavolat obsluhu přes tlačítko. Krabičku ti vymění ,ale půjde až za 30min. Takže si zase vezmeš lístek a opět podáš obsluze na výjezdu. Pro kontrolu bych po těch 30minutách sjel z dálnice a při nájezdu zpět vyzkoušel zda již je vše ok. Letos jsem krabičku měnil tak kdyžtak můžu být konkrétní.
Pání vezme krabičku a položí na čtecí zařízení které má u počítače. Když je něco špatně krabička nepípne - nekomunikuje s pc. Vypíšou ti protokol o výměně a převedou ti na novou krabičku kredit. Přihlašovací údaje ti zůstanou původní takže si je poznamenej. (Přihlašuji se číslem krabičky které mám nyní jiné ).

Spíš by mě zajímalo ,zda výměnou krabičky nastupuje jako u nás opět 2 letá záruka. Kdyby ano a jel jsi mimo pracovní dobu, tak můžeš krabičku vyměnit až příští rok a získal by jsi rok garance navíc. O slevu nepřijdeš když budeš podávat krabičku. Přijdeš pouze o komfort.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil petr70 (14. 08. 2014 06:58).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 08:18
Jedeme dvě auta a v jednou bude ENC s dostatečným kreditem. Pojedeme v noci a pokud nebudeme mít štěstí se zakoupením druhého ENC-máte , prosím, někdo zkušenost s projetím 2 aut na jedno ENC?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 08:37
no ja som mal krabičku aktívnu ihneď - ako som ju vo Varaždine kúpil, hneď som s nou prešiel bránou a zaznamenalo ma. Ináč ja sa prihlasujem na internete v tvare priezvisko.meno a heslo mám asi 8 čísel čo mi dali. Na mail mi neprišlo nič, len mi rovno vytlačil papier, kde boli prihlasovacie údaje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 08:55
hhasy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> máte , prosím,
> někdo zkušenost s projetím 2 aut na jedno ENC?

zajímavé. jak byste to chtěli provést?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 09:01
Asi jediné řešení bude první vozidlo nechat projet komplet ENC a druhé vzít si lístek a po průjezdu prvního vozidla cílovou branou zaplatit ten lístek ENC krabičkou... asi těžko ten systém dovolí duplicitu na trase smoking smiley
Nicméně nikdy jsem to nezkoušel...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 10:20
hhasy, jestli to budete zkoušet dle návodu Slavkova, které je zřejmě jediné technicky možné, tak dej pak vědět, protože by mě to zajímalo a nejen mě, jak to dopadlo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 10:52
Při své první cestě do Chorvatska (2. - 9. 8.) jsem se rozhodl zakoupit ENC a využívat výhod s ním spojených.

Vize byla jasná.

Předvyplněný formulář od HACu, zastavit na NP Žuta Lokva, jít zkusit koupit. V případě neúspěchu to zkusit někde dál až na Zadar 1, kde byl sjezd.

Realita trochu jiná, ale úspěšná.

Poté co jsem se na Jankomiru rozhodl nečekat v koloně na Lučko, odbočit na A3 na Lublaň a na tzv. starou směr Jastrebarsko, zastavil před NP Jastrebarsko s tím, že chci ENC. Pán v budce porozuměl, kývl a šel jsem s ním do kanceláře. Když začal vyplňovat nějaký papíry s hlavičkou ARZ jsem si uvědomil, že je něco trochu jinak. Říkám, že mám formulář HAC. On, že nevadí, že to funguje i tam, což jsem věděl taky. Pak si říkám, sakra přece odtud neuteču, tak jsem na to hodil bobek, kartou platil 420 kn, zvěčnil svůj autogram a jel si užívat výhod.


A teď prosím o radu zkušenějších majitelů ENC od ARZ. Vytvořil jsem si svůj účet a zaregistroval ENC na enc.arz.hr. Viděl jsem tam nájezd v Jastrebarsku, sjezd v Zadar 1, kolik to stálo a zůstatek. Pak cesta domů přes FastENC na Demerje. Teď, když se přihlásím tak mám zůstatek 0 kn a průjezd Zadar 1-Demerje tam vůbec není. Ale průjezdem Demerje se to nestalo, protože když si vyfiltruju provoz jen do 6. 8. tak tam je zůstatek 216,26 kn. Ale po 7.8. je 0 kn. Prosím o radu co s tím. Díky moc.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 11:11
Děkuji za tip. Nicméně doufám v to, že budeme mít v noci štěstí na ochotného Chorvata při koupi vlastního ENC. Pokud ne, vyzkoušíme, uvidíme a výsledek sdělím ostatním.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 12:47
já bych měl osobně trochu strach, že až půjde někdo s krabičkou k druhému vozu, tak může dojít k pípnutí směrem na dálnici. proto bych radši použil pro přenos alobalový pytlík a preventivně se pomodlil. cestou k moři na malé mýtnici problém snad nebude, na demerje si to představit neumím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 13:47
Omlouvám se zvídavý dotaz:

Před chvílí mně přinesl kolega krabičku ENC a vzhledem k tomu, že už brzy vyjíždíme, nemám možnost pročíst předchozí příspěvky a nevím , co s ní: :-)

Jak zjistím, jaký zůstatek je na kartě ( majitel to přesně neví )?
Na Lučku při cestě k moři projedu jakoukoli branou nebo už ENC ?
Jak navýším kredit na kartě?

Díky moc za rychlé rady :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 14:06
Hanka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Omlouvám se zvídavý dotaz:
>
> Před chvílí mně přinesl kolega krabičku ENC a
> vzhledem k tomu, že už brzy vyjíždíme, nemám
> možnost pročíst předchozí příspěvky a nevím , co s
> ní: :-)
>
> Jak zjistím, jaký zůstatek je na kartě ( majitel
> to přesně neví )?
> Na Lučku při cestě k moři projedu jakoukoli branou
> nebo už ENC ?
> Jak navýším kredit na kartě?
>
> Díky moc za rychlé rady :-)


Musí mít přihlašovací údaje ke krabici,kde se dohledá zbytek kreditu,jinak to ukazuje hned u závory na mýtnici,když tam přijedeš.S ENC jedeš přímo na ENC na mýtnici.Kredit se navýší právě přes přihlášení se na majitele a přes účet,nebo potom na prodejních místech ENC v pracovní dobu stačí přijít s krabicí a dát Kuny a obsluha dobije kredit,ale pozor není otevřeno přes noc...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 14:41
Hanka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Omlouvám se zvídavý dotaz:
>
> Před chvílí mně přinesl kolega krabičku ENC a
> vzhledem k tomu, že už brzy vyjíždíme, nemám
> možnost pročíst předchozí příspěvky a nevím , co s
> ní: :-)
>
> Jak zjistím, jaký zůstatek je na kartě ( majitel
> to přesně neví )?
> Na Lučku při cestě k moři projedu jakoukoli branou
> nebo už ENC ?
> Jak navýším kredit na kartě?
>
> Díky moc za rychlé rady :-)


Ak sa jedná o zariadenie od ARZ dá sa zostatok zistiť aj SMS-kou v tvare ARZ medzera S medzera ČÍSLO KRABIČKY, kde za číslo krabičky sa zadáva posledných 10 čísel z čísla krabičky, a odoslaním na tel.čís. +385 99 651 5555, funguje to aj mimo chorvátska, bez ohľadu na operátora.

Dobíjať sa dá cez kupóny (bon-y) SMS v tvare ARZ medzera ČÍSLO KRABIČKY (posledných 10 čísel z krabičky) medzera KÓD (uvedený na kupóne), odoslať na tel.čís. +385 99 651 5555
Kupóny sa dajú kúpiť v novinových stánkoch TISAK. Tu je aj Kiosk locator, kde sú novinové stánky Tisak.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (14. 08. 2014 14:51).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 15:32
DOBÍJENÍ KRABIČEK 0-24 HOD. NA MÍTNÉ BRÁNĚ.

ENC uređaje možete nadoplatiti gotovinom ili bankovnim karticama na prodajnim mjestima za vrijeme radnog vremena ili na sljedećim naplatnim stazama od 00:00 do 24:00 sata u nadležnosti Hrvatskih autocesta d.o.o.

Osim na navedeni način ENC uređaj možete nadoplatiti virmanom, SMS bonovima, te putem WEB portala naplate bankovnim karticama i internet bankarstvom.
Nadoplata ENC računa putem internet bankarstva vrši se na sljedeći način, uplatom na:
žiroračun HAC-a broj 2340009-1502010330,
IBAN: HR1523400091502010330 gdje se u pozivu na broj upisuje prvih 12 znamenki s ENC uređaja
kreiranjem ponude putem web portala naplate [prodaja.hac.hr] na kojoj je vidljiv poziv na broj
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 15:51
pekna kopie....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 19:27
Nemusel bych to kopírovat kdyby jsi nepsal nesmysl. Pozoz není otevřeno v noci. Dobíjet se dá 24hod. Nakoupit nebo vyměnit krabičku pouze v pracovní dobu prodejních míst.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 20:46
peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ak sa jedná o zariadenie od ARZ dá sa zostatok zistiť aj SMS-kou v tvare ARZ medzera S medzera ČÍSLO KRABIČKY, kde za číslo krabičky sa zadáva posledných 10 čísel z čísla krabičky, a odoslaním na tel.čís. +385 99 651 5555, funguje to aj mimo chorvátska, bez ohľadu na operátora.

Jednoduchsie je stiahnut si aplikaciu pre iPhone alebo pre Android

Mas tam vsetko: aktualny stav konta, prejazdy, dobijanie...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 21:04
Takže k mému včerejšímu dotazu:Vyrazil jsem do Splitu od Šestanovace.ENC se chytlo na poprvé a je plně fuknční a to vyzkoušeno i cestou nazpět.Jen nechápu to "zakopnutí" na Lučku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 22:07
Jinak co se týče toho dobíjení Bonem koupeného např. na stánku, tak to vypadá, že už lze dobíjet kredit i se zahraničního telefonního čísla. HAC uvádí v návodu telefonní číslo na které poslat SMS, pokud má člověk zahraničního operátora. Viz. stránka http://hac-onc.hr/hr/naplata-cestarine/enc/nadoplata-enc-a-sms-om
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 22:10
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemusel bych to kopírovat kdyby jsi nepsal
> nesmysl. Pozoz není otevřeno v noci. Dobíjet se dá
> 24hod. Nakoupit nebo vyměnit krabičku pouze v
> pracovní dobu prodejních míst.


pane chytry pisu vlastni zkusenost tak se neser! k Tve dokonalosti ...existuje tzv překladač



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (14. 08. 2014 22:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2014 22:33
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pane chytry pisu vlastni zkusenost ...

Ty máš vlastní zkušenost, že jsi u obsluhy mýtnice (v budce) v noci nemohl dobít kredit??

PS: jsou slova, která do slušného fóra nepatří, pokud s tím máš problém, tak se běž vyřvat do lesa nebo na fotbal a tady pak piš slušně, dík.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 07:16
Díky všem za info - nakonec odjíždíme až zítra, tak vše v pohodě stihnu.

P.S. V žádném případě jsem nechtěla rozpoutat bouřlivou diskuzi - prosím v klidu :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 07:57
jirkatoledo - chlapče ,nauč se komunikovat. To ,že si pleteš nákup krabičky s dobíjením je tvůj problém. Ale to ,že píšeš lidem ,kteří mají dotaz na dobití kreditu blbosti ,už tvojím problémem není. Než něco napíšeš tak si to ověř.
A to ,že jsem sem vložil originál textu ze stránek HACu je důkaz toho ,že nematu lidi svým nepodloženým názorem.
Bohužel jseš jeden z těch co musí vše komentovat i když nemá ani ponětí o tom jak to ve skutečnosti je.
Nejsem dokonalej,ale než bych poradil někomu špatně, tak radši neradím a necpu se do odpovědi o které nic nevím. Jako ty.

A pokud se nepletu máš krabičku od 6.8.2014, tak kdy jsi jí prosím dobíjel? Vždyť ty ani nevíš na co odpovídáš. Umíš vůbec číst?



Upraveno 3krát. Naposledy upravil petr70 (15. 08. 2014 08:12).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 08:12
Dobít kredit přes účet HAC kartou se mně nepodařilo - nějaká chybka se vloudila.

Jestli tomu dobře rozumím, můžu dobít kredit nonstop v hotovosti ve Varaždinu, brána č. 3 ( čerpáno ze stránek HAC ) ?

Korisnici ENC uređaja Hrvatskih autocesta d.o.o. nadoplatu ENC uređaja mogu izvršiti na sljedećim izlaznim naplatnim stazama (isključivo iz vozila) od 00:00 do 24:00h:

Autocesta Naplatna postaja Br. naplatne staze

A3 N.P. BREGANA 9

A4 N.P. SVETA HELENA 6, 7

A4 N.P. VARAŽDIN 3

A1 N.P. ŽUTA LOKVA 3

atd ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hanka (15. 08. 2014 08:13).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 08:13
Hanka - ano mužeš dobít jak píšeš. Občas to hodí chybu,ale kredit se přesto dobije. Zkontroluj si účet v bance i kredit na ENC.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (15. 08. 2014 08:16).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 12:42
Já dobíjím ENC kupóny z Tisaku a jde to velice rychle.

Pro informaci mám ENC od 11.7.2014.
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 12:52
ad dollpa : ... prosím postup, ať nejsem za hňupa ...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2014 13:24
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jirkatoledo - chlapče ,nauč se komunikovat. To ,že
> si pleteš nákup krabičky s dobíjením je tvůj
> problém. Ale to ,že píšeš lidem ,kteří mají dotaz
> na dobití kreditu blbosti ,už tvojím problémem
> není. Než něco napíšeš tak si to ověř.
> A to ,že jsem sem vložil originál textu ze stránek
> HACu je důkaz toho ,že nematu lidi svým
> nepodloženým názorem.
> Bohužel jseš jeden z těch co musí vše komentovat i
> když nemá ani ponětí o tom jak to ve skutečnosti
> je.
> Nejsem dokonalej,ale než bych poradil někomu
> špatně, tak radši neradím a necpu se do odpovědi o
> které nic nevím. Jako ty.
>
> A pokud se nepletu máš krabičku od 6.8.2014, tak
> kdy jsi jí prosím dobíjel? Vždyť ty ani nevíš na
> co odpovídáš. Umíš vůbec číst?
Děkuji za optání...


omlouvám se za veškeré chybné informace, které jsem tu napsal. a děkuji za milé osloveni "chlapče", které mi opravdu polichotilo. ....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (15. 08. 2014 14:50).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2014 00:36
Hanko postup jak dobít kredit přes SMS jsem vložil o pár příspěvků výše.
Koupíš si BON na stánku nebo na benzince. Bude se jednat normálně o učtenku vyjetou z pokladny na termopapíře.
Napíšeš na telefonu SMS podle tvaru: 14místné_číslo_bonu-12místné_číslo_ENC a pošleš na číslo +385912080422. Ta pomlčka mezi čísly tam musí být!!!

Toto je návod pri ENC krabičky od HACu. Dobití krabičky on ARZ popsal peter964 zde na stránce výše.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2014 07:43
funguje to dobitie bonom aj z českého či slovenského mobilného čísla?

bonom sa dá dobíjať ináč aj cez internet - po prihlásení sa na prodaja.hac.hr
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.