Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 14:40
Prosím dokáže někdo poradit.
Snažil jsem pročíst vlákno ale buď odkazy nefunkční nebo info již staré a i tak je ve vlákně velký zmatek.... sad smiley
Chci si pořídit ENC. tak se ptám

1.Kde přesně nejdříve se dá ENC koupit při použití přechodu Macelj.

2. co vše potřebuji
a/formulář ? Kde jej stahnu...
b/.....
c/......

3. Případně další info..

díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 14:47
Asi Ti někdo odpoví přesněji, ale myslím, že na mýtnici Lučko. Teoreticky nepotřebuješ skoro nic, jen čím zaplatit a nějaký doklad totožnosti. Použití formuláře může nákup pouze urychlit. Kde jsou ty časy, kdy jsem v roce 2011 koupil ENC paket normálně na benzince, bez registrace a v akci bez platby za přístroj.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 15:25
Pro Ttom

ad 1) Tak, tak mělo by to být Lučko.

ad 2a) tady máš link na formulář http://hac-onc.hr/sites/hac-onc.hr/files/cr-collections/7/pristupnicafizikeosobehr.pdf

to MartinR
Dík za připomenutí , rok 2011 to teda byl s tím nákupem ENC za cenu kreditu.

Jinak ENC používám od roku 2009, tj. pátým rokem a baterie zatím OK.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 15:35
isquash

to je super dík ještě se zeptám na Lučku ho koupím kde ? Nevíš přesně?
Funguje ihned takže koupim na Lučku a hned jedu branou ENC ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 16:57
Tady to je skoro všechno, stačí jen trochu číst... www,uamk.cz
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 18:24
myslím,že jsme mimo vlákno je o ENC,jel jsem na Varaždin proto,že Macelj - Zagreb se musí platit,nelze použít ENC.Trasu Ptuj Varaždin jsem nejel,asi zkusím letos.Dík za informaci.M
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 20:22
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady to je skoro všechno, stačí jen trochu číst...
> [url=http://www.uamk.cz/dalnicni-poplatky-chorvats
> ko/dalnicni-poplatky-enc-chorvatsko]www,uamk.cz[/u
> rl]

Akorát ty malé parkovišťátka, které jsou vyznačena na té stránce UAMK, budou ve dne na 99,99% plná a navíc na to druhé je zákaz vjezdu. Je lepší vjet do objektu ARZ. Vrátný vás tam pustí a pošle vás na velké parkoviště vpravo za bránou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 21:29
ENC HAC - dobití kreditu kartou, tak se chci do toho dát a píše mně to "To activate this service contact the nearest Hrvatske Autoceste office.For more information about this service see Adding Funds Instructions or call 0800 0422 toll-free."
Teď si uvědomuji, že to vím už rok, že to tam píše, ale celou dobu jsem s tím nic nedělal a teď budu na poslední chvíli panikařit. Neporadíte co s tím?

Edit
Blbnu, to co to píše je v sekci Credit Cards, ale kredit se dobíjí v sekci Add Funds a tam už to funguje.
Tak nevím k čemu tam ta sekce Credit Cards je.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Puamik (07. 07. 2014 21:32).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 21:31
je to blbosť, proste si dobi kartou kredit cez nadoplatu a hotovo, netreba si kartu registrovať.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2014 21:55
Mám pocit, že registrace kreditní / debetní karty k ENC je nutná pro účtování kategorií 3 a 4 smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:04
Omlouvám se, pokud toto vlákno nesleduji přesně,ale na UAMK webu je sekce, k enc krabičkám a cituji" !Pozor! Pokud máte vozidlo francouzské výroby (Renault, Citroën), vyndavejte při průjezdu mýtnicí krabičku z okna. Bohužel u těchto vozidel je totiž problém s materiálem čelního skla a je možné, že když to neuděláte budete platit 2x za jeden úsek nebo vás to nepustí."

Stalo se toto již někomu? Znovu se omlouvám, pokud to tu někde je, ale po "zhoření osobáku" jsem minul hlavní vlnu enc a s dodávkou jsem se vyhýbal enc přes slovinsko směr istrie. Letos měním názor. Díky za pochopení. smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:23
Mám Peugeota a nemám s enc sebemenčí problém. Přilepené jej mám vedle zrcátka.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:23
Ano, již několik majitelů "šnekožroutů" zde popisovalo průjezd s krabičkou z okna.... rovněž vyhřívané čelní sklo tvoří Faradayovu klec, tudíž brání průchodu elmg. pole smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:26
Tak znova: žádný problém nebyl.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:41
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak znova: žádný problém nebyl.

"Tak znova"?, podívej se na čas odeslání příspěvků... OK, zrovna ty jsi problém neměl....
Já s jistotou vím, že zde na fóru ty příspěvky jsou... namátkou např. uživatel nevolej, takže klídek smileys with beer
Vrchní pokovený pruh a vyhřívané okno jsou potenciální problém smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:46
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano, již několik majitelů "šnekožroutů" zde
> popisovalo průjezd s krabičkou z okna.... rovněž
> vyhřívané čelní sklo tvoří Faradayovu klec, tudíž
> brání průchodu elmg. pole smoking smiley

Faradayovu klec tvoří celý auto proto mu do jistý míry nevadí blesk
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 16:49
Slavkov: děkuji Ti dnes již podruhé, protože stručněji a přesněji to ani nešlo smileys with beer
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 17:24
Mám Peugeota, na ENC se teprve chystám, takže zkušenosti nemám. Ale v práci máme závoru ovládanou na kartu s RFID čipem, nad vjezdem je umístěna anténa a na rozdíl od kolegů já musím kartu kartu vystrčit z okna.

V návodu k autu mám ale napsáno, že vyznačená zóna kolem zrcátka pokovená není a tam by to mělo fungovat. Píšou to i na stránce [www.hac.hr] :

"If your vehicle has a windscreen with thermal protection:
Majority of windscreens with thermal protection have a non-metal window which is usually located behind the rear-view mirror, above or under the base slightly to the left. Sometimes this window is located on the bottom of the windscreen."

Takže vyzkoušíme, uvidíme. Lepit to asi nebudu, dvě dálniční nálepky a nálepky z TK a EK (ano, u nás na Slovensku se lepí na čelní sklo) mi tam bohatě stačí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 18:04
Já s meganem r.v. 2006 bez problémů. Kolega z práce s mým půjčeným ENC s Peugeotem 308 r.v. 2012 bez šance - musel ENC vždy vystrčit z okna. Zkrátka jak kdo a kdy...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 18:14
Scenic II r.v. 2007 - žádný problém jsem vloni nezaznamenal. ENC v orig. držáku na čelním skle za zpět. zrcátkem.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 19:32
mám Renault Megane Clasic, r.v. 2001, s pokoveným předním sklem (tak jsem to slyšel) a s UV úpravou a musel jsem krabičku vyndávat ven z okna. U starších typů navigací (horší čip) byl i problém s příjmem signálu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 20:11
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Faradayovu klec tvoří celý auto proto mu do jistý míry nevadí blesk

Tak potom Ti odporucam pozriet tento TOP GEAR grinning smiley (konkretne od 3:40 min.)

[youtu.be]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2014 22:07
ENC položené na palubovke za sklom, ani nie nalepené za zrkadlom - žiadny problém - Clio 2012.... ináč som cestou spať dnes vyskúšal aj fast ENC na demerje a išlo to ako po masle, asi 40km rýchlosťou sme prešli bez problémov.... pravým pruhom, ľavý, ktorý vyhadzuje pri probléme spať na Lučko bol zahradený kuželkami
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 07:06
Jen taková drobnost. Na Demerje se mi v pruhu FAST ENC naposled stalo to, že se mně závora neotevřela a poslalo mě to na normální bránu. Za mou jel ca 5-7 m WW Golf a dopadl stejně. Myslíte, že to mohlo být tou malou vzdáleností mezi auty?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 09:01
Moje čerstvá zkušenost z letoška - cesta v noci klasikou Macelj, Lučko, ... a snaha koupit ENC přesně dle propozic co se všude vidí (tedy 0-24 na všech mýtnicích). A jak to bylo? Je to asi stále ještě balkán, takže:

1. Lučko: odstaveno na prázdném malém parkovišti, výprava za obsluhou a cca 3h ráno, noc mezi všedními dny. Dva studenti ve vestách a už se ke mě ženou bože co tam kam lítám mezi auta. Říkám chci ENC a jdu k tamtý boudě, mluví anglicky, chápou a kategoricky odpovídají ten se v noci přeci koupit nedá. Podobně kategoricky odpovídám že mé informace jsou jiné a koupit se dá a neřeším je a skáču dál mezi auty asi k 7. boudě uprostřed která jediná je obsazená. V boudě dva chlapíci jeden se žene ke mě říkám že chci ENC. Mluví anglicky taky - pane nemáme, vyprodáno. A je po prd...li, co? Říkám všecky? Dyť je jich 6 druhů (3 varianty od ARZ a 3 od HAC). Ne nemáme nic. Buď je to pravda anebo nechtěl těch 7 pruhů skákat zpátky a něco mi někde štrachat. Jdu tedy s nepořízenou a cestou zpět alespoň vynadám studentům že ENC se v noci prodává, pouze že není (to jsem si ještě myslel že to tak je).

2. Karlovac: sjíždím, jedna bouda svítí, jdu do ní. Zde už se anglicky nemluví ale chápe se co chci, nene pane v noci to koupit nejde. Ne nejde a hotovo, nepřesvědčím ho. Točím to na zebře nazpátek nic neplatím jedu dál

3. Bosiljevo: jedna bouda svítí, opět nikde nikdo. Stejný verdikt, v noci se nedá koupit. Je tam evidentně sám a nevyleze. Otočit se už umím, čumí za mnou ale jsme na balkáně tak co.

Říkám si že to možná záleží na tom kdo má silnici ve správě, zde je to stále ARZ a já chci stejně HAC, tak to budu řešit až vjedu do části od HAC třeba to bude lepší. To je za odpojením směru na Rijeku.

4. Ogulin: to se v noci koupit nedá, ale bude to mít Žutá Lokva. A tam se to v noci koupit dá? Jo jo dá dá, Žuta Lokva Žuta Lokva a zabouchne. Přes zebru to jde krásně, budeme se projíždět na každým exitu? Ale když Žuta Lokva má tak tam jedem

5. Žuta Lokva: to se v noci koupit nedá, sutra sutra (to myslí jako ráno - jenže kdy má ráno jestli v 6 nebo v 10 to už nevěděl. Asi až někdo přijde). Na jeho obhajobu nutno říct že je tam sám a všude jinde tma. Ale prej příští sjezd a tam to půjde (to už jsem slyšel 5x). Takže zebra a jedem dál.

6. kašlu na to a jedu. Ráno moudřejší večera. Nad ránem mě napadlo že jedinej velkej exit je na Split a že se tam zeptám nějak důkladně stejně co na Lučku. 7.16 ráno dorážíme na Dugopolje (to je on) a zas skáču mezi boudy, už je všude docela provoz. Chlapík s úsměvem anglicky říká že jsem měl jít rovnou do hlavního baráku, dveře za rohem. Tam je skutečně kumbál a v něm obsluha a hladce během 10min kupuju kýženou krabici (měli všecky verze). Šla pro ní do trezoru a tiskl se kolem toho stoh všemožných papírů. Pas chtěla osobně a někam ho datlila. V tom registračním paíru ho pak neměla tam se psal zase ručně. Předvyplnění papíru doma moc nepomůže, jsou tam 4 kolonky. Dýl to trvá jí než si to někam nadatlí vydá od toho záruku poznačí si kterej vydala vydá potrdilo o platbě kartou a tak. Z toho je mi jasný, že v noci tohle chlapík v boudě prostě nedá, pokud je na tý mýtnici sám, ani to nemůže řešit. A pokud by sám nebyl (Lučko), bude tam dávno vyprodáno. Když odcházím kouknu na Radno vrijeme (to jako provozní doba) abych věděl jakto, že jsem tak dobře pořídil: 7-20h. Přijel jsem tedy přesně do otvíračky. To asi myslel tamten maník v Žuté Lokvi když tvrdil že to půjde sutra...

Takže asi takhle to probíhalo - snad to někomu pomůže. Jinak to ještě nějakou dobu po prodeji bohužel nefunguje, sjížděl jsem na Zagvozdu a podal to do kukaně spolu s cedulí z Lučka místo karty nebo peněz (mýtné se zaplatí rovnou z ENCu ale řeší se to ručně přes živou pokladní) a minutu za tímhle sjezdem je další mýtnice na tunel sv. Ilja. No tak na něm to pochopitelně nechodilo. Ten tunel nemá ani obsluhu kde to řešit, jsou to jen automatický závory. Po 5min snahy přemluvit krabici aby kdákla to vzdávám a platím kartou a jedem pryč. U moře se loguju do toho jejich systému a tohle kupodivu chodí dobře. Zkouším dobít kartou a OK - všecko hned a správně. Tak asi krabice chodí jen s ní neumím...??? Cesta zpět už pak byla OK a ač jsem dělal všecko stejně, krabice hned předpisově kdákla ještě než jsem dojel ke šraňce a od té doby vše OK. Asi to trvalo než se po prodeji propasírovala do všech mýtných bran. Dokonce na Demerje (Lučko ve směru zpět) jsem jel do FAST ENC pruhu a bez problému to při rychlosti 26km/h (je tam 40km/h max a radar co ukazuje) zareagovalo a to velký kus před šraňkou. Poslední postřeh - z dálničních světelných návěstí, které když nemají co ukazovat roky vybízeli lidi ať si koupí ENC-a to úplně všude zmizelo a píše to místo toho Nevozite umoriti (nejezděte unavení). Asi holt nechtějí tu noční ostudu s prodejem 0-24, která mi trvala 400km a celou noc ještě víc propagovat... Ale jinak dobrý :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 09:17
Pavel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .. a snaha koupit ENC přesně dle propozic co se všude vidí (tedy 0-24 na všech mýtnicích).

Zajímavé povídání... ale asi jsi to trochu popletl. 0-24 na všech mýtnicích se dá ENC dobíjet (NADOPLATA ENC 0 - 24). Prodejní doba pro nákup je skoro všude 7-20. To že se dá někde na mýtnici v noci ENC koupit je výjimka (dle informací zde snad Varaždin).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 09:32
Pavel, pěkné, čerstvé a výstižné info smoking smiley

Pedro66, také jsem to tak pochopil...
Proto jsem se snažil předchozími příspěvky připravit aninkas na "otočné manévry" na dalších mýtnicích, při pokusech zakoupit ENC... tak, jak to popisuje Pavel... ale asi to (dle jeho čerstvé zkušenosti) do těch 7:00 opravdu nemá smysl

Uvidíme, co napíšou o letošních zkušenostech ostatní... těch 7- 20 bude asi garantovaných... vše ostatní asi záleží na ochotě a kapacitních možnostech té konkrétní pracovní směny na branách...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 09:49
Bych si dovolil trochu nesouhlasit - ano je to tak (ověřeno) a koupit skutečně nejde, ale všude zde v ČR se dá dočíst že to jde (tedy spíš že to má jít). Abychom nechodili daleko tak třeba i na tomto webu: [www.chorvatsko.cz] Tam se evidentně řeší jak to koupit. A totéž všecky mladé fronty projeli jsme za vás sem a tam, nedělní blesky ale i seriozní instituce jako autoklub uamk a dokonce i že se někdo někde oficiálně dotazoval z ČR do HR (hrvatska turisticna zajednica nebo tak?) a tam mu řekli že určitě a kdykoli. že dřív to bylo jinak ale jak zavedli povinnou registraci a už to nejde u pumpy jde to právě proto 0-24 na boudách. Btw k čemu je nadoplata 0-24 když to jde dobít taky na benzínkách a taky kartou a taky určitě jinak, to je služba pro kočku a ta tomu už moc nepomůže. Koupit to nejde tady je ten zádrhel.

Když už jsme u toho - co víkendy? Málokdo pojede tak, aby to vůbec koupit dokázal pokud to má být jediná šance. Mám ten dojem že sobota byla 7-12 a neděle komplet pešek (ale to si nepamatuju). Kdyby nechtěla pas moh jsem těch krabic koupit aspoň 10, asi by o ně byl tady určitě zájem.

Další věc co se tu řeší - že to po 5 letech chcípne kvůli baterce. Záručák co jsem k tomu dostal hovoří o bezplatné výměně pouze 24 měsíců (celkem logicky). Takže si troufám opatrně tvrdit, že po pěti letech tady všichni řešíme kde do toho u nás koupit baterky a jak je tam vyměnit, že bezplatná výměna kvůli chcíplý baterce je v reálu stejně za 120,-kn jako nová krabice a že jediná pomoc a asistence bude bezplatný převedení uvězněnýho zbylýho kreditu na novou (ale znovu koupenou). Nebo se pletu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 10:03
Pavle dobrý čtení.
Možná bys mohl napsat pro ostatní, kteří budou taky pořizovat, zda jsi to prihlašovací jméno a heslo dostal hned při koupi (předpokládám, že jo) a za jak dlouho jsi to zkoušel u toho moře se zalogovat.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 10:10
Místa, kde lze koupit ENC + otevírací doba (odkaz přímo na web HAC). Dokonce to uvádí přímo jako reakci na časté dotazy smoking smiley

Životnost a výměnu baterie teď aktualizoval isquash zde, včetně možnosti výměnného pouzdra atd. Zvládne to každý šikovný kutil s pájkou...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.