Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 00:34
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 00:36
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:35).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 06:49
U pumpy se dala koupit v době, kdy nebyla třeba registrace do systému, nyní u pumpy jen dobíjecí kupony.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 06:53
@ aninkas:

Co sa tyka pouzitia, tak je to UPLNE jedno. Obe krabicky, od ARZ aj od HAC, platia na rovnakych usekoch. Aj vyska zlavy je rovnaka. Rozdiel je akurat v sposobe navysenia kreditu a v predajnych miestach.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 08:15
čo sa týka rozdielu navýšenia kreditu, tak tu je to pekne vysvetlené:
[forum.ihvar.cz]
BTW: ja si tento rok tiež plánujem zaobstarať zariadenie od ARZ práve z toho dovodu, že zľava nie je viazaná na dobitie kreditu, ale odpočíta 21,74% okamžite po prejdení úseku. len sa ešte neviem rozhodnúť či od ARZ kúpim ENC , alebo SMART CARD. po tých referenciách o technických problémoch s ENC mi pripadá SMART CARD menej náchylná na problémy, a v prípade jazdy mimo špičku, výhoda rýchleho prejazdu cez ENC bránu sa úplne stráca, plus karta je podstatne lacnejšia a ak aj neplánujem na budúci rok cestu do HR, nemusia ma trápiť nejaké viazané financie na krabičke.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (02. 07. 2014 08:37).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 08:35
Začínám uvažovat o koupi ENC, protože letos pojedeme dvakrát, jednou do Omiše, podruhé až do Sučuraje a pokaždé po dálnici, nebude čas se loudat. To by se už ta krabička z té slevy dala zaplatit, že jo? Kromě toho pojedeme přes den, takže by to mohlo znamenat i úsporu času na mýtnicích.

Dívám se na google streetview dálniční mýtnice Goričan a vidím, že kdybych tam chtěl krabičku koupit, tak jedině zastavit mezi normálními a ENC vjezdy a dojít si pěšky na druhou stranu do budovy, že jo? Nebo snad na trávě před svodidlem? [goo.gl] Nechápu, proč tam neudělali alespoň malou odstavnou plochu pro ty, kdo si jdou koupit krabičku, nebo mohli postavit tu budovu po pravé straně na vjezdu do země angry smiley

Mají tam dokonce značku, že ja tam WC, ale není tam kde legálně zastavit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (02. 07. 2014 08:42).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 08:40
SMART CARD asi dobrá jenom mě přijde ,že se nedá předplatit z ČR a Slovenska kartou,ale pouze převodem což je rázem sleva na mýto pryč. Ten kdo ji má potvrdí nebo vyvrátí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 08:56
na stránke ARZ sa píše:
Račun ENC uređaja može se nadoplatiti putem portala Web Shopa (kreditnim karticama), u prodajnim uredima ARZ-a (gotovinom, kreditnim i debitnim karticama), općom uplatnicom, internet bankarstvom i SMS bonovima.
chápem to tak, že dá sa aj kartou. účet by mal byt identický s ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 08:59
Kdyby to tak šlo tak by to byla nerozbitná náhrada ENC krabky. Až mě jí příště nevymění tak přejdu na karticu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 09:11
ináč pre istotu som poslal dotaz na ARZ. dám info potom.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 14:06
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:35).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 14:18
aninkas, mrkni se několik stránek zpět (letošní), je tam odkaz na formulář(-e). Bylo to i s komentem, který lze hezky elektronicky vyplnit. Vyplň si to v klidu doma, ať se tím nezdržuješ na místě. O realitě prodeje ENC 24/7 bych si dovolil trochu pochybovat...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 14:23
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:35).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 14:36
Nevím, kam jedete, ale pokud to neklapne ve 3 ráno na Lučku, tak si vemte klasicky lístek... a pak zkuste koupit ENC někde na dalších mýtnicích, třeba už někde dorazíte v pracovní době... na výjezdu pak podáš lístek s krabičkou...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 14:49
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:36).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 15:11
Na většině mýtnic se dá před ní opatrně otočit, bývá tam dokonce jednostranně přerušovaná čára (nebudete vyjíždět přes mýtnici ven). Přijedete k ní, odstavíte, zajdeš se zeptat, případně koupíš, otočíš se zpět na dáílnici... Raději bych nespoléhal až na poslední výjezdovou mýtnici, kdyby neměli, tak máš po cestě více šancí smoking smiley Pokud nemají sadu, kterou chceš, tak je popros, ať zavolají na nějakou další mýtnici po cestě a tam si ji vyzvedneš...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 15:19
Já bych řekl ,že to blbě píšeš ? Na Lůčku vyjedu lístek jedu směr Šibenik tam na mítnici řeknu ,že chci koupit ENC a při koupi přiložim lístek z Lůčka s tím ,že obsluha mě odečte z krabičky požadovanou hodnotu .Takhle jak to píšeš by člověk zaplatil projel konečnou mýtnicí a pak se dožadoval zpětně vrátit peníze ? Což si myslím ,že je trochu blbě . Opravte mě . Myslet znamená ho..o vědet yawning smiley nechci dělat chytrého .grinning smiley Jinak jak se psalo na Lůčku lze koupit i mimo pracovní dobu jen musejí mít ty pakety na skladě .Mám za to ,že se to tady psalo M.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 15:55
Zdravím borci,
nevie náhodou niekto, či sa dá kúpiť ECN aj na výjazde Dugopolje u Splitu? Dííííkes
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 16:09
Myslel jsem to tak, že pokud se nezadaří ENC koupit napoprvé na Lučku, tak zkusít někde po cestě třeba mýtnici Zadar... nespoléhat se, že danou ENC sadu určitě budou mít na konci na Šibeniku. Samozřejmě mám lístek z Lučka, nikde nevyjíždím z placeného prostoru dálnice, zastavím bokem před mýtnicí, kde se jdu pokusit koupit ENC, pokud nemají, tak se před mýtnicí (stále jsem na "dálnici" ) otočím zpět a pokračuji..
Pokud mají, tak můžu udělat totéž (na dané bráně ENC nevyužiji) a v Šibeniku podám lístek z Lučka s krabičkou ENC... nebo můžu udělat platbu doposud projetého úseku (lístek z Lučka + podám ENC) vyjedu ven a pak na dané bráně opětovně najedu již na ENC, čímž si to lze ihned otestovat v místě nákupu... pokud bude ENC ihned aktivní...
V obou případech již vše půjde platbou z ENC

reagoval jsem na toto:

aninkas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No až kousek za Šibenik - tož to by asi šlo,
> koupit to někdě cestou :-) Ale jak člověk najede
> na dálnici, tak se to dá koupit až tam, co z ní
> vyjede, ne? Takže asi manévr někdy kolem 7-8 ráno
> - vyjet na výjezdu, zaplatit ten projetý úsek,
> koupit krabku a načíst znova a jet až do Šibeniku
> ne? :-)


, kde jsem měl pocit, že to chce udělat né zcela ideálně smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (02. 07. 2014 16:11).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 17:00
dzouzep8
podle Hac to lze i na Dugopolje 7,00 - 20,00
___________________Sobota 7,00 - 12,00
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 17:38
Já to asi zkusím tak, že na Goričanu si vezmu lístek a zkusím koupit ENC na Sv. Heleně, tam by měli být 24h denně... jen navím, jestli si můžu připravit tento formulář: [www.hac.hr] - ten mi připadá spíše určený pro firmy a ten chorvatský nějak nemůžu najít :-/
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 18:50
Minulý rok jsem viděl stát dvě česká auta na Lučku na těch zebrách mezi mýtnnicema ENC. Předpokládám, že si češi byli vyřizovat ENC v tém budově mezi normálními mýtnicemi a ENC mýtnicemi. Bylo kolem 3 ráno, takže si myslím, že to jde.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 19:34
Tak a mám brouka v hlavě taky a jdu do ENC nejspíš taky.Letos jedu 2xtakže vemu ten za 1000KN(ten je i nejvýhodnější cenově?)mám spočítané že za tyto dvě točky projedu 963KN na mýtě tak i proto rovnou ten nejvyšší.Jak je to s přenositelností když jednou jedu v kat.1osobákem a podruhé jedu kat.2Multivanem?Jedu za 14 dní přes St.Goričan a někdy po poledni bych tam měl být,takže myslím že ideální čas na vyřizování a můžu to zakoupit na mýtnici hned za Goričanem jak beru lístek,nebo až na Sv.Heleně,kde platím?Díky za infoyawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaZa (02. 07. 2014 19:36).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 20:11
To budeš potrebovať dve ENC.Jedno pre osob-sk.I a druhé II skup. pre multivan



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Viera (02. 07. 2014 22:37).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 20:46
Je to přesně, jak píše Viera.
Nicméně letos již při posuzování kategorií neplatí 1,3m nad přední nápravou... pokud máš na Multivanu snížený sportovní podvozek, něco naložíš, tak se třeba do těch 1,9m vejdeš grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2014 10:34
formulár som sem dával asi 2 strany späť - ja som si ho tak vyplnil a podal chlapíkovi na mýtnici vo Varaždine, vôbec neprotestoval, len som doplnil svoj podpis a bolo ušetrené na vypisovaní formuláru. Na Goričane som stál ked si pozriete street view úplne vpravo na tráve pred mýtnicou a prebehol som na druhú stranu, žiadny problém v pracovný deň okolo 9:00, je tam znížená rýchlosť na 40tku, dá sa to.... nemali krabičky, tak som vzal lístok a šiel som na Varaždin, tam som tiež zaparkoval pred mýtnicou napravo na tráve a išiel som nato... tam som už kúpil v kancelárii krabičku, ako som sa vrátil do auta, pokračoval som na platenie mýta - podal som lístok z Goričanu a dal som pracovníčke do ruky ENC krabičku, odčítala z nej kredit a išiel som dalej, hned som sa otočil a išiel na dialnicu už cez pruh ENC, pekne mi to píplo a išlo sa....
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2014 13:42
Tak formulár som našiel, dokonca aj v angličtine (APPLICATION FORM FOR PRIVATE ENTITIES), takže tomu celkom rozumiem.

Vidím tam dve možnosti, môžem si zvoliť celoročnú zľavu 21,74% alebo sezónnu zľavu, to znamená od 1. novembra do 31. marca 33,48% a v ostatnom období tých 21,74%. Aký je v tom teda vlastne rozdiel? Je použitie kreditu zo "sezónnej zľavy" nejako časovo obmedzené? To som sa nedočítal.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2014 19:57
Tohle téma o ENC je velmi zajímavé, avšak už je značně rozsáhlé. Nechcete někdo hlavní moudra sepsat do jednoho příspěvku a ten dát do hlavního téma "Fakta pro cestu do Chorvatska 2014 (FAQ)"? - zajistíte si tím nesmrtelnost! yawning smiley
Něco ve smyslu, že ENC slouží k tomu a tomu, dá se koupit tam a tam, dá se dobít těmito způsoby a přesné popisy jak dobít...
Toť vše smiling smiley - jednoduše, přehledně, všeshrnující... smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2014 22:30
Aleš 80 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tohle téma o ENC je velmi zajímavé, avšak už je
> značně rozsáhlé. Nechcete někdo hlavní moudra
> sepsat do jednoho příspěvku a ten dát do hlavního
> téma
> "Fakt
> a pro cestu do Chorvatska 2014 (FAQ)
"? -
> zajistíte si tím nesmrtelnost! yawning smiley
> Něco ve smyslu, že ENC slouží k tomu a tomu, dá se
> koupit tam a tam, dá se dobít těmito způsoby a
> přesné popisy jak dobít...
> Toť vše smiling smiley - jednoduše, přehledně, všeshrnující...
> smileys with beer


Tak nějak.thumbs up
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2014 07:51
Pravda, ten stručný návod by bodnul ;-)

Mně právě napadla otázka, možná to tady už někdy je, dá se ENC paket zaplatit platební kartou VISA? Tak velkou hotovost asi ještě nebudu mít, když ji budu kupovat, jsem zvyklý kuny dotankovávat podle potřeby z bankomatu a co se dá, platit kartou. Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 139
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.