Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
28. 06. 2023 11:05
Tak toto schvaľujemthumbs up :[news.refresher.sk]
Re: POKUTY
28. 06. 2023 11:09
To ne běžný jev, na jedné straně dálnice nehoda, na druhé straně kolona.....z čumilů.
Re: POKUTY
28. 06. 2023 12:40
Za mňa je to super, nech to robia pri každej nehode a snáď sa z toho do roka dostaneme
Re: POKUTY
17. 08. 2023 18:52
Přišla už někomu pokuty za ig-l? V pondělí kolem poledne u Gratzu jsem byl při tachometrových 104km/hod jeden z nejpomalejších. Předjížděli vesele především vozidla s označením "D".

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: POKUTY
19. 08. 2023 21:08
Hmmm...
...asi tu umrel pes, alebo sa všetci polepšili thumbs up smiley
Žiadna drahšia fotečka s GPS polohou ešte nikomu nedorazila do poštovej schránky?
Neprizná sa nikto? yawning smiley

Ako som tu už písal, môjmu kolegovi osvietilo zadok auta pri návrate - klasika Kormend - Szombathely [www.google.com]- ale zatiaľ mu nič nedošlo, cca 2 mesiace.
Už si myslí, či to nebolo náhodou UFO smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
Re: POKUTY
20. 08. 2023 15:53
Ja myslim, ze pokud tam zrovna neni stacionar ci usekac, zadna pokuta za IGL neprijde...
avatar Re: POKUTY
20. 08. 2023 16:11
Tím "neměřením" bych si nebyl tak jistý. Myslím stacionářem či usekáčem. Tam je tolik "bran" kterými musíš projet, až to není zdrávo. A na těch branách tolik kamer o kterých nevíš co snímají, že to pro peněženku nemusí být ani trochu zdrávo. Takže jestli chtějí vybírat, tak určitě vybírají. Přece nebudou pro srandu králíkům, když už do toho investovali. Někdo to zaplatit musí. Ale proč zrovna já?
Tak raději stanovenou rychlost dodržuji, abych se někdy po pár týdnech neprohnul pod výši pokuty. A je mi celkem jedno, že "dojčlandi" i jiní to mastí o několik kilometrů za hodinu rychleji, než je "povoleno".
Re: POKUTY
20. 08. 2023 21:12
Rakušáci majú aj netradičné radary, napríklad: [www.google.com]
Alebo takto nenápadne postavený klasický, pri SOS telefóne na "území nikoho" kde široko ďaleko nič nie je: [www.google.com]
dtto: [www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]
No a Österreichische Polizei ide s dobou.
Prídu, zastavia, otvoria kufor, dvaja vynesú a položia, nasadnú a idú preč.
Prenosný radar: cesta zo 100 km/hod na 70 [www.google.com] kvôli malej križovatke na skratke do dediny Gols cez vinohrady.
Tu ho máte: [www.google.com]
Stojí tam aj dva tri dni. Na Slovensku by už na druhý deň, bol niekde v zberni železa thumbs up smileythumbs up smiley
smileys with beer
avatar Re: POKUTY
20. 08. 2023 22:03
A co naměří v levém pruhu, když jedoucí v pravém zaclání?
Re: POKUTY
20. 08. 2023 22:54
No asi im to vynáša zisk aj tak, ale určite to meranie nie je jednosekundové.
Je to viacnásobný radarový odraz...
Aj mňa tak cvakli maďari medzi dvomi kamiónmi, ktoré išli popred ich kameru (teda zacláňali) a ja som išiel po opačnej strane cesty (oproti).
To som si ich všimol periférnym videním, až ma všetky zuby zabolelithumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 09:10
Ve Vídni fungují nové laserové radary, které pokutují řidiče už za překročení rychlosti o tři kilometry v hodině. Na pozoru by se však neměli mít je rakouští řidiči, ale i ti zahraniční. Vídeňská policie rozmístění nových laserových radarů tají. A bude to tak dělat i nadále. S jistotou však na ně narazíte například na dálnici A4 u Vídně ve směru k letišti nebo na vnějším rychlostním obchvatu S1 okolo hlavního města. „Aktuálně jich je v celém hlavním městě v provozu už devatenáct. Jen pro upřesnění, nejnižší pokuta za rychlost v Rakousku činí 36 eur, tedy 880 korun. Nové radary jsou záludné také v tom, že umí monitorovat víc vozidel najednou a není vidět takzvaný záblesk, respektive moment, kdy radar „vyfotí“ rychle jedoucí auto. Více autosalon.tv
avatar
mdr
Re: POKUTY
15. 10. 2023 10:14
A pak se divíme, že se najde dost řidičů, kteří jedou raději 10-20 km/h pod limit a pak se najde dost takových, kteří pak riskantně předjíždějí.
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 10:39
Z toho je zcela jasné, že to s bezpečností nemá absolutně nic společného a jde pouze a jen o další hrabání peněz pro nenažrané politiky.

A Rakušácí jsou v jakýchkoliv buzeracích extra aktivní.
Re: POKUTY
15. 10. 2023 11:55
Tak chlapi, čo chodíte Hungáro trasou - POZOR !
Už aj Maďari majú nové laserové radary, merajú naraz aj viac áut a pokutujú prísnejšie ako Rakušáci!
Už za prekročenie rýchlosti o 1 km/hod!angry smiley
Od minulého týždňa, zatiaľ len fyzické hliadky, ale v blízkej dobe prejdú na automatizované rozposielanie pokút.
No asi teda trochu spomalím, aby som neprišiel naraz o celý rozpočet na čapákové pifko na pláži thumbs up smileythumbs up smiley
zdroj: [tvnoviny.sk]

smileys with beer

Najnovší poznatok zo Starého Goričanu z minulého týždňa od kolegu:
Pánske WC odstavené zamknuté, všetci chodia sa na ženské WC a aj to je v totálnom stave.
Nafta 1,59€ ale iba na jednom stojane č.6 spoločne s TIR, tak ako to bolo v sezóne. eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (15. 10. 2023 13:13).
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 19:21
Zas tak úplne malé tie radary nie sú, takže až tak tajná ich poloha nebude nie? :-) -- > predpokladám, že tak ako všetky ostatné, i tieto super tajné laserové delá, budú postupne pribúdať vo waze :-DD
Re: POKUTY
15. 10. 2023 20:28
patrikHR

Čítaš nepozorne...
Nové laser radary umiestňujú naschvál do starých krabíc, aby tak zmiatli už dostatočne zmätených vodičov,
čo si myslia z minulosti, že tie staré šedo hrdzavé škatule sú už nefunkčné. eye rolling smileyeye rolling smiley
Vypadají jako nefunkční
Když se řekne nový radar, všichni si bezpochyby představí novou krabičku s kamerou uprostřed, jenže v tomto případě to neplatí. Nové je pouze laserová zařízení umístěná v původních boxech, takže projíždějící řidič nemá jedinou šanci rozeznat modernější technologii od té starší. Nezjistí to ani nikde na webu, protože podle známého rakouského autoklubu ÖAMTC vídeňská policie rozmístění nových laserových radarů tají. A bude to tak dělat i nadále.


smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (15. 10. 2023 20:30).
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 21:35
To je jedno či je "krabica" nová alebo stará, keď je veľká a každý ju vidí. Príde par pokút ludia zistia že stará "krabica" začala zase fungovať ;-)
Re: POKUTY
15. 10. 2023 21:56
A toto je asi rarita nielen v Česku ale aj v EU spinning smiley sticking its tongue out
Osada Korkusova Huť - cca 30 obyvateľov!
Meranie v mini vsi s šiestimi obývanými budovami z toho jeden verejný dom/bordel vedľa nefunkčného kostola a nefunkčnej školy!
Medzi radarom 1 a radarom 2 je presne 290 metrov. Na foto sú ešte staré(2019) orientačné radary, ktoré vymenili za nové merajúce.

„Úsekové měření probíhá v osadě od srpna 2020, přičemž do konce daného roku zaznamenalo na 6874 přestupků. Za celý rok 2021 pak přes 12 tisíc a v roce 2022 téměř 13 tisíc příliš rychlých aut“, uvedl pro Autosalon.tv Jan Tůma, tajemník městského úřadu ve Vimperku.

Trocha počítam: len za rok 2022 zarobili pri minimálnej pokute 1000 CZK (1-5km/hod) 13000 x 1000 = 13.000.000 miliónov!
A keď ešte trochu počítam, tak takto rýchlo nezarába ani Babiš!
Jeden cvak radaru = 1 sekunda. 13000 cvaknutí = 3,61 hodiny cvaknutí. thumbs up smileythumbs up smiley

[www.google.com] radar 1
[www.google.com] radar 2
[www.google.com] bordel
[www.google.com] mapa
smileys with beer
Mám taký dojem, či náhodou majiteľom bordelu nie je niekto vyššie postavený.
Tú rýchlosť si tam dal znížiť naschvál, aby stihli zákazníci odbočiť do bordelu smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
Re: POKUTY
15. 10. 2023 22:18
patrikHR
Ty sa nejako moc spoliehaš na Waze, ja zase na Sygic. smiling bouncing smiley

Ale čítaj: [refresher.sk]

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 22:31
Sygic je na hovno. Niekedy (v čase offline navigácii) som ho používal rád, mal krásne zelené prostredie, bolo tam kopec užitočných informácií, ale potom to doje... No a dnes, popravde, ja ani od navigácie nepotrebujem aby mi ukázala cestu, ale aby našla optimálnu trasu, vzhladom na zápchy, obmedzenia atť. V tomto mi prídu najlepšie google mapy (rýchlosť infromovaní o zápche, výber rozumnej alternatívnej trasy). Waze má zase super tie radary, policajné hliadky, ale aj predmet na ceste, diera atd... Sygic im dnes nemôže konkurovať - nemá tak kvalitné a tak aktuálne informácie.
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 22:34
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A toto je asi rarita nielen v Česku ale aj v EU
> spinning smiley sticking its tongue out
> Osada Korkusova Huť - cca 30 obyvateľov!
> Trocha počítam: len za rok 2022 zarobili pri
> minimálnej pokute 1000 CZK (1-5km/hod) 13000 x
> 1000 = 13.000.000 miliónov!

> A keď ešte trochu počítam, tak takto rýchlo
> nezarába ani Babiš!
> Jeden cvak radaru = 1 sekunda. 13000 cvaknutí =
> 3,61 hodiny cvaknutí. thumbs up smileythumbs up smiley

To majú dobrý biznis. Starosta sa stará, bordel majú, radar majú, už len otázka či z toho profitujú aj obyvatelia obce či len starosta :-DD
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2023 22:58
Citaci
patrikHR napsal(a):
...od navigácie nepotrebujem aby mi ukázala cestu, ale aby našla optimálnu trasu, vzhladom na zápchy, obmedzenia atť. V tomto mi prídu najlepšie google mapy (rýchlosť infromovaní o zápche, výber rozumnej alternatívnej trasy)...
Na Google mapy bych taky moc nespoléhal - někdy je tak aktivní, že kvůli krátkodobému omezení, které už není, odmítá příslušnou trasu použít ještě několik dní. Než poprvé akceptoval průjezdnost hraničního přechodu Cvetlin, uteklo 10 let! Vydrželo to týden, teď opět odmítá tudy jet, tvrdošíjně vyžaduje otočit se...
Stačí, abys zadal adresu třeba do obytné zóny, kde je cestou značka "dopravní obsluze vjezd povolen", a uvidíš, co se bude dít za věci.
avatar Re: POKUTY
16. 10. 2023 06:39
Bohužial je to tak @Hill, sú to dobrí pomocníni, ale je potrebné ich kontrolovať. Každopádne, z dostupných navigácií mi dávajú najväčší zmysel práve Waze a google mapy. Ani o jednej z týchto navigácií nemôžem povedať, že by boli moje obĺúbené, ale používam ich, pretože na nič lepšie som zatiaľ nenarazil.
avatar Re: POKUTY
16. 10. 2023 11:53
Rakouská policie tedy obrátila... nevím ale, že by byla zrušená povinnost inzerovat místo či úsek měření.
Jak je to dlouho, co s velkou slávou zveřejnili (a tady jsem se o tom určitě nezapomněl zmínit, tuším hned 2012) například úsekové měření na Kremser Bundesstraße B37 na klesání z Gföhlské výšiny na Krems? Měří se odtudsem, a to v obou směrech. Otočte si zobrazení, rozhlédněte se, kamery jsou po obou stranách silnice. Přes značnou publicitu si na sebe rychle vydělaly.
Měřený úsek je dlouhý 4,5 km. Krásná silnice, většinou se dvěma stoupacími pruhy, perfektní značení, předjížděcí pruh se ale téměř nepoužívá. No a, když dojedu traktor, určitě to stejně bude v úseku, kde předjížděcí pruh není, ale byly tam "odpočívky", musím jim přiznat, že pomalý do nich uhnul a pustil kolonu za sebou. V poslední době jsem je tam už nezaznamenal, nahradily je tabule "Bezpečné předjíždění za 1500 m".
avatar Re: POKUTY
16. 10. 2023 12:41
"pomalý do nich uhnul a pustil kolonu za sebou" takové chování je moc hezké, bohužel je to hodně hodně málo vidět. Kdýž jsem byl v USA přišlo mi, že to je běžné (minimálně tam, kde jsem se pohyboval já). Tady to je velká rarita. Nedávno, potom co jsme všichni vylezli z trajektu ve Stinici (z ostrova Rab), tak mezi prvními byl Maďar s karavanem..... asi tušíte jak to dopadlo... a měl několik příležitostní nás ostatní pustit ale prd.... já jedu, všichni ostatní mi polibte...
avatar Re: POKUTY
16. 10. 2023 15:18
V Rakousku jsou ty výhybny ve stoupáních na státních silnicích (cool smiley, kam mohou "sedlové" (zemědělské a stavební) stroje a jiná pomalá vozidla, celkem běžné. A, jestli to nepatří k povinnosti, tak určitě ke slušnosti, uhnout rychlejším a nepřekážet. Občas na ty výhybny lze narazit v Německu a hojně jsou využívané ve Švýcarsku. A funguje to tam. V našich končinách se to musíme ještě učit, a to se mnohým nechce.
Navíc při hustotě průjezdů skrz obce a absenci obchvatů u nás by to asi ztratilo smysl - začátek kolony jede obcí s úsekovým měřením a kolona se táhne přes dvě obce před tím. A je už tak hustá, že nikdo nejede ani tou padesátkou, a jen dva si dovolili předjíždět a na 30 km se dostali o jednu dvě pozice dopředu, takže vlastně nezískali vůbec nic. V tom případě jsou výhybny k ničemu, nehledě k tomu, že i traktory dnes umí jezdit rychleji. A pak ještě začátek kolony zastaví postupně tři semafory v městě. To jsem shrnul zkušenost z cesty z Jičína do Boskovic před dvěma týdny po silnici I/35. Vydržel jsem až do Litomyšle, tam jsem odbočil na okresky, nechal kolonu kolonou, a tam nikdo nepřekážel a já nikomu... Nějaký ten úsekový radar tam cestou byl, ale zpomalit umím a za mnou nikdo, komu by to vadilo..
Tak jsme si porovnali, postěžovali, a teď zpátky k těm pokutám.
Re: POKUTY
17. 10. 2023 15:07
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------
13.000.000 miliónov

...tak 13 biliónu korun, to už za to stojí, ne? :-)

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: POKUTY
17. 10. 2023 16:22
čížek, čížek
... ty si mi dal na frak! Nebiť teba, ani nemám reakciu na príspevok smoking smiley
Taká hanba! Ostuda jak Brno eye popping smileysad smiley Samozrejme že 13 miliónov...

U nás sa hovorí: "Od učitela spátky penáze" thumbs up smileythumbs up smiley

smileys with beer

1995 - 2023, 28x + niektoré roky aj tri krát yawning smiley
Už to tu niekto pár krát písal, aby sa to tu nepísaloeye rolling smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (17. 10. 2023 17:04).
Re: POKUTY
18. 10. 2023 06:00
Ještě k těm výsledkům spotřeby. Nejlepší elektrosrágora 12,2kWh na sto, nejlepší fosil, dehet, necelé tři litry na sto. Benzínový kousek přes těsně tři. Přepočti na peníze, u elektra počítat cenu na komerčním chargeru. Kdyby byla na elektru ještě spotřební daň jako u fosilu.....
avatar Re: POKUTY
18. 10. 2023 07:30
Nepřivolávej to, ještě se toho nějaký aktivní blbec chytne. Myslíš, že by se spotřební daň omezila jen na nabíječky elektroaut?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.