Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
12. 04. 2023 10:28
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už není povinností umísťovat před radary cedule s
> upozorněním.

Pokud se nemýlím(?), tak povinnost tu nebyla nikdy, mám pocit, že ta cedule umožňovala zdvojnásobit taxu thumbs up smiley
Re: POKUTY
12. 04. 2023 12:27
PatrikHR:
Ten radar je o 450m ďalej ku koncu vsi. [www.google.com]
Niekedy sa aj strýko Google mýli a ukazuje to trochu inak. Napríklad sa neprekrývajú snímky ciest zo satelitu, so schematickým plánom ciest, sú aj 50 metrov posunuté väčšinou hore. Veď aj vo Waze - mapách to zakresľujú do máp ľudia fyzicky...

Inak tie rakúske čierne krabice (radary), v nich umiestnené kamery robia záznam fotiek, ktoré vraj chodia fyzicky vyberať po určitej dobe a potom sú centrálne niekde vyhodnocované. A pokuty idú tak ako u vás na účet, kde je radar umiestnený. Ten môj papier bol posielaný tuším z mesta Wiener Neustadt, z nejakej "Centrály likvidity pokút" (smiling smileypreklad), nebolo to od polície.
smileys with beer
Re: POKUTY
12. 04. 2023 20:14
Pavle, povinnost upozornit na radar cedulí byla. Nejprve pomocí přenosné tabule. Ta má jistá pravidla, která obce porušovala třeba tím, že cedule byla zabetonovaná, nebo chybělo na sloupku červenobílé šrafování. Pak se dalo z pokuty vykroutit, protože místo měření nebylo označené dle zákonných norem. Později stačila cedule jakákoliv. Bylo to opatření proti zlovůli MP či OP, kteří měřili na koncích obcí mezi poli apod.Místo měření muselo být vždy schváleno PČR. Cedule už ale nemusí být několik let. Nevím jak to je teď, ale dříve mohla rychlost měřit jen PČR, MP nebo OP. Obce si na provozování radaru najímaly firmy a to se nesmělo. Teď provozuje radar obec či město aníž by měli zřízenou MP či OP. Hledat patřičný zákon se mi teď nechce. Ale zajímalo by mne to.
Re: POKUTY
14. 04. 2023 12:13
Tuším sme to privolali: Ministerstvo vnútra SR plánuje kúpiť 279 radarov za 34,1 milióna eur thumbs up smiley

[www.topky.sk]
avatar Re: POKUTY
14. 04. 2023 13:00
Neboj, keď to budú plánovať ako tie Rázsochy, tak mňa už zuby nebudú bolieť....
avatar Re: POKUTY
03. 06. 2023 12:51
Pro ty kdo sjizdi v Sestanovaci pozor na novy radar na zacatku obce Zadvarje. Nevim jaka tam je povolena rychlost, jestli 40, tak me asi nachytali
Re: POKUTY
03. 06. 2023 12:54
Díky za info.
Přestaňte už citovat přímo předcházející příspěvky!! Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (03. 06. 2023 15:45).
Re: POKUTY
04. 06. 2023 21:33
valeri: na začiatku Zadvarje je tabuľa s upozornením [www.google.com]
Radar je o 400 metrov ďalej do obce a meria 40 už rovno od značky, takže dobrzďovanie na poslednú chvíľu už nepomôže [www.google.com]
A je nejaký nový typ. Taký som ešte nevidelgrinning smiley
smileys with beer
avatar Re: POKUTY
04. 06. 2023 21:47
Takové radarové "repráky" jsou také okolo Varaždinu... eye rolling smiley
Re: POKUTY
04. 06. 2023 21:52
Slavkov: Ďakujem thumbs up
avatar Re: POKUTY
05. 06. 2023 06:10
Jakou rychlost meri ten "reprak" umistneny spolecne se znackou zony, kde plati 40-tka? Snad meri jeste tu 50-tku, ktera plati pred znackou, co? Podle osi "repraku" to vypada , ze je namiren jeste dost daleko pred znacku zony, tj. tam kde plati jeste 50-tka..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil patrikHR (05. 06. 2023 06:12).
Re: POKUTY
05. 06. 2023 08:34
patrikHR: z tohoto uhla [www.google.com] to vyzerá na cca 5 - 10 metrov, musíš si uvedomiť, že aj cesta na obrázku je šikmo zobrazená, naklonená. Myslím, že meria už 40tku.
Je to tam moc "prerýchlostňované" thumbs up smiley Vyššie nad tým je zase vyznačená 30 zóna aj so žltou farbou cestného vodorovného značenia, za ňou je 50 až po začiatok/koniec obce. Ale z opačnej strany tabuľa 30 nie je žiadna. A to fotilo Google auto v ten istý čas 10/2022. A z opačnej strany sú dva krát 30 zóny, a opačne nič (9/2019). Nemali to radšej nechať ako u nás, zóna 30 alebo 40 pre celú obec? Veď to by robilo možno jednu minútu jazdy naviac.

drinking smiley Na zdravíčko všetkým, čo ste už tam. Tíško závidím smiling smiley
Ja ešte furt za 97 eye rolling smiley
avatar Re: POKUTY
05. 06. 2023 08:48
No ja nevim, ja mam dojem ze ten radar stal na zemi, nebyl na sloupu. Rychlym pohledem na Waze jsem jeste stihnul zahlednout ze o nem vi nez jsem ho minul. A byl taky bily, takovej asi metrovej sloupek. Ve středu se vracím, určitě si to tam prohlednu. Kdyz jsem ho zmercil na vzdalenost cca 20m, mel jsem na tacho tesne pod 60 km/h, tak 58
avatar Re: POKUTY
05. 06. 2023 09:18
Tak jak to je vyfocené na těch odkazech to nemůže měřit 40km/h, protože ta začíná až u toho radaru a on měří nějakou vzálenost před sebou (na té fotce je vidět, že v době kdy se to fotilo byl radar pouze namontovaný a ještě nebyl zapojený ;-) ).
avatar Re: POKUTY
05. 06. 2023 09:32
Je v databázi radarů - POI a měl by měřit 50km/h...


avatar Re: POKUTY
05. 06. 2023 10:14
@Valeri, prosim te, kdyz pujdes kolem, zvedni ho trochu at meri vic do dalky :-) ne ze nekoho z nas nameri, kdyz nestihneme pribrzdit :-D.
avatar Re: POKUTY
05. 06. 2023 20:39
[tn.nova.cz]
Docela pálky si pro turisty prichystali
Re: POKUTY
06. 06. 2023 15:21
Tak asi v dědinách pomaleji smiling smiley
Lidí je tam více, vydělávat se musí.
Mě by takové pokuty bavili i v ČESKO"" (pardon, ale ten výraz je fakt jak z pomocné smiling smiley
Re: POKUTY
06. 06. 2023 22:49
nevím co tu řešíte jezdím tam a zpět 3x do roka a myslím že to půl na půl nedodržuju a nic mě ještě nedošloeye rolling smiley
avatar Re: POKUTY
06. 06. 2023 23:02
couddy
Což dědiny, ale co třeba dálnice. Příklad: je povolená 130, jedeš si svých 140-150 tacho a najednou bezdůvodně omezení na 100 km/h.... a za 200-300 m je to zrušené a znovu povolená 130. Budeš brzdit na těch 100 nebo ne? Když tam dají radar, jseš tam za 10 000 kč ani nemrkneš
avatar Re: POKUTY
07. 06. 2023 09:19
U těch dědin je stále "problém", že jsou často označené i tam, kde kolem cesty široko daleko nic není. Poslední roky si, podle navigace, hlídám ty radary a jinak jezdím podle "rozumu" nebo podle toho jak jedou místní. A zatím taky nikdy žádný pozdrav nedošel.

A pokud místní policie nezačala být neúplatná, tak ani přechod na euro nic nezmění - vezme raději něco do kapsy. Pokutu jsme tam platil zatím jenom dvakrát (naposledy už je to teda pěkných pár roků). Jednou to místo 300kn spravily 4 Plzně - to jsem údajně jel 70 v obci (ukazoval mi to na tom jejich ručním radaru, ale moc neveřím tomu, že to tam neměl jenom zaznamenané a neukazoval to každému). 50 jsem nejel určitě, ale zase těch 70 taky ne. A podruhé to místo 500km spravilo 10€ - to bylo právě někde v těch úsecích, kde je dědina, ale kolem cesty nikde nic.
Re: POKUTY
07. 06. 2023 10:31
Mě taky naměřili 70km.thumbs up smiley Ze 500 kuna. Nakonec že 100 stačí. Samozřejmě bez lístečku. To byla zatim první a poslední pokuta kterou jsem zatím za těch 30 let co tam jezdíme zaplatil.
avatar Re: POKUTY
07. 06. 2023 11:45
To omezení bývá většinou před tunely, tam snižuji rychlost na "předepsanou" stovku nebo tak přibližně. Myslím si, že totiž před každým(skoro) tunelem je kamera, samozřejmě i v těch delších tunelech. Mohlo by z toho něco přijít...
Cestou většinou snížím rychlost z těch svých tachometrových 140 na těch okolo 130 tachometrových, když vidím, že se blížím k nějaké té jejich bráně, obzvlášť, když jsou na ni "krabičky". No a další, koukám dopředu na "podezřelá" auta, stojící třeba při okraji(dálnice) nebo na vjezdech na dálnici. Mohla by to být maskovaná "Policija", takže pak preventivně na "předepsanou" rychlost.
A na snížených rychlostech na nájezdech na dálnici, tam trochu uberu.
Musím napsat, že zatím v pohodě, zaklepu to, abych to nezakřikl.
A mám dotaz: Dostal někdo z vás vůbec pokutu dopisem z HR za rychlejší jízdu po dálnici? Pokud si vzpomínám, každý píše o Rakousku (toho se bojím jak čert kříže), ale o HR si nepamatuji, že by zde někdo psal o dálniční pokutě, kterou dostal.
Re: POKUTY
07. 06. 2023 12:17
Ja som na dialnici dostal, ale nie postou, zastavili ma pred mytnicou.
Re: POKUTY
07. 06. 2023 16:34
A proč se nervovat hlídáním podezřelých aut, krabiček radarů a ostatních vychytávek.Nestačilo by pouhé dodržování platných předpisů a dopravních značení? O kolik přijedeš do cíle dřív, když to budeš kalit místo 130 tak 150? Pár minut, Asi je to český národní sport nedodržovat dané. A nebo adrenalin? To jsem jim to nandal a nedodržoval. Např.okolo Klagenfurtu je těch zpomalení spousta, také mně to jaksi irituje, ale proč bych to řešil a doma pak se klepal, zda-li přijde výzva k zaplacení či nikoliv. Stejné doma, nemám osobně jediný důvod, proč plnit státní či obecní pokladnu. Zatím se to vždy vyplatilo. Cestovní rychlostní průměr to pramálo ovlivní. A proto se řídím pravidlem: Rozum do hrsti a nohu z plynu
avatar Re: POKUTY
07. 06. 2023 18:22
antonio, pravidla silničního provozu dodržuji, někdy ovšem člověk nechtěně zrychlí třeba o 5 km/h nad stanovenou rychlost, ani neví jak a tak nechci dostat domů drahou poukázku, že jsem o těch 5 km/h rychlost zrovna v měřeném úseku překročil. Proto, na rozdíl od tebe, sleduji "provoz ve všech směrech". Navíc si myslím, že tím udržuji svoji pozornost. Zatím se mi to vždy vyplatilo.
Na tempomat, nejspíš taky na rozdíl od tebe, nejezdím.
A rozdíl 20 km/h (jak ty uvádíš jako příklad) v průměrné rychlosti, dělá za 10 hodin jízdy ujetých 200 km, což je 2 hodiny jízdy v reálném provozu a někdy i víc. Takže místo třeba v 18.00 jsi doma nebo kdekoliv jinde až ve 20.00. No a to už je trochu znát, nemyslíš? Samozřejmě to platí i pro jiné rychlosti, jen při 60 km/h je to už třeba 3 hodiny 20 minut.
Re: POKUTY
07. 06. 2023 20:22
Kabinete, není naprosto nezbytné ohánět se jízlivostí, té je okolo nás v posledních desítkách let více než dost. Teorie, není praxe. Ale otázka životních postojů a priorit, je pro mně docela zásadní, myslím, že si to mohu při svém vzdělání dovolit. Tím debatu o pokutách v tomto postulátu končím. Pěkný večer u skleničky dobrého moku.
avatar Re: POKUTY
07. 06. 2023 21:34
To je hezký modelový příklad, ale snad jen jednou se mi povedlo jet takovou rychlostí výrazně déle, než půlhodinu, a to i na dálnici, především to bylo mimo termíny stěhování národů k moři, kdy snad ani policajtům nestálo za to postávat někde s radarem.
Častěji to zdrží nějaké omezení, nebo nějaký omezenec, který blokuje předjížděcí pruh, prostě většinou to nejde.
Jednou (2017) jsem měl štěstí na úplně volný průjezd dálnicí, jel jsem s ostatními, kolona místy mazala i ke 150 km/h, a to nás ještě někteří předjížděli, od Đurmance do Zaprešiće (43 km) 112 km/h, z Lučka na Dobru (80 km) 129 km/h, z Dobri do Nadinu (196 km) 119 km/h, z Nadinu do Mosoru (133 km) rovných 130 km/h, a z Mosoru do Karamatićů (81 km) s průměrem 116 km/h. Teoreticky jsem na těch 533 km dálnice potřeboval 4:22' jen jízdy, to by dělalo průměr 122 km/h. Nikdy předtím ani potom jsem takovou průměrnou rychlost nezaznamenal.
Ale se zastávkami (mýtnice, tankování, nerozlišená pauza, úsek Zaprešić - Lučko 17 km) jsem těch 550 km jel 5 hodin a tři minuty, to nám dělá skutečný průměr stále ještě slušných 108,9 km/h.
Ale: prvních 228 km do Slavonic jsem zvládl s průměrem 59 km/h, v Janežovcích k obědu u Mici (633 km z domu) se to díky rakouským A1, A21, A2 a B66 polepšilo na celkem 66,6 km/h. Tento průměr ale během hodiny a čtvrt na oběd spadl na 58,8 km/h.
I s tím průletem po dálnici a následně průjezdem přes Neum mi v Žuljaně (km 1 322) vyšel celkový čas 17:58' čili celkový průměr těsně pod 73,6 km/h. Za volantem jsem z té doby strávil 15:10', teoreticky jsem tedy měl průměr 87,9 km/h za celou cestu, jen jsem dojel o dvě a třičtvrtě hodiny později.
Jak rychle bych to kudy musel mazat, abych udělal průměr jen o 10 km/h vyšší? Většinu cesty to prostě bezpečně i bez pokut rychleji nešlo, musel bych tedy někde vyšetřit 2 hodiny a 10 minut, čili na přestávky by mi zbylo nějakých 38 minut a to je na takovou štreku tak na dvě tankování, ale už žádný oraz.
A je to vůbec na takové trase lidské a rozumné?


Jestli si z toho někdo chcete sestavit školní příklad, prosím. Ale tabulka se stavy tachometru a hodinami včetně výsledků tu už na fóru proběhla (ať to nemusíte dlouho hledat).
Edit: omlouvám se, opravil jsem odkaz na cesťák ze správného roku.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (08. 06. 2023 11:15).
avatar Re: POKUTY
09. 06. 2023 01:20
Hille, mám to přibližně stejně, jak píšeš. Loni 1330km do Žuljany za 19hodin 40 minut, t.j. průměrná rychlost 67,6km/h. Po odečtení přestávek jsem měl průměrnou rychlost za čistou dobu jízdy 90km/h.

Letos to samé, jel jsem v Česku trochu jinudy a také tu vzdálenost zkrátil most Pelješac, takže dle tachometru 1284km. Doba jízdy 19 hodin 45 minut, t.j. průměr 65km/h. Po dečtení přestávek jsem měl průměrnou rychlost 94km/h. A to byl provoz naprosto minimální, všude volno. Až samozřejmě na různá dálniční omezení, jako tradičně tři úseky dlouhé až 15km, svedené do jednoho pruhu na rakouské A9 a tak podobně. Za celé ty dlouhé roky mě to vychází plus mínus stejně. Pokutu jsem zatím nikdy žádnou neplatil, ale stejně po návratu vždycky čekám, zda nějaké překvapení, hlavně z Rakouska, náhodou nepřijde. Sice rychlost úmyslně nepřekračuji, ale jistotu nikdy nemám, kolikrát i v tunelu najednou zjistím, že jedu o pár km/h rychleji. Jezdím tak nějak na hranici rychlostních limitů, někdy také člověk může nějaké omezení přehlédnout, no prostě 100% jistotu člověk nikdy nemá. Možná s tempomatem, ale ten jsem nikdy neměl.

Přestávkama nešetřím a je mě jedno, jestli přijedu o půl hodiny dříve či déle. Každopádně si myslím, že i kdybych to hnal a riskoval pokuty, tak bych ten průměr stejně nijak výrazně, co by stálo za řeč, nezvedl. Pár bezvýznamných desítek ušetřených minut za to ani nestojí.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (09. 06. 2023 01:27).
avatar
mdr
Re: POKUTY
10. 06. 2023 10:52
Tak už i na mě došlo - 28.5.2023 v 9:19 hodin mi tady naměřili 81 km/h (po odečtení tolerance 3 km/h). Městský úřad Slavkov chce ode mě 900 Kč.

Nu čož, zaplatím a příště budu pomalejší, staroušku. Jen by mě zajímalo, koho jsem tím vystavil smrtelnému nebezpečí.

P.S. Poslali to napsané hezky slovensky, páč bydlím na Slovensku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.