Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nehoda v HR

Autor Josef 
avatar Re: Nehoda v HR
14. 09. 2008 11:55
Jirka57, moja manželka síce má vodičák, ale na dovolenke šoférujem sám. Ale správa sa presne ako tá Tvoja. V aute sme sami dvaja, naše deti idú so svojimi deťmi pred nami. A ešte k Maďarsku - ani pri ceste tam, ani späť sme nezazreli žiadne zviera a to ideme z Košíc cez Miskolc až do Letenye.

Leonard
avatar Re: Nehoda v HR
14. 09. 2008 22:33
Len faktická... Chodím tiež PO - Miskolc - Budapešť - Letenye... Tam zvieratá nie sú. Ale tohto roku som 2x šiel na konci Balatonu na Marcali - Nagyatád - Barcs (na Bosnu), a medzi Nagyatád a Barcs je zveri a zveri. V noci hotový národný park.
Re: Nehoda v HR
19. 09. 2008 22:58
Jirka57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alesim, to jsi napsala moc pěkně. Přesně takto se
> chová manželka. Nikdy neměla řidičák a nejezdila,
> ale celou cestu nezamouří oko a kontroluje mě,
> vždyť jde i její bezpečnost.

Ze manzelka, a co tak matka? Moja ne prestava kecat od Splitu do Bratislavy a prej kdyz byla mladsi a jezdila s tanecnim souborom, ridicovy kecala od CZ do Svedska smiling bouncing smiley... J
Proto jej ted radsi vybavim letenku Sky Europe v First minute akcii za 40EUR/smer a mam klid a ona pohodlnou cestu smiling smiley
Re: Nehoda v HR
19. 09. 2008 23:00
> Autobusy můžou jezdit po dálnici jako auta do 3,5t
> tzn 130 km/h, teda aspoň v Česku

Zajimave je videt te nalepky zezadu s omezenim 100... a take me pravidelne predbihaji kdyz jezdim 110 po dalnici...
Re: Nehoda v HR
21. 09. 2008 17:15
Právě v den oné tragické nehody jsem se vracel z Montenegra.V Rakousku,tam co jsou ty 80tky za deště,jsem v noci za deště předjížděl český autobus.Jel jsem 110,víc se nedalo,málem jsem ho nepředjel.Asi měl na tempomatu tutéž rychlost.Za ním VLÁL nákladní přívěs,který měl označení max.70.

Karel
avatar Re: Nehoda v HR
23. 09. 2008 18:27
Dnes měl soud řídič kamionu z tunelu Ledenik---dostal 8 a 1/2 roku
avatar Re: Nehoda v HR
11. 02. 2009 22:00
Tak tomu říkám bezpečnost práce...to mi rozum nebereconfused smiley


Re: Nehoda v HR
12. 02. 2009 16:52
No tak to je síla
Re: Nehoda v HR
12. 02. 2009 19:41
Ani mne to moc neudivuje, když je tam pozoruju, jak prováději veškeré práce bez omezení provozu a prakticky bez označení.
Re: Nehoda v HR
13. 02. 2009 01:26
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ani mne to moc neudivuje, když je tam pozoruju,
> jak prováději veškeré práce bez omezení provozu a
> prakticky bez označení.
Hlavně že na druhou stranu, když byla před pár hodinama mlha, tak tam pořád svítí omezení rychlosti. V civilizovaných zemích jsou značky, že když je mlha s viditelností pod určitou mez, tak je max.rychlost ta a ta. Tady vidím na 10 km daleko a když mě chytí, že jedu 130, tak se nedoplatím.
Re: Nehoda v HR
13. 02. 2009 18:21
Jo, to máš pravdu. Stačí mokrá silnice a už je tam stovka. Když prší, tak osmdesát.
avatar Re: Nehoda v HR
13. 02. 2009 19:33
Na to, jak chválím chorvatskou dálnici, tak musím přiznat, že mi také ty omezení rychlosti vadí. Řekl bych, že je to na některých úsecích bezdůvodné.
Re: Nehoda v HR
13. 02. 2009 20:58
To není problém jenom dálnice. V omezení rychlostí si vyloženě libují. Když si vzpomenu na stovky značek na staré silnici, tak dodnes když uvidím kulatou značku se žlutým prostředkem, tak se mi rozklepou ruce smiling smiley
avatar Re: Nehoda v HR
13. 02. 2009 22:16
Ono odtamtaď až potamtaď yawning smiley
asi před 3 lety jsem jel ráno domů po dálnici od Šibeniku a před novým Maslenickým mostem svítila šedesátka. Nepršelo, mlha nebyla. Řekl jsem si, co zase blbnou a ještě z kopečka dolů k mostu přidal. Nejednou mnou vítr tak smýknul, že jsem se ocitnul ve druhém pruhu. Až nahoru do sertentin k Sv. Roku jsem jel bledej leknutím a držel čtyřicítku. Loni zase cestou tam již na těch pláních k Šibeniku svítila osmdesátka. Krásné počasí, ale stačilo vyjít z auta a vítr by málem člověka sfouknul. V autě to člověk noc nevnímá. Ale to už jsem byl poučen.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (13. 02. 2009 22:28).
avatar Re: Nehoda v HR
14. 02. 2009 08:36
To Mack
Ano, ano u Sv. Roku to dokáže pěkně foukat, to už jsem taky zažil.

Na dálnicích jedu o 10km/hod. rychleji než je max. dovolená rychlost.
Na staré jsem si to nedovolil, tam tak o 5 km rychleji. Často jsem stavil za krajnicemi a pouštěl rychlejší řidiče. Však kdo zná starou cestu, tak ví, jaké je nebezpečné předjíždění.

Nejlepší je se chytit nějaké rychlé kolony. V koloně nebýt ani první a ani poslední kvůli policejním hlídkám a potom to fičí.
Re: Nehoda v HR
14. 02. 2009 14:45
Kdo jel někdy po dešti cestou z Trogiru na Drniš tak ví o čem píšu. Je to cesta děsu a hrůzy tam se jezdí 30 a domorodci 40 s hrůzou v očích.V roce 2006 na úseku 10km 5 havárek - všichni v příkopě. Ten asfalt byl jak namydlenej. Smyk za smykem. Když je sucho všichni jezdí 90.
Re: Nehoda v HR
14. 02. 2009 18:57
To ale je starý asfalt, v Chorvatsku normální jev. Na dálnici je trochu jiná situace.
Re: Nehoda v HR
15. 02. 2009 12:40
eťa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo jel někdy po dešti cestou z Trogiru na Drniš
> tak ví o čem píšu. Je to cesta děsu a hrůzy tam se
> jezdí 30 a domorodci 40 s hrůzou v očích.V roce
> 2006 na úseku 10km 5 havárek - všichni v příkopě.
> Ten asfalt byl jak namydlenej. Smyk za smykem.
> Když je sucho všichni jezdí 90.

Toto způsobuje poprašek z vápence (není vidět), stačí pár kapek a jedete jak po ledě. Když prší delší dobu (nebo je prudký déšť) tak se ze silnice smyje pryč a efekt pomine. Všimněte si jak v mnoha zatáčkách na magistrále je zdrsněný povrch, tam to dovede na blatíčku ustřelit i při 40Km/h. Ale to už zde bylo mnohokrát popisováno.
avatar Re: Nehoda v HR
15. 02. 2009 14:09
Když jsem jezdil Swiftem, tak jsem si říkal, že kdybych se naboural, tak ho tam nechám a odjedu domů vlakem. Však nikdy jsem nevozil nějak moc zavazadel.
Nyní když mám nové auto, tak v případě nehody bych musel požádat někoho známého v ČR, aby mě odtáhnul.
No, raději si to nechci ani představit.

Pořád mám před očima pár automobilových nehod turistů v Chorvatsku. Většinou se jednalo o nepřizpůsobení rychosti a nebo špatné předjíždění (nestihl to) zejména na staré.

Tak na to bacha!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (15. 02. 2009 14:12).
Re: Nehoda v HR
15. 02. 2009 16:08
eťa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo jel někdy po dešti cestou z Trogiru na Drniš
> tak ví o čem píšu. Je to cesta děsu a hrůzy tam se
> jezdí 30 a domorodci 40 s hrůzou v očích.V roce
> 2006 na úseku 10km 5 havárek - všichni v příkopě.
> Ten asfalt byl jak namydlenej. Smyk za smykem.
> Když je sucho všichni jezdí 90.

Ano, je to tak. Taky jsem tudy jel za mírného deště a za pár minut několik havárek. Rok 2000.
Re: Nehoda v HR
15. 02. 2009 17:52
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:15).
Re: Nehoda v HR
16. 03. 2009 21:00
No, ono s tím povrchem a klouzáním pozor - v Chorvatsku se zejména v částech u moře používá na silnice živičný povrch, který má kamení z místních lomů, t.j. věšinou vápence, nebo něčeho podobného. A to neklouže jen za mokra, ale má to jiné vlastnosti i za sucha. Zkuste se u nás v sandálech zklouznout na žulových kostkách - asi se vám to nepovede. Zato v Zadaru nebo Pule to na dlažbě klouže jedna radost. A podobně i na silnici - bez problémů vám zahvízdají (proklouznou) gumy při rozjezdu i s autem se slabším motorem, to samé je i při brždění nebo průjezdu zatáčkou. Kdo to nezná a chová se na jejich silnicích jako doma, může být nemile překvapen. Prostě to klouže i za sucha. Takže doporučuji pomaleji a větší odstupy. Taky jsem v Zadaru brzdil i očima.
Pavel.
Re: Nehoda v HR
12. 06. 2009 21:22
Chorvat vjel do protisměru a zemřel. Čtyři Češi jsou zranění : Chorvat vjel do protisměru.....
Re: Nehoda v HR
12. 06. 2009 21:34
Už som to písal v inom vlákne, ale nedá mi aby som na to neupozornil aj tu:
9/2007 som sa vracal po polnoci po prázdnej chorvátskej diaľnici z Rabu, na tachometri stále 150 km/hod. Na poslednej cestarine pred chorvátsko-maďarskou hranicou som zaplatil mýtne a pri rozbiehaní asi pri 90 km/hod.sa mi zazdalo, že vidím nejaký tieň v diaľke predo mnou, tak som to strhol do ľavého jazdného pruhu a prefrčal som okolo statného jeleňa, ktorý stál v strede pravého pruhu. Skoro som sa posr... Nebyť cestariny tak sa mu určite pri 150 km rýchlosti nevyhnem a to by som tu už určite nebol, vedľa mňa manželka a vzadu spal 2 ročný syn. Vďaka Chorvátom za mýtny systém. Prechod Maďarskom bol už potom utrpením- cez celé Maďarsko sú značky pozor zver- prvý krát som tú značku bral vážne. Vraj jelene sú schopné preskočiť aj oplotenie diaľnice.
Re: Nehoda v HR
12. 06. 2009 21:45
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:18).
avatar Re: Nehoda v HR
13. 06. 2009 11:31
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tu červenou máš ode mě, a to za: 150 na dálnici s
> dvouletým synem.


Ale no tak.......... Zas to s tou poctivostí nepřehánějte. Tachometrových 150 snad není zas o tolik víc než 130 podle GPS
Re: Nehoda v HR
13. 06. 2009 12:11
No neviem, neviem. U mna tachometrovych 150 km/h je 145 km/h na GPS....
avatar Re: Nehoda v HR
13. 06. 2009 12:33
No, a překročení povolené rychlosti o 15 km/h na jedné z nejlepších dálnic v Evropě snad není taková hrůza.
Re: Nehoda v HR
13. 06. 2009 13:54
aj po polnoci, ked nemas dostatocny rozhlad na potrebnu vzdialenost, aby si bezpecne zastavil auto pred prekazkou?
avatar Re: Nehoda v HR
13. 06. 2009 16:11
A jaký je rozdíl, jestli je 23:00, nebo 2:00? Po půlnoci je větší tma?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.