Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nehoda v HR

Autor Josef 
Re: partnerská pojišťovna v HR
27. 06. 2008 22:07
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:53).
Re: Nehoda v HR
28. 06. 2008 07:44
Tak jsme si to s chorvatskou pijišťovnou vyřídili po mailu sami a v pohodě. Chtěli jen nascanovat techničák, papíry z nehody, fotky a rozpočet na opravu ze servisu.
Re: Nehoda v HR
09. 07. 2008 06:23
dnes som registrovala t.č. na nšich slovenskych policajtov, v chorvatsku je pre okolie Makarska, vyjadrovali sa že môžeme volat v pripade vzniknutých prblemoch ináč tam boli ešte daľšie 3 2 pre Goričan a 2 pre Makarsku
Najdete ich www.markiza.sk TV archív dobre rano
jedno som stihla zapísať moťmo niekomu pomôže

0385 99 72001004- pre okolie Makarska
Re: Nehoda v HR
09. 07. 2008 13:36
Docela jste mě vystrašili,ikdyž mám dobrou havarijku,určitě bych byl radši kdyby platila pojišťovna, toho co mi způsobil škodu.
Obrátil jsem se tedy na Českou pojišťovnu ,jak postupovat v případě nehody,kde nejsem vinikem,ale poškozeným a dostalo se mi této odpovědi :

Pokud dojde k poškození vozidlem s MPZ (viník není v EU) je nutné se obrátit na příslušnou kancelář pojistitelů dle státní příslušnosti a řešit škodu přímo se zahraniční pojišťovnou. Kontakty jsou uvedeny na zadní straně Zelené karty.
avatar Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 13:56
avatar Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 14:18
No to je hrozné, až mě mrazí, a je mi do pláče. Jenže -zahynuli rodiče a 15cti letý syn - prý, ale ten o 6 let starší i když těžce zraněn - žije. Lékaři mu snad pomůžou, ale kdo ho v té nemocnici bude držet za ruku? Jak se dá pomoct, když teď nemá rodiče. Jak můžem pomoct my z fóra, když jsme chorvatské fórum, myslím konkrétně? Má ten kluk ještě nějakou rodinu? A i když má, tak budou v šoku, a nebudou moc schopni jednat. Neposkládáme se alespoň finančně? Dá se něco udělat? Chci nějak pomoci....
avatar Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 14:41
Rero:taky jsem to ted četla-a v první chvíli mě napadlo jít na forum a podívat se do výjezdového kalendáře abych se ujistila že to není nikdo odsud...každopádně-vždycky se tady píše::at se na podzim na foru vpořádku sejdeme...A není to fráze-člověk si to uvědomí až když si pak něco takového přečte....
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 14:42
Tak to je smutné eye rolling smiley
Taky jsme byli svědky nehody a taky u šibeniku,asi nějaké prokleté místo,ze zadu narazili do české octávie němci a ohodili ji do svodidel,auto na odpis,ale podle průjezdu kolem nehody se zdálo,že se nikomu nic vážného nestalo,jen byla dovolená předčastně ukončena.
Ale za řízení a osoby ve voze zodpovídá řidič,evidentně přecenil své síly,vytáhne autko z garáže a vyrazí párkrát za rok někam dál,přestávek mělo být víc,třeba kratší ,ale častější,také mám osvědčené rádio,trochu zesílit,popř. pustím klimu ať je mi kosa,ale raději zastavím,tohle beru jen jako prevenci jsem na noční zvyklý,takže mi to nevadí a nemám tendenci spát za volantem.
Za nehodu může řidič,zabil svou rodinu !!! Jsem na něj pěkně nasr... a padají u mě jen ostrá slova,tohle přece není možný !!!
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 14:47
Tady je i foto z nehody :-(((
[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 15:44
Je to pekelná smůla a tragédie, že to dopadlo takhle špatně. Na první pohled to vypadá, že z Octavie zůstala skořepina, ve které se dalo v pohodě přežít. Čertví, jak to bylo. Každopádně jsem viděl auta které byly rozhodně roztřískanější a osádka vylezla.
Chudák kluk.

No nic, ten se s tím nakonec nějak vyrovná. Rozhodně líp, než by se s tím vyrovnával ten táta, kdyby přežil.
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 16:00
to je sila, zase sa niekto precenil, mrzi ma ze miesto ubytku stale nehody pribudaju, myslim aj v CR a SR
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 16:17
Fakt smutný příspěvek [tn.nova.cz]
avatar Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 17:30
...než jsem odjel z práce, řekl jsem si, že mrknu na forum abych měl cestou...( denně dojíždím do práce autem přes 40 km )... popřemýšlet
o tom...co je nového...na Jadranu...
...chtěl jsem přepnout na Forum...ale praštila mě na seznamu.cz...tato šokující zpráva...o strašně kruté dani za dovolenou ...
...když pročítám vlákno..za kolik to máte...myslím na všechny ...aby dobře dojeli..ať už je znám nebo ne...od včerejška poledne myslím nejen na Radomíra, který jede po prvé a s dětmi to má těžší, než mnozí z nás...tak vyjel už ve čtvrtek v 10,30, aby dnes do půlnoci byl na Pelješaci a vyhnul se zácpám na silnici... v 11,15 přesto popojížděl v 6 km štrůdlu u tunelů (M. Kapela)...
...ti nešťastníci jeli taky o den dříve...na jiném vlákně napsala Rero...koho má ten 21letý chlapec...?...a kdo ho bude držet za ruku až se vzbudí...
...prosím Vás zastavujte, odpočívejte...
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 18:31
Je to smutné, velice smutné, není co k tomu více psát, určitě se všichni těšili ... nejde to
avatar Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 18:40
Je mi líto moc všech a asi nejvíc syna, který se v nemocnici dozví, že zůstal sám.
Přátelé, jezděte opatrně a jak píše Bessy, zastavujte a odpočívejte - lépe je přijet k Jadranu o pár hodin později než vůbec.
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 19:54
Teď jsme to viděli ve zprávách!!! Je to síla!!! Chudák kluk!! Musí to být hrozné!! Také bych se připojil k těm, co lobují za odpočívání během jízdy. My stavíme min. co 2 hoďky. Protáhnem se, dáme kafčo, odskočíme si a fičíme dál. Cesta nám sice trvá déle než jiným, ale za cenu života??? no řekněte sami. Dnes jsem jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, když mi známý řekl, že jel z Chorvatska a zastavoval jen jednou!! Toš nevím jestli dělal machra, anebo to myslel vážně. Ješte ke všemu když veze dítě!!! My letos sice asi nepojedem, jelikož máme 2 měsíčního prcka, ale za to vím, že příští rok pojedu ještě opatrněji než vždycky!!! Ikdybychom měli někde schrupnout!!!
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 20:55
Je to všechno o tom, že jsme sice zvyklí z domova jezdit - ale např. do práce a zpět, na návštěvy, k rodině atd. Ale 1000 km jedeme max. 1x za rok a to na dovču k moři.Já jsem s postupujícím věkem už dávno vyloučil cestování přes noc. Je pravdou, že je menší provoz, není horko a dobře se jede - ale, ale , k ránu to na člověka přijde a nepomůže ani káva,ani běhat,ani nic - holt na to nejsme zvyklí ( né všichni, ale většina ) a kilometry k moři stále čekají a tak se jede, jede a bohužel se někdy nedojede! Není to první případ a věřte že né poslední,dokud si řidiči neuvědomí, že cestu k moři je potřeba brát jako součást dovolené. Je v současné době dost parkovišť, benzinek - perfektně vybavených pro odpočinek,zvláště na chorvatské dálnici, které slouží především pro řidiče a jejich spolucestující. Tak když si nevěřím, tak zastavím třeba na každé druhé ( 80-100 km) a po krátké pauze udělám dalších 100 km. Tu si dám něco na zub, tu zase kapučínko,někde si odskočím, osvěžení chladnou vodou do půl těla na WC je nejlepší. Ideální je spojení dvou i více osádek vysílačkami, kdy řidiči jsou nuceni kolegy komunikovat a tím se držet v kondici a ve střehu ať se kecá o čemkoliv. A jestli dojedu o dvě či tři hodiny později? No tak co, mám před sebou min. 10 či 14 dnů - ale mám !!!!
Je to hrozná tragedie, ten kluk se z toho bude dlouho dostávat a taky ta osádka druhého vozidla, co to všechno viděla. Proto všichni, co máte dovču ještě před sebou, tak nepřeceňujte své síly, dodržujte předem naplánované zastávky a čím víc jich bude, tím lépe pro Vás a taky pro nás,lidí z fóra, kteří hltají zprávy od Vás, co jste se už vrátili - jak bylo, kde jste byli,koho jste potkali atd. A to jsou zprávy, které vždy potěší! Mějte se fajn a pamatujte na pravidlo šťastného návratu!
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 21:28
Re: Nehoda v HR
01. 08. 2008 22:24
a to ten klučina měl před dvěma lety těžkou nehodu-půl roku v nemocnici...jsou to mojí známé přátelé,co k tomu dodat...pokud jste unavení,je fakt lepší zastavit,odpočinout si a jet dál
avatar
XXX
Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 00:53
@Mildous:
Co k tomu dodat.Plně s Tebou souhlasím.Já osobně ročně najezdím služebně několik tisíc kilometrů po Evropě
(Itálie,Německo,Holandsko,Polsko,Slovensko a nejvíc Rakousko).A i když se říká,že my Valaši jsme "tvrdí ogaři",
nikdy bych si nedovolil zvládnout 1000 km na jeden zátah,nebo s minimem přestávek.O dovolené to platí dvojnásob,
protože nejedu sám,ale mám zodpovědnost za celou svoji rodinu.Když cítím únavu,zastavím,ať se děje,co se děje.
A právě toto mnoho řidičů neumí.Přecení svoje schopnosti,...a průser je na světě,Nejvíc mě dokáže "vytočit",když slyším,kdo jak a za kolik těch 800 až 1200 Km ujel a jakou rychlostí.
Přeji všem šťastný návrat z dovolené.
avatar Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 07:01
Je to tragédie. Vrátit čas ale nejde, tak si z ní vezměte aspoň ponaučení. Naplánujte si důsledně cestu, a to včetně doby odjezdu a příjezdu na místo. Mám na mysli to, že po celonoční jízdě okolo 7 hodiny ranní únava prudce vzrůstá a "klimbnout si" je velice snadné..... A mít v takovém stavu před sebou ještě třeba 3 hodiny jízdy je docela hazard.
Nedávno se vrátili známí kteří jezdí také na noc. Když mi jeho manželka vyprávěla jaké byly poslední asi 2 hodiny jízdy, koukal jsem na ní s otevřenou pusou. Prý křečovitě svíral volant, červené oči a ona měla přikázáno aby ho hlídala..... To je síla.
Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 08:22
Mrazí mě když si to představím.Čert ví co se přihodilo.Já taky jezdím na noc,jsem zvyklý.Dělám často noční .Ale ono je to jiné za tím volantem.Oči unavené a ty křičí už zavři víčka.Nedá se nic dělat musí se stavět a stavět.I kdyby se ti vzadu měli zbláznit že už tam chtějí být.
21 letému synovi této tragédie přeji hodně štěstí a síly do dalšího života a vyslovuji mu upřímnou soustrast.
avatar Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 09:02
jen pro info, server Večernji.hr napsal, že osádka v Karlovacu 2 hodiny spala...což znamená, že k místu nehody jeli tak 2-3 hodiny už za světla...
dovolím si malou poznámku, při dlouhých cestách jsou velmi časté nehody blízko cíle resp blízko domova. Mnohdy to není ani únavou. Asi je to dáno tím, že člověk je rád, že má hlavní cestu za sebou a pomyšlení typu "teď už to dojedu v pohodě" může znamenat jistou lehkomyslnost a snížení celkové pozornosti a koncentrace...

Ať odpočívají v pokoji a světlo věčné ať jim svítí.
avatar Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 09:19
...Jelimane...něco na tom je...
...slyšel jsem už kolikrát ...od řidičů i profesionálních ...rčení... " koně to táhne domů "...to zn. ... že i přes únavu to začne zrychlovat...
a ač to říkám nerad, měl jsem ten pocit nejednou sám...na to je potřeba se připravit, tím spíš, když po takové štrece řidič hůř koordinuje
" celýho člověka "...a pokud člověk opravdu nespí ...jak se má...tak pauzy...cvičení...atd. jsou " z nouze ctnost...abychom dojeli "...
omlouvám se ...že si teď a tady dovoluji něco navrhovat a radit...nicméně prosím řidiče především profesionály...vraťte sem nějaké staré vlákno...oprašte...zásady ...připomeňte co se stalo Vám...
...Vy to můžete napsat...
...řidiči autobusů...připomeňte...proč máte absolutní zákaz řídit bez vystřídání...po najetých hodinách...udělejte to pro všechny nás...co pojedou nejen do Chorvatska...
avatar Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 09:47
Jelimane, plný souhlas. U nás se před asi 2 léty stala nehoda, 2 manželské páry na místě...a to ty dvě paní byly 1/2 roku pracovat v USA, a manželé pro ně jeli k letadlu do Vídně, celá cesta v pohodě, a 10 km před domovem - naším městem - se to stalo..asi taky už měli pozornost otupělou skoro dosaženým cílem - domovem. ...Myslím, že Jeliman vyslovil velmi důležitý a pravdivý psychologický aspekt ovlivňující bezpečnost jízdy. A pak je zde ještě něco mezi nebem a zemí - osud.
No, a my kuřáci - my těch přestávek máme.....že jo. Aspoň nějaký klad této neřesti....
avatar Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 12:03
kvido napsal(a):
> Ale za řízení a osoby ve voze zodpovídá
> řidič,evidentně přecenil své síly,vytáhne autko z
> garáže a vyrazí párkrát za rok někam dál,přestávek
> mělo být víc,třeba kratší ,ale častější,také mám
> osvědčené rádio,trochu zesílit,popř. pustím klimu
> ať je mi kosa,ale raději zastavím,tohle beru jen
> jako prevenci jsem na noční zvyklý,takže mi to
> nevadí a nemám tendenci spát za volantem.
> Za nehodu může řidič,zabil svou rodinu !!! Jsem na
> něj pěkně nasr... a padají u mě jen ostrá
> slova,tohle přece není možný !!!


Tak tady bych byl opatrný - mohlo mu totiž taky "prdnout" kolo. Všiml jsem si na větší fotce té nehody na HR webu, že gumy nic moc a nejsou to navíc nízkoprofiláče a jestliže jedete s přeloženým autem a 4 dospělí 150km/h a prdne přední guma, většinou to neukočírujete. Chyba šoféra asi byla v tom, že se chtěl mermomocí "silou" vrátit a zvýšený vant asfaltu ho nakopl a obrátil . . .
Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 15:46
Kvido má v podstatě pravdu,že za řízení a osoby ve vozidle zodpovídá řidič,ale ruku na srdce kdo z nás si někdy neřekl ? JEŠTĚ KOUSEK !!! A právě v tom kousku se shovává ten největší MALÉR!!! Neodsuzujte proto řidiče určitě to byl dobrej chlap !!!
Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 16:25
Je to určitě neštěstí a smůla, ještě otázka kdo byl vlastně řidič, mohli tam na to být 3, nepřekvapilo by mě kdyby to byl ten syn,a ješte vzhledem k zachovalosti auta by příčinou tragedie mohlo být to že nebyli připoutaní.
avatar Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 18:38
Včera jsem se vrátil a náhodou sem ráno kolem 7.30 projížděl okolo v protisměru.
Stalo tam pár osobaku a kamion ani to nevypadalo nějak strašně.
Proste pár kotrmelcu a Oktavie v plotu a dve ženy sedeli na krajnici a někam telefonovali asi zachranku.
Jeste tam nebyli ani zachranari.Bylo to moc čestvé asi po 5 km jsem teprve vyděl že jede sanitka.
Jen jsme si říkali že asi se nikomu nic nestalo ani to nevypadalo na 3 smrtaky,No hrůza když si na to vzpomenu když sem se dozvedel po prijezdu domu co se vlastně stalo.
Re: Nehoda v HR
02. 08. 2008 19:36
Jel jsem tudy v noci domů, přijel jsem v pátek kolem 12.00hod. Když jsem se doma dozvěděl od kamarádů a známých co se stalo (chtěli se totiž ujistit že to nejsme my), tak my zvlhly oči a mísili se ve mě dva pocity. Jeden: to je ale hrozná trgédie, to snad není možné, a druhý: Pane Bože ještě že se to nestalo nám. Jsem rád že se to nestalo nám, ale smozřejmě to nikomu nepřeji. Takže dva pocity v jednom: radost a smutek, je to hrozné mít tyto dva pocity současně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 253
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.