Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 21:03
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slovenští přátelé ve většině případů tuto etiketu
> mají a my z Moravy,Slezska a Česka víme, že pokud
> najedeme na slovenskou dálnici (v Lanžhotě,Kútech
> nebo ti co jedou od Ostravy v Považské Bystrici)
> tak si musíme koupit páč bychom za to dostali
> flastr. smoking smiley

Ta dálniční známka na Slovensku není až tak nutná. Pokud se jede od Žiliny na Bratislavu, tak souběžne s dálnicí vede celkem pohodová cesta. Mě cesta vychází vždycky na pátek po 18hod (jezdím až v září) a moc aut tam nepotkávám. Samozřejmě, že to trvá o něco dýl, protože se projíždí pár větších měst, ale není to žádná hrůza. Náklaďáků se tam taky moc nepohybuje, protože jsou spoplatněné i ty souběžné cesty, takže oni jedou po dálnici.

Prostě ze Severní Moravy se dá až na jich Chorvatska dostat bez polatků za dálnice a po slušných cestách, ale je třeba počítat s tím, že to celé trvá o něco dýl. ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2009 10:28
Prosím někoho kdo to opravdu zná aby mi odpověděl zdali na této trase se platí nějaké poplatky,myslím tím poplatky přes HU a SLO.Chorvatsko je mi jasné.Díky

[bec%20Csorna,%20Ma%C4%8Farsko%3Eobec%20Zagreb,%20Chorvatsko&mapType=base-n,firmpoi,basepoi&pW=648&pH=483" rel="nofollow">www.mapy.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2009 10:30
Omluva,nevyznačila se mi trasa,takže:
Csorna,Szombately,Lendava,vše po E65,platí se?
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2009 11:43
to slofík:
pokud pojedeš osobním autem tak po trase přes HU a SLO kterou jsem výše popsal tak nic platit nebudeš. Alespoň v současné době je to tak.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2009 20:09
Jak je to letos na hraničním přechodu Letenye - Goričan ? Nejsou už dva. Starý a nový (dálniční)?
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2009 08:14
Už jsem o tom tady někde psal akorát to nemohu najít. JirkazRI taky už o tom psal.
>>>>>>>>>>>
22.10.2008 Goričan - Letenye konečně otevřen dálniční přechod. Maďarsko a Chorvatsko je spojeno dálnicí s dálničním hraničním přechodem. Tento již měl být hotov koncem roku 2006. Z Maďarské strany byl hotov už 2008 a čekalo se na 1,4 km chorvatské strany a na most přes řeku Muru. Teď můžete jet po dálnici z Budapešti až do Rijeky nebo Ravče. Celnice obou států jsou společné, takže si nepříjemnosti s maďarskými i chorvatskými celníky odbydete naráz. Starý hraniční přechod budou využívat kamiony a zemědělské stroje. Doufám, že na starém přechodu zůstanou také ti nepříjemní chorvatští celníci (zvláště jeden), kteří obraceli auta naruby s malými dětmi i v noci. zdroj [dnevnik.hr] .
>>>>>>>>>>
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2009 11:51
Přes Maďarsko je to super. Od Miškolce až k moři jen po dálnici. Ráno vyjíždím z Michalovcu a za šera jsem v Brele. Prostě pohodička. Vřele doporučuju. thumbs up
Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 08:47
Nemá někdo odkaz na mapu Letenye - Goričan? Myslím už tu novou s dálničním přechodem . A jak se bude letos najíždět z M70 na ten nový přechod? Nebude se v HU platit za ten kousek dálnice na maďarské straně?
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 10:01
...z M70 na HR/ Goričan... ve směru od Tornyiszentmiklos...normálně...do prava...a stále bez poplatku...smiling smiley






Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (16. 03. 2009 10:26).
Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 11:19
Doprava - tím myslíš na kruhovém objezdu na starý přechod. A bude funkční pro osobní automobily?
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 11:56
O tom něco píše o pár příspěvků David.Podle toho by měl starý přechod sloužit pro nákladní auta /kamiony/ a zemědělské stroje a nový dálniční přechod bude společný pro HU/HR,takže asi jen jedna celnice.Tak teď nevím zda nenastane stejná situace jako u SLO,podobě známky ???
David píše:
22.10.2008 Goričan - Letenye konečně otevřen dálniční přechod. Maďarsko a Chorvatsko je spojeno dálnicí s dálničním hraničním přechodem. Tento již měl být hotov koncem roku 2006. Z Maďarské strany byl hotov už 2008 a čekalo se na 1,4 km chorvatské strany a na most přes řeku Muru. Teď můžete jet po dálnici z Budapešti až do Rijeky nebo Ravče. Celnice obou států jsou společné, takže si nepříjemnosti s maďarskými i chorvatskými celníky odbydete naráz. Starý hraniční přechod budou využívat kamiony a zemědělské stroje. Doufám, že na starém přechodu zůstanou také ti nepříjemní chorvatští celníci (zvláště jeden), kteří obraceli auta naruby s malými dětmi i v noci. zdroj [dnevnik.hr] .

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 12:53



Ani na stránkách "Motorway.hu" není zřejmé jak to bude.
Není to zatím vůbec zakreslené,snad to co nejdřív doplní.
Ale já si myslím,že Maďaři nechají příjezd na hraniční
přechod bez poplatku.Toť můj názor po skušenostech
s jiných neplacených úseků HU dálnic.thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 13:20
...maďarský dálniční poplatek hradí pouze ten kdo přijíždí na Goričan po M7 od Nagykanizsy do Letenye...tak...jak to bylo dříve (myslí se tím poplatek za M7 )
...maďarský dálniční poplatek neplatí ten kdo najíždí na nový úsek na přechod HU/HR v Letenye ani ten kdo jede po polodálnici M70...tečkasmiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 03. 2009 21:02
Panstvo kľud. Keď idem od toho Miškolca po diaľnici tak mám známku dávno kúpenú. Že lachtan?! thumbs up smileysmileys with beerthumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2009 10:08
Presne tak. Známku si kupujem mesačnú a pohodička. Žiadny stres pri ceste tam ani späť. Super rýchla a pohodlná cesta. Odpočívadla, benzinky aj občerstvenie. Škoda, že také dialnice nie sú aj tu. A v lete pred sezonou keď otvoria druhé tubusy tunelov Kapela a Rok to bude pohodlíčko.
Už sa teším.
hot smileythumbs up
Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2009 08:39
Tak poraď kde se mám napojit na maďarskou dálnici když jedu od Bratislavy? Optimální trasu, abych si moc nezajel.
avatar Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2009 12:27
To rudla....lachtan zapomněl dodat,že jede s Košic a to je cesta trochu jinudy.
Jestli si chceš vybrat nějakou trasu přes HU mrkni na předchozí stránku je tam
varianta po dálnici nebo částečně po dálnici i mimo.
Kdyby jsi chtěl jet celou trasu přes HU po dálnici je to trochu zajížďka
(viz příspěvky na předchozích stránkách).
A k tvému dotazu:Kde se napojit na HU dálnici?
S D2 je v HU přivaděč M15 na M1- takže stále po dálnici.thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (18. 03. 2009 12:28).
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2009 15:50
To Rudla:
"Nemá někdo odkaz na mapu Letenye - Goričan? Myslím už tu novou s dálničním přechodem . A jak se bude letos najíždět z M70 na ten nový přechod? "
Zde je odkaz na maďarskou stránku, kde jsou dobře vidět nájezdy z M7 a M70 okolo Letenye směrem do Chorvatska. Je potřeba pouze o kousek posunout mapu. Letenye-határ je stará celnice. Po M7 přes most najedete na A4.
Zde je odkaz (obrázek) jen na danou oblast. Pro zobrazení nutný klik na odkaz pod obrazem.




Upraveno 4krát. Naposledy upravil István (23. 03. 2009 16:31).
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2009 16:39
To István......super odkaz thumbs up
Jen bych se chtěl ještě zeptat,jestli nevíš odkud bude placená M7?
Snad až od nájezdu na M70,tedy alespoň doufejme
Dík moc.
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2009 18:41
Super mapa! Stará celnice (Letenye- határ) bude pro osobní automobily neprůjezdná?
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2009 19:21
Nemáte někdo vyfocenou trasu přes Dolga vas a Lendavu ? Myslím ten objezd placeného úseku. Viděl jsem zde mapku,ale jak je tu pěkně nafocená trasa přes Mureck,Lenart,Ptuj.,nebo pěkně nafocenou trasu přes Goričan,ale přes Lendavu jsem nenašel. Nebylo by špatné to nafotit a dát sem. Možná je to dobrý úkol pro ty co rádi fotí trasy(Bessy,Fanky......atd).smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2009 13:46
vojto62 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To István......super odkaz thumbs up
> Jen bych se chtěl ještě zeptat,jestli nevíš odkud
> bude placená M7?
> Snad až od nájezdu na M70,tedy alespoň doufejme
> Dík moc.

Podle mých informace platí to co napsal Bessy 16. 03. 2009 13:20. Kdybych někde dočetl něco nového určitě sem napišu. Obecně platí, že jsou bez poplatku "polodálnice (M15, M70)" a poslední úsek před státní hranici na dálnících (M7 od Letenye k hranici s HR). Od Letenye směrem k SLO je společný úsek M70 a M7 - na základě obou kriterií by to mělo být neplacený úsek. Oficiálně jsem to ještě ve sbírce zákonu neviděl.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2009 22:52
...M70 není vedena jako dokončená dálnice...poplatek na ní bude až po jejím dokončení...to nehrozí minimálně v roce 2009...Istváne...perfektní práce...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 03. 2009 22:52).
Re: Přes Maďarsko
27. 03. 2009 08:59
ja osobne by som bol chory z toho keby som mal vyhladavat neplatene useky a riadit sa podla nich aby som nahodou nezaplati o 10€ viac, unika mi vyznam eye rolling smiley
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko
27. 03. 2009 18:26
juro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ja osobne by som bol chory z toho keby som mal
> vyhladavat neplatene useky a riadit sa podla nich
> aby som nahodou nezaplati o 10€ viac, unika mi
> vyznam eye rolling smiley
Z toho si nič nerob, keď budeš dospelý tak to pochopíš.
Re: Přes Maďarsko
28. 03. 2009 08:49
Nekolikrat jsem jel přes Rakousko a Madarsko,ale sjizdim na 111km rak.dalnice smer Oberwart a Szombathely a dale po 86 do Slovinska.Projedu jen jednou rak.dedinkou,jinak je vsechno mimo vesnice a mesta,velice klidna cesta.
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 03. 2009 13:55
...pro osvěžení paměti jedna z možností vyhnutí se Slovinsku bez podstatného časového a kilometrového zajíždění si...dálniční poplatky se platí pouze v Rakousku a Chorvatsku, z maďarskochorvatské hranice (Goričan) jedete po dálnici A4...u Zagrebu se napojíte na dálnici A1

Rakousko
z Vídně jedete po A2 na Graz...na 138 km..doprava výjezd na HU
...po pár desítkách metrů do leva nadjezd nad dálnicí po E 66...na...
Grosswilfersdorf
Fúrstenfeld
Rudersdorf
Dobersdorf
Eltendorf
Poppendorf Im B.
Heiligenkreuz Im L.
...přechod do Maďarska...stále po E 66
Rábafúzes
Jakabháza
Rónók
Gasztony
Csákánydoroszló
Kórmend
...dále po 86...
Nádasd
Rimány
Zalalóvó
Kálócfa
Zalabaksa
...3 km za Zalabaksou...do leva... ( vyjetí z 86 )
odbočení je dobře značené ...na silnici je odbočovací pruh...zkratka je dobrá ...bez vesnic až do Lenti...
Lenti
Máhomfa
Kútfej
Lovászi
Tornyiszentmiklós
...po polodálnici M 70... na přechod Letenye HU / Goričan HR
1) těsně před Letenye odbočka do prava, kruháč a do prava..na Goričan...pro nákladní dopravu
2) na úrovni Letenye druhá odbočka do prava na nový přechod na Goričan ...pro osobní dopravu

Možnosti tankování:
v Rakousku obecně dražší pohonné hmoty...
v Maďarsku ...bezprostředně za hranicí A/HU...Lukoil nebo Agip ...jsou levnější než Shell...
nebo v Kórmendu.
v Chorvatsku na Goričanu na čerpačce INA ...kousek dál ÓMV

Zastávky:
v Rakousku...mnoho restaurací ve vesnicích, ( resp. na jejich parkovištích), které
projíždíte po sjetí z dálnice A 2 na E 66
v Maďarsku...u restaurací, dále v Kórmendu u Tesca...( to je po projetí celým Kórmendem před
kruháčem v pravo ), na odpočivadle na polodálnici M 70 pod Tornyiszentmiklósem , je tam velmi čisto,
WC vč. vozíčkářů, ale není tam restaurace, (toto odpočivadlo je z obou stran dálnice)... je dost
frekventované (žádná křoviska).
mapka je na zvětšení na galerii Jadran...
[www.galerie-jadran.net]
...princip objetí Slovinska je na následujícím schematu... na 138 km rakouské dálnice A 2, kde se rozchází fialová ( ta pokračuje klasicky na Slovinsko ) a černá...objíždí kouskem Maďarska Slovinsko...přičemž se na přechodu Lendava nevracíte do Slovinska, ale už při míjení Lendavy jedete po nezpoplatněné M 70 až na Goričan a dále pokračuje po Chorvatské dálnici A 4...smiling smiley

...při najíždění na M 70 z kruháče u Tornyiszentmiklos...do Letenye ...je tato polodálnice označena vinětou...ta se však vztahuje na vozidla od 3,5 tuny výše...!!!



Upraveno 8krát. Naposledy upravil Bessy (23. 04. 2009 20:21).
Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 12:23
hello
nahodou som narazil na tieto stranky takze prispejem aj ja do diskusie
ja do chorvatska jazdim kazdy rok a teraz pojdeme uz asi 6 alebo 7 krat
som zo stredneho slovenska
jedine prvy krat sme isli cez Budapest, no to este ta 'dialnica' co tam bola nebola vobec spoplatnena
potom mi bratranec (kamionista) poradil cestu cez Csornu, Redic a do Murskeho Stredisca
to som siel uz aj s Komarna aj z BA
cesta cez Madarsko ma trvala tak dve a pol hodky no je pravda (ako tu uz niekto napisal) ze je to na nervy lebo sa mi to zdalo neuveritelne dlho winking smiley
pritom z BA domov mam tiez tolko a to sa mi uz zda kusok
proste to je len pocit
vlani sme cez Slovinsko presli ani neviem ako, proste v dave po tej novej ceste winking smiley
ale tento rok uz pojdem cez dedinky, vsak to je kusok
potom v chorvsaku nastala neprijemna situacia lebo na dialnicu sme vchadzali niekde okolo Varazdinu a pri plateni od nas pytal sumu ako keby sme isli z Goricanu
tak som ostal zaskoceny a hned za platenim som zastal a kamo z druheho auta platil menej
som nabehol za chlapikom do budky a ked som vytiahol mobil ze idem volat ambasadu mi dal spat prachy winking smiley
samozrejme ze som ziadne cislo na ambasadu nemal winking smiley
no mimo toho sa so mnou vobec nechcel bavit, ze som prvy a bla bla
tak tento rok si sfotim kde vchadzam na dialnicu pre curaka
o tomto mi potom vraveli aj kolegovci v praci ze sa im to stalo sad smiley
takze do chorvastka som prisiel znechuteny ;(
potom vzdy idem do karlovacu po dialnici a dalej cez plitvice
jednak usetrene chechtaky radsej strovim na karlovacko,
dalej z malym dietatom mozem kedykolvek zastat hocikde pri ceste,
a keby ze nahodou je nejaka havarka a ja to uz nemam naozaj kadial obist, tak sa otocim a idem par km spat a zastanem v nejakej restike alebo private ktorych je tam plno (ale este sa mi to nestalo, no o zapchach na dialnici pocujem nonstop)
na dialnici ked sa nieco stane stojis ako truba a si bezmocny sad smiley
a tie dve hodiny co idem dlhsie ... no co uz, vyrazim z domu skor a je to
posledne dva roky sme boli v Biograde na Moru lebo je tam super pre deti
viete niekto poradit podobnu destinaciu?
dikes
pekny den
Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 14:01
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------

> potom v chorvatsku nastala neprijemna situacia lebo
> na dialnicu sme vchadzali niekde okolo Varazdinu a
> pri plateni od nas pytal sumu ako keby sme isli z
> Goricanu
> tak som ostal zaskoceny a hned za platenim som
> zastal a kamo z druheho auta platil menej
> som nabehol za chlapikom do budky a ked som
> vytiahol mobil ze idem volat ambasadu mi dal spat
> prachy winking smiley

Tak mne sa stalo presne to isté. Keď sme sa vrátili za chlapíkom do búdky, tak sa ospravedlňoval že je mu to ľúto, a že zle
prepočítal kurz z € na Kuny.
Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 14:05
ja som sice platil v kunach a mozno by som si to vobec nevsimol ale na listku co mi dal tak tam bolo GORICAN
ako na chorvatsko mam prevazne super spomienky, hlavne co sa tyka bufetikov pri mori (ved kde u nas su take bufetiky s obsluhou?)
ale toto a hned pri vstupe, brrr sad smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.