Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 16:20
Taky jsem najížděl 1x ve Varaždínu a řekl si o sumu jako z Goričanu.To jsem ale neseděl za volantem a dřímal vedle na sedadle(po úspěšné kontrole na hranicíh - spíš né kontrole) a tak mi to uniklo! Příště už né, to si pište páni v budkách !!!!!! Jak se zdá, je to jejich zaběhlá finta na řidiče, zvláště když je velká fronta !!! Vytáhnu ho z budky a dotáhnu k tabuli s ceníkem !!! Tak si dejte všichni bacha a hezkou dovču !!!!
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 17:32
...je potřeba změnit vlákno na Mýtné , nicméně ještě si neodpustím příhodu ze středověku, když ještě platily západoněmecké marky
( ty byly tuším za 20 korun ) už nevím na které mýtnici v Chorvatsku to bylo...ale platil jsem markama (asi 20 DM ) a mýtný mi vrátil v kunách
( ale v kursu 1DM / 1 Kuna ) ...vrazil mi drobné do ruky...noc...než to navigátorka přepočetla...byli jsme pár km za mýtnicí... určitě jsem to dlouho hlasitě komentoval...ale mám za to, že to bylo na hony vzdálené... Blahořečení...grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 22:49
jasne dedo grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 03. 2009 22:51
sorry to bolo trosku mimo eye rolling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2009 21:47
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2009 21:53
to je sice pěkný odkaz ale na placený úsek
známe lepší a to bez poplatků že jo.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2009 22:06
Já vím placený úsek už je problém objet, ale pořád jezdí dost lidí přes Lendavu...
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2009 14:16
kdo ti to řekl, že je to problém objet? Prostě na kruháči vlevo pak průjezd Lendavou nějaký ten kruháč čup čup pak cca 10 km mimo dálnici šup šup a už seš v Chorvatsku zadara. smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2009 17:46
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kdo ti to řekl, že je to problém objet? Prostě na
> kruháči vlevo pak průjezd Lendavou nějaký ten
> kruháč čup čup pak cca 10 km mimo dálnici šup šup
> a už seš v Chorvatsku zadara. smoking smiley


Souhlas,loni vyzkoušeno 4x
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2009 19:15
...mám obavu...že nad Lendavou letos bude óbr dohled ...aby ji neuniklo několik desítek milionů Euro...
...mimo jiné si Slovinci o příjmy z " tranzitního turismu " řekli nekompromisní vinětou...ale kde letos najdeme skutečné " myší díry " to se pozná po prvním průzkumu agenty tohoto Fóra......no a kdyby...tak je o pár km dále ...Goričan...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2009 13:35
Ten dálniční Goričan z Maďarska ješte není moc jasný. Ono se to časem upřesní.
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2009 21:15
Moment co je na tom nejasného ? Ten přechod není brán jako za Bratislavou Rajka (to je rarita v EU) , kde by tě slováci skásli , že jsi jel bez známky cca. 14km po dálnici. Dálnice k novému přechodu z HU je bezplatná (viz, výše) a pak na HR straně nezačíná také hned placená dálnice. Máš možnost odbočit na Čakovec cca, po 2 km (to to nečeknu přesně, chybělo dostavět 1,4km z HR na HU hranici) a z dálnice sjet . Starý přechod Goričan je jen pro místní příhraniční styk a kamiony, tedy spedice.
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2009 07:33
A máš to ověřené, že je to bezplatné?Myslím maďarskou dálniční část. od křižovatky M70 s M7a pak po M7 k přechodu.
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2009 10:56
ja nevidim dovod preco by to malo byt pre osobaky spoplatnene

[www.motorway.hu]

potom by tato ich mapka nemala zmysel, pre osobne auta v madarsku plati ze vsade sa da ist mimo dialnice
z nakladnymi sa neda v podstate nikde, lebo vzdy je nejaky usek plateny aj mimo dialnice, tak ako u nas

a vobec, co spekulovat s goricanom, v slovinsku tiez musi byt alternativa mimo dialnice, ved len XXX by kupil nalepku za 35 eciek na 5 km dialnice
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2009 17:50
...rudlo to mám ověřené...a letos změna nebude...tedy...pokud jde o Goričan z Letenye a M 7...smiling smiley
...P.S....z Maďarských zdrojů...i od Tvého jmenovce...Rudy, který tama letos několikrát jel... [mymap.hu]
...jak ale najedeš za Letenye na M 7 ...na Nagykanizsu...platit musíš...což ovšem platí dávno...
...to jistě víte...že na M 70 ( polodálnice z Tornyiszentmiklóse do Letenye ) platí vozidla až nad 3,5 tuny...tzn...za Tornyiszentmiklósem najedete na kruháč, který Vás vyhodí na M 70 a v té rychlosti se leknete Vignete ( cedule se známkou )...ale to platí jak...bylo napsáno...od 3,5 tuny...takže ...nelekat se maďarské známky ...nepotřebujete...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (09. 04. 2009 20:53).
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2009 21:31
Ano mám to ověřené. Všechny příhraniční dálnice v Maďarsku a okolo velkých měst jsou bez poplatku už několik let. Nejsou padlí na hlavu jako slovinci, kteří kvůlí pár km dálnice si nechají jezdit přes dědiny kolony aut.
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2009 22:32
Nejnovější mapa dálnic - myslím - Maďarska: [197.hu]
Re: Přes Maďarsko
17. 04. 2009 11:12
Ak je usek od Madarskej hranice (Redics - hatar) po napojenie na dialnicu A5 znaceny ako H7, tak asi na nom tiez treba vignetu, nie? Takze jazda je uz od hranice nacierno, a na kruhaku Dolga Vas to budu kludne moct kasirovat. Nie je to nahodou uz 4 pruh? Lebo na mape slovinskych dialnic k 31.12.2008 je uz tato vychlipenina normalne nakreslena zelenou farbou.
Re: Přes Maďarsko
17. 04. 2009 11:33
Aj ked podla fotiek Rychlostna cesta H7 by mala koncit prave na tom kruhovom objazde. Ale ktovie, ci to uz nedostavali az po hranicu.
Re: Přes Maďarsko
17. 04. 2009 13:27
kde pozeras mapku slovisnkych dialnic?
ja som nasiel len toto

[www.dars.si]

kazda dialnica by sa mala dat obist, neverim ze slovinci by mohli byt vynimka
Re: Přes Maďarsko
17. 04. 2009 14:03
Slovinci uz dokazali, ze su vynimkou v mnohych ohladoch.
To ze H7-cka ide od kruhoveho objazdu az po A5 a je vignete, je uz iste, tak to bolo uz koncom leta, podla fotiek co poslali uzivatelia par stranok dozadu.
Otazkou je, ci to tak zostane alebo sa bude stavat dalej. Nejak mi to sice logicky nepripada stavat 400m dialnice po polorozpadnutu hranicnu budovu, ale u slovnicov clovek nikdy nevie ...
Po skusenostiach s kruhovym objazdom pri Pesnici si viem celkom dobre predstavit, ze si vylepia cedulu vignete uz za hranicou. Miestni tadial nechodia a kamiony pokracuju po A5 na Maribor.
Ano, aj tato dialnica sa da obist. Cez Lenti, Letenye, Gorican. Kto by chcel ist nedajboze do Lendavy (neviem sice co by tam robil) tak pojde Lenti, Tornyiszentmiklos, Pince, Lendava (po starej ceste).
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2009 16:08
Málo s tu píše o možnosti ísť celé Maďarsko po dialnici.Je to síce kilometricky dlhšie ale určite pohodlnejšie a poplatok za maďarskú dialnicu 2500 forintov na 10 dní nie je ozaj veľa.
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2009 16:38
No keby si bol z východu ako ja -Košice, tak od Miškolca sa ide len po diaľnici cez celé Maďarsko.je to paráda
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2009 16:51
Nie som síce z východu ale z Trenčína ale po preštudovaní máp jednotlivých príspevkov na fore ako aj vyťaženosti trasy to aspoň pre mňa výchádza už v Trenčíne nabehnúť na dialnicu a z dialnice zídem až v Benkovaču v Chorvatsku.Inak prajem všetkým ničím nerušenú dovolenku a šťastný návrat domov nech už pôjdete po akejkoľvek trase.
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2009 19:09
no ale ked chcem byt pri mori 10 noci ako stale, tak potrebujem dve tie krepe madarske znamky sad smiley
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2009 21:08
Kup si štvordnovú za 5euro tam 5euro naspat a máš to.Dokopi ta to vijde na3000 forintov. Nakaždej pumpe to môžeš kúpit.
Re: Přes Maďarsko
20. 04. 2009 07:07
Nalepka nie je problem, keby uz islo o to tak aj cez Lenty sa da pohodlne dostan do Letenye. No cez prechod Letenye-Gorican som siel dva krat a povedal som si nikdy viac, za kazdym blbe otazky, otvaranie kufra, zistovanie coho a kolko nesiem. A to som na tom bol podstatne lepsie ako znamy. Na prechode Mursko Strediste poviem len dobro jutro a frcim dalej. A tak to fungovalo aj ked bola kontrola aj do Slovinska. Nik nic nezistuje, mozem byt nalozeny ze mi budu blatniky suchat o kolesa. Ja som sa proste este nedostal do stadia ze by som do chorvatska nic nevozil a stravoval sa po restikach. Jednak potom cena dovolenky budu o hodne drahsia ako napr. Tunisko, a jednak by som si stale daval len jedno a to iste (cevapi a pizza) lebo sa chcem najset a neexperimentovat winking smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 04. 2009 12:31
Madarsku znamku si kupim kludne aj 4x v tom problem nie je. Ani toho benzinu naviac (co je rozhodne vacsi rozdiel ako znamka) by mi nebolo luto.
Lenze cez Budapest je to z Bratislavy o 200km viac ako klasickou trasou po ceste c. 86. A to uz je citit.
Ja mam moznost vyrazat bud z Bratislavy alebo z Banskej Bystrice a nikdy sa neviem rozhodnut medzi tymito 2 moznostami. Minuly rok sme sa vracali naspat do BB a tych 160km naviac oproti BA bolo dost citit, aj ked to bolo skoro stale po dialnici a zvysok po kvalitnej ceste 1. triedy. A to sme spali vo Varazdine a rano sme sa vybrali sviezi a oddychnuti, ale tych 600km bolo fakt dost.
Takze si myslim, ze jazdou po dialnici sa pocitove asi nic neusetri.
Donedavna tu bol plan realizovat rychlostku M86 Csorna - Szombathely, lenze kvoli krize z toho asi nic nebude.
Re: Přes Maďarsko
20. 04. 2009 13:02
No ja chodim do Zvolena a je mi (resp. bolo) mi jednoduchsie ist do BA a pekne na Slovinsko. Mne sa ta cesta paci, no je pravda ze ked som isiel po dialnici tak to este nebola komplet dostava a muselo sa ist cez budapest a popri balatone to bolo o drzku.
Ja stale verim tomu ze z redicu sa musi nejako dat dostan aj mimo tej krepej dialnice.
Inac kamos bol cez velku noc v sibeniku na jachte. Tam isli cez madarsko a spat cez slovinsko a rakusko.
Nik z posadky jeho auta netusil co sa v slovinsku stalo (ze treba nalepku) a iba mi povedal ze v mytniciach nich nebol winking smiley
No mali riadne stastie ze ich nik nezaastavil winking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 04. 2009 14:24
Ja jazdím z BB najradšej na Bratislavu, cez Maďarsko po 86 a potom cez Rédics a Mursko Središče.
Dúfam, že diaľnica v Slovinsku sa bude dať aj tento rok obísť cez Dolgu Vas.
Moji známi z BB chodia na Šahy a Budapešť a Maďarsko po diaľnici. Cestu po diaľnici si pochvaľujú, problém im však niekedy robí prechod Budapešťou.
Ja osobne si myslím, že to ani časovo ani kilometrovo nie je výhodnejšie. Akurát tá cesta je určite kvalitnejšia a je tam menej kamiónov.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.