Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 06:22
vojto62 - máš recht - až včera když jsem usínal tak jsem si uvědomil, že jsem vlastně přes Jižní Moravu jet ani nechtěl - jen jsem opisoval údaje z navigace... :-) Původně jsem chtěl jet úplně jinak - z Frýdku do Jablunkova - Čadca - Žilina a Bratislava, ale když se dívám tak přes Makov do Bytči a na Bratislavu to bude asi blíže...
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 06:27
dushane - ještě se chci zeptat v kolik cca vyrážíš? Trasu máme asi oba +- stejně dlouhou - my máme ubytování až od 15 hod +- , ale předpokládám, že když vše dobře půjde a my vyjedeme mezi 18-19 hod tak na místě bychom měli být kolem 9-10 hod ráno - zajdeme se vykoupat a tak spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 09:09
to Dushan:
prečo ideš na Nagykanisza?
nebolo by lepšie po Kormend ísť smer na Redics (Zalalovo, Zalabaksa) po 86 a pre Redicosm odbočiť na Lenti, Máhomfa a Tornyiszentmiklós odkiaľ máš M70 zadarmo 19 km a si hneď na prechode Goričan.

ak sa neponáhľaš, tak si chyť v HU tirák a ten ťa bezpečne prevedie cez HU.
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 09:41
Letos jsem tak jel v cervenci a muzu jen doporucit, stejnou trasou pres Lenti nas dnes vecer jede znovu 5 aut .....
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 09:45
- Premek84 : vyrážíme kolem 19hod. a příjezd bych viděl taky tak kolem 9té, v klídku, v pohodě. Jedeme přesně do Drašnice. Jo a určitě jeď přes Makov a po dálnici na Rajku. Já kupuji SK nálepku u nás, jenom je potřeba označit přesný datum odjezdu, benzín řeším až v Chorvatsku na INĚ, a mýto platím kartou, mám MC a bez problému.Ečkama platím jenom ubytování.
- jfk30 : ani nevím, proč si vlastně zajíždím přes Nagyk..., ale už to mám tak nějak zažité, silnice je tam široká, rovná, bez vesnic. Tam jezdíme přes noc, takže kolem půlnoci nepřemýšlím nad ukazovatelama, ale vracet se budeme přes den a to bych mohl vyzkoušet.
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 10:07
Premek84 v Drasnici jsem letos byl s rodinou v cervenci uz poctvrte, super klidne misto ...
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 11:44
Na Drašnici nemůžu taky nadávat, letos po sedmé. Na SK dálnice je taky 7denní kupon (150sk), platí označený den plus 6dalších, měsíční (300sk), takže cenově stejné a člověk ušetří jedno škrabání z okna. Nevíte někdo, zda je TESCO v Szombathely otevřené pořád NONSTOP? Vloni bylo, nákup na kartu OK.
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 11:58
Tesco v Szombathely je nonstop. Kupoval jsem tam v srpnu uherák.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 12:04
mňam, mňam
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 12:16
Tady je stránka zmiňovaného Tesca. Je to 0-24.

[www.tesco.hu]
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 13:20
Benzin v HU bol vzdy najdrahsi spomedzi krajin na trase.
Kedze kurz SVK/HUF nezvykne moc fluktovat, tak sa tento rozdiel (zhruba 2 SKK) drzi stale na rovnakej vyske a ceny v oboch krajinach ovplyvnuju len pohyby cien ropy.
Ale v Chorvatsku nam nejak zlacnel benzin, aj ked to trochu pokazil kurz HRK, takze rozdiel nie je velky, ale stale najlacnejsie.
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 17:00
My jedeme do Bristu - máme tam apartmán přímo na pláži spinning smiley sticking its tongue out
Jinak co se týče cesty tak už mám tedy skoro jasno.... Frýdek - Makov ( koupě SK dálniční známky ) a v ČR někde ještě dotankovat - potom Bytča - Bratislava a Rajka - a teďka abych řekl pravdu se mi více líbí trasa udaná jfk30 až do Kormendu to je jasné - ale potom se mi líbí více Redics - Lenti - mno a protrpět nějak ten úsek na Tornyiszentmiklos... a vydat se na Letenye - a pak už hurá do Chorvatska... jen malá otázka - nebo vlastně dvě...

a) je o moc horší cesta z Kormendu na Redics oproti ceste na Nagykaniszu ( snad pisu dobre ty nazvy... )

b) musím mít na výše zmiňovanývh HUN cestách známku???

c) není lepší jet z Rajky na Budapešť a po dálnici kolem Balatonu až na Nagykaniszu ??? Je to velká zajížďka ? Dálniční známka mi nevadí - ale 200 km navíc ano spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 17:03
Jinak taťka bude za ten TESCO nonstop štastný - chce přivézt zase spoustu "SČIPÓŠ" paprik thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 09. 2008 22:01
To Přemek 84.
Viem ti odpovedať na
b) kdesi sa tu písalo o bezplatných úsekoch od Rajky po Gyor a M70 myslím, že to vedie od Kormendu po Letenye (Goričan) tiež grátis, o tom písal vo svojom vlákne Bessy,
c) áno, bola by to poriadna zachádzka, ja chodievam Budapešť - Nagykanisza - Goričan a len to je cez 200 km.
Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 09:43
Takže abych to nějak shrnul B!) - z Rajky kousek po silnici E75 / M15 - dále po M1 kousíček po sjezd na Csornou - (tady pokud jsem pochopil není potřeba známka... ?)
- dále pořád po silnici č. 65 na Szombathely - Kormend - dále po č. 86 Redics - Lenti - a potom Tornyi... - Letenye - a dálnice na HRK ( mýto ) - ná těchto úsecích je to včetně nájezdu z Letenye na Chorvatskou A4 - bez poplatků ?? Poplatky dále až v HRK - pokud jsem dobře pochopil? Tato cesta mi podle navigace vychází na 77,5 km a cca 1 hod a 26 min...
- naopak cesta z Kormendu na Nagykaniszu po sice lepší silnici mi až do Letenye vychází na 106km a cca 1hod a 50 min - ALE po LEPŠÍ CESTĚ takže stále VÁHÁM jestli se rozhodnout po variantu o 20 min rychlejší ale po horší cestě nebo po lepší... confused smiley
- jinak ještě snad už poslední otázka - v Maďarsku pokud by z mě neznámých důvodů nevzali na benzínce neembosovanou VISU - dá se platit éčkama nebo je lepší si tady rozměnit forinty? díky...
Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 10:42
Premek84.
V Madarsku je opravdu M1 po sjezd na Csornu bez poplatku ,sám jsem to jel 3 týdny nazpět.Dále jsem jel na Goričan , ale ne až do Redicse a potom na Lenti jak píšeš, ale za vesnicí Zalabaksa cca 4km je odbočka na Lenti , je tam i odbočovací pruh a cesta nijak nevybočuje ze standartu Madarských cest. Torni...-Letenye polodálnice bez poplatků cca 16 km je odbočka na Goričan do prava , je to i z té cesty vidět , tak není možné to přejet.
Pokud pojedeš přes Nagykaniszu , dostaneš se na dálnici M7 do Letenye a ta je s poplatkem takže bys potřeboval známku.
Jestli jedeš z Frýdku asi nebudeš potřebovat ani tankovat v Madarech , jezdím z Třince a vpoho vyjdu až do Chorvatska , na přechodu Goričan je nonstop pumpa INA, ale to je o nádrži v autě, kilometrově je to cca 530km.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 10:57
To Premek84....M15-M1 po odbočku na Csornu do 3,5 tuny bez poplatku,dále podle toho jak se rozhodneš,ale kdyby jsi jel přes Nagykanizsu do Letenye tak si na posledním kruháči za Nagyk..... dej pozor je tam ukazatel na Letenye po dálnici M7(placená),musíš na tom kruháči rovně směr Becsehely po staré.K tomu placení na benzince.....v loni tam platit nějaký Čech éčkama,sice mu je vzali,ale co jsem viděl tak ten kurz si asi obsluha určila podle sebe(a asi pro tebe ne moc výhodně).Ale když vezmeš benzín v Bratislavě(musíš ještě na slov.D1 při vjezdu do BA pak už benzinka není),tak HU v pohodě projedeš a hned za HU-HR hranicí je benzinka.Tak šťastnou cestu.
Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 12:41
Přesně jak píše Vojto62, za Nagyk... na Goričan po staré, po dálnici nee, ale jak tak čtu vaše příspěvky, snad se nechám zlákat trasou podle "tosika". Pořád sem měl obavu, že přejedu až do Slovinska a tam se zamotám. Jo a benzín bych bral taky na D1 před Bratislavou, pak na tranzitu přes město si neuvědomuji, že by tam byla benzinka. Pak je až v Maďarsku na dálnici těsně před odbočkou na Csornu.
Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 15:27
Tak je to jasné - zvolím asi nakonec směr z Kormendu na Redics, Lenti a Letenye - jinak budu se snazit dotankovat na Slovensku a potom az v Madarsku - nevim jakou budu mit spotrebu, ale jelikoz mam 1.2 Fabču a budeme plně naloženi ve 4lidech grinning smiley tak ćekám spotřebu PŘES 8 litrů...
Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 17:23
Neodpustim si jeste jeden prispevek spinning smiley sticking its tongue out na "vedlejsim" fore jsem se docetl ( [www.ihvar.cz] ), ze hodne lidi jezdi smer Cakovec - tzn. z Redicse kdybych neodbococal smer Letenye - ale jel rovnou dolu na Cakovec - a nejak se dostat na dalnici - tak jsem puvodne taky chtel jet - prislo mi to nejjednodussi - ale nekdo me tady upozornoval, ze je to placeny usek - coz, ale nechapu, protoze podle mapy to rozhodne neni dalnice asi silnice pro motorova vozidla a nejak se mi nezda, ze by to bylo zpoplatneno - nemam cas to ted moc hledat musim ted odejit - ale jak to tedy je??? dikyspinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
06. 09. 2008 19:17
Asi tak , jak jsem psal výše , pokud chceš jet na Goričan není důvod zajíždět do Redicse ale odbočit za Zalabaksou na Lenti , je to poměrně dobrá cesta a je to o dost kratší než na Redics a potom do Lenti.
Jestli chceš z Redicse pokračovat dolů, tak tě nemine cesta přes Slovinsko a objíždění od 20.8 již spoplatněné dálnice za 35 eček na přechod Mursko Sredisče a je to jenom pár kilometrů.A stejně se potom musíš motat po cestách v Chorvatsku abyses trefil na dálnici , mně se to vždycky povedlo až ve Varaždinu , neví jak ale at jsem hledal jak jsem hledal vžycky mně to navedlo na ten Varaždin.
Ono na mapě to vypadá jako mírná zajíždka přes Goričan , ale ve skutečnosti to tak není a hned po přejetí hranic se napojíš na dálnici a fičíš bezproblémů.
Fabka 1.2 a že by nezajela na plnou nádrž až do Chorvatska se ni nezdá , známí taky jezdí Fabkou a tankovali až o benzínku níž na Chorvatské dálnici a to jedni mají stejnou a další 1.4 , tak si myslím že při pohodové jízdě a dotankování u nás není třeba pokoušet tankovat v Madarech , tot můj osobní postřeh.
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2008 13:45
tosiko - před Čakovcem je odbočka doprava ( objezd centra ) a dostaneš se na kruháč, který projedeš rovně směr na Goričan.(nikde není Zágreb) Asi 3 -4 světelné křižovatky a pak teprve se objeví směrovky vpravo na Zágreb. Je to dost daleko, zpět to jedu přes centrum dle směrovek.Asi bude rychlejší na Varaždín i levnější o 10 kuňáků.
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2008 20:34
Tak pánové už jenom zítra a pozítří večer vyrážíme... :-) trasa bude nakonec přes Lenti a směr Goričan - když jsem se díval na mapu - na dálnici A4 se dostanu hned od Goričanu? A kolik KN mě to bude stát až do Záhřebu? Potom pokračuju až dolů na Makarskou...
PS: na kolik hustíte pneu na Fabii Combi která bude ve 4 lidech plus plný kufr? :-) dnes jsem dohustil na 230 vpředu a 260 vzadu, ale zdá se mi to dost tak se proto ptám - v "papírech" se na mé pneu tj. 185/60/R14 píše na plně naložený auto 230 předek a až 280!! vzadu - na to jsem neměl odvahu smiling smiley))
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2008 20:41
Jeste jeden dotaz - je problem v Madarsku po ceste od Rajky - Csorna - Szombathely - Lenti - Gorican - sehnat otevrenou pumpu i v pozdnich hodinach? cca mezi 22 hod a 2 ráno? A co v Chorvatsku po půlnoci? Předpokládám, že pumpy na dálnicích jsou nonstop - myslím si, že mi to vyjde bez tankování až do Goričanu, ale sichr je sichr...
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2008 23:12
Premek84: dnes jsem se vrátil z Orebiče. Tam jsem jel přes Lenti, nazpět přes Bosnu - HR a Maďarsko, v menších městech nejsou pumpy v noci otevřené, ale ve větších nějakou najdeš, v každým případě bych neriskoval jízdu na doraz. V noci tam je všude jak po vymření.
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2008 23:40
Dálnice od Goričanu po Záhřeb stojí 34 kuna, a od Zahřebu po Šestanovac 171 kuna. Víc už bych to nefoukal přeci jenom se ti pneumatiky něco ohřejou a při vyšší teplotě se zvedá i tlak.
V Madarech bych spoléhal na pumpy u větších měst , ty jsou nonstop, třeba u Szombathely nna kruháku pře městem první sjezd , ale je to vidět od cesty a jsou tam i obchodáky.
Chorvatsko podél dálnice jsou všechny nonstop , a co cca 40km, je tam u každé doplnková značka za kolik km bude další pumpa.
Na dálnici se dostaneš hned od Goričanu , ale mýtnice kde bereš lístek při nájezdu je kousek dále na dálnici , aby tě to nezmátlo žes to minul.
Tak samo na sjezdu u Šestanovace zaplatíš na mýtnici a ještě několik km pokračuješ po dálnici a až potom je sjez na pobřeží.
Re: Přes Maďarsko
11. 09. 2008 15:07
trochu to upresním yawning smiley
Goričan-Zagreb 36 kuna
Re: Přes Maďarsko
12. 09. 2008 10:46
Tak vážení - četl jsem právě předpověď a mám sto chutí pobyt zrušit - zatím se to sere jak se dá... kamarádka co jede s námi má od včerejška střevní chřipku a SPLIT hlásí 11 stupňů na celý víkend + vydatné srážký - dále přes týden teploty kolem 15 stupňů a maximálně 20 - proč mám takový pocit, že je to jako naschvál? Skoro 7 měsíců dopředu to plánuji kvůli dovolené kterou si přítelkyně v jiný termín vzít nemohla a teď tohle... fakt šílený naschvál sad smiley
Takže řeším poslední problém - na Chorvatských dálnicích to prý klouže za deště jako na leďe - jaké s tím máte zkušenosti a co je dobré dodržovat? Rychlost držet "přiměřeně" a nedělat prudké pohyby jako u nás na ledě ? Anebo jak jste se zachovaly v takovém počasí Vy?
Díky zklamaný Přemek sad smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 09. 2008 11:09
Premek84: Já mám zkušenost s mokrými silnicemi jen od Chorvatského moře, jediná rada je, že na začátku deště vůbec nevyjíždět, auto se chová opravdu jako na ledě. Čím déle prší, tím se to trochu zlepšuje. Zkušenost s dálnicí nemám.
Re: Přes Maďarsko
12. 09. 2008 11:39
Premku v poho. Taky nakonec jedem. Bude hezky. Věř mi. Za 8,5hod. Jel jsem po dálnici v dešti, ubral jsem na 100, a bylo. Nic neklouzalo.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.