Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 07:36
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:10).
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 08:09
Hojky,jsem poctivej čitatelyawning smiley ale mám taky trošku zmatek.Chtělo by to někoho s aktuálníma a ověřenýma informacema.
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 08:38
blecha

neviem ci to bolo na mna ten tvoj prispevok grinning smiley
neviem ci ten kto sa ponahla k moru by mal ist po dialnici spinning smiley sticking its tongue out, ja sa neponahlam len mi to tento rok nejako dobre vyslo, minuly rok som siel zo Zadaru 13hod cez Slovinsko a Rakusko, je to o momentalnej situacii a preto som zvolil tento rok cestu cez HU a urobil som dobre.

pekny densmiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 10:14
Takže já jsem jel svoji každoroční oblíbenou trasou Kormed - Redics - Mursko S. - Čakovec - atd.
Vyjel jsem v neděli 13.7 . Cesta přes Česko : Praha - Znojmo - Hatě - Videň - dálnice na Graz, na 136. km odbočka na HU - Kormed - Redics, a ve Slovinsku problémy. Jel jsem dle už zmíněných instrukcí tady na fóru, ale : Žádné žluté ukazatele na Dolga Vas nyní nejsou, rovnou mě to šouplo na dálnici, ale tam po cca 100m žlutá cedule a odbočka na Dolga Vas a už jsem si to sypal podle dálnice (po levé straně) na Dolga Vas - dále na Lendavu, kterou jsem projel a potom na Mursko S. (vše žluté cedule). Takže potom bez problému. Cesta zpět úplně bez problému, vyjel jsem až na kruháči u benzinky.
Závěr : myslím že to Slovinci zatrhnou toto vyhýbání dálnici a udělají dálnici rovnou od hranic. Žlutý ukazatel, který byl ještě před týdnem už tam není, dálnice od kruhového objezdu, atd. Chorvati tvrdí, že nám chtějí Chorvatsko otrávit a navést nás na svoje 7km dlouhé moře. No nevím.
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 11:05
Ze soboty na neděli vyrážímpo Bessyho cestě z Valašského Meziříčí do Omiše. Tak kdyby bylo něco zvláštního tak budu kontaktovat Bessyho ať to hodí na forům. Jestli někdo pojede v tomto termínu ozvěte se. Díky .
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 12:45
Přátelé, můj příspěvek nebyl namířen proti nikomu konkrétně, jen tím chci říci to, že pokud bych se chystal na cestu až nyní, asi bych v tom měl zmatek.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil palko (29. 07. 2008 16:29).
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 13:00
Blecha: cez Madarsko sa jazdi mimo ineho aj preto, ze je to vyrazne kratsia trasa.
Minimalne pre cele Slovensko, sev. Moravu (pouzitie slovnenskej D1 v dlzke takmer 150km) a mozno aj cast juz. Moravy.
Najmensi rozdiel medzi Rakuskou a Madarskou trasou je v Bratislave, myslim nieco okolo 70 km. A to uz je rozdiel, pre ktory sa oplati rozmyslat. Ostatna cast Slovenska to ma este vyraznejsie, pretoze pri pouziti madarskej M7 ten rozdiel vychadza aj nad 100km.
Minuly rok som isiel Rakuskou trasou. Bola totalne narvana a bolo to este pred Schengenom, takze sme trcali asi v 2km kolone pred SI-A hranicou (tento rok sa kolony presunu na Macelj). Nechapem, preco by som mal trcat v kolonach nemeckych aut na tejto trase, ked mozem ist dokonca kratsou trasou, aj ked si 200km mimo dialnice musim vytrpiet.
Ono nie vzdy je vyhodne jazdit tadial, kadial chodia vsetci. To vidim napriklad kazdy piatok na ceste z Bratislavy, ako sa narvane 2 pruhy dialnice vleciu 60km rychlostou, a ja si veselo sustim po starej prazdnej ceste 1. triedy. Preto je dobre, ked sa pouziva co najviac alternativnych tras, aby sa premavka rozptylila.
Inak chapem celkom tvoje rozhorcenie z prezitej situacie ohrozenia bezpecnosti na ceste. Tiez sa casto dostavam do takychto situacii, a najhorsie na tom je, ze proti tomu clovek nemoze nic robit. Takyto clovek je prakticky nepostihnutelny - a pritom ohrozuje zivoty. V takychto chvilach su oci policie odvratene. Neviem, pride mi to ako dost velky problem dnesnej doby, a malo by sa s tym nieco robit. Miesto tych nezmyselnych merani rychlosti by sa mali radsej investovat peniaze do kamier na cestach. Ked na dialniciach mozu byt na kazdom vyjazde kamerove portaly rozoznavajuce detaily SPZ-ky, vignety, len kvoli hlupemu mytu, preco nemozu byt kamery aj na kritickych usekoch ciest.
EU si dala nezmyselny zavazok znizit pocet mrtvych na cestach o polovicu, a co preto robi? Najdolezitejsia vec je instalovat elektronicke myto. V takom Svedsku sleduju rychlost aut este aj z vrtulnika, a ked tam niekto nieco porusi, tak to je iny postih ...
Lenze na to treba peniaze, ale tie sa v EU davaju inde ..
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 14:04
Ale hoši pozor! Srnky ani v Maďarsku nespí spinning smiley sticking its tongue out




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (29. 07. 2008 14:04).
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 16:30
deni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> neni ale možno confused smiley bude sad smiley [www.avtoceste.si] [www.sct.si]

Deni, tak neplaš lidi !!! Většina zájemců o informace jede ještě letos, co bude příští rok, můžeš zde řešit za dlouhých zimních večerů !!! Co bude, neví ani Slovinci sami. smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 16:56
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 13:09).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 18:55
Mám na vás dotázek ... viděli jste někdo v maďarsku po cestě (klasika blava-rajka-csorna-szombathely-körmend-lenti-letenye) ... čerpací stanici na LPG? Případně kolik je po cestě zhruba benzinek? smiling smiley

Díky smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 18:55
...pane profesore...nějak mi přešla chuť na srnčí guláš...ten bavorák je ale totálka...zadní náprava a zbytek karoserie na ND...to je tak, když se jezdí po Maďarsku 200...už to tady někdo psal...jo a Zdenku (Rohal) s těma muchama máš pravdu...když... tak já tam na podzim zajedu a nafotím na N 73...ten Canon zaostřuje na palubovku...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 19:50
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám na vás dotázek ... viděli jste někdo v
> maďarsku po cestě (klasika
> blava-rajka-csorna-szombathely-körmend-lenti-leten
> ye) ... čerpací stanici na LPG? Případně kolik je
> po cestě zhruba benzinek? smiling smiley
>
> Díky smiling smiley

Dal som ti odkaz do vlákna čerpací stanice na plyn, ktoré sa mi zdá vhodnejšie pre túto tému.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vitalita (29. 07. 2008 21:17).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 20:39
vitalita napsal(a):
-------------------------------------------------------
> in0x napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Mám na vás dotázek ... viděli jste někdo v
> > maďarsku po cestě (klasika
> >
> blava-rajka-csorna-szombathely-körmend-lenti-leten
>
> > ye) ... čerpací stanici na LPG? Případně kolik
> je
> > po cestě zhruba benzinek? smiling smiley
> >
> > Díky smiling smiley
>
> Dal som to odkaz do vlákna čerpací stanice na
> plyn, ktorá sa mi zdá vhodnejšie na túto tému.


díky moc smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2008 22:41
mikin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže já jsem jel svoji každoroční oblíbenou
> trasou Kormed - Redics - Mursko S. - Čakovec -
> atd.
> Vyjel jsem v neděli 13.7 . Cesta přes Česko :
> Praha - Znojmo - Hatě - Videň - dálnice na Graz,
> na 136. km odbočka na HU - Kormed - Redics, a ve
> Slovinsku problémy. Jel jsem dle už zmíněných
> instrukcí tady na fóru, ale : Žádné žluté
> ukazatele na Dolga Vas nyní nejsou, rovnou mě to
> šouplo na dálnici, ale tam po cca 100m žlutá
> cedule a odbočka na Dolga Vas a už jsem si to
> sypal podle dálnice (po levé straně) na Dolga Vas
> - dále na Lendavu, kterou jsem projel a potom na
> Mursko S. (vše žluté cedule). Takže potom bez
> problému. Cesta zpět úplně bez problému, vyjel
> jsem až na kruháči u benzinky.
> Závěr : myslím že to Slovinci zatrhnou toto
> vyhýbání dálnici a udělají dálnici rovnou od
> hranic. Žlutý ukazatel, který byl ještě před
> týdnem už tam není, dálnice od kruhového objezdu,
> atd. Chorvati tvrdí, že nám chtějí Chorvatsko
> otrávit a navést nás na svoje 7km dlouhé moře. No
> nevím.

všechno jsem to nafotil a zdokumentoval. Hned za hranicí na kruháči bude odbočka do Lendavi byl jsem tam už tento rok 3x teď po dálničním obchvatu můžete zadara. Pak už jen přes dědinu a opět vyjedete na kruháči na starou směr Dolga Vas. Projel jsem obě trasy tam i zpět po nehotové dálnici i po staré. Bohužel v HR bylo tak mizerné připojení na net, že nešlo posílat větší objem dat. Fotky ani náhodou tak akorát poštu. Takže jak to zpracuji dám sem odkazy na foto.
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2008 07:46
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám na vás dotázek ... viděli jste někdo v
> maďarsku po cestě (klasika
> blava-rajka-csorna-szombathely-körmend-lenti-leten
> ye) ... čerpací stanici na LPG? Případně kolik je
> po cestě zhruba benzinek? smiling smiley
>
> Díky smiling smiley

abych odpověděl k věci:na hr.přechodu Goričan je benzinka i na plyn.Viděl jsem tam čepovat jednoho chlapíka v ne 13.7.v 17:45
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2008 10:06
to profesor...pěkná srnkagrinning smiley Takže vrátili jsme se min.středu ze Zadaru.Cesta tam, Uh.Hradiště-Zadar-12 hodin se dvěma hodinovými přestávky v noci na spaní.Vyjeli jsme v sobotu večer 12.7. v 20.00.Chtěl jsem jet bessyho cestou,ale okolnosti byly proti,takže jen z části.Tzn. Uh.Hradiště-Nové mesto Nad Váhom,po dálnici-Bratislava-Rajka pak po staré do Mosonmagyováru a po 86 pořád dolů,přes Csornu -Kormend-až do Lenti pak na Goričan po neplacené M70.Celkem 800km.
Jelo se celkem dobře,kamion žádný akorát do protisměru dost vracejících čechů,poláků amaďarů,kteří se vraceli,ale asi jen do půlnoci pak už jich ubylo.rychlost přes maday pořád 100-110-pohodahot smiley akorát ty jejich 30-tky v obcích-moc jsme je nepochopil..Je jich tam asi tak kolem7,takže se to dá....Na hranicích (Goričan),jen mávali....

Zpět minulou středu )23.7.) přes den už to bylo o ničem jiném, od Malé Kapely šílená průtrž mračen až na Moravu a celou cestu skoro víchřice,občas byl docela problém udržet auto na cestě.A ty kamiony....děs,desítky kamionů,už od Goričanu....Poláci,srbové....Jediná výhoda,že oni jedou přes obec pořád 70.spinning smiley sticking its tongue out
Silnice oproti roku 2003 kdy jsem tudy jel naposledy,je už dost rozbitá,koleje,obzvlášt spodní úsek od Hrvatských hranic...ještě se to dá,ale místy jsou už i značky na výtluky a koleje....Doba jízdy celkem 12:00 hodin,v tom dešti to nešlo prostě rychleji...eye rolling smiley

Shrnuto,přes Madarsko na pohodu.Doporučuji.Slušná alternativa,jak se vyhnout Slovinsku a Rakousku!hot smiley

Pobavil mne madarský celník při cestě zpět,který usilovně nahlížel do kufru,dokonce chtěl otevřít cestovní ledničku apořád se ptal jestli vezeme z chorvatska s sebou domů nějaké cigarety alkohol...Vzadu spali 2 malé děti,asi jsme vypadali jak pašeráci....grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2008 16:40
to rachy : maďarští celníci jsou opravdu idioti, už třetí rok nejezdím přes Goričan. Každý rok při cetě zpět buzerovali chtěli vidět kufr a hrabali se ve věcech. Jednou jsem to i otočil a jel zpět , našel mi v chlaďáku zmrzlé ryby. Řekl jsem mu, že to tam teda nenechám a jel jsem zpět na Čakovec a Lendavu přes Slovinsko. Tam pohoda bez problémů. Už aby byli chorvati v EU a byl pokoj, jenže oni sami se tam nijak nehrnou (ani se jim nedivím). Co se týče cesty opravdu oproti loňsku dír přibylo a pořádných.
Co se týče deště mě v pondělí 21.7. přijeli klienti na Ugljan tak mi sdělili své zážitky. Cesta naprosto příšerná od Jihlavy až po Sveti rok pršelo. Chvílemi to stěrače vůbec nebraly a od kamionů v Maďarsku v protisměru z vyjetých kolejí prody vody na čelní sklo. Průměr 70/80 a člověk nevěděl jestli je na silnici, místy zatopená úplně vodou.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2008 16:44
Pašeráci to tak dělají, že vozí sebou " děti ", aby odvedli pozornost.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2008 20:04
Tak sme sa včera vrátili z DUCE. Išli sme tam aj späť cez madarsko Csorna-Szobthately-Redics-Mursko Središte-Duce.
Obchvat Lendavy spoplatnený zatiaľ určite nie je. Ide sa len v jednom pruhu. Na hraniciach pohodička nechceli vidieť ani pasy.
Podrobnejšie o ceste sa rozpíšem zajtra, lebo cesta tam bola veľmi zaujímavá z nedeli na pondelok nám trvala z Nitry do DUCE cca 820 km 19 hod.!!!
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2008 09:44
ahoj, rano mi prisla sms od bratra Jarina...z Vysociny do Zivogosce pres Madarsko za 14 hodin cistyho casu... citace sms: pohodova a klidna jizda
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2008 17:58
Ahoj Balloo,
zaujíma ma, v čom bol problém na ceste cez maďari - Redics - Mursko Središče atď., keď si išiel tam....idem v nedeľu večer 10. 08. 2008 na Makarskú, môže aj mne hroziť nejaký obdobný problém?, ide o množstvo kamiónov na maďarsko - slovinských hraniciach???
Dík za odpoveď.
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2008 18:42
Kamióny sú problém neni. V nedelu môžu jazdiť až od polnoci.
Najväčší problém bolo počasie od CSORNY až po Záhreb v kuse jedna búrka za druhou, rýchlosť jazdy tak 30-50km/hod.
Tunel Malá Kapela ráno 7.00 dodnes neviem prečo 6km kolóna, tunel Sv. Rok vyrezal v pohode, ale asi v polovici to postálo a stáli sme tam asi 45 minút presne pod ventilátormi no proste úžas.
Re: Přes Maďarsko
03. 08. 2008 19:45
Balloo dík za odpoveď,
tak pôjdem v nedeľu snáď o niečo skôr, aby tunely som mal za sebou skoro ráno.
Ešte ma zaujíma, čo s tou dialnicou v Slovinsku vlastne, veľa tu bolo povedané, jednoducho či ísť na tretej odbočke, resp. kruháči (3/442) na Dolga Vas do zákazu vľavo alebo nie, a tak sa vyhnúť dialnici. Skutočne je tu na vlákne z toho chaos. Kto máte skúsenosť a išli ste nedávno, dajte vedieť.
Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2008 16:12
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:10).
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2008 16:18
Po novej - ešte nedokončenej diaľnici som išiel 10.7. do Chorvátska a 27.7. som sa tou istou cestou vracal aj naspäť.
Premávka je nasmerovaná iba do jedného pruhu, rýchlosť je obmedzená na 50km/hod, ešte stále sa tam pracuje.
Na prvom KO za hraničným priechodom bol smer na Dolga Vas preškrtnutý.
Pri nájazde na diaľnicu je nejaká tabuľka o vinete, ale ja som ju pochopil tak, že do 3.5 tony sa neplatí. Rovnako obsluha na benzínovej pumpe mi potvrdila, že pokiaľ nie je diaľnica dokončená, tak sa zatiaľ neplatí.
Pri ceste späť som žiadnu tabuľu o potrebe mať vinetu nezaregistroval.
Re: Přes Maďarsko
04. 08. 2008 16:32
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (05. 02. 2009 15:10).
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2008 09:42
Info:
19. srpna proběhne předávání chybějícího useku dálnice M7 mezí Zalakomár a Nagykanizsa, tzn. že po dokončení ještě chybějících 800 metrů mezi Letenye a A4 na chorvatské straně a mostu přes hraniční řeku Mura (staví to chorvatská strana a má byt hotová v polovině října) už bude existovat dálnice (při nejmenším polodálnice -M15) mezi Prahou a Splitem. (D1+D2+"M15"+M1+M7+A4+A3+A1)
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2008 15:00
To bude super. A nejenom Praha - Split , ale i Žilina - Split .
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2008 07:38
Nevíte někdo, zda je již v provozu benzínka u Lendavy? Loni byla zavřená....smiling smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.