Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 12:19
No jestli ji koupím na hraničním přechodu i mezi 21-23hod . A že je i čtyřdenní jsem nevěděl takže dík! (příště zkusím i ten google)
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 12:55
aha, chapem
no nemusis ju kupovat na hraniciach
ked prejdes hranice (predpokladam ze v rajke) tak cesta ktora ide k dialnici je do 3,5t bez poplatku
a tak isto je bez poplatku aj usek dialnice od tejto cesty po zjazd na cestu c.86
to je par km
a tam je cerpacia stanica
ta je urcite nonstop a tam znamku kupis
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 13:02
Tak díky , jenom doufám ,že se tam domluvímsmiling bouncing smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 15:25
nepotrebujes sa dohovarat
proste si napis na papierik SPZku tvojho auta, tiez stat (CZ) to aku chces znamky 4day, od kedy ma platit a mozes pre istotu pridat aj cenu kolko ma stat
a napis tam aj den kedy sa chces vracat a kup si rovno obe naraz
potvredenie ale najblyzssi rok nezahod sad smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 16:09
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> potvredenie ale najblyzssi rok nezahod sad smiley

Prečo?
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 16:59
ked si precitas podmienky madarskej znamky tak az rok maju na to aby ho od teba vyziadali
tam sa pokuta neplati len tym ze ta zastavia bez "znamky", ale aj tym ze ta nakameruju ... to ta nemusia zastavit hned

Kontrolný ústrižok alebo potvrdzujúca správu (textová sprava alebo e-mail), ktorá potvrdzuje kúpu, by mala byť na rok uchovaná,
počítajúc od posledného dňa doby platnosti. Po zistení, že komunikácia podliehajúca poplatku bola použitá bez úhrady, spoločnosť
spravujúca diaľnice Állami Autópálya Kezelő Zrt. do 60 dní expeduje list obsahujúci výzvuk úhrade.

wsetko mas na www.motorway.hu
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 17:45
Náš známý jel služebně do Srbska a maďarskou dálniční známku kupoval na benzince Shell u Podivína na D2.Příležitostně si to chci ověřit,protože komunikace by byla určitě jednodušší.
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 18:54
ak maju pripojenie do ich siete tak nie je problem tak kupit
tusim ked sa ide dialnicou zo slovinska na M70 tak sa da kupit na benzinke v slovinsku
ale to preto ze M70 je spoplatnena nad 3,5t a kamiony by ju nemali inac kde kupit
mozes ju kupit cez net, no ja som sa toho "zlakol" ked som vlani chcel kupit lebo nebola zabezpecena stranka a udaje o karte sa uchovavaju pre pripad nakupu cez sms (tak som to pochopil) ... toto sa mi nepaci
chcem si znamku vybrat, napisat udaje o karte a vytlacit si potvrdenie
uchovavanie udajov o mojej karte nie je tiez dva krat najbezpecnejsi sposob
snazim sa platit vsetko cez net, a ked som aj napr. zaregistrovany na strankach na rezervaciu hotelov ci leteniek, udaje o karte musim pri kazdej rezervacii zadat opatovne
ale nakup na benzinke je bezpecny a rychly
proste napisem na papierik

SK, BB-123AB, 4 day from 1.7.2010 (1530 Ft)
SK, BB-123AB, 4 day from 10.7.2010 (1530 Ft)

skontrolujem co svieti na pokladni, vytlacia listok ktory tiez skontrolujem a podpisem
vezmem doklad a frcim
je to par minut, nie viac ako zaplatenie benzinu
a tych par Ft si ja osobne zamenim dopredu, alebo tiez mozem vyuzit platbu kartou
Re: Přes Maďarsko
20. 06. 2010 23:16
Zkusil jsem cestu do HR přes SK a H po dálnici a zde je pár poznatků:

1. Maďarskou elektronickou vinětu jsem kupoval na dálničním přechodu SK/H v Rajce. Na slovenské straně je prodejní místo v budce bývalé pasové kontroly. Je jen jedno, je tam fronta (20min.). Není tam ceník ani kurzovní lístek. Na dotaz, zda se dá viněta koupit jako dřív na maďarské straně jen pokrčení ramen a odpověď "asi ne". Měsíční známka za 22 EUR. Platit nutno hotově, karty neberou.

2. Na maďarské straně samozřejmě prodejní místo je, liduprázdné.

3. Dálniční přechod H/HR v Letenye - kontrola všech aut v obou směrech, otevírají kufry, Italovi přede mnou nechali vyložit celé auto (???). Velká fronta a velké zdržení. Dělají to jen Maďaři, Chorvati jsou v pohodě.

4. Cesta je delší o cca 150km, než přes A/SLO, díky popsaným problémům o víc než hodinu delší.

5. Provoz minimální.

Shrnuto - nevidím žádný přínos v cestě po dálnici přes Maďarsko ve srovnání s A/SLO. Cestovat po okreskách není moje hobby.
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 08:12
to Vlada, ak by si kúpil diaľničnú známku na HU strane a šiel cez starý prechod Goričan, bolo by to iné?
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 09:37
jeden dotaz:chceme cestou zpět přes Hu,přechod Goričan a dále pokračovat po STARÉ č.7,Letenye,Nagykanizsa,Zalakaroš.Přijedeme na Goričan po dálnici,ale pak nevím,jak dál!Dá se na starý Goričan dostat z dálnice,nebo z M70 až v HU?Nemáte někdo nějakou mapku,nebo os. zkušenost?Děkuji.smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 09:40
To Eifel,
Nevím, nemám zkušenost, dosud jsem vždy jezdil přes A/SLO. To byla informace pro ostatní, jak to kde chodí.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 12:04
Ja by som sa chcel spytat na cas, kedy je najlepsie vyrazit.
bohuzial termin nam zacina 17.jula - sobota, čize pojdem ten najnevhodnejsi termin v piatok vecer.
Je lepsie ist z domu (BA) cca o 20:00, alebo skorej okolo 16:00 za svetla prejst Madarov a v noci pred Sestanovacom to odstavit, trocha si pospat a potom rano do Makarskej ?
Kedy je podla vas na cestach, hraniciach a platidlach najmenej aut ??? Ja viem, ze sa to asi neda povedat na isto, ale cca ... ?
vdaka

planujem to cele prejst po dialnici SVK-HU-CRO
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 12:06
Hajduk.
Pokud chcete jet přes Maďary mimo dálnici bude asi pro Vás lepší jet přes starý přechod Goričan, ten je v sezónu otevřený i pro osobáky.Po zaplacení dálnice A4 je to za mýtnicí druhý sjezd z dálnice ,jsou tam sice značky jenom pro nákladní ale to je teď naprosto irelevantní, několik stránek dozadu tady byly i fotky s té části cesty , oplatí se to pohledat.Ten první sjezd za mýtnicí je taky na Goričan ale na Město (obec), kdybyste tama sjeli nic se neděje , i tam se dá dostat na starý přechod.Mrkněte na mapy www.hak.hr je to dost podrobné a na starém přechodu je benzínpumpa nonstop INA, restauračky atd.Nesjedete li na ani jednom sjezdu dostanete sa na nový přechod, po jeho přejetí cca 1,5km musíte bezpodmínečně sjet na polodálnici M70, dle autoplaya.hu je ten úsek od hranice zdarma pro všechny kategorie a M70tka je zdarma pro auta do 3,5t. Po dalším cca 1,5 km na polo dálnici M70 je sjezd na Letenye, pro upřesnění bych doporučoval ještě prostudovat na mapách a na těch fotkách tady(jsou tam i s toho nového přechodu), ale není to nic složitého.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 13:01
elfking: za mna jednoznacne na noc
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 13:55
Já bych vyjel ráno ve čtyři a večer jste v klidu tam. Nerad jezdím v noci a pokud je ve voze klimačka a pohoda (nejsou tam malé děti) tak je to přes den lepší.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 14:12
az na to ze v noci nemas na ceste skoro ziadne auta, nesvieti ti slnko do oci a cela posadka auta moze kludne spat
a usetrim dva dni dovolenky winking smiley
ale to je kazdeho osobna vec ako ide
nech idu vsetci cez den, o to bude volnejsie v noci smiling smiley
len ci sa tam tento rok dostanem sad smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 14:53
Sluníčko mi nesvítí přes clonu na rozdíl od proti jedoucích naložených aut co svítí pánu bohu do oken a mě do očí, nehledě na to že tělo je naučené na nějaký cyklus spaní a bdění. A nic nevidím z okolí a ráno všichni jsou tak rozlámaní že ušetřený den prospí.
Ale jak říkáš je to každého věc. Mám kamaráda taxíkáře který běžně přes den spí a v noci pracuje tak tam to chápu, ale já jsem po několika hodinách jízdy v noci na spaní a tím, že nevidím reliéf trati tak jsem daleko víc unavený a vykoukaný.
Proto jedině ve dne.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 15:12
Ono ked vyrazim z BA o cca o 15:00, tak o 01:00 som pri Splite a odpcivam az do rana a ako sa poznam, tak aj bude.
Ale zasa nieco do seba ma aj cesta v noci. Ako komu vyhovuje.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 15:38
zico napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jestli ji koupím na hraničním přechodu i mezi
> 21-23hod . A že je i čtyřdenní jsem nevěděl takže
> dík! (příště zkusím i ten google)

Jestli myslíš celnici v Rajce tak nevím,tam často nevidím živého člověka přes den,natož v noci.Lepší bude fakt ta benzinka na dálnici u Lévelu (tuším že je to MOL)
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 15:44
elfking napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ono ked vyrazim z BA o cca o 15:00, tak o 01:00
> som pri Splite a odpcivam az do rana a ako sa
> poznam, tak aj bude.
> Ale zasa nieco do seba ma aj cesta v noci. Ako
> komu vyhovuje.


Ja tak ako navrhuješ, jazdím vždy. Zakaždým je to v piatok poobede a je to v pohode. Tento rok to isté odchod 23.07.2010 - 14:00 odchod z Prievidze.
Peter
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 18:47
tosiko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hajduk.
> Pokud chcete jet přes Maďary mimo dálnici bude asi
> pro Vás lepší jet přes starý přechod Goričan, ten
> je v sezónu otevřený i pro osobáky.Po zaplacení
> dálnice A4 je to za mýtnicí druhý sjezd z dálnice
> ,jsou tam sice značky jenom pro nákladní ale to je
> teď naprosto irelevantní, několik stránek dozadu
> tady byly i fotky s té části cesty , oplatí se to
> pohledat.Ten první sjezd za mýtnicí je taky na
> Goričan ale na Město (obec), kdybyste tama sjeli
> nic se neděje , i tam se dá dostat na starý
> přechod.Mrkněte na mapy www.hak.hr je to dost
> podrobné a na starém přechodu je benzínpumpa
> nonstop INA, restauračky atd.Nesjedete li na ani
> jednom sjezdu dostanete sa na nový přechod, po
> jeho přejetí cca 1,5km musíte bezpodmínečně sjet
> na polodálnici M70, dle autoplaya.hu je ten úsek
> od hranice zdarma pro všechny kategorie a M70tka
> je zdarma pro auta do 3,5t. Po dalším cca 1,5 km
> na polo dálnici M70 je sjezd na Letenye, pro
> upřesnění bych doporučoval ještě prostudovat na
> mapách a na těch fotkách tady(jsou tam i s toho
> nového přechodu), ale není to nic složitého.

díky na Moravu,už jsem tudy předloni jel,ale zapomněl jsem to.hezkou dovču.thumbs up

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2010 22:01
Já se snažím jet tak,abych byl do setmění na chorvatské dálnici.to znamená,že z jihu Moravy vyrážím asi v 16-17 hodin a asi za 5 hodin jsem v Chorvatsku.Potom už se posunuji podálnici,podle toho,jak se cítím.Taková velmi ranní káva na benzince v horách-odmoriště Dobra má své kouzlo.Dřív jsme jezdili přes A a Slo přes den,protože jsem si na noc moc nevěřil,ale ukázalo se,že je to pohoda.Taková Makarská v 5 ráno,kdy se vracejí lodě s rybami je rozhodně nezapomenutelná.horší je to potom s hledáním ubytování,protože je to na ně moc brzy.
Re: Přes Maďarsko
22. 06. 2010 09:02
my jezdíme na noc. Vyjíždíme plus minus o půlnoci z Brna. V jednu jsme na Slovensku, ve dvě už v Maďarsku. V pět máme Maďarsko za sebou, je už světlo, vidíme, kudy jedeme, když projíždíme kousíček Slovinska. V Chorvatsku už jedeme za bílého dne. Provoz sice houstne, ale manžel je dobrý řidič. Myslím si, že taková větší špička pak přichází ještě o jednu dvě hodiny později, že tomu nejhoršímu ujedeme.

Ono záleží, jak se kdo cítí. Jsou řidiči, kteří vyloženě nesnáší jízdu za tmy. A jsou řidiči, kterým je to jedno. My jedeme tak, abysme byli ve dvě na místě - to je nejdřívější možný čas, kdy se může nastoupit do apartmánu. Podle toho jsme si stanovili odjezd z Brna - díky bohu je to v době, kdy není v Maďarsku moc aut :-)

My jsme jeli na dovolenou loni 24.7., z pátku na sobotu (vlastně vždy jezdíme z pátku na sobotu). Hrozně pršelo v Maďarsku, to byla mnohem větší nepříjemnost než tma. V Chorvatsku provoz zhoustl, prostě jsme jeli v té největší sezóně, naše chyba. Chytli jsme jednu jedinou kolonu asi na půl hodinu, a to před nějakou mýtnicí - myslím, že za Záhřebem, ale nejsem si jistá. Jinak průjezd ok, i když bylo aut dost.

Je ale zajímavé si číst, jaký na to má každý trochu jiný pohled, každý vyjíždí trochu jinak a jinak k tomu přistupuje... a každý zná trochu jinak průjezd Chorvatskem :-)
Re: Přes Maďarsko
22. 06. 2010 12:24
elfking: preste tak jazdim aj ja. Dokonca sa snazim odist aj skorej, ale nakoniec to nestihnem takze vyrazam aj tak az o 15-tej.
Ja sice nemam problemy s jazdou v tme a je mi to v podstate jedno, ci je den alebo noc (ak mame teda dobre svetla na aute) ale v noci proste jazdit nevladzem.
Je sice pravda, ze v piatok poobede je ta najhorsia spicka, aka len moze za tyzden byt, ale stale je to pre mna lepsia varianta, ako sa premahat o stvrtej piatej v noci niekde na pol ceste. Snazim sa dostat co najdalej, pokial este vladzem, a vacsinou sa mi to podari az na tu poslednu pumpu na A1-ke (Mosor). Potom uz tam kludne mozem stravit noc. Je to lepsie ako sa celu noc premahat.
Najhorsi usek v piatok poobede je Madarsko. Tam je pravidelna zapcha uz v Csorne a potom cely usek Csorna - Szombathely je spomaleny. Ale nie je to nejake horybilne zdrzanie, mozno tak 20 minut dohromady. Od Szombathely je to uz dobre, teda bolo, tohoto roku tam budu zrejme problemy kvoli rekonstrukcii cesty (v piatok pooobede tam budu asi brutalne kolony pred semaformi).
Dalsi problem v piatok poobede nastava pri Zagrebe pred tou velkou krizovatkou pred Luckom. To je nieco ako Bratislava - polovica Bratislavy ide na vikend. To niekedy kolona zacina uz 5 km pred Luckom. Po 20.00 sa kolona zacina rozpustat a o 21.00 uz je prejazd plynuly.
Potom uz nie je ziadny problem. Vzdy sa tiez zastavim na Tifonke "Dobra", tie hory maju proste caro (Mala Kapela).
Re: Přes Maďarsko
22. 06. 2010 13:38
Já to zase beru naopak - raději vydržet noc (pokud na to mám), než se soplit ve špičce...
Re: Přes Maďarsko
22. 06. 2010 20:59
Chtěl bych se zeptat Vlada,jestli to nějak sledoval,kolik to bylo km a jak dlouho mu trvala cesta bez těch různých zdržení,které nás mohou potkat kdekoli.Musím letos jet v pátek odpoledne a uvažuji o cestě po dálnici,kvůli pátečnímu provozu.Někde někdo psal,že cestu po dálnici si zkrátil??? sjetím z dálnice a najetím u Szekesváru
Re: Přes Maďarsko
22. 06. 2010 21:16
já jedu v pátek večer 25.6. touto ověřenou trasou: Brno-Bratislava (D2)-Rajka-Csorna-Sárvár-Sumeg-Keszthely-Nagykanisza (stará cesta č.7)-Leténye-Goričan-Zagreb.Rozhodně lepší než přes přes přeplněné Szombalathely a nedej bože naprosto zbytečná návštěva slovinců v Lendavě.
Zejména úsek před Sumegem připomíná přistávací plochu a pod 120 km/h se tady nejezdí.Kdo chce ,může za Balatonem najet na dálnici M7 a dojet po dálnici bez přerušení až k moři.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
22. 06. 2010 21:21
U nás to je pokaždé stejné. Už dlouho před odjezdem si plánuji cestu, napíšu si itinerář i s předběžnými časy, kdy na kterém průjezdním místě asi budu, ikdyž to už jezdím po slepu, ale to plánování je už tak trochu část dovolené, už jsem na chvíli tam, přehrávám si tu cestu v hlavě, plánuji kde udělat pauzu ( stejně ale zastavím, kdy se mi zachce ) a propočítám to, kdy asi tak vyjet, abychom tam nebyli zbytečně brzo. No a přijde den odjezdu, já jako řidič si jdu jěště po obědě na chvíli lehnout, ale neusnu. Ještě se mi nikdy nepodařilo před cestou usnout, chvíli se povaluji, ale nakonec stejně vstanu. No a když rodinka vidí, že nespím, tak už se mnou naplánovaná hodina odjezdu posouvá a posouvá a nakonec jedeme vždy dřívě, než bylo naplánováno. Poslední odjezd jsem plánoval tak po 20 hodině no a jeli jsme v 16 hod. Zase nemusím cestou nijak honit a klidně za tu cestu udělám i 10 přestávek. Než sedět doma na zadku a čekat na tu hodinu H, tak už jsem raději někde na cestě. Letos uvažuji o celém Maďarsku po dálnici, jedu z pátku na sobotu, tak nechci trávit čas v pomalujedoucích kolonách. V srpnu už jde očekávat na cestě i zemědělské stroje, tak se 86 raději vyhnu. No a ona ta cesta i nějak lépe ubíhá, když se jede jinudy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (22. 06. 2010 21:25).
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2010 05:04
Pro Fandu
Čistá cesta jen po dálnicích CZ, SK, H, HR měla podle Google trvat 10 hod (1100km). Opravdu to tak vychází, plus zdržení na hranicích SK/H Rajka 25min. (fronta na maďarskou známku), H/HR Letenye dalších 25 min (nesmyslné detailní kontroly maďarských celníků). Zbytek zdravotní zastávky, celkem 11,5 hod. Cesta v pohodě, dálnice prázdné, ale příště raději po dálnicích přes Rakousko a Slovinsko. Je to přece jen o hodně kratší, rychlejší a zajímavější. Cenový rozdíl je malý.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 262
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.