Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
28. 05. 2009 22:28
David proniesol (ako je už u neho štandardne zvykom ) zaujímavé informácie . Podobne ako pre PetrK aj pre mňa sú nepríjemené .
Goričan ( starý prechod ) bol aj pre nás roky miestom doplnenia pomaly prázdnej nádrže, výmeny trochu peňazí , ale najmä užitia si dobrého jedla v reštaurácii a atmosféry , že už som už zase v Chorvátsku .....
Teraz by sa na starý prechod vodič osobného auta musel vracať ako píšu Medzimurské noviny nazad 10 km .
Naviac prvé "odmorište" na chorvátskej strane je len pustým parkoviskom bez akéhokoľvek zázemia . Napr. PHM atď ponúka až ďalšie . Bude preto potrebné asi už na maďarskej strane si pripraviť včas náhradu
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 05. 2009 23:28
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Právě na té stránce
> [www.medjimurje.hr]-
> dalje-i-40-kn-skuplje/gallery/5095/ brečí Chorvati
> z Goričanu, že budou muset kupovat vinjetu při
> cestách na vinohrady a chatky, které mají na
> maďarské straně hranic. Viz citát:
> Sad naši ljudi koji žele samo do Letenya ili
> svojih vinograda i kuća za odmor, moraju kupiti
> vinjetu za svaki prelazak u Republiku Mađarsku.
> Vinjeta koja vrijedi četiri dana košta 40-ak
> kuna!
>
> Jedu 10.6. přes Goričan a proto je tato informce
> pro mne aktuální. I když ty 4€ za jednu cestu
> 1,5km - no nekup to!

No až se budeš vracet zpátky přes Goričan, tak poplatek zaplatíš kde?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (28. 05. 2009 23:31).
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 06:05
ako tak citam tak nejako sa sami zamotavate tym objazdom slovinska cez M70 smiling smiley
nakoniec aj tak skoncite v lendave winking smiley
jo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 07:29
Myslím, že tady nejde o nějaké "objíždění" Slovinska. Goričan je standardní hraniční přechod s přímým napojením na chorvatskou dálnici. A jedna z možných tras přes Maďarsko vede právě tudy.
Problém je, že i ten ocásek dálnice z hranic do vnitrozemí Maďarska je na jejich mapách označen jako s poplatkem. Viz [197.hu].
Podle mého pátrání si zatím nikdo nedal práci s překladem maďarských dokumentů, co se vlastně platí. Ani na tomto fóru jsem nečetl jasnou informaci na toto téma.
Jedině Kamil (na str. 40) píše:
Pokud přijedeš po M70 od Lenti, tak není nutný dálniční poplatek. Starý přechod slouží jen pro kamiony a zem. stroje.
To by naznačovalo, že se pro osobní auta projíždí bez poplatku - to je ale v rozporu s nářkem z Mezimurských novin (http://www.medjimurje.hr/hr/7828/do-letenya-15-km-dalje-i-40-kn-skuplje/gallery/5095/), že Chorvati musí platit.
Tak nevím, co si o tom myslet. Logicky odvozuji, že letos tam dosud nikdo z účastníků fóra nejel a nepopsal skutečnou situaci...

S odpočíváním na tomto údajně nevybaveném přechodu bych to nepřeháněl. "Překonání" cesty skrz Maďarsko není zas až tak vyčerpávající. Pro Slováky určitě ne. Naše auta ujedou na jednu nádrž nejméně 600km a tedy ani benzín není třeba brát v Goričanu. (Jedu ze Severní Moravy, naberu někde za Trnavou a stačí mi to s rezervou až do Dugopolje.)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jo (29. 05. 2009 07:51).
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 07:49
Ten článek jsem přečetl velmi pozorně. Jedna věc ale není jasná. Maďaři mají všude v příhraničí dálnice zadarmo, aby se nejzdilo přes dědiny či města. Proto mi to jaksi není jasné proč chorvati tvrdí, že budou muset platit. Existuje tabulka bezplatných úseků, kterou sem dávají slovenští kolegové bohužel link nevím. Vypadá nějak takto, ale pozor tahle není aktuální [www.hvar.cz] . Sice jeden precedens máme na Slovensku na Rajce, ale tam je aspoň možnost jet přes starý přechod. Tady by nebylo kudy.
Link pro slovenské kolegy [www.autopalya.hu]

chtělo by to přeložit

u) az M70 autóút M7 autópálya és országhatár közötti szakaszán (szelvényszám: 0 - 19);



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (29. 05. 2009 08:00).
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 07:51
ako uz bez urazky...
minimalne 3 krat som Vam tu napisal oficialnu stranku madarskej dialnicnej spolocnosti

www.motorway.hu

ti co nevedia madarsky, anglicky alebo nemecky si mozu prepnut slovencinu alebo aj turectinu ak chcu
bratom cechom odporucam tu slovencinu
nasledne si stiahnete mapu ktorej priama adresa je tu: [www.motorway.hu]
no a ked si ten dokument precitate tak zistite mimochodom aj

Rýchlodopravné tepny bez úhrady pre kategórie D1, D2, D3 a D4
M7 M70 diaľnica 231 Štátna hranica 232

a tiez
Dopravná komunikácia bez úhrady pre vozidlá kategórie D1, ale
spoplatnená pre kategórie D2, D3 a D4
M70 M7 diaľnica 0 Štátna hranica 19

cize po lopate povedane idete po M70, prejdete na M7 a az na hranicu je to zadarmo
v oboch smeroch samozrejme

taketo oficialne stranky maju aj slovinci - tiez si tam pozriete ze dialnica sa (momentalne) da obist nech si tvrdi kto chce co chce

a aj slovansko ma taku stranku, a myslim ze aj cesi

dufam ze otazky typy ci M7 je zadarmo alebo nie prestanu sad smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 07:56
rajka nie je ziadny precedens
predsa mas subeznu cestu na ktorej netreba dialnicnu znamku
samozrejme aj ta subezna cesta je spoplatnena pre vozidla nad 3,5t

[www.ndsas.sk]

to maju aj madari aj slovaci tak isto
proste ziadny kamion sa cez ich uzemie nedostane bez znamky, takze nebudu chodit cez dediny ale po dialniciach
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:04
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rajka nie je ziadny precedens
> predsa mas subeznu cestu na ktorej netreba
> dialnicnu znamku
> samozrejme aj ta subezna cesta je spoplatnena pre
> vozidla nad 3,5t
>
> [www.ndsas.sk]
> 785s
>
> to maju aj madari aj slovaci tak isto
> proste ziadny kamion sa cez ich uzemie nedostane
> bez znamky, takze nebudu chodit cez dediny ale po
> dialniciach

no jestli si vzpomenete tak stará Rajka byla před nějakolika lety jen pro příhraniční styk a prostě vás tam nepustili a jiná alternativa nebyla. To trvalo min. dva roky možná déle.
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:05
david, pisali sme prispevok v rovnakom case tak rovnake infosky smiling smiley

inac tie poplatky mas v anglictine tu: [www.motorway.hu]

alebo potom v tom PDF-ku ked prepnes slovencinu
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:09
neviem aky tam bol styk, nie som z BA, ale uz som isiel aj po dialnicnej aj nedialnicnej rajke smiling smiley
no dovolim si tvrdit na 100% ze musel existovat sposob ako to obist, lebo pre osobne auta mame vzdy alternativu cez obce mimo spoplatnenych usekov
jo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:10
Dík za informaci!
Ještě teď se mi točí hlava ze záplavy údajů v tabulkách. Není mi to sice jasné, ale chápu, že s 99,999% pravděpodobností je tento kousek M7 bez poplatku.

Kňučení chorvatských novin nad "vinjetou" beru jako typický reportérský hon na senzace, který v konečném výsledku vede k dezinformaci.

Ale ani výše uvedená tabulka s výčtem poplatků nemluví zcela jasnou řečí...
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:14
to bedo : já nechtěl rozpoutat diskuzi kvůli tomu článku co jsem uvedl . Šlo pouze o odpočívadla kde můžete jít na záchod a zastavit nic jiného. Tuhle debatu rozvířil "JO" . Snažím se vždy vše ověřit na více místech, aby zde nebyly dezinformace. Jsem rád, že jste bezplatnost u hranic znovu pro všechny potvrdil protože těch stránek ve vlákně je už opravdu moc . Já o bezplatnosti příhraničních úseků nepochybuji.
jo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:14
david napsal(a):

> no jestli si vzpomenete tak stará Rajka byla před
> nějakolika lety jen pro příhraniční styk a prostě
> vás tam nepustili a jiná alternativa nebyla. To
> trvalo min. dva roky možná déle.

Mohu potvrdit. V roce 2006 jsem málem vjel do plotu na silnici do "staré" Rajky.
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:16
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> david, pisali sme prispevok v rovnakom case tak
> rovnake infosky smiling smiley
>
> inac tie poplatky mas v anglictine tu:
> [www.motorway.hu]
>
> alebo potom v tom PDF-ku ked prepnes slovencinu


no právě než jsem to našel a dopsal tak jste byl rychlejší eye rolling smiley .
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:17
Taky by mě to zajímalo kde bedo zjistil, že úsek M7 : 231 - 232 km je bez poplatku. Na můj dotaz z 22.5. jsta mi dali červené karty. Asi jste někteří moc chytří. A na mapě www. autopalya. hu tam ten úsek bez poplatku uveden není. A aktualizace je stará- k 1.1.2008 a to jetě dálnice ke Goričanu nebyla hotová.
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:18
jo, jo, prave pozeram ze na tej madarskej/anglickej html stranke to nie je zapisane
ale na slovenskej je
ja prioritne citam slovensky/cesky a iba ak ina moznost nie je pouzivam ine reci
v tej html verzii sa to skor zabudne dopisat ako do grafickeho pdfka
ja by som bol za 100% istotu, lebo o com by to inac bolo?
vsak vsetky useky kde nie je subezna cesta su zadara
a ak sa cez stary prechod neda ist osobakom takze subezna cesta neexistuje
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:23
rudla, citas?

david, vsak ja tak vseobecne iba, vsetkym vsetko smiling smiley
inac ak si niekto planuje zastavenie a chce ist po 86ke tak tam ma tusim dve OMW pumpy pri ceste a v Szek. TESCO a nejaku dalsiu pumpu
pisalo sa tu ze aj na M70 je nieco (da sa tiez pozriet na ofic. strankach)
alebo potom medzi Goricanom a Zahrebom su tusim INA a OMW ak si dobre pamatam
a mam taku (etse neoverenu) infosku pre tych co sa chystaju celou dialnicou M7 ze na kazdej pumpe alebo odpocivadle je znacka kolko km je vzidalene nieco podobne
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:25
Chtělo by to někde vypátrat jak to skutečně je. Kdo by to věděl?
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:29
rudla

fakt nevies citat ?!?!
klikni na tento link [www.motorway.hu]
daj si zobrazenie 100% alebo viac a prejdi na zltu tabulku vedla mapky v pravo
a v zltej tabulke spodny riadok

pomocky: mapa su tie ciarky
zlta je ako stred vajca
a prava ruka je ta ktorou pisem! smiling smiley

david vidis ze sa niekto nasiel smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:34
jo, k tomu tankovaniu
ked ides cez madarsko tak ja by som radsej tankol tam ako na slovensku
je to trochu lacnejsie
aspon momentalne
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:35
Díky bedo, už to vidím. Já jsem se díval na tu oranžovou tabulku.
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 08:38
rudla: podla mojho hned ako bude na tom prechode dokoncene parkovisko pre XY kamoinov a bude sa tam dat zaplatit poplatok za dialnicu tak to bude v oranzovej tabulke
ale ak nic take nie je po krizovatku na M70 (myslim na ceste z chorvatska) tak mi je to minimalne cudne, lebo zaplatit dialnicu niekde musis ak zrovna nemas net alebo mobil sad smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 10:35
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rudla
>
> fakt nevies citat ?!?!
> klikni na tento link
> [www.motorway.hu]
> K_SZORO_2009_SK
> daj si zobrazenie 100% alebo viac a prejdi na zltu
> tabulku vedla mapky v pravo
> a v zltej tabulke spodny riadok
>
> pomocky: mapa su tie ciarky
> zlta je ako stred vajca
> a prava ruka je ta ktorou pisem! smiling smiley
>
> david vidis ze sa niekto nasiel smiling smiley

ano vidím proto jsem dávám tabulku nezpoplatněných úseků .




ten článek z chorvatských novin byl z 11.11.2008 a to ještě nový přechod ani nefungoval ! Tak jak mohli vědět že to je zpoplatněné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (29. 05. 2009 10:41).
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 10:42
ta dalsia tabulka pod toutu sa tiez tyka osobnych aut
pichni aj to
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 10:59
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ta dalsia tabulka pod toutu sa tiez tyka osobnych
> aut
> pichni aj to

uz je to tu


avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 11:04
...pokud by byla pravda, že by Maďaři chtěli od turistů přijíždějících po nezpoplatněné M70ce od Lenti
za cca 1,5 kilometru přivaděče na Goričan cca 5,3 Euro,
...potom by byli Slovinci, požadující
za cca 10 km dálnice ...které využije turista jedoucí od Vídně ...týdenní známku za 15 Euro
...v porovnání s Maďary...ukázkou příkladné charity
...stejně jako Jo... bych měl10.06.09 projíždět na Goričan od M70 a podám aktuelně na Forum informaci...smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 15:40
Mám v PC uloženú tú mapu aj s tabuľkami, kt. dnes ako prvý spomínal bedo. Hľadal som aj iné úseky trochu experimentujem s výberom cesty. A dá sa v tom zorientovať. Ja rozumiem tomu tak, že úsek k hraniciam na Goričan je grátis. Ale rozohrali ste to tu dobre. V takom krátkom čase tu ešte toľko príspevkov asi nebolo.
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 15:52
To: Bessy

keď tam už budeš (na diaľničnom prechode z HU do CR), pozri sa, prosím, či sa dá priamo na prechode z CR do HU zakúpiť diaľničná známka (e-matrica)
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 15:57
leonard, zaplatit za dialnicu mozes aj online cez internet
bud v chorvatsku zajdi do kaviarne
alebo ak vies kedy sa budes vracat zaplat si to v pohodli domova a mas pokoj
aspon nemusis stat v rade
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 16:22
...Leo...tak teď jsem se musel pořádně zasmát...
...během sekundy mi část mozkových průzkumníků určených pro objezd Slovinska... 7 x přeběhlo z levé do pravé hemisféry a zpět...
a hranici ČR s HU nenašli...
...v další sekundě mi došlo, že CR není ČR ale HR...
...to víš, že to budu zjišťovat ...a nafotím potřebné momenty...ty bych zřejmě tak jako loni poslal MMSkou přes Vojtu2...aby to umístil na forum...třeba to někomu pomůže při rozhodování se " kudy...tudy..." ?smiling smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.