Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 07. 2010 14:09
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Na konci slovinské dálnice mě nějaká Vídeňačka
> pustila do fronty, protože za ní se bez toho táhly
> do nedohledna fronty dvě, tak jí to už asi stejně
> bylo jedno. Na SLO hranice 13km za hodinu a čtvrt.

Prosím info v jakém čase byla tahle šílená fronta? Jestli dobře počítám, tak někdy v sobotu dopoledne?
Taky jezdívám v pátek na noc, za Grazem si zdřímnu, u Ptuje býváme kolem 5 - 6hod., takovou frontu jsme ještě nepotkali.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 07. 2010 14:48
Pedro66:jezdíš v dobrou hodinu,já jezdím v pátek ráno z Kladna ve 3h a v 15h sedím na balkóně v Mimicích(1130km-12h-Praha-Jihlava-Znojmo-Graz-Mureck-Ptuj-Šestanovac-Mimice).Pauza pouze na tank+čůrání 2-3x.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 07. 2010 19:04
Slofiku, my tak normálně jezdíme taky. Jenže tentokrát jsme se zdrželi a spadli jsme to toho i s ušima. Obvykle býváme u Ptuje před půlnocí v pátek. To taky bylo poprvé a naposledy, co jsem takto jel. Šest a půl kilometru za hodinu je můj osobní rekord a opakovat ho nehodlám.
Pedro66: voda je zrovna studená, tak jsem vzal účtenky od mýtnic a pump, na kartě s fotkami jsou časy zrovna tak, a hodil to vše do tabulky. Z toho plyne, že jak den, tak hodina vyšly naprosto nevhodně. Vyjeď v pátek do dvou, nejpozději tří odpoledne, a máš značnou šanci, že to profrčíš bez prostojů.
Pro srovnání přibaluji přehled z přelomu loňského září a října, a to sem i domů.

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 07. 2010 14:58
Tenhle výkend bude asi delší smoking smiley v neděli bude už snad volněji yawning smiley
[www.ct24.cz]
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 08. 2010 20:11
Cesta ze Šumperska do Promajny: Odjezd ve čtvrtek 22.07.2010 v 17.25 hod přes Mikulov,Graz,sjezd na 228 km na Spiedfield,Šentilj,Pesnica,Lenart,Ptuj,Tržec na hranice Slo-Hr a pak po dálnici na Šestanovac,Promajna. Příjezd na Promajnu v 06.45 hod s 5 přestávkami na tankování a občerstvení s odpočinkem. 13h 20 min

Zpět z Promajny odjezd v 09.20 stejnou trasou se stejným počtem zastávek na tankování a občerstvení, s menším cca 15 min zdržením ve Slo a cca 25 min v Olympii v Brně. Příjezd domů v 21.50 hod 12h 30 min
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 08. 2010 17:04
Tak cestou zpět jsem svůj rekord překonal před placením mýta na AZM a při přechodu chorvatské hranice a vstupu do Slovinska: průměrná rychlost klesala z 4,55km/h až po 1,36km/h. Ale o tom píšu tady: [forum.ihvar.cz] .
Celková doba cesty Žuljana - Jičín 19,5 hodiny (odjezd 08:00, příjezd 03:33).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 08. 2010 19:41
Hille litoval jsem všech co jsem to slyšel v radiu, já to projel za 5min 12. za náma se to už jen štosovalo a štosovalo....
A to jsem stejně zuřil 1,5 na jednom místě před vjezdem do slovinkska....
Jinak Cesta dolu do Orebiče z Ol cca 14hodin (přes pelješac se jede dlouho...), nicméně nic proti cestě ze Sucuraje do Hvaru (toje tak na 2 hodiny).
Zpatky z Gradace do Ol. se stáním i s jídlem 11,5 h. Což je super. I stylem jizdy ale o tom jsem psal v "navratech". Nebýt těch štau na hr-sl, tak díky slo dálnici a dálnici pod vídní je to z gradace až do mikulova jedna báseň, z mikulova už mlčím....
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 08. 2010 15:12
Praha -Promajna v pátek 30.7.-za 19 hodin i s pauzami,zpět odjezd v so.7.8 -za cca 14 hodin-i s pauzami.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 08. 2010 16:08
Teď sem našel itinerář z loňska a cestou tam ( Pag 900km ) 9h30m a zpět přes most 1100km 9h
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 08. 2010 11:45
Praha - Živogošče a zpět. Odjezd ve 21hod z Prahy, přes Znojmo, 100km za Vídní porucha spojky, odtah zpět do Znojma, oprava a na druhý pokus odjezd ze Znojma ve 14hod. Vídeň, Graz, Slovinsko mimo dálnici přes Maribor, po dálnici na Šestanovac a příjezd cca 6hod. ráno. Doba cesty celkem 33hod. s nějakými přestávkami, protože nebylo kam spěchat, dvě probdělý noci za volantem, překvapivě jsem byl v pohodě, jen 2x jsem si asi na 30min. schrupnul. Zpět odjezd ve 22hod., stejná cesta mimo dálnici ve Slovinsku, Znojmo, příjezd do Prahy ve 13hod. Čistá doba jízdy 12,5hod., 30min. spánku plus ještě nějaké malé přestávky na tankování a protažení.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 08. 2010 06:39
Tak včera cesta zpět z VRSARu do Olomouce....Odjezd 14:30, příjezd v v 00:30, nemám problém přiznat jak dlouho to trvá....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 08. 2010 09:00
Brela - Uherské Hradiště ve čtvrtek 12.8. odjezd v 18:25 příjezd do UH v píátek 13.8. v 7:00. Tedy 12,5 hodiny přes Lendavu a po 86 v Maďarsku. Celé Chorvatsko po dálnici.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 08. 2010 11:16
Čaute všichni,posílám slunečné pozdravy z Tučepi :-))
Cesta v pohodě,včera výjezd z Karviné v 19:30,směr Brno,Vídeň,slovinská dálnice(zklamání..)ZagrebŠestanovac,Tučepi - 1149 km,celkem v autě 11:50 z toho 3 přestávky na tankování+koupi známek pro A a SLO(úplně v pohodě kartou na obou hranicích a taky 25 zdržení u Chorvatů - ženská za pultem to nevěštěli nic dobrého...taky že jo,koukla do pasů,chtěla malý techničák a pak řekla - "parkiruj tam"..tak jsem popojel a čekal,za 20 minut přišel mladý klučina a říká,Roman OK,jeď..na dotaz jaký je problém,on řekl,že malý,ale už je vyřešen...toliko osvěty...
Jinak cesta po dálnicích super,prázdné cesty a v Tučepi naslepo jsme našli apartmán přímo u moře za 70 éček,původně chtěla 100,ale asi se nad námi slitovala :-))))))))
Je tady net,takže úplná pohoda !!!
Mějte se pěkně,já se jdu koupat :-))
Roman
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 08. 2010 15:41
Romane, omlouvám se za otázku mimo téma, ten apt. za 70E je jak velký? A když se rozhlédneš kolem, nabízí se tam něco volného? Chtěli bychom dorazit do Tučepi ve čtvrtek dopoledne.
Abychom nekazili téma, odpověď můžeš dát třeba sem Místa v Chorvatsku > Tučepi. Díky
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 08. 2010 13:50
Návrat tuto neděli kolem 9:00 až 14:00 v Chorvatsku :
- Jastrebarsko u Karlovacu nebo kde, řetězová havárka, 50 minut byla dálnice parkovištěm, bez klimy bych chcípnul,
- cestarina HR - SLO, 60 minut parkoviště, ucpaný příjezd k branám, že jsem platil MasterCardkou bylo na prd, protože k
placu před branami mě nepustila zamrzlá dálnice, bez klimy dtto,
- pasovka HR - SLO totéž - zamrznuto 30 minut, slovinská va*ina v uniformě se tvářila jako Obamovská odstřelovačka, kdybych známku 30,- Eu nepotřeboval, přilepil bych ji - jí - na pr*el.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 08. 2010 16:09
Odjezd 8.8 v 22.00 hod. z Prostějova směr Split , na místo jsem s rodinkou dorazil v 8.30 včetně 3 přestávek ( cca 950 km ) cesta naprosto v pohodě ( nástupní termín v pondělí se skrz dopravu ukázal jako výborný výběr ).
Cesta zpět 16.8 v 8.30 z Ruskamenu ,( s 5 přestávkama z toho 3 z důvodu problému s tankováním - popis v jiném vláknu ) příjezd do Prostějova v 20.15.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 08. 2010 23:15
Jičín výjezd 6.8 v 8.30h
trasa: Jičín->Jihlava->Znojmo->Wien->Szombathely(zastávka u teska)->Lenti->Tornyiszentmiklos->st.Goričan->Zagreb->Split->Sestanovać->Zaostrog (5.00h)
vyjeli jsme takhle brzo kvůli zácpám v pátek odpoledne ve Vídni, takže jsme Vídeň projeli krátce po poledni. Na rakouské A2 jsme sjeli na exitu 95 na Szombathely, zde zastávka u teska (asi hodina). Na goričanu jen ukázání pasů a odpověď na otázku celníka co vezeme (několik krab cigaret a věcí k moři) zdržení asi 2minuty. Před Zagrebem velká bouřka, rychlost okolo 80kmh. Po projetí tunelů před půlnocí zastávka na odpočívadle na zdřímnutí (2 hodiny). Pak bylo moře času protože v Zaostrogu jsme měli být až ráno, tak jsem jel jen okolo 80-90 kmh (nebyl skoro žádnej provoz) a po 5té ráno jsme byli v Zaostrogu a šli jsme se podívat k moři a až tak v 8 jsme se šli ubytovat :-). Počasí bylo moc hezký. Zpět jedem ve čtvrtek asi stejnou trasu až na to že na rakouskou A2 odbočíme asi už u Kormendu.

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 10. 2010 17:53
Tak jsem byl na odtahu v Poreči, vyrážel jsem v 21:00 z Olomouce a 5:10 jsem byl v poreči, myslím, že to byl solidní čas, je pravda, že nebyl provoz (to hraje obrovskou roli) ale jel jsem z 85% předpisově.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadekN70 (07. 10. 2010 19:57).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 01. 2011 21:25
tak sem se díval po večerech na google earth a vypotil jsem takovou trasu (Brno-Zagreb).
-Brno-Mikulov-Wien ( A5,A2),
-u města Ilz se sjede z dálnice a zamíří na východ do Madarska přes hraniční přechod Heligenkreuz do Kormendu
-najet na cestu č.86 a záhy sjet na č.76 a kolem Zalaegerszedu pokračovat po cestě č 74 do Nagykanizsy
-najet na "starou cestu" č. 7 do Goričanu a po dálnici A4 do Zagrebu

Jel někdo náhodou tuto trasu? Přemýšlím o ni, páč "bratia" razantně zdražili dálniční známky (viz.[forum.ihvar.cz] ) a přes Rakousko jsou levnější. Slovincama se buzerovat nenechám takže se jim vyhnu.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 01. 2011 21:54
darko...zeptej se Bessyhothumbs up smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 12:22
... darko ... bylo to tu mockrát ... je to jedna z možností ...

... já jedu ... Brno ... Mikulov ... Vídeň ... na 138 km vyjet z A2 ... po E66 ... přejet hranice v Heiligenkreuzu ... Kórmend ... po 86tce přes Zalabaksu ... 3 km za Zalabaksou na Lenti ... Tornyiszentmiklos ... Goričan ... platíš pouze za rakouskou A2ku a od Goričanu za A4ku ...
... maďaři údajně pohli s těma lokálníma úpravama 86ky tak jsu zvědav ... od Lenti na Goričan jedeš vše novém povrchu ...
... největší díra byla v Zalalóvó na přejezdu a pak v kopci ( serpentiny ) nad Zalalóvó ... generální rekonstrukce na uváděné trase se dělala v úseku cca 3 km u Kálócfy ... až do hloubky 50 cm ...
... problém byl taky 3 km za Kórmendem směr HR ...špatně zaplátované díry ... vyjetiny u Zalabaksy ... a to samé v úseku cca 4 km mezi 86kou a Lenti ... thumbs up
...hezký den ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (17. 01. 2011 12:25).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 13:30
že tě baví to objíždět a sledovat každou díru...češi to je něco,hlavně že ušetříme
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 14:28
aha,tak to je ta "Bessyho trasa", no však já chci za Kormendem hned sjet z té 86ky a vzít to šejdrem do Goričanu po 76ce abych se těm serpentinám a podobným překvapením vyhnul.
To karelhorvath : jestli nemusíš šetřit a máš nějakou korunu navíc tak mi ji pošli na účet.Uděláš mi radost.Myslím že cpát Slovincům do dršky 30 Euro a ještě se nechat od nich buzerovat není nutné.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 19:11
Darko, tuto trasu jsem jel už dvakrát. Je naprosto v poho. Mohu jen doporučit.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 19:35
abys ses s prominutím nepodělal z 30 euro,ja mam prd a ty určitě během roku utratíš 30 euro někde jinde a zbytečně..tak se vyhni dírám v Madarskusmiling smiley)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 19:51
Karle Horváte, máš něco proti čechům?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (17. 01. 2011 19:53).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 19:56
za 30 Euro mám bud benzín na 250 km (pořádný výlet po okolí),anebo celodenní výlet s turistickou lodí,popřípadně dvě slušné večeře pro celou rodinu na kolonádě.Rozhodně lepší než si za to vozit půl hodiny zadek po dálnici.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 20:27
Neřešte to kdyby se k moři jezdilo ne přes Slovinsko,ale Česko tak vláda stanoví cenu dál. známky ne 30 eček ,ale min.50 aby se zaplatily díry ne na silnicích ,ale ekonomice tak to neřešte a jezděte každej tak jak mu to vyhovuje.Každej chce dojet do cíle v Chorvatsku a to je hlavní.a zda platím tunel v Austrii nebo Slovins.vinjetu to je moje osobní věc.Dostavá mě ,že si tady lidi kupujou pivo za 4.50 v lidlu atd.a táhnou to sebou to já setam dam Karlovačko a je mě to jedno.Jezdim nejkratší trasou Kladno Dvořiště Graz Baška Voda a neřeším .
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 20:55
Pravda. Nepouštějme se do žádnejch větších debat. Bylo to tu probrané už mnohokrát. Kdo chce ať objede a kdo chce ať zaplatí.
Já osobně ještě nejsem rozhodnut. Letos jedu na jih a začínám se koukat jak to objet. Loni jsem jel na Istrii a známka byla jasná volba. Letos se mi ale platit nechce. Nutno podtknout, že si cestu rozděluji na dva dny. Takže nikam nespěchám a hodina zdržení nehraje roli.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 01. 2011 21:42
Stenly, jel jsem přes Maďary od Bratislavy, podruhé Bessyho trasou kouskem Maďarska, přes Maribor když se ještě neplatilo a naposled objížďkou dálnice přes Mureck-Lenart-Ptuj a určitě to nebylo naposled, protože to bylo nejpohodovější. Nutno podotknout ale, že jezdím Ne - Čt nebo St - Ne.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 190
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.