Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2010 14:30
my jsme jeli v pátek 9.7. ve 13 hod z Jeseníku přes Olomouc, Brno kolem Olympie ( vyhnutí Vídeňské ulici ) Mikulov , Wien ( průjezd po dálnici velmi rychlý ) Graz, sjezd na Mureck , v Ptuji jsme to vzali na Varaždin ( nechtělo se nám čekat na hranicích 3 hodiny kolonu ) Zagreb, v Karlovaci sjezd z dálnice a po staré kolem plitvických jezer, 3 hodiny pauza na spánek a v 7 ráno jsme byly v Horní Brele na příjezdu k moři. V 7.30 ráno v Podgoře v apartmánu. Provoz minimální, až jsme se obávali, že jsme se spletli s termínem.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2010 22:54
To video je supr,nejdřív sem myslel že předjíždíš kamion.A ono to byl splašený traktor.Neměl dálniční známku ? thumbs up smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2010 23:20
... darko ... je to traktor ... spíše zemědělský tahač JCB ... má to 250 koní umí to až 90 ... a jako jediný zemědělský stroj může na dálnici ...
... toto ale bylo na slovenské okresce ... takže tady dálniční nepotřeboval ... smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 07. 2010 12:00
určitě lepší než dýchavičná liazka nebo pískajcí tatrovka tongue sticking out smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 07. 2010 14:15
Darko, i když se jmenuješ jako můj synovec v HR - nemáš oprávnění urážet tatrovku a liazku. thumbs up smiley
Víš jakej to byl pocuc když jsem před 30ti lety povýšil ze šoféra tatrovky na šoféra liazky ? Byl jsem celé léto jak Niky Lauda. Jen napadlo sněhu - prosil jsem zpět o tatrovku. Já v ním měl rádio, přehravač na kazety. Měl jsem srovnatelnou výbavu jako KOMATSU - jenže to byl buldozer a měl navíc i klimatizaci. To já - bohužel.angry smiley
Ale byly to fajn léta. Dnes si šofér autobusu není schopen ani dotáhnout pásku na přívodu vzduchu do turba, natož i určit závadu. Jenom žvanil ....to nejede sráč, jeden, ať pošlou výměnu autobusu. atd. Já být šéfem - vyměním jeho.angry smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 07. 2010 15:03
Uherské Hradiště - Orebič 1150km dle navigace celková doba jízdy 14:15, čistá jízda 13:01. Byla to jízda po dálnicích. Snažil jsem se jet 140-150km v hod. Zajímavé, že v Rakousku a Slovinsku jsem hodně předjížděl já a v Chorvatsku hodně předjížděli mě. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 07. 2010 17:17
Ahoj, cesta Polešovice - Živogosce-Blato přes SVK, HU, v HR po dálnici jen do Karlovace, zbytek po staré cestě. Passat 1,9TDI 96kW 4motion s rakví.








Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 07. 2010 20:40
Tak už se můžu zapojit i do této diskuse. Letos poprvé trasa z Brna do Promajny (Makarská) bez přespání na jeden zátah.
Odjezd 4.7. 2010 v 6,15 hod z Brna - Břeclav - Poštorná - SLO po dálnici ( až na 10 km) - HR po dálnici co to šlo a příjezd do Promajny v 18,10 hod. Celkem 6 zastávek různé délky + 2 zastávky na hranici EU ( cca 53 sekund). Vozidlo Škoda Felicia Combi 1,3 s bednou na střeše. Zatížení vozidla nevelké - dvě lehoučké děti a žena, největší váha v autě vzhledem k objemu 24 plechovek piva.
Ještě doplnění po pár dnech : ujeto 956 km , takže průměr a čas solidní i díky tomu, že ve Vídni v neděli ráno malý provoz, hranice EU jak uvádím, Lučko a ostatní mýtnice taky prázdno a po cestě žádný déšť, ale taky ještě ne tak velké vedro ani jiné dopraví komplikace. Ale především hodné děti, které se po cestě už konečně zabaví sami.
Vím, že tímto psaním asi nudím ty, co jezdí už dlouhá leta, ale pro ty co podobnou cestu neabsolvovali a chystají se na cestu pro uklidnění a porovnání, že i tímto rychlostním průměrem (někteří se mohou ušklíbat, že tady slovo rychlost není na místě) se dá cesta zvládnout i "s nízkoobjemovým veteránem" v rozumném čase a v klidu. Sretan put za sve.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil rteP (22. 07. 2010 08:51).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 07. 2010 07:50
Tak Vás po roce zase zdravím, jen s jiným nickem, neb jsem stará skleroza. Jedeme už poněkolikáté Praha-ČB-Linz-Graz-Oroslavlje ( penzion Zagi), přespíme, dáme si nějakou dobrůtku a následující den v klídku Igrane.Rozděleno na 2 úseky po cca 600 a 500 km.Podtrženo a sečteno cca 30 hodin celkem.
Přece jedeme na dovolenou ....:-))
Spotřeba bude letos trochu menší, neb jsme vyměnili vůz, z bezníňáku do dieselu, ale stále se držím pravidla co je pod 300 koní, není pro mě.Tak jsem na spotřebu zvědavý, zatím se pod 11l/100 km nemůžu dostat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 07. 2010 08:30
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > nemáš oprávnění urážet tatrovku a liazku. thumbs up smiley
> . Dnes si šofér není
> schopen ani dotáhnout pásku na přívodu vzduchu do
> turba, natož i určit závadu.

Vašku, pod to se klidně podepíšu i já. smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 07. 2010 11:57
Cesta tam 5.7. v 3:15 z Ostravy.. přes Brno-Bratislava-Rajka-Mosonmagyárovar-Gyor-Budapešť-Nagykanizsa-Goričan(Nový)-Zagreb(Lučko)-Turanj..příjezd někdy kolem 14té hod..
Celkem cca 1120 Km.. auto - Alfa Romeo GT 1,9JTD - průměrná spotřeba 4,6 l...

Cesta domů - 14.7. v 20:45 z Turanje.. přes Zagreb(Lučko)-Goričan(Nový)-Nagykanizsa-Budapešť-Gyor-Mosonmagyárovar-Rajka-Bratislava-Brno-Ostrava...a doma jsme byli v 6:45 Celkem cca 1130 km.. auto o5 Alfa Romeo GT 1,9JTD - průměrná spotřeba 5,5 l...

Celá trasa se jela jen po dálnici.. tedy Česko,Slovensko,Maďarsko,Chorvatsko = dálnice..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 07. 2010 18:25
a neni to nuda ? Malebná a rychlá cesta vede z Kezsthely až do Sárváru.Je tam na co koukat a trvá to cca stejně.Mě stačí ta nuda v Chorvatsku (čára,čára,čára...)
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 07. 2010 10:46
Ahoj Tony Stark,
je to skutečně pěkný pohled. Ta spotřeba je proti mé úplně někde jinde. Já 2,5 T 250 ps a tady v ČR prům. 9,2 . Jen vyjedu za hranice resp. na dálnici /i u nás/ a jsem úplně někde jinde.
A potom mne potěšil ten průměr km ...75 . Je to velmi slušné a normální. Holt důkaz je pravdou. No a když to zde někteří jezdějí průměrem 129 km/hod ????
Jsem potěšen, že nejsem v tomto "pomalém" průměru osamocen.smileys with beerhot smileysmileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 07. 2010 11:21
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a neni to nuda ? Malebná a rychlá cesta vede z
> Kezsthely až do Sárváru.Je tam na co koukat a trvá
> to cca stejně.Mě stačí ta nuda v Chorvatsku
> (čára,čára,čára...)


darko není to nuda.. každý je jiný řidič.., mám v ulici souseda..co nerad jezdí po dálnici... páč by tam usl.., můj tec je třeba takový.., že se díky svému úrazu ruky..rychle unaví na cestách..obyčejných..a je to pro něj únavné.. a přece jen ta dálnice.. je pro něj pohodlnější..svižnější..a ne tolik únavná..smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (21. 07. 2010 11:22).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 07. 2010 17:04
Šatava napsal: je to skutečně pěkný pohled... ...Jsem potěšen, že nejsem v tomto "pomalém" průměru osamocen.
-------------------------------------------------------
Taky jsem rád. Už jsem se bál, že s mým 1,0 / 40kW a průměry celkovým 71-74km/h a čistým (tedy jen jízdy, po odečtení přestávek) mezi 79km/h a 82km/h budu pokládán za překážeče. A to objíždím už od Ilzu po Ptuj, zato po chorvatské dálnici jedu až za její konec.
Asi by na tu cestu slušelo něco silnějšího, ale co s tím po zbytek roku, když se k dálnici ani nepřiblížím a, když už, tak v některé služební oktávce, v níž na trasách, kterými jinak denně jezdím, stejně rychleji jet nelze. Silnice 35 a 16 mi totiž připomínají realizovaný plán dědy Oulického ze Saturnina: vybudovat na Labi tak hustou síť vodních elektráren, že by voda v Labi už vůbec netekla a museli by ji do Hamburku vozit v sudech... tak přesně takto mi, zvlášť po zavedení mýta pro náklaďáky, připadají naše hlavní tahy mimo dálnice.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 07. 2010 18:14
... Hill ... thumbs up
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 07. 2010 18:29
Hill

svatá pravda. Před mnoha a mnoha lety Celné - HK 68 km a v pohodě za 55 min vozem R 16. Tam byla v motoru pouze hříbata. Dnes přes 200 plnokrevníku a když to jedu 70 - 80 min. Jsem velmi potěšen. Je to jedna souvislá kolona vozidel. Hlavně mezi 6 - 8 hod ranní a 15 - 17 hod odpolední. Prostě to nejde. Přeci se nezabiju.
Raději si doma dát pivo a klídek.smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 07. 2010 21:16
Mňo,taky se mi jednou podařilo jet trochu déle.Před pár lety jsem to vzal přes Plitvice a po staré (stejně dálnice nebyla celá) a do Kleku jsem jel z Prahy i s návštěvou jezer a nějakými těmi pauzami asi tak 26 hodin.....eye rolling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 10:56
Z Orebice Bosnou pres Slavonii a madarskymi okrskami 22hodin-neznam hezci cestu:-)
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 13:29
vrgada
hezky napsáno .......neznám hezčí cestu.smileys with beerhot smileysmileys with beer

Zatím tady čtu, 6hod, 7 hod nejrychleji jak to jde, A Ty si napíšeš klíďo ..... 22 hod .... neznám hezčí cestu thumbs up
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 20:09
První cesta AUTEM na Pelješac 29 hod.Výjezd z Českolipska v 9.00 Dojezd do Trpanje druhý den ve 14 hod.Loni cesta zpět za 14 hod.....ideální je cca 17 hod.Tak a smějte se....zdraví

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 20:56
Není čemu se smát. Prostě to tak někdy je. Já svou první cestu jel 16 hodin v roce 97, ale to ještě skoro nebyly dálnice. Nyní jezdím z Kyjova do Primoštenu 10 - 11 hodin, v pohodě přes Maďarsko, ovšem v červnu nebo září, kdy je na silnicích poměrně klid. Je mně jedno, jak dlouho jedu, hlavně bezpečně. Ale nijak nezdržuji, na dálnici v Chorvatsku 135, po č. 86 v Maďarsku 100 - 110, jak to jde. A nemám rád frajery, kteří to kalí tak,aby tam co nejrychleji byli a my ostatní potom za nimi stojíme pár hodin v koloně na dálnici, když si rozbijí hubu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 20:59
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> První cesta AUTEM na Pelješac 29 hod.Výjezd z
> Českolipska v 9.00 Dojezd do Trpanje druhý den ve
> 14 hod.Loni cesta zpět za 14 hod.....ideální je
> cca 17 hod.Tak a smějte se....zdraví


Konečně někdo napsal pravdu.thumbs up
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 21:30
Já nemám důvod psát polopravdy.
Jak jsem psal výše UH - Orebič celkový čas 14 hod. cca 1150 km - po dálnicích
Zpět MNE Risan - HU Balaton celkový čas 17 hod. - mimo dálnice



To Hill

Suzuki Swift 1.0 je tak do 80km v hod hodně živý. Jeho největší předností je však spotřeba. Já na něho nedám dopustit, i když je už jako druhé auto.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 22:08
Ja nemam pomale auto, 240km/hod tachometrovych to vytahne, ale opravdu nevidim duvod zavodit na ceste na dovolenou. Podle BC byla prumerna rychlost 60km/hod, podle navigace (jen loger) jen 50km/hod (zahrnula i prestavky). BC ukazal beh motoru neco pres 18hodin, takze 4 hodiny byly prestavky a to jsem si nikde ani nezdriml a dost se divim, ze se naskladaly na takovou delku, mel jsem pocit, ze snad ani nezastavujeme. Asi hodinu jsem stravil prohlidkou komplexu Pocitelj a dost dlouho jsem se prochazel a fotil kanony reky Vrbas, no a taky jedna vecere v pizerii.
...
Fakt je, ze jsem v Madarsku jel nazdarbuh noci a okrskami, pac se mi nepodarilo vymotat se s Nagakanysky, ke ktere jsem se dostal nestandartne z maleho prechodu se Slavonii (stazene zavory-docela prca). Pokazde se mne to snazilo hodit na placenou dalnici, takze jsem to vzdal a jel chvili na Budapest a pri nejblizsi prilezitosti to vzal vlevo a nejak to riznul pod Balatonem a nakonec mne to navedlo na slusnou statovku 84ku, kterou jsem vzal uz spravnym smerem na Pamhgen do Rakouska. Melo to tu vyhodu, ze jsem mohl jet temer celou dobu na dalkova svetla. A jeste jsem prejel spatne do jedne dediny tesne u Bratislavy, je to tam nejaky jinaci od te doby co postavili dalnici Bratislava-Viden. I pres tyto drobne navigacni chyby to bylo do Brna 1096km z Orebice a po dalnici jsem jel jen Breclav-Brno. Si zkuste vzit pravitko a prujezdni mapu Evropy a zjistite, ze je to nejen nejkrasnejsi ale i nejkratsi trasa.
...
Co se tyce dodrzovani limitu, nejsem svatousek, ale obce dodrzuji striktne, ale dle navigace a ne tachometru-takze skoro 60tachometrovych je dle GPS 50km/hod, nerespektuji ty jejich omezeni 20km/hod a ani 40km/hod do zatacek, mam vyzkousene, ze se daji projet az dvojnasobnou rychlosti bez pisteni pneu a pochybuji, ze vas dokazi zmerit v ostre zatacce. No a obcas jedu o neco rychleji na prehlednych rovinkach, ale v lese moc ne, mam docela respekt pred zviraty.
....
Jinak Bosna se civilizuje a to velmi rychle, nove povrchy silnic, mizi totalni autovraky a dokonce uz jsem ani nemel pocit totalnich sebevrahu predjizdejicich v naprosto nesmyslnych mistech a dokonce i tech zebracek u silnic ubylo a ani policajti nestali a nemerili v 10km rozestupech.
...
Ja po dalnici nejezdim i proto, ze se tam citim bezmocny, kdyz se tam neco semele a clovek tam uvizene a taky, ze mne to nebavi a uspava. Za primerenou dalnicini rychlost povazuji od160km/hod (samozrejme dle provozu) a to je uz na vysokou pokutu, ci o papiry. Driv to slo, dokonce kdyz jsem pred x lety dostal za nejakou drobnost pokutu, tak sam chorvatsky policajt mi po inkasovni tehdy docela smesne castky rekl, ze za chvili je dalnice a tam si mohu jet jak jen chci:-)
...
Preji vsem stastnou cestu a tu Bosnu zvazte
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 07. 2010 22:09
Včera jsem jel z Jičína do Žuljany dvacet a půl hodiny. Výjezd o půlnoci (neobvyklá hodina, normálně jezdíme v pátek v jednu odpoledne a všude nám vychází hladký průjezd, ale tentokrát jsme napřed čekali na mladýho, co na tu vyměněnou odpolední nakonec stejně musel).
Do Znojma cesta v dešti až slejváku, Vídeň projetá hladce, ale na A2 silný poryvový boční vítr, tak se jelo pomaleji (lehké auto bez hydrauliky udržet v pruhu byla docela posilovna až do křeče). Po B66 na Radgonu, Lenart a Ptuj už vítr tolik nevadil, místy jen lehké přeháňky. Ale tím zdržením kvůli počasí nevyšlo skoro o další dvě hodiny načasování... ..chyba je, že z přivaděče od Ptuje je vidět frontu až poměrně zblízka. Udělal jsem chybu a na tom novém kruháku jsem to neotočil jinam. Jenže by to stejně bylo na nic, i kdybych jel přes Cvetlin - na AZM to bylo ještě horší. Na konci slovinské dálnice mě nějaká Vídeňačka pustila do fronty, protože za ní se bez toho táhly do nedohledna fronty dvě, tak jí to už asi stejně bylo jedno. Na SLO hranice 13km za hodinu a čtvrt. Za další čtvrthodinu hranice HR a pak se to zvolna rozjelo. Hned za mýtem v Zaprešići se to kouslo znovu a přískoky to trvalo skoro dvě hodiny na Lučko. Po Karlovac se jelo tak do čtyřicítky a pak už to šlo, za tunelem Sv.Rok už nezapršelo.
Edit: přidám fotky z reálu:
Moc dlouho stejný pohled, takže si člověk i všimne, za kolik se dnes dá nabídnout Mercedes (cena, předpokládám, je v EUR)

Dorazili jsme tedy v půl deváté večer, ale jsme tady a to je fajn.




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (26. 07. 2010 08:29).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 07. 2010 16:22
Košice - Split 11 hodín. 4 pišipauzy, 1 káva na pumpe a 45 minút Budapešť.
Split - košice 11,5 hodiny, 2 pišipauzy, 1Káva na pumpe 1 hodina na Lučko. ŠOctavia, 99 ročník, 1,8
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 07. 2010 21:29
Baška Voda - Brno -10hod.žádnej stres
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 07. 2010 22:02
... Hill ... tak to se Ti podařilo ... MB ... kus za 11 ... grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 07. 2010 22:03).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 07. 2010 13:38
Já bych dal možná i 110 € grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.