Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

fotky po válce

Autor karmilek 
Re: fotky po válce
01. 08. 2007 20:51
taky jsem vlakno dnes prelouskal uplne cele, sice to byla fuska ale stalo to za to, pokud by bylo jeste co cetl bych klidne i dal. Tuto diskuzi na valecne tema bych rozhodne nezastavoval, jeste tak 5-6 stranek a text by vydal na slusnou knihu s realnymi fakty ...
Romul
Re: fotky po válce
01. 08. 2007 20:59
Petr-OL: tak tak, jen tu nekteri musi krotit svoje vasne a psat argumenty v klidu.
Re: fotky po válce
01. 08. 2007 21:13
jeste by mne docela zjimalo jak konflikt vnima "mladez" cca ve veku 20-30 let a jaky, zda-li vubec maji nejaky postoj k historii zeme. Pripadne je mozne ze jsou naockovani rodici nenavisti ke srbum? Pri pobytu v Bristu jsme s nimi doslova srostli a zdalo se ze si nedelaji s nicim hlavu ... ale zeptat se jich na konkretni vec jsem se neodvazil : ) Byl bych rad kdyby se ozval Mimozemstan nebo Tomislav. Diky.
DDD
Re: fotky po válce
01. 08. 2007 22:08
pánové a dámy,
přečetl jsem asi polovinu tohoto fora, a dovolím si pár názorů.

Je třeba znát historii a skutky, které se staly= hlavně, proto aby se neopakovaly staré chyby. A to platí nejen pro Balkán, ale i pro české dějiny, ale i na velmocenské ambice Ruska nebo např. Francie.

Jedna oprava příspěvku z ledna: = Slezko o něž přišly Země koruny české ve třech slezkých válkách (1740-176x) se zosprostíralo podél celé současné česlé hranice na sever do hloubky cca 100 až 150 km. Jinak nazpátek jsme po roce 1918 získali od Německa Hlučínsko.

Již od 1. sv. války se uznává: právo národů na sebeurčení (na tomto principu došlo k osamocení Česloslovenska ale i k vyhlášení Království Srbů, Chorvatů ... ( tento název si nepomatuji přesně, ale dá se dohledat). Od konce 40tých let (Trumanova doktrýna) se ovšem také uznává, že národnostní menšina nemůže chtít rozdrobení státu.
Nedostatkem mezinárodního společenství bylo, že ani po 1.sv. válce (Společnost národů) ani po 2. sv. vásce (OSN) nedokázaly vytvořit vojenské policejní jednotky, které by policejne zabraňovaly konfliktu, pouze se daří po konfliktech vytvářet jednotky kreré udržují nové status quo, i když někdy velmi nedokonale (Srebrenica, ...
Re: fotky po válce
01. 08. 2007 22:27
Srebrenica nebyla po konfliktu. Ovšem je to největší ostuda UN, alespoň v Evropě.
Re: fotky po válce
26. 08. 2007 19:58
Petr-OL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jeste by mne docela zjimalo jak konflikt vnima
> "mladez" cca ve veku 20-30 let a jaky, zda-li
> vubec maji nejaky postoj k historii zeme. Pripadne
> je mozne ze jsou naockovani rodici nenavisti ke
> srbum? Pri pobytu v Bristu jsme s nimi doslova
> srostli a zdalo se ze si nedelaji s nicim hlavu
> ... ale zeptat se jich na konkretni vec jsem se
> neodvazil : ) Byl bych rad kdyby se ozval
> Mimozemstan nebo Tomislav. Diky.

Jsem rad, ze jsou Cesi na tomhle foru, kteri prece maji zajem o to vlakno..thumbs up A tak jsem se nakonec prece rozhodl odpovedet ti, kdy me primo o to zadas.smiling smiley

Nenavist? Neni to primo nenavist, jak to cizi pozorovatele bohuzel berou cerno-bilo, ale predevsim NEDUVERA vuci Srbum! A kdyby v Bristu a v te oblasti primorskeho pasma Dalmacie po staleti byla nejaka zradna srbska mensina (jakozto byla na uzemi mezi Kninem a Karlovacem), tak by se asi bojovalo i tam a pak by bohuzel jeden z nasledku valky byla u nekterych tamnich obyvatel i pochopitelna nenavist.

Rikam "pochopitelna", protoze jeste dnes se najdou Cesi, kteri pestuji nenavist vuci Nemcum za 2. svetovou valku! I kdyz od valky uplynulo vic jak 60 let. A nechteji pochopit stejny emocionalni stav Chorvatu, kterym srbsky agresor pred jen 12 lety zabyl nekoho pribuzneho.

A odsuzujete i neduveru? Tak si pripomente, co jste vetsina Cechu mysleli, kdyz vam v roce 1990 prisla zprava, ze se Nemecko bude sjednocovat. Pamatuju se anket v novinach a v TV, kde jste se bali, aby se neopakovaly naroky na Sudety...
A to Zapadni Nemecko v te dobe bylo uplny opak Hitlerova rezimu!
A coz bohuzel dodnes nelze ani nahodou rict o dnesnim srbskem rezimu, ze by byl opak Milosevice. Kdyz na volbach v Srbsku i v dnesni dobe nejvic hlasu dostava strana cetnickeho vudce a haagskeho vezne Seselja (cetnici = srbsky protejsek chorvatskych ustasovcu)! A kdyz Srbove jeste nechteji priznat, ze Milosevic a tehdejsi srbsky rezim zacal vsechny YU-valky (od Slovinska pres HR a BiH az do Kosova)!
Nekomu proste muzete odpustit, jen pokud si ten dotycny uzna svoji vinu!

A pak uz (smiling smiley) muzu odpovedet na tvoji otazku: jsem rad, ze jsi se vsiml, ze mladi tam v Bristu nejsou nijak politicky zatizeni cili ze nepestuji nejakou nenavist vuci jinym.
A normalne tudy skrze Brist, Podacu, Gradac denne projizdeji i auta s BiH- a SRB- nebo CG-espezetkou, a odtam prijizdeji i turisti..., a stejne prece nebyly zadne incidenty.
I kdyz musim priznat ze bych se i u sebe v Chorvatsku bal s rodinou zajit na fotbalove utkani chorvatskeho a srbskeho klubu...sad smiley --> nenavist (nejen neduvera) tam bohuzel jeste pretrvava aspon mezi tou hrstkou fanousku, kteri ve vetsine takovych utkani na tribunach dosud vyvolavali incidenty...
Re: fotky po válce
27. 08. 2007 08:44
TO.MIMOZEMSTAN thumbs upsmileys with beer Mirus.
--CS--
Re: fotky po válce
27. 08. 2007 13:01
Ježííš - už je tu zas!!!

A ví líp než my češi, nebo slováci, co si myslíme o němcích..... To bude asi na nobelovu cenu. Kdybych měl věřit všemu, co napíší kdejaké noviny a ne co si lidi (a ne novinář) opravdu myslí, asi bych byl taky mimozemšťan....

Toto vlákno je o fotkách PO válce - ještě jsem tu žádnou neviděl (ani minu) a to jsem v chorvatsku té techniky od války letos viděl celkem dost.....
Re: fotky po válce
27. 08. 2007 13:22
Byla to odpověď od MIMOZEMŠŤANA pro Petr-OL,vyžádaná, tak se nečerti a jdi si číst denní tisk! Mně zajímala! Mirus.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (27. 08. 2007 13:30).
--CS--
Re: fotky po válce
27. 08. 2007 13:25
Tak tedy téma??? tongue sticking out smiley
Re: fotky po válce
27. 08. 2007 17:52
AK je téma o fotkách - premenujme toto vlákno,ak to tak vadí.Ale sú tu zaujímavé názory.Boli sme v Podaci,je tam veľa bosniakov,u jedného sme bývali.Býva tam 28 rokov, o 90-tych rokoch sme sa nebavili,ale nevyzeral na "čiernu ovcu" ulice.Domáca prišla o 2 súrodencov,ale má susedu chorvátku kamarátku.
To mimozemšťan:smileys with beer
--CS--
Re: fotky po válce
28. 08. 2007 11:46
Jo Mirus, hlavne ze si prepises (upravis) prispevek od zakladu ze? To ses pak BOREC!!! K nazvu: kdyz si tu mohou nekteri zakladat 6vlaken na 1 tema, tak me jen udivilo, co se "cpe" do fotek, resp. dopravy. Ale je to fuk. A k mimozemst.. a tomisl.. se jiz vyjadrovat nebudu
avatar Re: fotky po válce
28. 08. 2007 21:59
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:07).
Re: fotky po válce
30. 08. 2007 21:36
Bessy,

kdyby ti to bylo jedno ("cert to vem.. nas to nepotkalo", jak pises), tak bys o tom ani nepsal.yawning smiley
V Rovinji a obecne v Chorvatsku v mistech kde Srbove nezautocili - v Zahrebu a okoli a podel celeho pobrezi s vyjimkou oblasti mezi Zadarem a Sibenikem na ktere dopadaly srbske granaty a avio-rakety a samozrejme dubrovnicke oblasti) bylo Srbu pred valkou stejne jako dnes Slovaku v Praze aj. v CR. I nebyla tam zadna nenavist Chorvatu vuci tem Srbum ale byla NEDUVERA, o ktere jsem uz psal. A jelikoz bohuzel velka vetsina tech Srbu nechtela zadne nezavisle Chorvatsko za svoji vlast (ale jen Jugoslavii nebo Srboslavii), tak se vetsina i odstehovala. A mezi nimi asi i ten tvuj lekar. A tak prirozene Chorvate a priori vuci tem Srbum nemohli pocitovat duveru...

"Jeste pred konfliktem vozil Chorvatum munici"? To myslis, ze konflikt zacal az vyhlasenim chorvatske (a slovinske) nezavislosti koncem 6/91?? Zacal 17.8.90 kdyz Srbove okolo Knina, Benkovace, Obrovace a jinde v "Krajine" zacali pokladat barikady na silnice a vlakove koleje mezi Zahrebem a Splitem, aby zabranili nejen Chorvatum ale i cetnym motorizovanym turistum v doprave mezi morem a vnitrozemi! A pak kdyz chtela chorvatska policie odstranit ty barikady ("balvan-revolucija"--v. google!; balvan (chorv.)= klada), tak federalni armada zabranila tomu a chorv. policie se musela stahnout, aby to neprerostlo do otevreneho boje. Proto vsechny silnice + zeleznice pres oblast Kninu a Obrovace byly preruseny uz od r. 1990!! A Chorvatsko muselo to trpet...

A jestli ti nekdo v takove situaci rekne, ze je Rovinj v Chorvatsku a ty mu zase tvrdohlave opakujes (= provokujes), ze je to "krasna zeme Jugoslavie", tak jsi urcite min normalni, nez tamti mistni, pokud te chteli za to dokonce podrezat.
avatar Re: fotky po válce
30. 08. 2007 22:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:06).
Re: fotky po válce
31. 08. 2007 00:57
to Mimozemstan. To o tom staveni barikad v srpnu 1990 myslis vazne ? Nebylo to pozdeji ? Vzdyt jsme tudy jeli koncem srpna domu a ja si nic takoveho nepamatuji. Castecne se jelo pres Bosnu a na Osijek. Meli jsme nekolik tras ale vzdy sly pres Bosnu.
To DDD prvne bylo Kralovstvi chorvatske (samostatne) a jak jsem byl poucen vzdy meli chorvate svuj sabor i kdyz byl v nekterych dobach loutkovy (viz. napr. nacisticka okupace). Letos jsem mel od pana profesora ze zadarskeho muzea 2 hodinou prednasku o chorvatske svebytnosti. Tedy jejiho vzniku, az po konec 2. svetove valky. Vyhnani italu ze Zadaru po valce (tedy tam nezustal kamen na kameni, po naletech nebylo ani kde bydlet). Velmi zajimavy byl osud ostrovu (i poloostrovu) na kterych se stridaly vlady okolnich zemi. Dokonce se ucilo ve skole i latinsky. Bohuzel se to neda vse zapamatovat za jeden vyklad, ale naprosto perfektne ovladal cele dejiny vcetne kazdeho datumu.
Re: fotky po válce
31. 08. 2007 07:10
On mimozemstan je peknej nacionalista, i kdyz dovede poradit, nikdy si neodpusti nejakou nejapnou poznamku.
avatar Re: fotky po válce
31. 08. 2007 08:09
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:06).
Re: fotky po válce
01. 09. 2007 16:09
Bessy,

nic tendencniho nepisu. To jen ty neumis jasne popsat za jakych okolnosti te "malem podrezali". Tam se nejdriv zminujes o Eve a Vaskovi z televiznich reklam(???) a ze te cisnici chteli za pisnicku "Jugoslavija" podrezat a ted posledne pises, ze vam "personal" nic nevytykal... Totalne jsi zbrklej!
A kdyby te byvali opravdu chteli podrezat, myslis ze bys jim utekl??eye rolling smiley

Podivej se napr. na ceskeho fotbalistu Horvatha jak nedavno hajloval a ted ho stihaji. Za provokaci se plati! I to ve vasem kulturnim, vysoce tolerantnim, stredoevropskem Cesku!
A ty jsi tehdy zpival o "krasne Jugoslavie", jak sam rikas, "tesne pred zahajenim valky" - v Rovinji, tedy v Chorvatsku!!eye popping smiley Co je to nez vedoma PROVOKACE?! A vyvazl jsi bez jakeholiv trestu! Ale zato naopak pises, jako by te skutecne nejak potrestali!

to David
Ja jsem nepsal o cestach pres Bosnu! Tam barikady ani nebyly az do zacatku tamni valky v 4/92. Psal jsem jen a jen o barikadach v Chorvatsku mezi Karlovacem a Kninem od 17.8.1990.
avatar Re: fotky po válce
01. 09. 2007 20:51
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:05).
Horvath
Re: fotky po válce
01. 09. 2007 21:13
Horvatha resi (nestiha) disciplinarni komise protoze "mozna" porusil neco napsaneho v zakone (propagace fasismu atd). Zpev pisnicky v tehdejsi Jugoslavii nebyla zakonem zakazana a vyridit si to mozna chteli nacionalisticti fakani a ne moc zakonna a vykonna. Trochu rozdil ne? Dodnes se u nas i na slovensku muzou zpivat pisnicky oslavujici ceskoslovensko a v cechach a vice na slovensku vysilat porady ve spratelene reci. Nikdo za toho nikoho nebije i kdyz dost lidi nechtelo rozdeleni ceskoslovenska a hodne lidem to bylo v podstate jedno. Ale toto uz myslim patri do politickeho fora a ne do cestovatelskeho - takze se vsem omlouvam. a du na pivo...drinking smiley
avatar Re: fotky po válce
01. 09. 2007 21:22
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:04).
Re: fotky po válce
02. 09. 2007 11:22
No, vidis: chorvatsky personal ukazoval jen nevrazivost cili nezalibu v tu vasi pisnicku "Jugoslavija" ale vam zacal vyhrozovat az pote co videl, ze vy tvrdohlavi kreteni nechcete vynechat tu provokativni pisnicku. Cili "kdyz to nepujde po dobrem, tak pujde po zlem". I co je tu divneho?

Co by se stalo Chorvatovi, kdyby tak na konci r. 1938 v Praze na verejnosti zacal zpivat pisnicku o "krasne nemecke risi"? Nebo kdybych ja pred ceskyma detma zacal chvalit vraha jejich ceske matky?
Ani na to neexistuji zadne zakony, ze je to trestne, jak tam mudruje Horvath! Ale stejne: to je hruba PROVOKACE! V obou tech pripadech bych byl rad kdybych z toho vubec vyvazl zivy! Protoze bych urcite nedostal ani predchozi varovani, abych prestal s tim... A ty v Rovinji jsi z toho neodnesl ani modrinu!

Jestli porad nechapes, ze jsi mel mnohem vic stesti nez rozumu, tak s takovym pacientem uz neminim dal utracet svuj cas.
avatar Re: fotky po válce
02. 09. 2007 11:27
Ty seš ubožák. Písnička = hrubá provokace = smrt ? Nech se léčit.
avatar Re: fotky po válce
02. 09. 2007 12:51
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:04).
Re: fotky po válce
02. 09. 2007 13:28
Tam ta pisnicka = hruba provokace. Smrt jsi dodal ty, pacientu zakerny. Chorvatsko je krasnejsi bez vas.
avatar Re: fotky po válce
02. 09. 2007 16:30
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:03).
Re: fotky po válce
02. 09. 2007 21:00
Mimozemšťane,

předběhl jsi mě spinning smiley sticking its tongue out

Kdyby někdo v roce 1918 zpíval v Praze po hospodách o tom, jak má Rakousko krásnou Prahu, dostal by přes držku raz dva.

Pokud tu vidím něco fanatického, jsou to především příspěvky Bessy, která za každým vlastencem vidí nebezpečného nacionalistického fanatického šílence.
avatar Re: fotky po válce
02. 09. 2007 22:10
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 21:02).
Re: fotky po válce
02. 09. 2007 22:34
A vyhrožoval snad tím podřezáním Mimozemšťan? A výraz "málem nás podřezali" neznamená, že už měli nůž v ruce a drželi je pod krkem. To může být taková básnická metafora.

OK. Zkusil bych v roce 2084 na Jelačićově náměstí v Záhřebu zazpívat od Vardara do Triglava, Jugoslavijo, Jugoslavijo. Ale obávám se, že se toho nedožiju. Srovnávej prosím Tě srovnatelné. Tady byla válka v letech 1990 - 1995. U nás vedli Habsburkové válku v letech 1914 - 1918. A u nás se navíc nebojovalo, nikdo neostřeloval Prahu ani Brno (tedy pokud je mi známo, jistý si nejsem).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.