Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

porucha auta

Autor TARA 
TARA
porucha auta
09. 05. 2006 20:18
prosím vás,koho a kam volat v případě poruchy auta nebo havárie? Kolik tak stojí odtáhnutí auta do ČR(PRAHA)?

Re: porucha auta
09. 05. 2006 20:53
Netahej čerta za voháňkugrinning smileygrinning smileythumbs up smiley
Re: porucha auta
09. 05. 2006 20:58
ToTARA
Musíš být trošku obsáhlejší!Odtáhnutí myslíš z Rakouska,Slovinska nebo Chorvatska?Jinak stačí se podívat na www.stránky chorvatsko.cz a tam všechno najdeš.Taky tady na jiných vláknech je něco k přečtení.Příjemnou dovolenou bez poruch a havárií!!!!
Re: porucha auta
10. 05. 2006 17:00
smejkali napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Netahej čerta za voháňku


i mně to okamžitě napadlo. Jak se znám, asi bych zahodil klíče a šel někam pěšky. thumbs up smiley
bubu
Re: porucha auta
10. 05. 2006 18:42
Existuje nějaké pojištění nebo karta v případě poruchy auta?Někde jsem četla,že na dálnicích je zakázaný soukromý odtah.Co pak dělat,kam volat??Aby to nešlo do desítek tisíc!
tony
Re: porucha auta
10. 05. 2006 19:16
ahoj,

takže:
Rakousko OAMTC -tel.120 nebo ARBO -123
Slovinsko -AMZS -987
Chorvatsko -HAK -987

v HAK (WWW.hak.hr) byly ceny zhruba tyto:
paušál 160 kn,mechanik do 30 minut 60kn,hodina za 120kn,1km technika 5kn,
odtah -do 100km 300kn plus 8kn za každý 1km nad 21km.nad 200km je to už 1640kn plus 6kn za každý další 1km.

zkuste se podívat do svého povinného ručení, někdy tam máte někdy i v základu něco málo na servisní zásah, odtah a asistenční služby...
v případě, že máte havarijní pojištění, tak na tom budete možná celkem dobře..tam jsou limity o dost vyšší;
doporučuju si také na netu najít adresy a telefony konzulátů,
vzít pokud možno hodně plnou Visa kartu nebo hotovost.
Oprava např.převodovky by mohla vyjít i na několik 3-4 tisíce Eur(zkušenost známých z Německa)
(což je mimochodem víc, než současná cena mého vozu ...)

přeju Vám i sobě, abychom tohle nikdy nepotřebovali...a nebo, aby nám zastavil nějaký "našinec" a pomohl...ale s tím asi nemůžeme moc počítat...tak jen...nezapomeňte na reflexní vestu -a to nejen kvůli policii :-)
Re: porucha auta
10. 05. 2006 19:18
já myslím, že jsi to mohla číst např. v autoškole grinning smiley. Je to jedno ze základních pravidel jízdy po dálnici. A co se týče pojištění, tak určitě jich existuje víc, což Ti ovšem ve chvíli toho maléru moc nepomůže. Spíš bych se sháněl po nějaký asistenční službě, co zajistí rychlou opravu nebo odvoz auta do servisu.
Re: porucha auta
10. 05. 2006 20:08
Tady v čechách je sice tažení vozila zakázané, ale nepojízdné vozidlo můžeš odtáhnout k následujícímu výjezdu a tam dálnici opustit. Např. v rakousku, je ale na dálnici jakékoliv amatérské tahání zakázané.
Re: porucha auta
10. 05. 2006 20:16
amaterský nebo profesionální, na laně prostě nee.
Re: porucha auta
10. 05. 2006 21:29
tak nějak jsem to myslel, ale v čechách se smí auto k příštímu exitu odtáhnout i na laně
Jitka1
Re: porucha auta
10. 05. 2006 21:40
jak rekl smejkali

netahej certa za ohanku

muj manzel by rekl, ze se nic nestane. Me rekl, na dotaz kdyz jsem jela se 3 detmi do Cech, ze chybi rezerva, tak zcela klidne odpovedel, ze nepichnu. Jo nepichla jsem, ale Forman me na hranici pred celnikem provaril a nakonec to byla praskla nadrz na vodu , ale dojela jsme.
Podruhe, kdyz jsem mela bouracku u Vidne a prorazeny chladic v patek odpoledne bylo nejjednodussi cekat odtahovku ze Zagrebu . Takze i v danem pripade je to nejlepsi zavolat odtah z CR, samozrejme, pokud mate dobre pojisteni, ktere si doporucuji pred cestou udelat, jinak hradii pripadne prespani v hotelu, letenku apod, to zalezi na pojisteni, ktere je nekdy k nezaplaceni.
tony
Re: porucha auta
10. 05. 2006 22:21
Jitko,

minulý rok jsem trochu riskoval a na kamenité cestě na Hvaru v kopcích nad Zavalou jsem si poničil spodek auta - šlo o spojovací pletýnku mezi motorem a výfukem...žádná tragédie, jen trocha kraválu od výfukových plynů;
hledal jsem tedy na ostrově Hvaru nějaký autoservis - jediný prý byl v Jelse...(cca 10km)

No, musím říct, neočekával jsem samozřejmě žádný luxusní servis, stačila by útulná garáž se zvedákem jako u nás v čechách ... ale... ten "bo...l"-nepořádek a špínu na dvoře, včetně mnoha povalujících se zbytků toho, co se kdysi dalo nazývat auty, mne naprosto odradil od pokusu vůbec vylézt z auta a zeptat se po možné opravě.

Naštěstí auto přes zvýšenou hlučnost :-) vydrželo zázrakem až domu do ČR.

Pravda. Pokud by to bylo něco vážného, neumím si představit na ostrovech sehnat nějaký slušný servis...možná až tak ve Splitu, Dubrovníku,apod.

Zmiňuješ možnost odtahu.Co jsem se díval na Netu, české odtahovky si počítají minimálně kolem 15 korun za kilometr.Tak si představ volat český odtah třeba z Karlovace do Brna...no potěš.
Tady je fakt každá rada drahá; každý musí na místě zhodnotit závadu a zvážit možné náklady a své schopnosti.
Blbé opravdu je, pokud se něco stane v noci na dálnici.
Jinak -to pojištění bych opravdu doporučoval.
A navíc -buďte chytřejší než já a NERISKUJTE své auto na místních méně kvalitních komunikacích za vidinou nějakého skvělého výletu!
Jitka1
Re: porucha auta
10. 05. 2006 22:54
Tony,
jestli myslis cestu pred tunelem na vrch, tak tady normalne jezdime, (Zafira) ale stat se muze cokoliv a pohled je opravdu jedinecny.
Jestli myslis autoservs, ktery ma Ivica ( nad hotelem MIna), tak to je jeste super poradek a ten clovek me opravdu v lete vzdy vyjde vstrict a pomohl uz hodne cechum k jejich spokojenosti.Ale mistni a nejenom tyto autoservisy jsou zname svym poradkem a kamarad, ktery ma jeden na Slovensku si jeden autoservis sveho dobreho kamarada i natocil a
najdes tam vse i kalasnik v supliku, proste exotika.Ale nekdy si dokazou poradit i v situacich, kdy by to clovek od nich necekal.A jak je videt i Tvoje to vydrzelo.:-)

Ja mam Kasko pojisteni a jeste pojisteni HAK , ale tehdy jsem mela omylem pojisteni jenom v HR. Platila jsem na miste polplatky za rakouskou dalnici a cely ucet za odtah me pak proplatila pojistovna.


avatar Re: porucha auta
11. 05. 2006 00:43
Lidičky to je teda téma, raději nestrašte a nepřivolávejte takovou pohromu grinning smiley .

U mě to vypadá že letos poprvé asi nepojedu svým autem se kterým jsem vždycky v klidu, protože nezapomenu udělat příslušnou údržbu, k hav.pojistce mám i nějakou tu asistenční službu atd... Vypadá to že poprvé pojedu jako druhý řidič a sice v Citroenu tuším ZX (ale to nevím jistě), zkrátka takový starší. Důvod je že na to moje auto se prý nevejdou kola, nejsem na to vybavený eye rolling smiley . Mám z toho už předem hrůzu a ještě navíc sedačky jsou tam tak měkké že si budu na Hvaru asi celé dva týdny po té cestě léčit svoje záda... angry smiley

** Petr **
pavka
Re: porucha auta
11. 05. 2006 10:04
Před 2 lety nám v Chorvatsku uhnila něpaká trubička od brzdy od Fiata Tempry.Domácí zavolal známého mechanika,ten si autoodvezl (nebyl to dobrý pocit) a za 2 dny bylo všechno v pořádku. Dal tam nové trubičky a vyměnil brzdové destičky, které byly sice před odjezdem nové, ale byli jsme rádi, že můžeme v termínu odjet.Oprava stála 500 kn.( 400 vyúčtované náhradní díly a 100 kn práce)
Re: porucha auta
11. 05. 2006 10:31
a to ještě ty Tvoje destičky někomu dobře prodal grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: porucha auta
12. 05. 2006 07:30
Fór je v tom, že každej z nás tam zaplatí téměř cokoli jen aby auto bylo schopno odjezdu. Mně před 8 lety praskla benzínová hadička na Š 130. V tučepském servisu se tvářili, že oprava "ešky" je pod jejich úroveň, ale nakonec to udělali a já platil za půl metru hadice a 10 min. práce asi 130 Kn a tetelil jsem se radostí...
Re: porucha auta
12. 05. 2006 08:10
trochu odbočím, ale ono to souvisí. Mám auto v záruce, objevila se vada, kterou domovský servis nebyl schopen identifikovat. Na doporučení známýho jsem jel do Prahy do velkýho servisu, kde mi tu diagnostiku udělali znovu a závadu zjistili. Protože to sice byl servis koncernu VW, ale ne přímo mojí značky, nešlo na tuto službu záruku uplatnit. Tak tahám peněženku a co že jako budu platit. Technik na mě tak kouknul a povídá : co byste platil. Nic, samozřejmě.
A v takových drobnostech vidím úroven a kultůru služeb a potažmo i společnosti. Bohužel to ne vždycky u nás platí, v jiných zemích je to zcela běžný a v dalších naopak třeba naprostá utopie.
Re: porucha auta
12. 05. 2006 15:42
To: Alda
když by jsi s tím tehdy jel v čechách do škodováckého servisu, tak by jsis na devadesát procent taky připadal, že je obtěžuješ s takovou starou rachodinou
vydej se dnes do škodovky třeba s Favoritem...
JIRKA .S
Re: porucha auta
12. 05. 2006 16:27
prosím vás o jaké pojištění se jedná je nějaké jenom na poruchy auta?
Re: porucha auta
12. 05. 2006 17:14
to atnarfus:
U nás jsem s tou rachotinou do servisu ani nepách, dělali mi to kámoši, ale v Tučepi jsem tou dobou ještě žádného neměl...
Re: porucha auta
12. 05. 2006 18:42
Na poruchy auta určitě žádná pojistka neni, ale u každého havarijního pojištění, máš i nějaké asistenční služby (odtah...)
Obv. jsou asistenční služby i u povinného ručení, ale tam je to hodně očesané a je tam spousta vyjímek. Pročtěte si podmínky své pojišťovny, běžně tam jako vyjímka bývá např. únik provozní kapaliny :-)
Re: porucha auta
12. 05. 2006 21:54
JIRKA .S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> prosím vás o jaké pojištění se jedná je nějaké
> jenom na poruchy auta?


možná tak na poruchy osobnosti grinning smileygrinning smileygrinning smiley
JIRKA .S
Re: porucha auta
14. 05. 2006 18:59
jirkovi k
ABY JSI SE NEPOSRAL
Re: porucha auta
14. 05. 2006 19:02
ne, to nemusíš mít strach, ale ty k tomu máš myslím blízko grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: porucha auta
14. 05. 2006 19:08
Taky ho zavaříme do plechovky hot smileyhot smileyhot smiley
Re: porucha auta
14. 05. 2006 20:04
Si nějak přestala pít a začala zavařovat, už se ti blíží dovča nebo co?smileys with beergrinning smileyhot smiley
Re: porucha auta
14. 05. 2006 20:55
Nejlepší a nejlevnější je v případě vážné poruchy vozu dojet domů stopem(nejlepší je českým autobusem,který se vrací od moře,řidiči mají většinou pochopení a za litřík pomůžou.Doma sehnat někoho s větším autem/třeba Elišku/ a vozíkem na přepravu aut a zajet si pro zbytek rodiny i auto nejednou.cool smileyhot smileydrinking smiley
Re: porucha auta
14. 05. 2006 23:20
To Smejkali : Pro mě je problém něco uvařit, natož zavařit a ještě do plechovky
smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
Ale fakt je, ze to mám za 39 - už se to blíží. hot smileyhot smileyhot smiley
Apropó - piju stále a ráda smileys with beersmileys with beersmileys with beer ale na jiném vláknu thumbs up smiley
Re: porucha auta
15. 05. 2006 12:08
S tím podvalníkem to je nápad. Kamarád co jede s náma, tak ho má. Mohl by ho rovnou vzít sebou a když nám to zdechne, tak nás hodí domu. Případně se mu zaplatí cesta, když sveze někoho jiného smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 234
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.