Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

fotky po válce

Autor karmilek 
fotky po válce
16. 09. 2006 10:35
Zdravím,
nemáte někdo odkaz na fotky známých míst Chorvatska po válce? Zajímalo by mě, z čeho se zotavili...

díky
JIRKA Z RI
Re: fotky po válce
16. 09. 2006 12:05
...DO DOPRAVY TO ALE MOC NEPATRI...www.vukovarac.net....apod..zadej do vyhledavače napr. "razruseni vukovar" NEBO "razruseni grad u ratu"...NEBO "obnova razrusene hrvatske" ...apod.
qik
Re: fotky po válce
08. 10. 2006 20:39
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...DO DOPRAVY TO ALE MOC
> NEPATRI...www.vukovarac.net....apod..zadej do
> vyhledavače napr. "razruseni vukovar" NEBO
> "razruseni grad u ratu"...NEBO "obnova razrusene
> hrvatske" ...apod.


A proč? Vždyť se tady probírají i větší píč.o.viny!
Re: fotky po válce
02. 12. 2006 22:24
Je potreba videt a uvedomit si fota jak to na nekterych mistech vypadalo pred a jak po valce co odtahli srbove. Verim ze to na nekterych mistech muze vypadat deprimujici ale 25 % Chorvatska ( 12000 km 2 ) bylo 4 roky okupovano a znicene vesnice a neni mozne ani po skoro 12-ti letech po valce vse opravit. Vzdyt ani vesnice Troubky na Morave neni cela opravena po povodnich z roku 2002
avatar Re: fotky po válce
08. 12. 2006 19:02
hm, já si myslel, že v těch vybydlených a dodnes deprimujícím dojmem působících domech a vesnicích před válkou žila srbská menšina...
Re: fotky po válce
08. 12. 2006 22:58
Ne, vetsinou chorvatska. Srbove je bud vyhnali nebo povrazdili. A ted EU tlaci abz Chorvatsko valecnim zlocincum v Chorvatsku postavila baraky a pokud mozno sehnala praci. Proste jako mali deti ktery zlobi na pisku, podaji si ruce a bude vse jako drive
avatar Re: fotky po válce
09. 12. 2006 19:26
ale,ale,Tomislave, jsi zřejmě mlád...něco si přečti z historie... také ze současnosti... oni tam u vás byli hrozní lidumilové všichni... záleží, kdo byl větší...ale hoši z HR k nim nikdy!! nepatřili...
Re: fotky po válce
09. 12. 2006 23:12
Ale, ale Jelimane, je mi 38 let a 25 let jsem zil v Chorvatsku. Tolik zatim o me biografii. Nerad bych poucoval pritomne na foru o ceske historii ale ne chapu jak to ze se najde "hytrolin" ktery mne bude poucovat o hystorii me vlastni zeme ?
Tak proc jezdis do Chorvatska ? Proc pises do chorvatskeho fora ?
Tento forum je to pro LIDI KTERY MAJI RADI Chorvatsko.
Jsme vice horkokrevni a nejsme Svejkovska mentalita. Jsme proste jiny. Kdy bychom si nechali od Srbu kadit na hlavu tak by jsme dneska mluvili srbsky a psali azbukou.
Mimochodem, Chorvatsko neutocilo na Srbsko ale bylo to obracene. A ty ktery si mysli ze jsme tam valcili pro nic za nic, je mi jich lito...
Re: fotky po válce
10. 12. 2006 00:34
Dlouho jsem tady nebyl, koukám, že se tady nenudíte.
avatar Re: fotky po válce
10. 12. 2006 09:36
to Tomislav
do HR jsem jezdil již dávno před obč.válkou a to jednoduše proto, že se rád koupu v teplém moři...
jinak je přísloví : pravda vítězí - ale vítěz má vždy pravdu...
Měj se.
Re: fotky po válce
10. 12. 2006 22:30
To prislovi neznam. A jen dalsi z rady dezinformaci a polopravd ktere koluji o udalostech v bzvale Jugosce je i ta ze tam byla obcanska valka. Byla to klasicka agrese ze strany Srbska ale je to na dlouhe vypraveni. To co nam tam vybombardovali je vetsinou opravene ale treba v Dubrovniku treba byli i Napoleon, Musolini a Hitler a kazdy ho obdivoval, ale Srbove ktery s nami zili ve vlastnim state 50 let si asi rekli kdyz jsme si dovolili osamostatnit se, ze kdyz Jadranske pobrezi nemuzou mit oni, tak ho nebudeme ani my mit. A pokud ano, tak nam ho "pekne rozbombarduji".
Tak jak je povest o praotci Cechovi, tak je i o Chorvatsku:
I Cesi i Chorvate putovali smerem na jih. Akorat ze praotce Cecha asi boleli nohy kdyz vlezl na Rip. Zalibilo se mu a zustali jste tady v dnesnich Cechach. My Chorvate jsme porad sli na jih a jak rikam, chytili nejlepsi misto u more. Zacali jsme kacet stromy aby jsme postavili lode a pluli kdo vi kam. Najednou z more vyleze jakasi vila a da nam vlajku - cervena, bila, modra a rika:"toto je vase zem zaslibena, tady zustanete. Cervena na vlajce je krev kterou budete musel prolevat po staleti, protoze kazdy bude chtit tady vladnout. Bila je protoze jste spravedlivy, barva cistoty a modra je more, ktere je vasim nejvetsim bohatstvim."
Dalsi povest pravi ze Buh na zacatku sveta rozdaval narodum zem. K nemu pristoupili nakonec Chorvate a rikali: "Boze, my nemame nic". Buh jim rikal:" ale uz jsem vse rozdal, proc jste se nehlasili drive ?". My jsme maly narod, skromny... Tak kdyz jste takovy, dam Vam cast kterou jsem si nechal pro sebe..."
JItka2
Re: fotky po válce
10. 12. 2006 23:18
Tomoslave,
bohuzel cervena barva je skoro na kazde vlajce , ale snad to nebude pravidlo.
Ta posledni veta je opravdu velka moudrost, s kterou souhlasim a libi se me.
Jako vzdy horvate se drzeli pravidla " polako" a dostali to nejlepsi co mohli.
avatar Re: fotky po válce
11. 12. 2006 09:17
Tomislave ... máš svoji pravdu ale máš ji jako chorvat. Srb bude mít také svoji pravdu a určitě se bude od té tvojí lišit, stejně tak jako pravda slovince nebo bosňáka. Nikdy jsem v bývalé Jugoslávii před válkou nebyl a tak když jsem se rozhodl tam před lety jet začal jsem se zajímat co se u vás vlastně stalo. Po letech začínám nabývat dojmu, že to snad ani nikdo pořádně neví a vědět nechce. Na jedné straně je Srbsko nazýváno agresorem a jeho vůdce Miloševič se v Hagu 4 roky úspěšně brání obvinění z genocidy a na druhé straně je chorvatský generál Ante Gotovina zatčen za "genocidu" civilistů při operaci Bljesak a Oluja v létě 1995 a bosenský vůdce Izetbekovič je viděn ve společnosti arabských teroristů. Je to příliš složité a možná , že jste byli obětmi všichni.Nerozumím tomuto konfliktu a doufám , že se již nic podobného nestane, a že za čas, možná za dlouhý čas, se budete bavit se Srby stejně tak jako mi s Němci.
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 09:54
"a jeho vůdce Miloševič se v Hagu 4 roky úspěšně brání obvinění z genocidy"

Pokus o absurdní humor ve stylu jmenovce Cimrmana? smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ifča (11. 12. 2006 10:06).
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 10:02
Jinak - na posledním festivalu ve Varech se promítal film "Dva hráči na střídačce". Komedie na téma vyšetřování válečných zločinů "jugoslávské" války... Možná dobré nastartování přechodu k normálním vztahům a nadhledu, nevím... Ne že by to bylo nějaké hlubokomyslné dílo, ale mně se líbilo moc... Docela by mě zajímalo, jaký názor na něj je u lidí, kterých se téma osobně dotýká. (Originální název byl snad Dva igrača s klupe - nebo tak nějak.)
avatar Re: fotky po válce
11. 12. 2006 10:32
To nebyl pokus o humor jen chyba v časování slovesa.
JItka2
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 12:07
Jardo Cimrmane, jedna malickost Milosevic se ze vseho vyvlikl nejlepe, uz umrel.
avatar Re: fotky po válce
11. 12. 2006 12:56
Já vím že umřel. Ale byl by odsouzen, kdyby neumřel? Nechci se nikoho dotknout beru to všechno z pohledu nezaujatého pozorovatele, ale asi je na toto téma ješte moc brzy. Ještě jsou všechny křivdy moč čerstvé. Kdo ví zda někdy v budoucnu budou národy bývalé jugoslávie moci mluvit o konci 20. století s určitým "nadhledem".
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 13:51
S dovolenim nemohu souhlasit s tebou. Kazdy kdo se alespon trochu zajimal o udalosti z let 1990-1995 vi ze Chorvate neokupovali zadnou zem. Naopak, 25 % Chorvatska a 70 % Bosny bylo okupovano Srbskem. Chorvatsky ani bosensky vojak nikdy neprekrocil hranice Srbska.
Clovek nemusi byt doktorem ved aby videl kdo je agresorem a kdo obeti. Ale to je vec neinformovanosti. Vsechno y vsechny hazet do stejneho pytle a tvrdit ze ani my nevime proc jsme meli valku je nesmysl. Kdyz uz vypoustis tvrzeni o kterych nic ne vis, bylo by dobre si o tom neco precist a zjistit.
Ja si netroufnu polemizovat o historii Ceska.
Chorvatsko je jedinym statemv historii ktery vyhral valku a kde se mu soudi stejne jako i agresorovi. Hag nas dal do stejne rola ( jako kdyz kluci na pisku zlobili a maji si podat rucicky na usmireni ).
Chorvatsku EU hrozilo ze musi vydat kazdeho na ktereho ukazi. Gotovina je rok a pul ve vezeni, soud zacneza 2 roky a tolik na nej spechali. Jinak nas nepusti do EU . Od Srbska pozadovali vydani Karadzice a Mladice ale Srbove jim ho nedaji ale to nevadi. EU uz pozvalo Srbsko do Partnerstvi pro mir ( prvni krok o uchazece do EU ). Na kazdeho maji jiny metr. 60 % Chorvatu nechteji do EU. Nas se nebude nikdo ptat. Referendum nebude. Aby usetrila Vlada na referendu, o prijeti se bude hlasovat v Parlamentu. Vidina 3000 euro mesicne asi bude lakavym soustem. Co si myslite, jak budou hlasovat chorvatsky poslanci ?
JItka2
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 15:24
Tomislave plne s Tebou souhlasim , valka je stala polemika dvou stran a bohuzel o ni nejvice diskutuji ti, kteri ji nezazili a ani jim to nepreji.
Nezazlivam jim to, ale je fakt, ze uz o ni nechci slyset. Vracenim se stale do minulosti nepomuzeme tem, kdo uz tady neni a sobe take ne.
Ten, kdo se citi vinny s tim musi zit cely zivot a to je jim mozna maly trest.
Obratte tema a teste se vsichni na teple a slunne leto.
avatar Re: fotky po válce
11. 12. 2006 16:43
je to na bednu...ale nedá mi připomínka...
Jitka2 napsala:
Jardo Cimrmane, jedna malickost Milosevic se ze vseho vyvlikl nejlepe, uz umrel.

Dobroděj Franjo Tudjman zemřel 1999, také udělal nejlépe, že umřel. Jinak se HR o nějakém EU a Evropě mohlo jen zdát...
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 17:42
Jenže Tudjman je v Chorvatsku pro 90 % obyvatel hrdina ktery dal Chorvatsku nezavislost. A navic, mozna jsem o tom uz psal, asi 60 % lidi nechce EU. Ale kdo se bude ptat obycejnych lidi ?....
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 18:12
Tomislav má pravdu - EU nebylo a není k Chorvatsku spravedlivé. Viz nesmyslný zákaz prodeje zbraní oběma stranám, přičemž Srbové měli tanky a děla, Chorvaté holé ruce (obrazně). Až teprve Maďaři dokázali poslat EU do pr..le a dodat Chorvatům co potřebovali. Má pravdu taky v tom, že útočníci byli Srbové, Chorvati jen osvobozovali své území a dál nešli. thumbs up
A že by se obě strany dokázaly spolu bavit (za čas), jako my a Němci, o tom velice pochybuji - jsou to přeci jen jižní horké hlavy, my jsme jen studení čumáci. thumbs down

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: fotky po válce
11. 12. 2006 19:21
Tomislave,
jednu drobnou poznámku: Pro většinu Srbů je Mladić také národní hrdina. Bohužel.
avatar Re: fotky po válce
12. 12. 2006 07:52
Tomislave nikde jsem nepsal že chorvaté okupovali nějaké území, ale účastnili se bojů v Bosně což bylo mimo území Chorvatska. Já nechci polemizovat o historii Chorvatska jen hledám další informace a dávám si je do souvislosti. O tom proč jste tu válku vedli něco už vím, to že sem ji nezažil na tom nic nemění. Končím s tímto tématem.
PS: Souhlasím s tebou že ICTY se nechová ke všem stejně.
Re: fotky po válce
12. 12. 2006 10:12
Kostic (bývalý člen chorvatského perlamentu)svědčil, že JNA (Juguslávská armáda)nezničila Dubrovník. Svědek řekl, že JNA měla nařízeno nestřílet na staré město, a že také na staré město nestřílela. Dále řekl, že Chorvatsko inscenovalo útoky proti starému městu a používalo ho jako palebné postavení.

Po Kosticově odchodu zaujal svědecké místo profesor Marko Atlagic. Ten byl v letech 1990-1992 poslancem chorvatského parlamentu ("„Croatian Sabor"“), kde zastupoval oblast Benkovac.

Profesor svědčil, že Miloševič neřídil žádné zločinné spolčení/spiknutí proti Chorvatsku. Podle Atlagice to byl naopak Tudjman, který měl plán zničit Jugoslávii, vyhnat srbské obyvatelstvo, a podmanit si část Bosny, Srbska a Černé Hory.

Aby své tvrzení o Tudjmanově plánu prokázal, citoval profesor z programu přijatého na prvním sjezdu Tudjmanovy politické strany HDZ. Stranická politika obhajovala stát Velké Chorvatsko a návrat k hranicím státu Nezávislé Chorvatsko (NDH), který existoval během druhé světové války. Tento stát byl řízen pro-fašistickými nacisty, kteří se nazývali Ustašovci.

.... Chorvatsko šlo dokonce tak daleko, že srbochorvatský jazyk přejmenovalo na chorvatštinu.....

Převzato ze zápisu soudního jednání ICTY (soud pro bývalou Jugoslávii)thumbs up smiley
Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ferenc (12. 12. 2006 10:20).
Re: fotky po válce
12. 12. 2006 14:45
No ja to tema nezacal. Tema uz bylo zadane a jen jsem se ho snazil drzet.
Ale kazdopadne je lepsi psat si o lete a mori a na to uz jsou jina temata...
Re: fotky po válce
12. 12. 2006 19:19
Že se na to nevy......, takhle to začíná a válkou končí.thumbs down
Re: fotky po válce
12. 12. 2006 20:51
Ferenc,

co jsi tím vším chtěl říci? Tvůj idealistický názor, že u soudu každý říká pravdu, asi většina přítomných nesdílí.

Tuđman možná z mocenských důvodů chtěl Jugoslávii jako státní zřízení zničit, ovšem domnívám se, že SFRJ zničili Slovinci a zejména Srbové (tedy myšleno politické zastoupení Slovinců a Srbů, ne prostý slovinský a srbský lid), zejména svými nehoráznými požadavky (jak jedni, tak druzí) a zejména z toho přímo a nepřímo bylo důsledkem přijetí deklarace chorvatského parlamentu o nezávislosti (jen tak mimochodem tato deklarace byla ústavně zcela čistá a legální, myšleno tím ve vztahu k ústavě SFRJ).

Velkou váhu Tvým argumentům dodává blábol ".... Chorvatsko šlo dokonce tak daleko, že srbochorvatský jazyk přejmenovalo na chorvatštinu....." Srbochorvatština je vytvořený spisovný jazyk 20.století, kterým do té doby nikdo nemluvil. Je více převzatý ze srbštiny než z chorvatštiny. Prohlédni si slovníky učebnice srbochorvatštiny, vydané před rokem 1990 a slovníky chorvatštiny, vydané po r.1990.
Re: fotky po válce
12. 12. 2006 20:56
Smejkali, neboj.smiling smiley My jsme jen švejci u pivasmileys with beer

Vím, že to jsou nekonečné diskuzesad smiley
Jako třeba tady:
[www.blabla.cz]
kde již několik let stále dokola dikutují zejména starší pán žijící v Mnichově a mladší mormon, žijící v Praze o tom, kdo je hodný a kdo zlý v blízkovýchodních židovsko-arabských konfliktech. Připomíná to vzdáleně spor o prvenství vejce a slepice...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (12. 12. 2006 20:58).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 278
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.