Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 18:16
PetrK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> josh napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Vcera som sa vratil z Pagu, cesta tam
> 01.07........
>
> fosfor napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Zdravím,
> > toho prvního jste byl v Ptuji v kolik hodin?.
>
> josh napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No bolo to asi tak cca okolo 03:00 ........
>
> Dovolím si jenom doplnit, předpokládám že když
> odjezd byl 1.7. tak v Ptuji jste byl 2.7. okolo
> 3:00 a nikoliv "prvního" jak se ptal fosfor. No a
> protože to byla sobota, k tomu první prázdninový
> víkend, tak ta kolona je úplně pochopitelná. Spíš
> by se člověk divil kdyby tam v tu dobu žádná
> dlouhá kolona nebyla.
>
> Jestli se pletu tak mě opravte.


Pochopil jsem to stejně jako vy a asi Josh to myslel taky tak.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 18:43
Ahoj Mike, chci se zeptat když jezdíš tak často do MONTENEGRA, nevíš o nějakém dobrém ubytování, nebo jak to tam je s ubytováním na blint??dík ahoj Pepa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 19:00
To Josef1980: Vždycky jsem tu sháněl ubytování až po příjezdu k moři. Nikdy nebyl problém a vybrali jsme si to, co jsme chtěli.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 21:18
Poraďte mi. Jak to bude vypadat na cestě, když budu projíždět Slovinsko v pátek ráno kolem deváté.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 21:37
to fosfor: to by již mělo sluníčko pěkně hřát, v autě budeš mít jistě puštěný nějaký místní folklór, rodinka bude netrpělivá a ty budeš bezradný, protože ti nebude mít kdo poradit, jak bude v Chorvatsku kolem oběda.smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (07. 07. 2011 22:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 22:40
ano, myslel som to presne tak, odchod 01.07 takze v slovinsku o 03:00. Tazko povedat ci to bolo tym prvym prazdninovym vikendom alebo to tam tak bude vyzerat kazdy vikend.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 08:57
Jsem doma už 14 dnů, takže to není moc aktuální.
Maďarsko po 86 - cesta tam nic moc. Hodně kamionů a bagry na silnici v plné práci, cesta zpět o mnoho lepší. Cesty vyspravené, průjezd od Goričanu do Blavy cca 3.15 hod. Starý Goričan samozřejmě funguje bez problémů. V Chorvatsku je dálnice v červnu prázdná, takže v klidu. Počasí nadstandard. Byla s námi dcera od kolegy a ta propašovala do kufru "dárek" - plnou tažku domácích paštik, uzených mas a podobných radostí, včetně flašek ořechovky. Nikdo to nejedl. Bylo mi to líto, všechno jsem sežral a přibral dvě kila. Voda kousek pod Omišem velmi příjemná a čistá.
Chorvati příjemní.
Prošek jsme nakupovali v obchůdku v Omiši v uličce. Podpultově v litrovce 50 kn. Výborný. V Omiši vše při starém, jen vyspravená rybárna a nový kostel. Velmi pěkný. Možná se ještě v září dám přemluvit na krátký pobyt, pokud se zlepší platební morálka všech těch hajzlíků, co si z neplacení faktur udělali sport. Hezkou cestu všem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 09:09
Ahoj,
odjezd z vesničky u Kralup v 16.00 24.6., trasa Brno, Vídeň, Mureck, Lenárt, Ptuj a pak klasicky do Šestanovace, Drvenik - trajekt - Sučuraj, příjezd do ID v 11.00 25.6. Cestou nepočítaně zastávek dle potřeby naší Yorkšírky, cesta bez problémů až na BURU od Svetiho roku a omezení rychlosti. Zpátky odjezd v 6.30 stejnou trasou, příjezd domů dnes v 01.00. Cesta o5 bez problémů. Nejhorší zážitek je D1. Spotřeba nafty dle počítače 5,6 litru, náklady na cestu včetně poplatků a trajektů cca 6.700 Kč. Je nám jen líto, že včera jsme nemohli být na "Ribarsku večer" v Ivanu Dolaci a doufám, že se slavnost vydařila i přes výpadek proudu.

Zdraví
Cloudy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cloudyman (08. 07. 2011 10:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 18:45
Zdravím vrátil jsem se minulou sobotu, takže skoro aktuální.
Cesta do Chorvatska (25.6.) odjezd ráno, Vídeň cca v 06,00 a poté celé Rakousko bez problémů, ve Slovinsku jsem prozkoušel novou dálnici, parádní jede to samo. Bohužel cca 3 km před PTUJem, STOP, a zbývajících asi 10 km na hranici popojíždění, zdržení 2,5 hodiny a spojka už pěkně smrděla. A proč jsme tam stáli - pro nic, jen hloupá šikana chorvatů, kteří na začátku každé sezóny musí něco vymyslet (a po čase zrušit) aby poděkovali hloupejm Čechům, Slovákům a Polákům, že jim tam vozí peníze. Za hranicí jako mávnutím kouzelného proutku prázdná perfektní dálnice až do Ravče, a odtut po nic moc cestičce do Gradacu. Celkem cesta 975 km doba 12,5 hodiny.
Pobyt v Gradacu, moře atd.... vše v pohodě, akorát mám dojem, že to tam začíná všechno tak trošku jakoby chátrat. Od hotelu, pláže, promenády - žádná údržba, vylepšení, nic, jak to vloni po sezóně zůstalo, tak to je.
Zpět domů (2.7.) odjezd z Gradacu pěkně po snídani asi v 09,00 a z malou změnou, po magistrále přes Makarskou na Šestanovac, Zágreb, Maribor a Vídeň. Cesta zcela bez problémů, snad jen pár maličkostí: v Makarské mě navigace nahnala přes centrum a né po obchvatu,takže malinké zdržení. Při odbočení na Šestanovac byla v protisměru asi kilometrová fronta aut které chtěly najet na magistálu! Před Zágrebem na mýtnici Express Cards platili "čtyři a se mnou pět" řidičů !!! Vedle stála dálnice až k této mýtnici. Zdržení na celnici už jen 40 minut, zato v protisměru se stálo úplně stejně až někam za Ptuj. Poslední rada, Za Grazem na Vídeň se v kopcích opravuje nebo rozšiřuje dálnice. Levý pruh je sveden do protisměru a jedete v úzkém betonovém korytu - hodně řidičů tam má problém.

Takže pěknou dovolenou, a doufám, že větu kterou jsem bohužel několikrát zaslechl "voni už nás tu asi zase nechcou" se Vás týkat nebude.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 19:06
to victorinox: dík za odpověď vtipálku i ty jeden.thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 20:26
už som asi hodinu doma, cestu tam som tu už popisoval, odjazd 11:00 Pag-Pag príjazd 19:00 BA petržalka parkovisko pod domom smiling smiley
758km podla tachometra, 742 km podla GPSka, priemerna rychlosť 104 čistá doma jazdy 7:10 3 prestávky prvá a posledná len krátka.
trasa Pag, posedarje, diaľnica, nový goričan, HU M7, cesta 81, M1.
dialnica V HR pohodova nikde nič len na Zahrebskom obchvate v oboch smeroch niečo robia a asi kilometrový úsek je zúžený do jedneho pruhu a je tam 60ka.... komu sa podarí ísť 60 gratulujem kamion ma tlačil asi 75, takže pokiaľ nieje husta premávka je to bez zdržania,
fronta na Lúčku bola asi 300-400metrov a zdržanie v radiu hlasili 5minut, išiel som na No cash cestarinu a vybavený za 30sekund.
odbočka je značena že len slepý by ju minul je tam asi 5 alebo 6 navestidiel. madarská dialnica je jedna báseň v perfektonom stave a nanajviš dosť prázdna a v podstate samá rovina žiadne kopce. na goričane smerom von zdržanie asi 3 minuty len kukali pasy jedno auto bolo bokom a vykladal všetko ale bol to rumun tak sa nedivím. cesta 81 je v dobrom stave až vybornom, nemožem sa sťažovať.
a platby kartou v poriadku jak na mýtnici tak na pumpach tak v bankomatoch.. visa electron
kto precháza cez BA tak túto trasu možem len vrelo odporúčiť,
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 21:16
vestan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím vrátil jsem se minulou sobotu, takže skoro
> aktuální.
> Cesta do Chorvatska (25.6.) odjezd ráno, Vídeň cca
> v 06,00 a poté celé Rakousko bez problémů, ve
> Slovinsku jsem prozkoušel novou dálnici, parádní
> jede to samo. Bohužel cca 3 km před PTUJem, STOP,
> a zbývajících asi 10 km na hranici popojíždění,
> zdržení 2,5 hodiny a spojka už pěkně smrděla. A
> proč jsme tam stáli - pro nic, jen hloupá šikana
> chorvatů, kteří na začátku každé sezóny musí něco
> vymyslet (a po čase zrušit) aby poděkovali
> hloupejm Čechům, Slovákům a Polákům, že jim tam
> vozí peníze. Za hranicí jako mávnutím kouzelného
> proutku prázdná perfektní dálnice až do Ravče, a
> odtut po nic moc cestičce do Gradacu. Celkem cesta
> 975 km doba 12,5 hodiny.
> Pobyt v Gradacu, moře atd.... vše v pohodě, akorát
> mám dojem, že to tam začíná všechno tak trošku
> jakoby chátrat. Od hotelu, pláže, promenády -
> žádná údržba, vylepšení, nic, jak to vloni po
> sezóně zůstalo, tak to je.
> Zpět domů (2.7.) odjezd z Gradacu pěkně po snídani
> asi v 09,00 a z malou změnou, po magistrále přes
> Makarskou na Šestanovac, Zágreb, Maribor a Vídeň.
> Cesta zcela bez problémů, snad jen pár maličkostí:
> v Makarské mě navigace nahnala přes centrum a né
> po obchvatu,takže malinké zdržení. Při odbočení na
> Šestanovac byla v protisměru asi kilometrová
> fronta aut které chtěly najet na magistálu! Před
> Zágrebem na mýtnici Express Cards platili "čtyři a
> se mnou pět" řidičů !!! Vedle stála dálnice až k
> této mýtnici. Zdržení na celnici už jen 40 minut,
> zato v protisměru se stálo úplně stejně až někam
> za Ptuj. Poslední rada, Za Grazem na Vídeň se v
> kopcích opravuje nebo rozšiřuje dálnice. Levý pruh
> je sveden do protisměru a jedete v úzkém betonovém
> korytu - hodně řidičů tam má problém.
>
> Takže pěknou dovolenou, a doufám, že větu kterou
> jsem bohužel několikrát zaslechl "voni už nás tu
> asi zase nechcou" se Vás týkat nebude.


Hele mě neděkuj já tudy nejezdím a hloupej čech nejsem já jim osobně nic nevezu a to jezdim každý druhy tyden na vykend. Max. co jim přivezu tak to je to co vezete každý a máte toho někdy plný gatě ...........spojku nepálím .já tam ten pedál nák nemužu najít .........voni mě ho tam ty bratři z NDR snad kurna do doho gaziku zapomneli ............
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 21:19
... nazdar Michale ... až to rozdýcháš, tak chceme na stole .... kompletní zprávu z operace " Modrá voda " ... jak, čím, kde, kdo, co,
a vůbec ... smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 21:26
ale v inom vlákne drinking smiley a zabudol som priemerná spotreba 6,9l benzín 1.4 s klímou celú cestu tak som prekvapený, išiel som na čas nie na spotrebu ale podla predpisov. trošku ma hnevali tie stovky na každom jednom moste a že ich tam bolo..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 22:48
mihal 306,my jsme doma asi 3 hodiny,vyjeli jsme v 6.50 z Šibeniku,A1 i A4 hladce,taktéž i Lůčko.
A po projetí starého Goričanu,11.50 jsme projeli Lenti,Kormend,Szombathely,Csorna,Mosonmagyarovar,Rajka,Ba.,Bytča a Beskydy.
Doma zase zima.grinning smiley
Trasa letos odfrčela perfektně,v Hungáry snad jeden semafór se zdržením 5 minut.
Letos mně cesta nijak neunavila,proto ji snad brzy absolvujeme znovu.smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 23:03
no ja som mal obe cesty dáku krízu, aj pred cestou tam aj pred cestou naspať som sa dako zle vyspal cestou naspat to bolo len asi po 450km, zastavil som najedol sa dal nealko pivo (by človek neveril jak pomože) na zachode som hodil počas velkej dva levely bombermana na nintende a po asi pol hodke som bol ok a potom až domov. cestou tam ma držal pri živote čaj maté fest silný, možem len odporúčiť na pol litra 6 lyžíc (+dáky žen šen) ale nesmie sa to vypiť naraz to by bol výstrel, čaj obsahuje totíž 1,5nasobne viac latky podobnej kofeínu ako kvalitná silná káva akurát to nemá taky náraz na srdce a tak grinning smiley
cestou tam občas sprchlo po prejdeni malej kapeli som zastavil na najblyžšom odpočívadle a slovák čo príšiel asi 5 minút predomnou mi vravel že v celom tuneli svietila 40ka grinning smiley ja som ma už 100
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 23:25
Tak¨to,Malou Kapelu jsi zvládl,¨.grinning smiley
Jen z tvého vysvětlení,mám dojem že jsi nebyl v Chorvatsku,ale v Egyptě.Vidno k Tvé nechuti k jdlu.thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2011 23:25
Tak já už se taky hlásím z Čech - cesta domů ve čtvrtek 7.7., odjezd z Brodarici po 15. hodině, směr Záhřeb, Macelj, Ptuj, Lenart, Víděň, Mikulov, Brno, konec u Ždáru nad Sázavou. Celé jsme to jeli komplet i s přestávkama něco málo přes 10hodin, dle předpisů, nikde nebylo žádné zdržení - Macelj naprosto vpohodě, Slovinsko taky vpohodě, stejně tak Vídeň... Auto máme benzín a nejlevnější jsme tankovali ve Slovinku v Ptuji - 1,2E, v Hr byl za 9,56Hrk, v Rakousku cca 1,4E.

Rakouskou dálniční známku jsme kupovali při cestě tam na benzince kousek před nájezdem na dálnici, tuším OMV to byla, z5 při cestě od Lenrtu taky těsně před dálnicí - jen nám to na této benzince nechtěli prodat na kartu - chtěli jen hotovost, jinak vše vpohodě.

Všem šťastnou cestu přeji :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2011 23:02
inak na frekvencii tuším 98.6 chodili dopravné info dosť často a to aj v nemčine a angličtine. radio si to naštelovalo samo a dávalo mi vstupy. hlavne informovali o situacii na cestarinách a hraničných prechodoch.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 08:17
Áno, to si počúval podľa všetkého HR2.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 10:13
Mihale306, už jsme si zvykli, že se Vaše příspěvky někdy dají obtížně pochopit z důvodu podivného slovosledu, ale že bychom museli být seznamováni s Vaším pobytem na WC, tak to snad ani ne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 11:36
Včera v podvečer mezi Salzburkem a Linzem - CZ auto na střeše, ale snad všichni OK - dávejte bacha eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 12:35
Prišiel som včera okolo 17:00,cesta tam po 86 bola bez problemov cca 3 semafory.Domov včera Zagreb-Lučko 11:30 5km kolona a vonku 36 stupnov eye rolling smiley ale to sa dal očakat v taky čas.Inak všetko super. =)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil marek216 (10. 07. 2011 16:21).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 12:56
marek216: Proč jste nejeli na Demerje?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 15:26
Išli sme na Rab 01.07. Start o 02:00 cesta Győr, Székesfehérvár, M7 na Goričan v pohode, nikde sme sa nezdržali, o 9:30 doobeda sme sa nalodili na druhú kompu.
Cesta späť včera, vyrazili sme zo Supetarskej Dragy o 8:00 ráno a o 9:10 sme boli už prevezení tiež druhou kompou. Celá cesta v pohode na Lučko sme platili kartou, čakanie žiadné. Tí čo platili keš tak čakali asi 1 hodinu. Smer na Maďarsko tiež v pohode, na Hr-Hu hranici sme čakali asi 35 minút. Žiadná kontrola nebola, len prezreli papiere. Na M7 až po Székesfehérvár sobotňajšia pohoda a 37°C. Ďalej sme išli na Győr tiež slabá premávka.
Musím ale dodať, že smer do Hr bol riadne hustý aj so zápchami (Zagreb, pri Karlovac nehoda). Podľa možnosti neísť sobotu a keď sa niekto vracia domov sobotu tak vypadnúť včas, alebo až večer.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 16:26
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> marek216: Proč jste nejeli na Demerje?


hmm zavahal som a potom už že vydržim tu kolonu. :-/
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 18:50
tam netreba ani uvažovať nad hotovostnou platbou, nabudúce budeš múdrejší smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 19:26
Hmm, taky jsem do té včerejší kolony vlítnul. Bohužel jsem tam tudy jel po dlouhé době a netušil jsem jak to funguje. Teď už to vím a příště už tam nebudu víc jak pět minut.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 19:50
a možno to prežijem nabuduce ked pojdem aj o 3 hodiny skor a vyhnem sa tomu. vychadzal som z rijeky a hlasili že lučko bez zdržania,kym som tam prišiel prekvapko. =D stenley no boli sme v zly čas na mieste.=D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil marek216 (10. 07. 2011 19:57).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2011 19:57
marek216 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a možno to prežijem nabuduce kedp ojdme aj o 3
> hodiny skor a vyhnem sa tomu. vychadzal som z
> rijeky a hlasili že lučko bez zdržania,kym som tam
> prišiel prekvapko. =D stenley no boli sme v zly
> čas na mieste.=D

Jj, byl jsem ale v poho. Za dalších sto kiláků jsem měl domluvený ubytko a dnes jsem to v klidu dojel. A ještě jsem si zašel na výbornou včeři.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 250
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.