Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 18:01
Tam jsme vyjeli 1.7., na SLO-HR hranicích jsme stáli v koloně asi dvě hodiny, jinak cesta plynulá. Zpátky jsme vyjeli v so 16.7., na dálnici poměrně dost aut, když jsme z radia zjistili, že v tunelu Mala kapela je nehoda a kolona aut už je 10km, tak jsme sjeli a jeli po normální silnici, vyhnuli jsme se i Lučku, kde byla kolona 3,5 km, až pak jme najeli zpět na dálnici. Pak už byla cesta ok i když se jízdou po staré silnici v Chorvatsku časově dost prodloužila. Po této zkušenosti již v sobotu nepojedeme. Bylo to poprvé a také naposledy.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 18:13
JHC: kde by jako měla nějaká uzavírka být?
Na A22 je jen mezi dvěma výjezdy do Stockerau zúžení, ale nepamatuji za posledních 10 let, že by na této dálnici někdy zúžení nebylo, asi to patří k dolnorakouskému folklóru. Jinak až po Znojmo na S3 ani na B303 žádná plánovaná uzavírka není.

Na jihovýchodní tangentě A23 ve Vídni se očekává pocukávání v kolonách v pátek 22.7. od 13 do 17 hodin od křižovatky Prater až po Inzersdorf-Süd ve směru na jih, a zpět ve stejném úseku ve stejnou dobu.
V sobotu čisto (nenejvýš lze očekávat hustší provoz po A22 směr Stockerau až po odbočku Kaisermühlen).
V neděli 24.7. se očekává cukavý provoz na A23 kolem výjezdu Landstraße mezi 18. a 21.hodinou.
Víc informací z ÖAMTC snad zjistit nelze.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (20. 07. 2011 18:15).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 18:42
V pátek ráno (15.7.) byla uzavírka mezi Grundem a Guntensdorfem,objíždka přes Wullesdorf a Kalladorf-asi 7km.Nevím na jak dlouho ani proč to bylo uzavřený.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 20:13
Danina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tam jsme vyjeli 1.7., na SLO-HR hranicích jsme
> stáli v koloně asi dvě hodiny, jinak cesta
> plynulá. Zpátky jsme vyjeli v so 16.7., na dálnici
> poměrně dost aut, když jsme z radia zjistili, že v
> tunelu Mala kapela je nehoda a kolona aut už je
> 10km, tak jsme sjeli a jeli po normální silnici,
> vyhnuli jsme se i Lučku, kde byla kolona 3,5 km,
> až pak jme najeli zpět na dálnici. Pak už byla
> cesta ok i když se jízdou po staré silnici v
> Chorvatsku časově dost prodloužila. Po této
> zkušenosti již v sobotu nepojedeme. Bylo to poprvé
> a také naposledy.
Dovolím si upozorniť,že 1.7. bol piatok a išli ste v najhoršom možnom čase.Ja som bol v sobotu a znova v sobotu idem 6.8. V sobotu sú kolóny od mora,ak mám ubytko od nedele,tak v sobotu večer a nedeľu nadránom nemám problém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 21:18
Tak jsme se v neděli vrátili z ostrova Rab, byli jsme tam podruhé. Strategii cesty jsme zvolili stejnou jako loni a opět nezklamala. Odjezd v pátek 8.7. ve 4 hodiny z Třeboně, směr Halámky, Zwettl, Krems, St. Pölten, Wien, za Vídní se na chvilinku zastavila dálnice, ale hned se zase rozjela, po cca 80 km (jak začnou kopce) hořel český autobus, tak jsme stáli asi 10 minut, vše již uhašené, ale chudáci museli čekat na nový bus!:-) Pak jsme to vzali přes Ilz, Feldbach, Gornja Radgonja (v cca 21:00) Radenci, Ljutomer (OMV benzínka, otevřena do 22:00h, tak to bylo akorát), Ormož, Sračinec a pak na dálnici, nájezd někdy po 22 hodině, v 1:30 (celková doba 9:30) už jsem ležel u trajektu v Jablanaci a usínal. Ráno jsme jeli hned prvním trajektem na ostrov a dospali se na pláži.

Cestu zpět jsme jeli v neděli brzy ráno a cesta byla super, na Lučku platba kartou, nikde nikdo, za cestu na Lučko jsme potkali celkem asi 20 aut! U Záhřebu už se to začlo plnit, ale i tak aut málo, tak jsem chtěl poprvé zkusit jet na Macelj, ale už tudy nepojedu, protože bylo před námi asi 10 aut a všude byl jen jeden celník, takže dle navigace zdržení mítnice-celnice-celnice asi 18 minut! A kdyby tam bylo více aut, tak to tam bude na dloooouho. Kousek za celnicí jsme dojeli kamion, který jel celou dobu 60 až na dálnici, my sjeli na Pruj, Lenart (tankování Ina), Mureck, dálnice na Graz, rakušáci konrolovali známky a pak po poloprázdné dálnici na Vídeň, Krems, Weitra, a Trhové Sviny. Byly tam asi 3 objížďky, takže cesta zpět cca 9 hodin od trajektu (Průměrná rychlost na autě 90 km/h). Ale cesta přes Ormož mi přijde lepší, nehrozí tam zdržení (všude nulový provoz) a je ještě levnější - od Záhřebu se tam platí jen asi 23kun místo 43 kun na Macelj, i když je to kratší.

Hned bych se tam vrátil, bylo moc dobře!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 21:47
Onical, sice jsme vyjeli v pátek, ale brzo ráno. Cesta byla volná jen ty hranice nás překvapili. Auta na sobotní turnusy vyjíždějí od nás většinou odpoledne nebo na noc a tomu jsme se vyhnuli. V Chorvatsku nám jedni Slováci říkali, že prý na hranicích hledali drogy. Nevím, co je na tom pravdy, ale je fakt, že několik aut celníci odstavili, ale nevím proč.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 07. 2011 22:20
Ahoj, dnes - ve středu - jsme se vrátili z Brely,(odjezd v 6:00 ráno) cesta naproto v pohodě, mimořádně málo aut na cestách. Hustší provoz jen v okolí Zagrebu a pak průjezd Bratislavou. Jeli jsme téměř celou trasu po dálnici - Šestanovac - Goričan - Balaton -Gyor - Bratislava - Třinec
Na hranicích Chorv-Maďarsko 7 aut. K pohodové jízdě přispělo i nečekané ochlazení - teplota kolem 20°C.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 08:28
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Na jihovýchodní tangentě .......


To odněkud cituješ? Jak si mám představit goniometrickou funkci na silnici? smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 08:45
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hill napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Na jihovýchodní tangentě .......
>
>
> To odněkud cituješ? Jak si mám představit
> goniometrickou funkci na silnici? smiling smiley

rakusaci tu cestu naozaj tak volaju a je to tangenta-dotycnica k mestu a nie k ceste, skus pocuvat dopravne info na O3
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 09:04
Já ti věřím, že to máte z rádia. Taky jsem se na to ptal, ale to že to používají na O3, neznamená, že to není významově špatně.
Tangens je poměr odvěsny protilehlé a přilehlé a tečna s tím moc společného nemá.
Ale dost matematiky, jen jsem se chtěl zeptat odkud to má a odpověď jsem dostal.
Tak zpět k HRV. Odjezd -17 hodin smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 11:04
Dopravní informace najdeš i na www.oeamtc.at , stačí si pak vybrat spolkovou zemi a trasu či město.
Dejffe, nedělej z toho kovbojku.
V Rakousku má přece každá dálnice a mnoho hlavních silnic vedle úředního čísla také běžně užívané jméno (A2: Süd Autobahn, A21: Wiener Außenring Autobahn, A22: Donauufer Autobahn, čili pobřežní dunajská dálnice, A23: Südosttangente Wien, čili vídeňská jihovýchodní tangenciála, ergo obchvat, A5: Nord Autobahn, B303: Weinviertler Bundesstraße, S6: Semmering Schnellstraße, A9: Pyhrn Autobahn......). Pod tímto jménem se častěji uvádí i v dopravním hlášení.
Ano, tangens je i v němčině goniometrická funkce, jenže Tangente (v jiných germanofonních oblastech též Tangentiale) znamená tečna či obchvat - tento termín se vyskytuje i v češtině (viz tangenciální zrychlení, řez, síla...). Nakonec A23 se původně skutečně jen místy dotýkala východního okraje Vídně, ale za ty desítky let se Vídeň nějak rozrostla i na druhou stranu.
Ale nezdržujme tady s řešením lingvistických neporozumění, jen to odrazuje ostatní od hledání užitečnějších informací a pak tu zbytečně zakládají nová vlákna s dotazy na dávno vyřešené věci...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 12:23
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

Skvela odpoved !!! 100 bodov

ja som chcel pouzit ako vysvetlenie toto:
odkaz do wiki

a tam si prepnite jazyk na nemcinu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 12:54
Kdyby tam bylo velky písmeno, tak to bylo jasný od začátku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 18:57
Na velikosti přece nezáleží, v tomto případě určitě. V rádiu velké písmeno nepoznáš a v češtině by slovo tangenta muselo být jen na začátku věty....
Sorry za OT.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 07. 2011 19:15
pro dolpnění lingvistům.....
je zajímavé slovo die Kurve, ta zatáčka.... vyslovovat kurfe,,,,smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2011 09:25
Ahoj.
Před chvílí jsem vrátil z Černé Hory. Odjezd v 18:00 včera od Podgorice. Sluníčko, 30 st. Hranice MNE-BiH, 15 minut čekání, než se černohorští celníci vykecají. Bosna v pohodě, akorát ty děti, co si na silnici hrají s balonem mě štvali, no aspoň vím, proč tam mají omezenu rychlost na 40. Před Crvenim Grmem opět jeden neosvětlený traktor. Hranice BiH - HR bez problému, mávání, letmé podívání do pasu. A1 po Sveti rok v pohodě, od tunelu do Karlovce chcanecjaxviňa. Směr k moři plno aut. Lučko bez čekání, stejně tak i Trakoščan. Hranice HR-SLO bez problému, letmé podívání do pasu a val. Směrem k moři na Macejlu kolona ve čtyřech řadách několik set metrů. Průjezd Slovinskem po dálnici, na bývalé mýtnici Pesnica kontrola známek všech projíždějících osobních aut směrem k moři. Do Vídně v poho, dvě omezení, Vídeň prázdná, projeta asi za 20 min. Za koncem A5 katastrofa. Na druhé světelné od Vídně (odbočka Zistersdorf), střet kamionu s osobním autem. Viděno Live kolem 5-té hodiny ráno (prokletý čas). Nevím, co ten řidič osobáku dělal, ale tomu kamionu v podstatě vjel do cesty, kamion skončil v poli, kolem mě proletěl strešní box. Tak nějak jsem to viděl ze vzdálenosti asi 100m, ale mohlo být všechno jinak. Po zjištění, že se nikomu nic nestalo a všichni volají policii a hasiče, jsem normálně odjel (jako téměř všichni).
Takže srećan i siguran put
Mike
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2011 20:08
Zdravím všechny,

v pondělí 18.7.2011 jsme vyrazili od Uherského Hradiště na ostrov Vir. Trasa směr Břeclav-Rakousko po dálnici-Slovinsko objezd přes Pesnický kruháč a centrum Mariboru-Chorvatsko celé po dálnici.

Video s objezdem bude winking smiley

Cesta byla vzhledem ke zvolenému dni odjezdu naprosto plynulá, akorát jsem si všiml, že se to před opravami za Vídní v protějším směru štosovalo.
Dokonce jsme od chovatského celníka dostali všichni do pasů štempl, asi to dostali za povinnost smiling smiley

Doba jízdy 13 hodin (dle mapy 800 km, navi řekla o cca 20 méně), čistá doba jízdy 8,5 hodiny. Dvě spaní udělají svoje smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2011 21:43
Chapi mohl by někdo poradit v kolik je tak nejlepší přijet na Slo-Hr hranice nemáte to někdo vyzkoušené Díky moc za info.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 07. 2011 22:57
Vendis,
pokud Ti mohu poradit i jako žena, tak přes týden mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní jsem nezaznamenala nikdy žádný problém ...smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 05:08
Já myslím,že je to jedno,někdy přejíždíme ve 2.00 a stejně tam mají odstavené auto,a vyházené věci a taktéž se děje i kolem 22.00 hod......Samozřejmě Tě nijak nestraším,ale tohle je normální...mám zkušenost,když mu podáváš pasy,tak je měj všechny otevřené a on jen mávne,když jsou zavřené,všechny si je v klidu prolistuje...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 07:56
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já myslím,že je to jedno,někdy přejíždíme ve 2.00
> a stejně tam mají odstavené auto,a vyházené věci a
> taktéž se děje i kolem 22.00 hod......Samozřejmě
> Tě nijak nestraším,ale tohle je normální...mám
> zkušenost,když mu podáváš pasy,tak je měj všechny
> otevřené a on jen mávne,když jsou zavřené,všechny
> si je v klidu prolistuje...


Pravda.Pokud máte zatmavená okna,doporučuji na tu chvilku stáhnout nebo rozsvítit v autě.Mají pak pocit,že nic neskrýváš a počkají na jinou kafku.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 14:26
Vrátili jsme se už pondělí,doma samý šok,takže popis cesty až nyní:
odjezd ve čtvrtek 7.7. ve 22.30 h. od Kolína.Směr Znojmo,volná silnice,chválím obchvat Mor.Bud.,ve Znojmu kolem půlnoci tankování LPG a směr Wien,na první dálniční čerpačce nákup dál. známky,dálnice volná,průjezd Vídní v pohodě a směr Graz stále za mírného provozu.Před koncem dálnice sjezd na Mureck,Lenart,Ptuj.Na Slovinské straně trochu zvýšený provoz místních,asi vyráželi tak brzo za prací.Žádná zvěř,traktory ani nákladní vozy,takže stále plynulá jízda,nájezd na konec dálnice a za chvilku na hranicích.V našem směru asi 10 aut,žádné prohlídky a zdržování.K mému pasu si vyžádal řidičák,na jízdu používám diopt.brýle,které nemám na foto v pasu,tak asi proto?V protisměru prohlídka zánovního Mercedesu a vybalování kufrů,nevšiml jsem si MPZ,zaujal mne asi 5letý klučina,který v 5h ráno rozespale sledoval,jak jim šacujou vnitřek vozu.angry smileyDále v pohodě do Zaprešič,další tankování LPG,mítnice volná,v Záhřebu ranní provoz ale žádné zácpy,po stále volné dálnici pohodová jízda až po Šibenik.Odbočku na Zadar jsem míjel nějak před 8h.,v Grebaštici okolo půl 10h.Návštěva známých,přespání v autě u apartmánu,nedoporučuji,pozdě v noci plížením potmě do auta a ráno brzy vstávačka.Druhý den odpoledne přesun po pobřeží do Kožina u Zadaru.V obci Brodarica měření rychlosti.Za těch cca.100km jsme potkali sotva 20 zahraničních aut,jinak samí místní.Silnice lemovaná nabídkami volného ubytování a místními naháněči.Dlouho jsem tudy nejel,asi je ta dálnice odřízla od světa.
Pohodových 8 dní v minikempu Kožino.Odjezd domů v neděli 17.7. asi v 16hod.Po dálnici až ke sjezdu na Otočac,pak cestou necestou na Karlovac.Krásná krajina,v okolí Dabaru jízda cca.30km minovým územím po štěrkové cestě.Nedoporučuji pro slabší povahy,vozy s nízkým podvozkem a karavany.Štěrk místy o zrnitosti 100mm,kde je zbytek asfaltu,tam jsou hrozné díry,cesta úzká, výstrahy před minami po 100m.Směs krásných pocitů při pohledu na nejméně 15 let nedotčenou přírodu a pocitů beznaděje při pohledu na několik málo dětí v rozbitých vesničkách,které si ani nemají kde hrát,protože hned za domem mají vyznačeno minové pole.

Vjezd do Karlovacu ze směru od Duga Resa,měření rychlosti,dále na prázdnou dálnici a trochu zpomalení až v Záhřebu,dál na hranice v pohodě,odmávnutí od celníků bez pohledu do pasů,sjezd na kraji dálnice směr Ptuj atd.,cesta stále volná,Graz,Vídní v pohodě směr Favoriten a Znojmem domů.V Kolíně v 5h. v pondělí ráno.
Celou dovolenou, včetně cest nám ani nekáplo,pršet začalo těsně u Kolína,tamtéž také jediná DN,kterou jsme viděli za celých 2.400 km.
Přeji všem takovou pohodovou dovolenou a těším se na cestu do Montenegra,kterou chystáme na začátek září.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 15:41
chcela by som poprosit,, kto ma skusenosti s touto cestou ..
prvy krat chceme ist na hranic. prechod Zavrč .. potom smer Varaždin
aka je najlepsia trasa od rakuskych hranic ? je lepsie is na Sentilj alebo Mureck ?
chcela by som sa vyhnut plateniu za slovinsku dialnicu a problemom s kolonami a dlhym statim pri prechode..
prosim dajte popis trasy, diiik ....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 17:01
Je to celkem jedno. O tom, kterým hraničním přechodem opustíš Slovinsko, přece rozhoduješ až v Ptuju a podruhé ve Spuhlje.
Pravda, přes Mureck je podstatně menší nebezpečí, že omylem odbočíš na placenou silnici, ale, budeš-li dávat pozor, tak bez známky se přes Maribor po "staré" do Ptuje dostaneš zrovna tak.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 17:50
Je to úplně jedno. Hill to přesně popisuje. Pokud chceš na Zavrč - rozhodující je odbočka doprava na 228 ve Spuhlje - směr Markovci atd až do Hraščice. Tam doprava a na na čvor Varaždin a dál na ZGB.Je zo nejkratší a hezká cesta. Vše je značeno a nemůžeš zabloudit. Neber z Ptuje Macelj a neber z Ptuje Ormož. Je to zbytečné. Ber pouze Zavrč.

Synovci mne jednou zastřelejí že posílám fóristy touto cestou kolem našeho baráku na Vratnu Gor. Hlavně ten synovec co je na Dubravce Križovljanske.thumbs up smileygrinning smiley
ale hlavně že jsou fóristi spokojni.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (23. 07. 2011 17:52).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 18:26
Dakujem ... Vam smiling smiley Hill a Šatava ..
ideme do Tribunj ... predpokladam, ze od Zagrebu potom najrychlejsie uz len po dialnici ...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 18:28
katarina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dakujem ... Vam smiling smiley Hill a Šatava ..
> ideme do Tribunj ... predpokladam, ze od Zagrebu
> potom najrychlejsie uz len po dialnici ...


V každém případě už pak po dálnici:-) my jedeme do Srimi....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 18:55
Na Lučku to zase dnes vypadá krásně, viz. odkaz. Jen nerozumím tomu "Ulaz" a IZLAZ". Já myslel, že ulaz je vjezd, izlaz výjezd. Ale ta fotka vlevo dole "izlaz" mě nějak mate.

[www2.hak.hr]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 19:06
To je snad dobře,nebo ne???
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 07. 2011 20:03
Je to dobře, izlaz = opuštění dálnice A1.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 204
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.