Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
18. 03. 2019 14:20
Nám co bydlíme v menších městech a rodinných domech, elektro boom nepřinese tak velké komplikace, jako lidem žijícím v bytech ve velkých městech. Ti aktuálně řeší jen problém, kde zaparkovat. Výhledově budou asi řešit, kde si dobít a zbytečně nečekat. Přes noc se to všem určitě nepovede. Dozajista nebude možné, aby každé parkovací místo v obchoďácích, na parkovišti, před domem na ulici, ... mělo el. přípojku (ekonom. by se to nevrátilo).
Těmto lidem v dnešní uspěchané době to přinese jen další starosti.
Další aktuálním minus je cena vozu, kterou výrazně ovlivňuje cena baterii. Hromadnou výrobou by měla klesnou. Pokud ale nebude srovnatelná s benzínovým autem, případně jen o něco málo vyšší, řada lidí dá přednost jiné pohonné jednotce.
avatar Re: elektromobil
18. 03. 2019 21:44
Dnes v televizi říkali, že v roce 2030 se má vyrábět snad 95% pouze elektromobilů. Tak jaká jiná pohonná jednotka? O benzin bude rvačka, nebudou ho vyrábět, blbouni to zakáží. nebo bude na příděl....hádám tak každý 8 litrů na měsíc. Horší než před hadrovkou. Nebo že by ne?
avatar Re: elektromobil
18. 03. 2019 22:34
Co na to šejkové? Už se vyjádřili? Ono to nebude tak horký. Jednou ta elektrodoba možná nastane, ale zatím to má tolik much, že se tím nemá cenu zabývat.
Re: elektromobil
19. 03. 2019 06:01
Ano, jak je uvedeno výše v článku, zabývala se tím vláda. Jak to celé podpořit. A to je ten zásadní problém. Bez fin.podpory státu to vůbec nefunguje! Stát to musí dotovat, stát to musí zákony vnucovat. Kdyby byla elektrifikace automobilismu zajímavá, komerčně by se toho ujalo mnoho soukromých subjektů, např.výstavbou nabíjecích stanic. Ani automobilky se do toho moc nehrnou. Nebýt jednoho cvoka, co nevěděl jak naložit s penězma, nevznikla by Tesla, která to celé tlačí.
A k tomu nabíjení ve městech. Není problém dohledat, jak to vypadá večer v Norsku. Lidé jdoucí po chodníku překračují hromady prodlužek natažených z oken baráků.
avatar
mdr
Re: elektromobil
19. 03. 2019 10:00
Blackout v zájmu elektromobility. Kolik aut zvládne nabít rozvodná síť?

[www.idnes.cz]
avatar Re: elektromobil
20. 03. 2019 10:57
Atnafarte, ne že bych o EV autě uvažoval, ale když mám do ma 380 V , šlo by udělat rychlonabíječku ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
20. 03. 2019 12:41
To Isekon
Nejde jen o napětí, ale jaký příkon je přípojka schopna poskytnout. Vodítkem je proud vstupního jističe v domě.
avatar Re: elektromobil
20. 03. 2019 13:13
myslím že mám 3 x 40 A

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar
mdr
Re: elektromobil
20. 03. 2019 14:25
Já mám 3 x 25 A a když pustím 8 kW kamna v sauně, tak to klidně zvládne i rychlovarnou konvici nebo elektrický sporák.
avatar Re: elektromobil
20. 03. 2019 19:16
Dnes jsem byl na veletrhu Amper v Brně a koukal jsem na nabídku, z níž mi zatím vyšel ještě přijatelný hybridní pohon, jen ten rozdíl v ceně je odrazujíci - nikdy se v úspoře paliva nevrátí, nehledě na další náklady. Ceny začínaly nad milionem (a to s veletržní slevou). O elektromobilu nemůžu ani uvažovat: ze třetího patra k autu vzdálenému 8 metrů od stěny domu spouštět nabíjecí šňůru, nehledě k tomu, že mám jen jednofázovou přípojku 25 A. Zkrátka, jak nebude kde nabíjet, a to kdykoli potřebuji, a dostatečně rychle, tak elektromobil ne. Opravdu díky. Nepotřebuji mít výfuk v elektrárně za každou cenu. A šejkové? Ti budou koukat dál prodávat naftu, aby měli na vlastní elektromobily a nabíjecí stanice...
avatar Re: elektromobil
21. 03. 2019 11:29
Nojo Jardo , ale pejse co vymejšlí : Spalovací motor bude luxus: zdražení

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
21. 03. 2019 12:23
Copak je VW jediný výrobce? Konkurence toho určitě bohatě využije k převálcování tohoto zbytečného výrobce z trhu... smiling smiley
Důvody jsou ale malicherné, prý kvůli zlevnění elektromobilů. To by mělo být spíše ve vláknu Umíme se smát...
Re: elektromobil
21. 03. 2019 19:14
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Atnafarte, ne že bych o EV autě uvažoval, ale když
> mám do ma 380 V , šlo by udělat rychlonabíječku ?

Jasně že si domu můžeš pořidit rychlonabíječku. Když máš hlavní jistič 2x25A, tak by se dalo třeba 3x16A použít na nabíjení. Nebude to takový fofr jako někde na Tesla Superchargeru, ale pořád lepší než nabíjet z jedné fáze, jak to většina nabíječek přibalených k prodávaným elektromobilům a hybridům dělá.
Netuším ale, jestli je běžně možné nějakou třífázovou nabíječku koupit.
avatar Re: elektromobil
21. 03. 2019 20:26
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Copak je VW jediný výrobce? Konkurence toho určitě
> bohatě využije k převálcování tohoto zbytečného
> výrobce z trhu... smiling smiley

Konkurence (no dobře, můžeme ty ostatní "výrobce" tak nazvat a třeba to tak jednou i bude) na tom bude +/- stejně, protože ji k tomu bude tlačit diktát EU na snižování emisí.
Re: elektromobil
21. 03. 2019 23:00
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Netuším ale, jestli je běžně možné nějakou
> třífázovou nabíječku koupit.

Tak si najděte stránky českého výrobce Voltdrive a jejich eshop. Je tam řešení na 3-fázovou zásuvku.
avatar Re: elektromobil
22. 03. 2019 08:03
Tak už asi začínám tušit, jaké to je vlastnit Teslu v ČR smoking smiley
V pondělí ráno jsem jednu potkal cestou do DE... na odtahovce cestou do DE servisu thumbs up smiley

Pokud vím, tak zde na fóru je pár lidí, kteří mají nějakého toho hybrida...
Jak to aktuálně vypadá se servisem?
Je to stejný problém, jako s CNG, kdy to hrubě nezvládá ani většina autorizáků?
avatar Re: elektromobil
22. 03. 2019 13:22
Díky Pali ... 35 litrů za nabíječku s kabelem .. kurňa tolik ani neprojedu za rok s ropákem grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: elektromobil
06. 04. 2019 09:01
... to by mohli kluci ovládat i auta, v nichž bude sedět ten, na koho mají pifku ... ?
[www.novinky.cz]

smileys with beer
Re: elektromobil
06. 04. 2019 12:00
Tak to je. Vloni nebo předloni to zkoušeli novináři v USA. Domluvili se s hackerem, ten si po prolomení přístupového kódu hrál s klimatizací a nastavením auta, nakonec je v autě zamkl a vyvezl mimo cestu. Z pochopitelných důvodů se o tom nemluví.
Re: elektromobil
06. 05. 2019 22:50
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak už asi začínám tušit, jaké to je vlastnit
> Teslu v ČR smoking smiley
> V pondělí ráno jsem jednu potkal cestou do DE...
> na odtahovce cestou do DE servisu thumbs up smiley
>
> Pokud vím, tak zde na fóru je pár lidí, kteří mají
> nějakého toho hybrida...
> Jak to aktuálně vypadá se servisem?
> Je to stejný problém, jako s CNG, kdy to hrubě
> nezvládá ani většina autorizáků?

Servis hybridu (Toyota Prius) stejný jako jiný benzín. Častý dotaz na baterky, při absolvování testu hybridního systému, je záruka 10 let. Test je návštěva AD za cca 1000,- co 15tis km, nebo rok, což vychází na olej. Prvních 5 let je test zdarma.
Elektrickou Kiu má známý a ten snad každých 30 tis na kontrolu pylového filtru a nějaké drobnosti.
A proč hybrid ? Můj názor a zkušenost (najeto cca 70 tis.km. Toyota, Lexus). Z "moderních" aut je systém Toyoty pro mne nejdokonalejší co do výdrže a mého využití. Jezdím krátké trasy, tudíž nafta s filtrem trable a motor trpí, benzín bude spotřeba a trable také (turba, malé motory, filtry co nevidět). Prius na městský a příměstský (to jsem já, 8 km ze vsi do města, několikrát za den + po městě) ideální. Kdybych "metal" okruhy vzal bych něco jiného. Případné ,smysluplné, dotazy klidně zodpovím smiling smiley
avatar Re: elektromobil
15. 05. 2019 14:15
DavidLC a toho Lexuse ještě máš ? A jakého ? yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: elektromobil
17. 05. 2019 21:16
Zdarec, už nemám, bylo to RX400 a RX450. Moc fajn poježdění, alespoň podle mého názoru. Mohl jsem si vyzkoušet cca 300 km GS450 a taky pecka. Já jsem vůbec "jetej" Toyotou, tak ji budu těžko pomlouvat smiling smiley
Re: elektromobil
19. 05. 2019 10:58
Tak dnešní ranní projížďka "zatím" v zapůjčeném voze.
[www.audi.cz]
Ujeto 120 km. Luxsus.
Nyní vstřebávám dojmy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirka9 (19. 05. 2019 16:41).
avatar Re: elektromobil
19. 05. 2019 13:31
Na idnesu je test Golfa a výsledek je alarmující, zlatá ropa.

_______________________________________________________
Re: elektromobil
19. 05. 2019 18:11
By mě zajímalo, kolik stojí kW v nabíjecí stanici. U ČEZu mají v ceníku cenu za 1/min.nabíjení. Taky je zajímavé, že bez registrace není možné nabíjet. Proč? Zase jeden ze způsobů, jak čmuchat, co kde člověk dělá. Dokazali by si uživatelé vozítek na fosilní paliva představit, že by se museli zaregistrovat u všech prodejců PHM, jen aby mohli natankovat?
A na elektrickou olympiádu taky prasklo, že při dálničním tempu sežere i Temelín s Dukovanama dohromady.
Re: elektromobil
19. 05. 2019 20:12
To tedy nevím . Napíchnul jsem se doma v garáži a na elektroměr nehleděl.
Ještě byla odpolední jízda. 180 v pohodě ale prý to udělá něco málo přes 200.
Re: elektromobil
20. 05. 2019 07:51
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na idnesu je test Golfa a výsledek je alarmující,
> zlatá ropa.


Jo, ten článek mě fakt pobavil... Úplně vidím, jak jedou ve čtyřch lidech naložení báglama na dovolenou a co 100 kilometrů hledají dobíjecí stanici.
Re: elektromobil
20. 05. 2019 11:09
e-Golf je příměstský elektromobil s malou kapacitou baterie a dojezdem 230km. Ani výrobce netvrdí že je to ideální auto pro cestování k moři na dovolenou. Nerozumím tomu, co je na výsledku toho "testu" alarmujícího, krom toho, že se o žádný test nejedná. Celý výsledek testu je - pěkně se to řídí, je to tiché a jsme blbci, kteří než aby přizpůsobili způsob jízdy spotřebě, tak se raději vrátili zpátky eye rolling smiley .
Re: elektromobil
20. 05. 2019 11:23
To "přizpůsobení stylu jízdy spotřebě" je ale značně omezující. Plazit se jen proto, abych vůbec někam dojel? To je jak s tou výše uvedenou olympiádou, průměrná spotřeba někde okolo 24kW/100km, ale jen co jí vzali na dálnici, díky omezením ani nebyli schopni jet maximální rychlostí, tak spotřeba vylezla na 32kW? Při jízdě stále 130 by to bylo třeba 35kW. To je o polovinu více. Autí na fosilní paliva mi na dálnici o 50% více žrát nebude.
Re: elektromobil
20. 05. 2019 11:51
Nemluvím o plazení, ale stačí jet chvíli místo 130 třeba jenom 110.

Netuším co to je elektrická olympiáda, ale i ta "hrozná" spotřeba 35kWh/100km je pořád poloviční proti běžnému benzínovému autu při spotřebě 8L/100km (1L benzínu = 8,9kWh energie).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 119
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.