Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
24. 01. 2021 13:40
A nejhezčímu krajinému útvaru dominují větrné elektrárny..smiling smiley
avatar Re: elektromobil
24. 01. 2021 17:22
... Michale, pokud jde zde k tomu volná diskuze ... tak jsme se dostali k problému ekologie vs. ekologie drinking smiley ...
likvidace "významného krajinného prvku" (VKP) např. remízků atd., je krajně neprospěšná z hlediska volně žijící zvěře, ptáků, plazů, brouků ...
... na druhou stranu to šetří peníze na dotacích od Evropské unie ... protože na tyto krajinné prvky musí dávat EU podstatně větší dotace, než jsou dotace na běžně obhospodařovanou, produkční, zemědělskou půdu ... yawning smiley

... pokud tyto remízky zastavíme fotovoltaikou, tak tím jednak podpoříme naše už tak chudé investory (zejména z řad zákonodárných orgánů) a navíc ... je to prospěšné pro celou Evropskou unii z hlediska jí propagované výroby ekologické energie ... a jako třešinka na dortu to v celkovém kontextu účinně procvičuje pozornost a postřeh našich správců energetické sítě při hrozbě kolapsu jimi spravovaných drátů, aby u těch měřáků ve velínech nechrápali ... např. nedávné problémy evropské sítě s dodávkami ekologické elektřiny odvracely také české elektrárny ... společnost ČEZ sdělila, že operátoři obou jaderných elektráren před 15 dny dohromady uskutečnili přes 30 úkonů k tomu, aby pomohli situaci v síti řešit ... hrozící kolaps pomohly odvrátit také české uhelné elektrárny, uvedla společnost Sev.en Energy ... podle některých zdrojů byla soustava například v Rakousku na pokraji masivního výpadku dodávek elektřiny, tzv. blackoutu ... provozovatel tuzemské přenosové soustavy ČEPS ale ujistil, že uvedený stav, kdy se elektrizační soustava kontinentální Evropy potýkala s nedostatkem výkonu, neohrozil provoz přenosové soustavy ČR ... příroda je důvtipná a jen čeká na lidské zaváhání, aby strčila sluníčko za mraky, nebo přestala foukat ... natož když do toho rodná hrouda Četníka ze Saint Tropez odstavila dvě JE ...

smileys with beerUpraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (24. 01. 2021 18:07).
avatar Re: elektromobil
24. 01. 2021 22:00
Ještě by bylo korektní doplnit, že každý z nás (odběratel EE) pěkně přispívá na "zelenou" energii... s každou kWh smoking smiley
Kam se ty peníze reálně přelévají, již specifikoval Petr...
Re: elektromobil
24. 01. 2021 23:34
Ještě k té zelené energii. Každý dodavatel el.energie má povinnost určité procento energie dodat z obnovitelných zdrojů. Tato energie je, jak uvedl Pavel, ve vyúčtování uvedena zvlášt a za nemalé peníze. Dodavatel si náklady spojené s touto povinností přelifruje ba zákazníka.
A dnešní podvečerní úsměvná. Na zaparkovaném el.vozítku nápis, že produkuje 0% emisí. Už jen teplo, které vozítko vyprodukuje, či opotřebení pneumatik, je produkce emisí. Ale to se přece nesmí říkat, že.
Re: elektromobil
25. 01. 2021 00:59
Hlavně ta výroba baterií to se děti s krumpáčema hodně nadřeli .
avatar Re: elektromobil
25. 01. 2021 08:52
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Na zaparkovaném el.vozítku nápis, že produkuje 0% emisí.

Michale, když připojím přívěs... a protáhnu hadicí výfuk až přes něj, tak budu mít také 0% emisí, ne? thumbs up smiley
Když on může mít "výfuk" v uhelné elektrárně, tak proč bych ho já nemohl mít v přívěsu...
Re: elektromobil
29. 01. 2021 09:03
Elektro autí se vyplatí...[www.autoforum.cz] By mě zajímalo, jestli prodejce při prodeji nového hybridu kupujícího na cenu akumulátoru upozorní.
On to nemusí být ani hybrid. Středový displej do autí s kosočtvercem Grand Scenic vyjde v autorizáku na padesát. Pokud zhasne, s autem nejde odjet.
Re: elektromobil
06. 02. 2021 11:24
..."spisovatel Mazal" je škrabálek,jeden z mnoha,který uvádí některé nepravdivé bludy...
Už uvádění "prý" je zavádějící a ubohé...
Ani v autorizovaném servisu nevyndají trakční baterii "za pár minut"...Sada je umístěna pod zadními sedačkami a v bezpečnostním ocelovém "kufru"s vývodem vysokonapěťových kabelů a klimatizaci baterií...pan zloděj by si slušně koledoval o zranění el proudem...
Cena nové baterie /u konkrétně uváděného P V/ je v současnosti cca 33 tisíc + práce .
Možnost dovozu nové z Japonska : dva týdny.
Prodejce nejen upozorní na cenu ale i seznámí s tím,že na celý systém je záruka 10 let / malá podmínka - každoroční test systému...cca 1000kč/.
Při ceně vozu by si jen pitomec neudělal pojištění - proti krádeži i poškození...
Občas vyjdou články rádoby motoristických "odborníků" kteří hybrid vlažně okomentují,někdy zatratí - není divu: když přesedne z chrochtajícícího kombi - s hybridem se musí naučit jezdit - na to dva dny testů nestačí.
S Priusy II - III a V jezdím teprve 11 let...takže jsem si dovolil zareagovat....BogUpraveno 3krát. Naposledy upravil brad (06. 02. 2021 12:10).
avatar Re: elektromobil
07. 02. 2021 13:05
Švédsku chybí odstavená jaderná elektrárna. Přestaňte luxovat, vyzývá občany

Kolik tam mají těch EV?
Zakážou je v dalším kole? grinning smiley
Co že to nahodili? Naftovou elektrárnu hot smiley
... a ještě k tomu: "... a musíme odebírat elektřinu z fosilních elektráren v Německu a Polsku" thumbs up smiley

Další jasná zpráva pro příznivce EV jakožto "ekologie"... opět výfuk v elektrárně thumbs down
Konec spalováků do roku 2030, jo???
Opět draze placená "zelená" demagogie vs. realita v praxi....

P.S. Omlouvám se za zdroj novinky.cz + bez dalšího mého ověřování informace.
Re: elektromobil
07. 02. 2021 14:32
Tak ať přestanou topit a obyvatelům rozdají chlast thumbs up smiley
Re: elektromobil
07. 02. 2021 14:37
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------


> Další jasná zpráva pro příznivce EV jakožto
> "ekologie"... opět výfuk v elektrárně thumbs down
> Konec spalováků do roku 2030, jo???
> Opět draze placená "zelená" demagogie vs. realita
> v praxi....

co výfuk v uhelné elektrárně ,ale co ta výroba slavných baterijí to je uhlíková stopa až do pr..e ,ale to nevadí to je v Číně a Africe ,o práci dětí a vykořisťovaných nemluvě .Ještě že to tady v EU nevidíme.eye popping smiley
Re: elektromobil
07. 02. 2021 15:02
Jak to dopadlo v NL s podporou EV. Nová auta na tradiční spalovák jsou zatížena daní, naopak EV dotována. A jak dopadl prodej? Nových aut se za loňský rok prodalo 6x méně než aut bazarových. Ceny ojetin frčí nahoru, servisy mlaskají, protože starší auta je třeba více opravovat. Ano, je v tom i šprajc, protože si lidé nechtějí vnucovat, co si mají koupoit za auto. Hlavně ale vyhrává rozum nad elektro lobby.
avatar Re: elektromobil
07. 02. 2021 16:44
Je zajímavé, že ten rozum mají "obyčejní" lidé.
Kam se poděl rozum u těch, co vymýšlejí ta nařízení , při kterých si většina ostatních klepe na čelo, který že "bůů" to vymyslel.
A nejhorší je, že nikdo neporadí, co s tím dělat. A ti co by mohli, ti drží hubu.......
avatar Re: elektromobil
12. 02. 2021 16:52
Omezit luxování asi opravdu nestačilo... grinning smiley

Vítr nestačí. Švédsko řeší, kde brát elektřinu. Opozice žádá návrat k jádru

Navíc, zjevně i problém s kapacitou přenosové soustavy...
Hmm, jak by to asi vypadalo s výraznější elektrifikací automobilů? hot smiley
Kéž by to byl konec toho nesmyslného "vlhkého EV snu" napříč Evropou smoking smiley ... který všichni dotujeme z vlastní kapsy thumbs up smiley
avatar Re: elektromobil
13. 02. 2021 15:27
... ona se bude muset ozvat mlčící většina, která nemá na to, aby si koupila elektrický auto ... ale stále častěji se bude setkávat s důsledky tvůrců těchto "vymožeností" ... zejména ve chvíli, kdy budeme vstávat při svíčkách a petrolejkách na počest celoevropského blackoutu ... nedej Bože, aby se v tutéž dobu našli hrdinové, pro které by bylo potupou ... přijmout plyn z Ruska ...

smileys with beer
avatar Re: elektromobil
14. 02. 2021 11:45
Pánové, byl jsem také zatvrzelým odpůrcem EV.
No, moji rodinu a většinou jen mou zadnici vozí 18 let stará Corolla Verso na benzín. Skvělé auto, ale brzy budeme potřebovat koupit druhé do rodiny, protože i do školky budeme muset děti vozit autem.
Má cesta do práce a z práce je 40 km, do školky, nebo na nákup to je tam a zpět 20 km.
Pánové, jako bývalý odpůrce EV jsem rozhodnutý, že si pořídím malé EV - konkrétně bazarový Fiat 500e. Má dobře řešený battery management a navíc nemá rychlé DC nabíjení, což předchozím majitelům znemožnilo ničit akumulátor. Navíc ten akumulátor samotný automobil přežije.

Zatvrzelí odpůrci EV zvýrazňují jak se elektřina musí vyrábět v elektrárně (v ČR uhelných) a akumulátory se dováží přes půl světa. To vše je nezpochybnitelná pravda. Kdežto nesmíme zapomenout, že spalovací auto nemá pouze přímé emise, ale také nepřímé emise a ta ropa se přes půl světa také rozváží - o ekologických haváriích a problémech nemluvě.

Já jsem si spočítal, že když si pořídím EV místo spalováku o stejné velikosti, stejnému použití, ale u EV vyššími vstupními náklady, tak se mi EV ekonomicky vyplatí po 4,5 letech provozu. Což není moc. Následně pak ten akumulátor mohu využít v HFVE v domácnosti.

Na HFVE nemám dostatečně veliký odběr EE abych získal rozumnou dotaci, s vozidlem to už bude zajímavější, ale mnohem více ušetřím za benzín než za EE, tak nejdříve pořídím EV a pak klidně bez dotace FVE s akumulátorem ze starého EV.

Kdoví, třeba jednou ta vodíková pasta z Německa bude mít tak veliký úspěch a všichni budeme jezdit na dlouhé trasy vodíkovým EV. Ale do té doby budu mít doma vždy nějaké auto na benzín.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: elektromobil
17. 02. 2021 10:57
Baxoide, máš svůj názor a já jej respektuji. Nicméně, domnívám se, že jsi opomenul existenci ekologické stopy při výrobě elektromobilu, a dále
i nutnost likvidace dožilých baterií. Samej těžkej kov.
Ale- Tvůj argument 20 km tam a 20 km zpět je argument silný, pro Tebe možná i určující. To je třeba respektovat.
Kdybych... to měl jako ty, asi bych uvažoval stejně, ale mám to do práce 60 tam a 60 zpět, plus nějaké pojížďky. No a přece jen, zatím je to rychlejší a pohodlnější vrazit hadici do roury nádrže a za tři minuty odjet.
Myslím, že infrastruktura není na rozmach elektromobility připravena.
avatar Re: elektromobil
17. 02. 2021 13:39
Ano, elektromobil.
Když pominu ekoteroristickou Gretu (tzn. uhlíkovou stopu spojenou s výrobou, likvidací a dobíjením), tak je to prima autíčko. na nákupy jezdit za kačku tam i zpátky, jak šalinou před hadrovkou, za 50 haléřů třeba 5 km na zahradu (ty se jim ani už nevyplatí vyrábět, ale stále se i s jednotlivými haléři počítá. Je to stejné jako s okresy, už asi 15 let jsou zrušené, ale pořád slyšíš.....okres ten a ten. Standovi mašinfírovi Grossovi už je to dávno jedno. Kdo ví, jestli zbaštil ten zákon na papíře, jak sliboval).
Ale dál než 100 km od baráku bych se snad ani náhodou neodvážil. Neměl bych na to nervy, pořád čučet na voltmetr, dojedu, nedojedu , jak u tanku na tlak oleje v motoru, a bát se, že mi to "chcípne" pár set metrů od baráku.
Takže si myslím, že elektromobil je zatím a ještě hodně dlouho bude "slepá ulička". Ovšem pokud by tam dali "malý jaderný reaktor", tak jupí, jdu do toho.
Re: elektromobil
17. 02. 2021 14:04
No ono spíš hrozí něco jiného až přesvedčí valnou část EU že elektromobil je príma tak se stane jedna věc a to že jak ho připojíš doma do zásuvky naskočí ti automaticky dražší tarif a to jako daň a za to že zatěžuješ domácí síť místo abys nabíjel ve velkonabíječkách a čekal tam jak pič..s až na tebe příjde řada. No a to budou pracovní místa pro ty co půjdou do důchodu ve stoletech budou čekat ve frontě a nabíjet thumbs up smiley thumbs up smiley
avatar Re: elektromobil
17. 02. 2021 14:25
Tak šťastnou cestu "novým" elektromobilem na Makarskou riviéru. Za tři, možná 4 dny se tam v budoucnu potkáme. Možná jen za dva, uvidíme.
[www.autoforum.cz]
Re: elektromobil
17. 02. 2021 16:30
Seminko bylo zaseto
Marne se branite cmoudi...))
Kamarad si to nemuze vynachvalit...
Re: elektromobil
17. 02. 2021 17:36
Už se těšim jak si místo se závodníma motorama budu hrát se závodníma elektrocentrálama za elektrohrůzu ,a budem závodit kdo dojede na Pelješac bez zastávky na dobíjení hot smiley
avatar Re: elektromobil
17. 02. 2021 18:32
jedno je jisté, fosilní paliva jsou out, jde jen o to nalézt rozumnou náhradu, netvrdím, že EV je naprostou spásou. EV je cesta, i když třeba ta bateriová tak jak ji známe je slepá.
Pokud jde o ekologii výroby akumulátorů, tak je velice smutné, že jsme se neponaučili z obrovské spousty ekologických haváriíí s těžbou a distribucí ropy/nafty/benzínu.
Pokud jde o likvidaci akumulátorů, tak z toho máte velkou kovbojku, až budou úplně nevyhovující pro používání (EV, pak HFVE, bateriové úložiště) myslíte si, že tak drahé kovy jen tak někdo vyhodí? Akumulátory se dnes už běžně recyklují a dál se používají. Ale samozřejmě i v tomto odvětví máme veliké rezervy.
PS: které vozidlo a řidič zvládne cestu na jeden zátah z Prahy na Pelješac? Já jednou zvládl absolutně bez zastávky cestu z INA - Goričan domů (kousek od Poděbrad) s Fábií 1.4 16V 74 kW. Překvapilo mně samotného, že jsem celých 7 hodin vydržel za volantem relativně v pohodě.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: elektromobil
17. 02. 2021 21:35
Pro EU je pojem ekologie provozu aut jen v tom, co chrlí z výfuku. Ostatní je nezajímá.
Při střídání turnusů, tj.v sezoně cestou dolů k moři z pátka na sobotu a z5 v sobotu, se budou EV nabíjet kde? Zasypou Plitvičky, udělají z nich dobíjecí plantáž, aby se mohlo pár desítektisíc aut nabít? Budou se na sezónu zprovozňovat zakonzervované elektrárny? A po dojezdu bude muset půlka Evropy rozsvítit všechna světla, protože než ty elektrárny zase utlumí, aby se někde spotřebovala nadbytečná elektřina?
Vždyť už jen na uživení plánovaného počtu EV by se muselo již před několika lety začít stavět několik desítek elektráren na jádro, aby se to vše uživilo. A ne je zavírat společně s uhelnými. Asi se tu někdo zbláznil.
avatar Re: elektromobil
17. 02. 2021 21:49
Baxoid napsal(a):
-------------------------------------------------------
PS: které vozidlo a řidič zvládne cestu na jeden
> zátah z Prahy na Pelješac?

Jeden z našich členů: Sjna = Stráž pod Ralskem - Sreser, na jeden zátah, 2 x do roka a naprosto s přehledem. EV rozhodně nemá, myslím, že má dýzla yawning smiley
Re: elektromobil
17. 02. 2021 22:22
Btw, okresy se nezrušily, nemůžete "zrušit" území, ale zrušeny byly okresní úřady. :-)
avatar Re: elektromobil
18. 02. 2021 08:57
Baxoid napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jde o likvidaci akumulátorů, tak z toho máte
> velkou kovbojku, až budou úplně nevyhovující pro
> používání (EV, pak HFVE, bateriové úložiště)
> myslíte si, že tak drahé kovy jen tak někdo
> vyhodí? Akumulátory se dnes už běžně recyklují a
> dál se používají. Ale samozřejmě i v tomto odvětví

A v těch HFVE budou sloužit už navěky?
Recyklace akumulátoru je ekologicky zcela nulová?
avatar Re: elektromobil
18. 02. 2021 08:59
Mucik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Seminko bylo zaseto
> Marne se branite cmoudi...))
> Kamarad si to nemuze vynachvalit...

I celkem vzrostlý strom může, v tomhle případě naštěstí, uschnout.

Já osobně stále doufám, že k tomu dojde. I když ty choré mozky, co vše všude zabarikádovaly, nebude jednoduché od jejich koryt dostat.
Re: elektromobil
18. 02. 2021 09:05
Podle mne má elektro význam jako druhé auto na nákupy a ježdění okolo komína. Ale ta cena!
Re: elektromobil
18. 02. 2021 09:25
Syn kamaráda má také EV velmi i ho chválí a když jede dál vezme si tátovo Porsche thumbs up smiley thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.