Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
17. 08. 2011 20:07
a to já mám Kalacha rád....akorát to dělá blbě, že cituje celé příspšpěvky ....stačilo by v jeho folkróru jen odpovídat a samozřejmě nikoho neurážet... je to jeho volba....
mimochodem, dělat z Alfy Romeo vozu (lepší) střední třídy dělat evropspou špičku je na zváženou.....je fakt, že ten emblém na haubně vypadá hezky...to je asi tak vše......smiling smiley
avatar Re: auto
17. 08. 2011 20:47
Tak hele umiku mam tě na praku ,je vidět ,že tečeš .poskytni......... NÁM ........adresu už se tě bojim ,vyhrožuj ,sám dobře víš ,že nikam nepojedeš ,a v 58 letech ty jako machr silnic máš na to mě vypátrat.čekám v betonová čekárně na tu tvoji DOMLUVU. .Budu připraven se vší parádou na vostro, možná budeš překvapen...........
avatar Re: auto
18. 08. 2011 09:31
tonasumik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tohle auto jsem kupoval pro požitek a
> potěšení z jízdy, proto se Alfy kupují, jsou to
> vyjímečné vozy s vyjímečným vzhledem a vyjímečnými
> jízdními vlastnostmi. Kdo si jednou sedl do Alfy
> již nechce jinak.

Celkem odvážné tvrzení.... Navíc nepravdivé. ;-) Vzhled je subjektivní věc, osobně si vybavuju jenom jednu Alfu, která se mi celkem líbila (ale jenom zvenku). Jízní vlastnosti mi nikdy nijak zázračné nepřišly - bylo to lepší než koncern, ale to je asi tak vše. Rozdíly navíc byly patrné až v situacích, do kterých se většina řidičů nikdy nedostane.
Re: auto
18. 08. 2011 10:24
Alfa končila tzv AlfaSud. Tam byl začátek konce. Za dva roky u nás to byl ryzák !!!!! Aby se dostala opět na vrchol jak byla ? To jednou GT nebo zdařilou 159kou asi jen tak nepůjde.
Guiletta nabo Guilia to již asi nebude. A Junior 1300 - o tom si může nechat zdát.
Prostě je to tak. FIAT měl a má potom navrch. Vždyť je to jejich mamka a téta.
Jako čerstvý ženáč jsem jezdil chvíli v Montralu a potom ve FIAT 125 Special. To i to - ne tehdejší dobu super.
avatar Re: auto
18. 08. 2011 16:03
Hradečáku, svezení v těhle skvostech ti v dobrém závidím, hlavně toho Montyho.
Ad FIAT. Svět se v koncerny a univerzálnost obrací. Individuality nám pomalu mizí, a pokud jsou, tak pro normálního smrtelníka téměř nedostupné. Svezl jsem se s kamarádem Ceedem. Pěkné auto, jako nové, voňavé, čisté, kvalitní, tiché, málo to žralo, leč z řady nevybočovalo a vůbec mne to neoslovilo. Zkrátka takové normální přemistňovadlo z bodu A do bodu B. Zajímavé, je, že Sephia mne kdysi zaujala mnohem víc.
eny
Re: auto
18. 08. 2011 19:43
Tak pokud chci machrovat a trochu si svižně zajezdit, tak to rozhodně nebude nafťák ale nějaká ostřejší verze. (sám mám naftu a šetřím palivo ) :-))
avatar Re: auto
18. 08. 2011 23:28
Jo ALFASUD Sprint 1,5 boxer parádní svezení v roce 1996 jsem dělal přítelkyni komplet plechařinu tenkrát vyvařoval jsem to z kousků plechu plus lak během 2 měsícu nové auto hrozně rezivěly ale motor to byla bomba jel jsem s tim 200 a nebyl problém jen to udržet na silnici.Alfa je zajimavé auto ,ale nemusim každému vyhovuje něco jiného M
avatar Re: auto
19. 08. 2011 07:30
Prosím o radu,hledal jsem ale nikde uspokojivou odpov. nenašel...
Jedu letos poprvé zapůjčeným autem a majitel jaksi "zatím" nemůže najít kartičku od emisí. Myslíte zda je problém vyjet bez ní? Předem dík chlapi za radu.
avatar Re: auto
19. 08. 2011 07:35
Fogís ČB napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu,hledal jsem ale nikde uspokojivou
> odpov. nenašel...
> Jedu letos poprvé zapůjčeným autem a majitel jaksi
> "zatím" nemůže najít kartičku od emisí. Myslíte
> zda je problém vyjet bez ní? Předem dík chlapi za
> radu.


Kartu od emisí sebou vůbec nemusíš vozit (např. u nového auta ji taky nemáš). Rozhodující je nálepka na RZ.
avatar Re: auto
19. 08. 2011 07:48
Peťas díky! Taky jsem si to tak myslel,ale jistota je jistota.:-D Večer můžu v klidu vyrazit.
Re: auto
19. 08. 2011 08:11
Ale musíš mít bumážku od majitele vozu o zápůjčce. Již se tady o tom psalo.
avatar Re: auto
19. 08. 2011 08:13
Michale,mám neboj. Ale díky za upozornění.:-)
Re: auto
19. 08. 2011 12:46
Kalachu, nějak moc dlouho mlčíš. Že bys dostal strach? Do sebe, hoši, do sebe.
Re: auto
19. 08. 2011 18:20
Martine,
ta alfa tenkrát dostala na prdelku hlavně proto, že výroba byla přesunuta do Alžíru. No a výsledek se pochopitelně dostavil.
Každé dobro musí být po zásluze potrestáno. Italové pro ně práci a oni se jim na kvalitu vy.... !!! Proto také po pár letech fabriku uzavřeli.

radarus - ten montreal byl skutečně super auto. Měl jsem ho u sebe asi dva týdny ale .... kočkolap. No co byl jsem svobodný. Když dnes vidím ty sporťáky, tak ten Montreal je ale kus dávné historie.
Ten 125 S - to byl můj. Vyměnil jsem ho za FIAT 850 sportcoupe které bylo pro rodinu s detmi malé Myslím v r. 1972 a stál mne tenkrát 89 tis.
avatar Re: auto
20. 08. 2011 18:15
Hradečák: Ty mi dáváš! 850 Sport, to je další libovka. Ale fakt dost mrňavý vozítko, to je pravda. Ale když si vzpomenu na kámoše, jak s rodinou jezdili každou chvilku k rodičům přes 250km Fiatem 600... :-) Dnes jsou lidi víc rozmlsaný.

Ad Alfa. Ono stačilo když z Milána přesunuli fabriku do Pomigliana pod Neapol. Ti jižani byli tenkrát spolehliví asi jako Rumuni v Dacii v 70 letech. Navíc ty ruský plechy pro Alfasudy byly shnilý už při výrobě.
avatar Re: auto
22. 08. 2011 22:18
Pánové bylo by dobré na cestu do HR ?
[crazycafe.centrum.cz]
Re: auto
22. 08. 2011 23:30
Nejen na cestu do HR smiling smiley
Re: auto
23. 08. 2011 08:57
To by celníci na Macejlu koukali.
Re: auto
23. 08. 2011 10:03
Češi si stále častěji jezdí k našim sousedům pro levnější benzín a naftu. Celníci je však mnohdy hned za hranicemi odchytávají a to, co řidiči vezou v kanystrech nad dvacet litrů, jim napočítají. Lidé pak musejí spotřební daň doplatit. Volnost schengenského prostoru se totiž na daně nevztahuje.
xxxxxxxxxxxx
Celníci na silnici měli údajně říci, že převážet může jen to, co se vejde do nádrže, ale na úřadě, kam šel spotřební daň zaplatit, mu sdělili, že je dovoleno vzít ještě dvacet litrů navíc.
xxxxxxxxxxxx
Děravé státní kase uniknou kvůli mafiánským čachrům s pohonnými hmotami daně za zhruba patnáct miliard korun ročně.
xxxxxxxxxxxx
Potud dnešní tisk.

Jezdím do Polska každý týden a proto nemusím vozit kanistr na dvacet. Vozím jen na pět (do sekačky) a i celník koukal jak tankuji a nechal mne být i když jsem jel kolem nich.

Fakt, vůbec se mi tady už nelíbí. Už zase ten Dráb připravuje že si důchodci budou chodit do bankomatu pro peníze - důchody.Prý složenky stejejí miliardu. Kdo bude potom vydělávat na výběrech z bankomatů? Já to mám k nejbližšímu cca 18 km. Až nebudu moci ani řídit ....? Prostě - volové bez myšlení.
Tento dovětek je pouze můj výplod, ani si nejsem jist, zda sem patří. Ale auta se to týká. Myslím že i ostatních se to v budoucnu bude dotýkat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (23. 08. 2011 10:10).
avatar Re: auto
23. 08. 2011 13:08
Tenhle režim nemá chybu ....ted je zlatě za komunistu bylo huř ,ale Véno to je zase politika a tady je to vo autech
Re: auto
23. 08. 2011 13:32
Ano, souhlasím. Jako kdybych to vzal zpět.
Ono to spíše patří do vlákna spolujízda - Kdo by mne vzal sebou k bankomatu .
Re: auto
23. 08. 2011 22:29
Bude hůř, počkej, až budeš stát u bankomatu a vzpomínat díky tomu německýmu pánovi na PIN od karty. A když si nevzpomeneš, budeš bez důchodu.
Re: auto
24. 08. 2011 08:14
Michale, myslíš kvůli tomu ......herr Gott .... ne ten se jmenuje jinak ..... Kurnik šupa teď si nevzpomenu jak se jmenuje.

Jinak jsem byl v Polsku na nákupu PHM a ....... 30,28 kč/lt naturalu 95. To je slušné. A nikde jsem neviděl žádného slídiče - celníka, který by mě požádal o doplatek daně. Ani noha. Beru na pumpě ORLEN a nemám výhrady.

Celné - benzinka Králíky - 16 km
Celné - benzinka Międzylesie 15 km
Což jde.
Re: auto
05. 09. 2011 02:03
Cena benzinu byla v pátek i pod 32,-kč/lt. Cestou do Bořetic.
Tvrdá realita v Králikách - 35,90 kč/lt.
Re: auto
05. 09. 2011 16:14
Tak jsem na vlastní oči viděl stejný stav auta:

Byl to stříbrný sedan, ani nevím, co to bylo za značku, protože jsem jel po dálnici v protisměru v oblasti Zadaru. Chlapi běhali okolo auta a asi nevěděli, co s tím jako ten u toho BMW.
avatar Re: auto
05. 09. 2011 21:53
Nic až tak vyjímečného u chrochtlů..... Přes turbo valí olej do sání a otáčky letí na maximum => přetočený motor bez oleje se zadře. Pokud se to stane během jízdy a auto je v manuálu, je jediné řeření nechat zařazené a přes brzdu to natvrdo zastavit a tím zdechnout motor. S automatem nejde dělat v podstatě nic. ;-)
Re: auto
06. 09. 2011 03:57
Mám ten názor také.
Dieselů jsem měl v životě dost ale nikdy se mi to nestalo.

Ale dnes jsem si potřeboval vyresetovat hlášku palubního PC ..."servis" (praskla parkovací žárovka.) No a zajel na celkovou průměrnou spotřebu. Vyvalil jsem bulvy ....9,2 lt/100km. Ze začátku bylo 11,8 !!!!! Pěkně dlouho. Už asi stárnu a již moc nelítám. A nebo jsem chytřejší a už jsem se naučil jezdit?
Re: auto
06. 09. 2011 06:44
Mě se to právě stalo když kleklo turbo, sice jen na chvilku, ale už jsem se chystal brzdit přes rychlost. Dovedu si představit pocity těch, co o tom nic neví. Spotřebu jsem na dovolené v Chorvatsku pěknou 7,6 a najezdil jsem 2700km. Doma prndačky jezdím za 9. Espace IV 1.9dci
Re: auto
07. 09. 2011 08:44
Peťas zde napsal: ....Nic až tak vyjímečného u chrochtlů..... Přes turbo valí olej do sání a otáčky letí na maximum => přetočený motor bez oleje se zadře. Pokud se to stane během jízdy a auto je v manuálu, je jediné řeření nechat zařazené a přes brzdu to natvrdo zastavit a tím zdechnout motor. S automatem nejde dělat v podstatě nic. ;-)

Kolík to jsi borče těch automatu v ruce měl, že tak blbě plkáš kraviny? To asi pan znalec hovoří o CVT ze skútrů, nebo pseudo automatech především evropské provenience (Renault,Citro,Peugeot, a pod.) snad ne o hydro měniči, tudíž převodovce s volitelným stupněm nejen "D" jako že Drive, ale rovněž i 1,2,3 a 4, pan asi patří k té skupině vyděšených co se jím zasekne pedál plynů v Lexusu a řeší to po telefonu co má jako s tím dělat, na místo reakce změny voliče na 2,1 a sešlápnutí brzdového pedálu (u americké verze stejně tak i nožní brzdy u levé nohy) a zastavíš i ve 130 co víc téměř na místě a jen tak závěrem přetočení motorů nepostihuje jen naftu s turbem, naopak většinu tvoří benzínové motory...
Re: auto
07. 09. 2011 10:20
to Ranko Brkic : špatně jsi to pochopil,auta z manuálem můžeš donutit zdechnout motor tím,že ho ubrzdíš do úplného "zdechnutí",protože motor je na pevno spojen s převodovkou spojkou.U automatu sice zastavíš,ale motor nezastavíš,nemáš čím,což je princip automatu.Zařazením jakéhokoliv jízdního režimu (P,R,N,D,S,L,+,-),nezastavíš motor!! Ještě jsem neslyšel aby se to stalo benzinákovi.Z principu to ani nejde.Natankuj si olej místo benzínu a zkus nastartovat. Motorový olej je totiž chemicky podobný LTO a naftě,proto se to stává pouze a jedině dieselům.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (07. 09. 2011 10:28).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 266
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.