Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
11. 08. 2011 17:20
Co jiného než jízda ve stylu brzda - plyn mě může napadnout.
Zrovna před 14 dny jsem měl destičky venku, takže:
Auto koupeno jeté v listopadu 2005, na tachometru cca 95 tis.km
Stav předních brzd po koupi vozu: těsně po výměně, nové tl. 19,5mm. Nyní stav tachometru 188 tis., najeto 93 tis.km, tl. 11,5mm, min. tl.7mm
Stav zadních brzd po koupi vozu: jevily známky velkého opotřebení, výměna kotoučů i destiček při stavu tachometru 113500 km, tl.nových 17,4mm, najeto 75 tis.km, tl. nyní cca 13mm, min.tl.7mm.
Ze současného opotřebení je zcela jasné, že destičky na předních i zadních kolech vydrží mnohem déle než 100 tis.km.

No a další možnosti předčasného opotřebení než jízdní styl:

- závada, kdy neustále přibržďuje kolo, např. váznoucí lana od ruční brzdy, zatuhlý váleček, přidřené vodící čepy třmenů apod.
- výroba předmětných dílců ala Čína.
Jinak auto využívám i v zimě prakticky každý den minimálně jízda do práce přes město. Jezdím plynule, ale ne vyloženě pomalu.Pokud možno, dodržuji předpisy, ale vidím, když jedu do práce zhruba každý den ve stejný čas, jak mě někteří stále stejní týpci i přes omezenou rychlost předjíždějí na plné čáře, dělají myšky mezi předjížděnými auty. Pak ho dojedu na první světelné křižovatce a je asi o 2 auta a 20metrů dále než já.Jinak, pokud by ho sledovala policie, tak věřím, že za jednu 5 -ti kilometrovou jízdu by je museli vybodovat, protože nedodržují vůbec nic a navíc svým předjížděním ohrožují protijedoucí řidiče.Tak se zamýšlím, proč to vlastně dělají, ani čas tím skoro neušetří.
avatar Re: auto
11. 08. 2011 19:41
No já jsem jen obyčejnej automechanik co se tím neživí,ale pokud si koupím tvrdé desky,tak počítám s tím že my dlouho vydržej.Avšak budou (žrát) kotouče.Naopak pokud koupím měkčí desky tak je budu měnit častěji ale kotouče vydržej mnohem déle.Asi tak.Samozřejmě nesměj na autě bejt kotouče made in china.To potom nepomůžou ani extra měkké desky.
Re: auto
11. 08. 2011 20:01
Mám tam originální škodovácké, nedokážu posoudit, zda jsou tvrdé nebo měkké. Ale vpředu, až budu příště měnit destičky, budu muset vyměnit i kotouč. Takže u mě odhaduji, že na 2 sady destiček připadá výměna jednoho kotouče.
avatar Re: auto
11. 08. 2011 20:24
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám tam originální škodovácké, nedokážu posoudit,
> zda jsou tvrdé nebo měkké. Ale vpředu, až budu
> příště měnit destičky, budu muset vyměnit i
> kotouč. Takže u mě odhaduji, že na 2 sady destiček
> připadá výměna jednoho kotouče.


Koukni na tyto stránky: [www.cc-autodily.cz] Docela zajímavé ceny.Jen nesmíš kupovat výrobky z Číny.To bych na auto nedal.Do auta v podobě navigace bych se výrobků z Číny nebál,ale ND na auto fakt ne-e.Ale je to jen můj názor.
Re: auto
11. 08. 2011 20:37
Vyměnil jsem benzínaka za naftu,kdo poradí jakou bere v HR naftu co se týká kvality.Mám Passat 2.0 Tdi 4x4.

děkuji za tipy.

Martin
avatar Re: auto
11. 08. 2011 20:49
Stačilo do vyhledávacího okénka napsat "eurodiesel" a vyhledávač vyhodil například toto.
Ale ušetřím ti čtení: Eurodiesel nebo Eurodiesel BS musí splňovat jednotný evropský standard.
Podrobnosti se dočteš ve výše uvedeném odkazu.
Re: auto
11. 08. 2011 20:50
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stačilo do vyhledávacího okénka napsat
> "eurodiesel" a vyhledávač vyhodil například toto.
> Ale ušetřím ti čtení: Eurodiesel nebo Eurodiesel
> BS musí splňovat jednotný evropský standard.
> Podrobnosti se dočteš ve výše uvedeném odkazu.


Díky za radu.
Martin
Re: auto
11. 08. 2011 20:56
No některé díly jsou až podezřele levné, třeba 10 - 20 x i více levnější, než běžná cena. To bych se asi bál koupit. Prostě díly na nápravy, motor, spojku a další stěžejní díly bych tam asi nekoupil, možná, kdybych to auto chtěl hned prodat. Jen jedinkrát jsem v auto Kelly koupil přední blikač, který však tam nešel namontovat, byly tam obrovské přetoky, které tomu bránily. Tak jsem brousil, až jsem ho tam jakžtakž napasoval, ale stejně to úplně není ono.
Cením si toho, že auto má obrovskou výdrž, vždyť za chvíli tam budu mít natočeno 200 tis.km a nic podstatného jsem neměnil, zatím ani spojku a kromě žhavičů a rozvodů nic na motoru. Ty některé díly za pár stokorun místo tisíců budou asi z bláta.
Re: auto
11. 08. 2011 21:08
Re: auto
11. 08. 2011 21:14
Ten tachometr mě něco říká - je z Felicie?
Re: auto
11. 08. 2011 21:14
avatar Re: auto
11. 08. 2011 21:14
dost je tu o naftě, ale já mám teď benziňák a blízko baráku pumpu Shell ... normálně beru jejich Natural 95 a před dovolenou vždy naberu plnou nádrž jejich benzinu Shell V-Power nebo Shell V-Power Racing....v cizině také......nevím o tom moc, dělám to spíše pro dobrý pocit....má to smysl v dnešních brutálnějších cenách benzinu ? smiling smiley
Re: auto
11. 08. 2011 21:24
Shellu se zdaleka vyhýbám. U nás mají ceny tak o 1 - 1,5 Kč dražší a dle mě kvalita veškerá žádná. Je to tak něco před rok, co porovnávali kvalitu PHM a byli na chvostě.
Re: auto
11. 08. 2011 21:27
to jeliman: Jestli chceš tak se podívej na: [www.spritmonitor.de] , vedu si to od novoty a ty premium gasoline 95 a 100 jsou V power, carrera atp. Na spotřebu to má nepatrný vliv. Čistíci schopnost tam je. Vyzkoušeno s V power diesel na starých autech co před tím tankovala levnou sračkovou naftu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (11. 08. 2011 21:36).
avatar Re: auto
11. 08. 2011 22:17
Přema,
ta německá databáze je zajímavá...
na spotřebu asi nic moc, tak se spolehnu ještě na tu čistící schopnost.....
Re: auto
11. 08. 2011 22:24
netečkuj .......... od toho jsou jiní ...... smiling smiley
avatar Re: auto
11. 08. 2011 22:51
Koneckonců, jestli myslíš toho co já, tak máš pravdu. Polepším se. smiling smiley
Re: auto
13. 08. 2011 15:52
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dost je tu o naftě, ale já mám teď benziňák a
> blízko baráku pumpu Shell ... normálně beru jejich
> Natural 95 a před dovolenou vždy naberu plnou
> nádrž jejich benzinu Shell V-Power nebo Shell
> V-Power Racing....v cizině také......nevím o tom
> moc, dělám to spíše pro dobrý pocit....má to smysl
> v dnešních brutálnějších cenách benzinu ? smiling smiley

Záleží co máš za auto. Já jsem jezdil s třílitrem 140kW a tam to znát bylo teda hodně. A i na spotřebě. Ale zapomeň na nějaké čistící efekty. Když už by tam něco bylo, tak to chce projezdit fakt hodně nádrží, řeknu tak 10. Jo a nejlépe mě to auto jezdilo na benzín od OMV 100. Jinak ještě zkus tankovat normální 95 + VIF pro benzíny. Taky jsem pár nádrží projel, ale zase, jen pro dobrý pocit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alien (15. 08. 2011 10:21).
avatar Re: auto
14. 08. 2011 17:36
Po zkušenostech a i testech je velice dobrá BENZINA která má VERVU.Brnzin i naftu.Chci přidat smajlíka a koukám že je tu nenám.Kde je chyba?
Re: auto
14. 08. 2011 18:37
Jo, Verva Diesel je dobrá smiling smiley Ale na BP/Aral Ultimate Diesel nemá yawning smiley
avatar Re: auto
14. 08. 2011 20:52
Nevím proč,ale u TDI vůbec nepoznám rozdíl mezi Verva a normální naftou od benziny,jen finanční....jezdím úplně stejně na blízko za 5,5 a na dálky za 5,2 litrů......
Re: auto
14. 08. 2011 21:13
Protože ty takzvané lepší značkové si na ně jen hrají. Jen vytahují od lidí peníze.
Anonymní uživatel
Re: auto
17. 08. 2011 08:28
Tak to kamaráde tak není. vychází statistiky a Verva jasně kvalitou vede. V čem je lepší? Vyšší cetanové číslo, nižší pěnivost, mnohem lepší antokorozní vlastnosti . A jak se to projeví? Lépe táhne, lépe spaluje, čistí palivový systém a snižuje spotřebu. Když jsem jel Pelješac, naložený, odhaduji tak 150 kg/jen piv byla stovka/, konstantní dálniční rychlostí 130-140, pouze s jednou honičkou s RS Ochcavkou s rakouskou SPZ, /dostala na frak/ spotřeba 6.8 a to na Vervu. V Chorvatsku jsem nalítal 1000km a to je poměrně dobrý údaj pro měření spotřeby a ta byla 8+ na tu jejich INA a na zpět jsme jel opět na jejich INA a sprázdný a potřeba byla 7.5 a to bez honiček a konstantní rychlostí. Jen s tím rozdílem že Slovinsko jsem projel po dálnici. Cestou na Pelješac jsem jel Lenart -Ptuj. Když jezdím doma smíšený provoz podobný tomu co jsem najel v Chorvatsku tak spotřeba max 7.5 a to prosím na Vervu . Jinak moje 200HP Alfa chce jen Vervu a já jí to dopřeji. A v konečné fázi neřeším zda jedu za 7 nebo 8. Tohle auto jsem kupoval pro požitek a potěšení z jízdy, proto se Alfy kupují, jsou to vyjímečné vozy s vyjímečným vzhledem a vyjímečnými jízdními vlastnostmi. Kdo si jednou sedl do Alfy již nechce jinak. Jinak trochu choulostivější na servis, ale když se jí dá co potřebuje vrátí to zpět. neplatí pro vylítané a stočené exempláře co kupují 20leté puboši a jen to honí a nic tomu nadají.
Jinak pro mne každý kilometr jetý Alfou je jak malý orgasmus. Jinak v Chorvatsku jsem viděl jedinou 159 a žádnou 156. Na každém parkovišti jsem byl rarita a lidé okukovali. Koncernů všude jako máku. Jinak ještě k jízdí technice, která ovlivnuje spotřebu. Jsem řidič s 40letou praxí, čili již žádný mladík, dá se předpokládat že moje jízda je technicky ustálená a spotřeba tudíž relevantní. Asi tak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (17. 08. 2011 08:30).
avatar Re: auto
17. 08. 2011 13:00
tonasumik: Nedělej si zase takové iluze. Drtivou většinu pump (a to i Benzinu, nebo Shell) zásobuje Čepro standardní naftou. Záleží potom na prodejci kolik tam těch aditiv přimíchává a vyrábí z toho různé V-Power, Verva atd. Je pravdou, že bylo zjištěno, že Shell to u nás hodně šidí. Známí, co pracují v Reichu tvrdí, že na německý Shell diesel ujedou mnohem více km a auto lépe táhne. A s tou Vervou to může být podobné. Klidně můžu koupit Vervu v Plzni a bude v pohodě a Ostravská bude stát za starou bačkoru.
Já to teď řeším letním a zimním aditivem VIF a Vervu si tak vyrábím sám. (156 1,9JTD) A je to znát, teď jsem nabral u LUKOIL a nic moc, motor klepal jak koncernové PD, po přidání VIFu se to dost uklidnilo.
Ale abych jen nekecal, Vervu jsem občas v Pardubicích kupoval a fakt to bylo znát na spotřebě i na výkonu oproti naftě bez aditiv.
Anonymní uživatel
Re: auto
17. 08. 2011 14:35
Jsem chemik a tak něco o tom vím, vycházím z posudků chemických laboratoří kde necghala ČOI dělat posudky. Letní nebo i zimní aditivum Vif rozhodně není na škodu a jak sám potvrzuješ, Alfice zkrátka potřebují lepší palivo. 4erpal jsem i Shell W-Power nedaleko Vídně několikrát a změnu oproti jiným palivům jsme nepocitoval. Mám JTDM 2.4 a ta je zkrátka mlsná, ale když dostane tak i jede.
avatar Re: auto
17. 08. 2011 14:56
tonasumik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to kamaráde tak není. vychází statistiky a
> Verva jasně kvalitou vede. V čem je lepší? Vyšší
> cetanové číslo, nižší pěnivost, mnohem lepší
> antokorozní vlastnosti . A jak se to projeví? Lépe
> táhne, lépe spaluje, čistí palivový systém a
> snižuje spotřebu. Když jsem jel Pelješac,
> naložený, odhaduji tak 150 kg/jen piv byla
> stovka/, konstantní dálniční rychlostí 130-140,
> pouze s jednou honičkou s RS Ochcavkou s rakouskou
> SPZ, /dostala na frak/ spotřeba 6.8 a to na Vervu.
> V Chorvatsku jsem nalítal 1000km a to je poměrně
> dobrý údaj pro měření spotřeby a ta byla 8+ na tu
> jejich INA a na zpět jsme jel opět na jejich INA
> a sprázdný a potřeba byla 7.5 a to bez honiček a
> konstantní rychlostí. Jen s tím rozdílem že
> Slovinsko jsem projel po dálnici. Cestou na
> Pelješac jsem jel Lenart -Ptuj. Když jezdím doma
> smíšený provoz podobný tomu co jsem najel v
> Chorvatsku tak spotřeba max 7.5 a to prosím na
> Vervu . Jinak moje 200HP Alfa chce jen Vervu a já
> jí to dopřeji. A v konečné fázi neřeším zda jedu
> za 7 nebo 8. Tohle auto jsem kupoval pro požitek a
> potěšení z jízdy, proto se Alfy kupují, jsou to
> vyjímečné vozy s vyjímečným vzhledem a vyjímečnými
> jízdními vlastnostmi. Kdo si jednou sedl do Alfy
> již nechce jinak. Jinak trochu choulostivější na
> servis, ale když se jí dá co potřebuje vrátí to
> zpět. neplatí pro vylítané a stočené exempláře co
> kupují 20leté puboši a jen to honí a nic tomu
> nadají.
> Jinak pro mne každý kilometr jetý Alfou je jak
> malý orgasmus. Jinak v Chorvatsku jsem viděl
> jedinou 159 a žádnou 156. Na každém parkovišti
> jsem byl rarita a lidé okukovali. Koncernů všude
> jako máku. Jinak ještě k jízdí technice, která
> ovlivnuje spotřebu. Jsem řidič s 40letou praxí,
> čili již žádný mladík, dá se předpokládat že moje
> jízda je technicky ustálená a spotřeba tudíž
> relevantní. Asi tak.


Ano souhlas máš pravdu k vyjimečnému autu patří jasně i mladej fešák s kreditkou a vedle sebe tak dvacítku s 5tkama ......... .to se nedivim to by muselo mlátit s kazdým a ještě k tomu VERVU .....tak to bych nevydržel, ............... mě by asi ještě moc neposlouchala pravá ruka furt by vedle něco šmátrala ..........vůbec bych neřešil spotřebu zatim jsem neměl možnost do rarity sednout ,ale proč si neudělat radost zejtra vezmu sebou sibiročku do prodejny bude mit narozky tak bych ji chtěl udelat radost a třeba jak píšeš ještě co kilometr ...........to pohoda
Anonymní uživatel
Re: auto
17. 08. 2011 15:45
Tak milý brachu Kalachu. Děkuji že mne tipuješ na 20, ale pokud bys četl trochu můj příspěvek došel bys k tomu že mi je mnohem více. 58 a to by tě mělo nabádat k tomu, abys byl trochu slušnější. Apropó, o nějaké té dvacítce s pětkama co by se mnou sedla do Alfy Vervou poháněné nevíš? Ale pozor na kupčení s býlím masem.Nakonec mohl bys i ty, mně je to jedno jestli kluk nebo holka, hlavně by ti nesmělo smrdět z tvojí sprosté a nevymáchané huby. A myslím admin tohoto fóra je velký dobrák, dávno jsi měl dostat bana a nenasírat tu lidi. Ale vědět další poznatky o pohonných hmotách dej mi vědět, můžeme se setkat a popovídat si o tom, jistě jsi borec ve věcech obecných důkladně honěný a máš přehled o ledasčem, nejen o tomto fóru, kde většina lidí je velmi slušných, a ochotných pomoci. Tak drahouši, zamysli se nad tím a dej mi vědět. zatím bez pusy , ještě se moc neznáme.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (17. 08. 2011 15:49).
avatar Re: auto
17. 08. 2011 17:47
tonasumik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak milý brachu Kalachu. Děkuji že mne tipuješ na
> 20, ale pokud bys četl trochu můj příspěvek došel
> bys k tomu že mi je mnohem více. 58 a to by tě
> mělo nabádat k tomu, abys byl trochu slušnější.
> Apropó, o nějaké té dvacítce s pětkama co by se
> mnou sedla do Alfy Vervou poháněné nevíš? Ale
> pozor na kupčení s býlím masem.Nakonec mohl bys i
> ty, mně je to jedno jestli kluk nebo holka, hlavně
> by ti nesmělo smrdět z tvojí sprosté a nevymáchané
> huby. A myslím admin tohoto fóra je velký dobrák,
> dávno jsi měl dostat bana a nenasírat tu lidi. Ale
> vědět další poznatky o pohonných hmotách dej mi
> vědět, můžeme se setkat a popovídat si o tom,
> jistě jsi borec ve věcech obecných důkladně honěný
> a máš přehled o ledasčem, nejen o tomto fóru, kde
> většina lidí je velmi slušných, a ochotných
> pomoci. Tak drahouši, zamysli se nad tím a dej mi
> vědět. zatím bez pusy , ještě se moc neznáme.


Hele drahouši dávej si s raritou orgasmy at nezastydneš ......stara atrapo
Re: auto
17. 08. 2011 17:58
Kalachu, Kalachu. Nech toho, Nevím kolik je ti let ale zdá se mi, že tak 14 - 15? Vždycky se do někoho navezeš a pak ta slova - stará atrapo. To je tedy volovina.
Anonymní uživatel
Re: auto
17. 08. 2011 18:16
Kalachu jsi opravdu borec s palcem nahoře. Takoví jako ty se bohužel objevují na každém fóru a vzhledem k anonymitě internetu si dovolují takovéto sprostárny a hulvátství. Ovšem ve svém obyčejném životě jsou to ubožáci a své mindráky a psychickou labilitu ventilují tímto způsobem. Poskytni nám adresu a přísahám jsem ochoten za tebou zajet na kterýkoli konec republiky a nechat se potěšit tvým ostrovtipen v reálu. Asi by to byl zážitek což? Takže poskytni kontakt a nebo se se svou zbabělostí běž vycpat, jasný?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.