Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
07. 08. 2011 21:40
Můj šéf měl před pár lety Vektru, asi 1,6 , tomu to bralo ten litr oleje již po 80 tis.km, tak se jí rychle zbavil.
Re: auto
07. 08. 2011 21:59
Nevíte náhodou někdo, co to mají Poláci velmi často za dlouhé antény na autech? Připadá mi to, že je to upevněno jakoby na principu přísavky (taková velká černá guma harmonikovitě zakončená). Mají to umístěno různě po stranách střechy či kufru. Někdy mají ty antény i dvě. Jsou to nějaké speciální radiostanice pro vzájemnou komunikaci, když jedou společně třeba do Chorvatska? Díky za případnou odpověď.
Re: auto
07. 08. 2011 22:00
CB radiostanice + anténa na magnetu
Re: auto
08. 08. 2011 10:20
dj.DEKL
já jsem na tom asi jako kolega. Vím jenom, že to je anténa. Ale jak to funguje ? Třeba jaký to má dosah? Sleduji jak jezdějí kolem mne a asi si dávají signály, protože pokud je zde na dědině radar - tak volnou jízdu jsem neviděl. Pokud radar není - tak žádných 50 km/hod. Klidně i podle mého odhadu 120 !!!! No a kolem školy to je tedy zvěrstvo.
Jednou jsev vzal kameru a stativ. Postavil jsem to před kamarádův domek a trochu jako že to je zamaskované. No projelo snad pět poláků a další již pěkně pomalu. Přitom tady již bylo nehod dost. Ale nic se neděje. Ve 13,30 a ve 14,30 to jezdějí do práce a z práce to člověk nepřejde silnici.
Takže to vidím tak, že si dávají tou radiostanicí echo.
Re: auto
08. 08. 2011 13:51
Re: auto
08. 08. 2011 14:02
Jozko, díky . Hned jsem chytřejší.
Re: auto
08. 08. 2011 21:37
CBčko je i v ČR nejlepší antiradar. Nejde ale jenom o policajty. Kamioňáci si hlásí všechno. Zácpy, nehody...
V Polsku je to asi rozšířené i mezi řidiče osobáků. Tady to moc k vidění není.
Re: auto
09. 08. 2011 15:22
arlin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte náhodou někdo, co to mají Poláci velmi
> často za dlouhé antény na autech? Připadá mi to,
> že je to upevněno jakoby na principu přísavky
> (taková velká černá guma harmonikovitě zakončená).
> Mají to umístěno různě po stranách střechy či
> kufru. Někdy mají ty antény i dvě. Jsou to nějaké
> speciální radiostanice pro vzájemnou komunikaci,
> když jedou společně třeba do Chorvatska? Díky za
> případnou odpověď.


všiměte si silné podobnosti s anténou RC autíček.Já mám za to,že jejich auta jsou na dálkové ovládání,proto ta dlouhá anténa.Proto omluvte jejich občas zbrklé manévry,pravděpodobně chyba ve spojení.
P.S. moje Picasso si vzalo 0.7 l oleje na 4 tis. km.Největší spotřeba při jízdě na dálnici.
Re: auto
09. 08. 2011 17:05
To tedy nevím. Měním olej jak mi píše servis a to je po 16 tis. km. Chybi tak litr víc nic. Castrol 0W30 Edge.
Nyní mám najeto 17 a teprve se rozsvítil nápis pro servis. Tak příští týden pojedu. Dříve stál litr hnedle tisíc peněz a dnes stojí tak 350,- . To již jde.
avatar Re: auto
09. 08. 2011 17:21
Já mam sice auto staré 20 let a najeto má 225 tis.km ale od výměny k výměně si chroupne tak 0,5 l oleje.Výměnu dělám po 10 tis.km a olej používám tento: [www.znackoveoleje.cz]

Fiat CROMA 1,9 tdid jsem jeho druhý majitel a to auto zatím nikdy nevidělo sůl(silniční).

[img7chybny-odkaz-rajced0702]


[img7chybny-odkaz-rajced0702]

[img7chybny-odkaz-rajced0702]
Re: auto
09. 08. 2011 18:29
Pavle 77, klobouk dolů, skvělý stav, měl jsem před 15-ti léty nezmar 2,5 TDS a jezdí snad do dnes pokud ji ovšem nedostihla koroze já ji říkal až nehezký "Chromá", ale sloužila bezvadně, jen když si představím, že stav km bude možná skoro jednou tak tolik neb se stavem pod 200 tis. se k nám jen málo kdy dostaly (manažerské vozy) pak ať tu někdo haní Fiaty, vždyť i to slavné TDi ve VW Škoda je také původem od Fiatu Ritmo a Croma....s tím olejem možná že tu budu za vola, ale měním každých 8-10 tis., nebo 6 měsíců tak jak se i píše v servisce, mám dvě ameriky obě už hodně přes 200 tis. a ty se spokojí s vobyč 5W30/40 API z USA litr za 85 Kč, 4L+filtr vždy celkem za +/- 500 Ka .
Re: auto
09. 08. 2011 18:57
Je to fakt o autu, předtím jsem měl Nissana Sunny, Rovera 416 nebo Renaulta Lagunu, všechny od výměny k výměně nulový nebo minimální úbytek oleje. Picasso je z těch aut nejmladší, ale jsem v xsaraklubu a tak vím, že problém s tímto konkrétním motorem máme skoro všichni, odcházejí gufera ventilů. A Ranko, měním taky po 10 000 km, u Picassa teda tak po 13-14 tis., ale za tu dobu provedu vlastně průběžnou výměnu celého obsahu smiling smiley a tak měním spíš k vůli filtru.
avatar Re: auto
09. 08. 2011 19:24
Peugeot 306 TD vlasním 3roky 270000km koupen při 240000km a Renault scenic 1,9TD koupen v květnu 2011 při 183500km ted 190000km oba 66Kw dolejvam tak 2-3dcl než vyměním olej po 10000km dávam tam SUPER CHARGE od Wyns a neni probléma olej 10W40 Značka oleje Q8
avatar Re: auto
09. 08. 2011 20:44
Když je řeč o olejích. Dnes moderní "long life oil".
Asi takhle:
[www.cimbu.cz]

Od doby co jezdím v Alfách striktně dodržuji intervaly výměn. U benzínů 10 000km a u dieselu 15 000km. A bezpodmínečně olej doporučený výrobcem. Výrobce není blbec a z nějakého důvodu doporučuje určitou specifikaci. Jen u první mé Alfy jsem si nechal od servisáka navěšet bulíky na nos a dal jsem tam jím doporučený Castrol 0W30 místo Selenie 10W40 (byl to distributor Castrolu). Stálo mne to GO motoru. Zdvihátka vypadala přesně jako v mnou uvedeném odkazu na Cimbu.cz, tím pádem i otlučené vačkovky a o klice a šálách se raději nebudu rozepisovat...
A jak se tvrdí po hospodách, že Alfy žerou olej. Mám už třetí a do výměny je úbytek něco kolem pullitru. A to auta v žádném případě nešetřím.

Mimochodem Pavle, ta tvoje Croma je opravdu pastva pro oči.
Re: auto
09. 08. 2011 21:00
To Darko, Alda,

Nechci tady nijak prudit, ale před časem jsem upozorňoval, že u Piccasa 1,8, 16V je běžná zvýšená spotřeba motorového oleje. Sice nějakých pár deci až litr na 1000 km není žádná tragédie a může se stát vyjímečně u některého kusu každé značky, ale rozhodně to není běžné ani u aut s vyšším kilometrovým proběhem.Tehdy jsem sklidil kritiku, že straním Škodovkám apod. a i za to, že v zimním období může dojít k náhlému úniku oleje vlivem zamrzlého odvzdušnění klikové skříně.
P.S.: Za mlada jsem jezdil se Š 1000 MB, tam jsem bral u pumpy 20 litrů benzínu a litr oleje a také jsem jezdil. Jen to chtělo občas vyčistit svíčky, jinak to nechtělo chytnout. A Š 120 také po cca 80tis. km brala 1litr oleje /1000km.
Re: auto
09. 08. 2011 22:48
Soused kupoval nového Renaulta Trafica, už podruhé, pokaždé první výměna oleje po 30 tis. km. Dle garančních prohlídek. Když se ozval, že je to na nový motor moc, že chce olej vyměnit dříve, tak mu řekli, ano, my olej vyměníme, ale chtěli za to hroznou gardu a že když si ho vymění sám, přijde o záruku. Tak si ho vyměnil sám a na garančce stejně nic nepoznali.
Sám měním u nafty i benzínu po cca 10 tis.km a nikdy jsem s tím nic nezkazil. Citrouš 5w40, felda 10w40. A jak jim to šlape, oba přes 200 tis.km.
Re: auto
09. 08. 2011 23:12
Přesně, Karle, zamrzání odvětrání kliky je taky problém, kolegyně v práci na to dojela GO motoru. Pravidelně čistím tu svislou hadici která zamrzá, ale parkuju v garáži a tam riziko rapidně klesá. Někdo na klubu si dokonce dal na měrku oleje mikrospínač, protože právě tudy ten olej vždy vyletí. Ten Frantík prostě pár věcí nedomyslel...
Re: auto
10. 08. 2011 20:28
Tak dneska byla Toyotka na garančce po 45tis. km a v pondělí večer jedeme směr Podaca. No ještě v pondělí ráno jede na výměnu zadních brzdových desek. smiling smiley
[img10.imageshack.us]
Re: auto
10. 08. 2011 21:05
To Patak,

tak to jezdíš jak prase. Brzdové desky mě v klidu vydrží víc jak 100 tis.km.
Re: auto
10. 08. 2011 21:21
Zajímavé, jak někdo může podle jedné věty poznat, jak člověk jezdí...
Re: auto
10. 08. 2011 21:24
Brzda a plyn
Re: auto
10. 08. 2011 23:42
Víš...když jedeš 10x na ledovec a zpět, xx krát za zimu na hory a zpět atd., tak nemusíš jezdit brzda plyn a přesto měnit desky po 45tisíc. Navíc desky nejsou v takovém stavu, že jsou nepoužitelné - dá se s nimi normálně jezdit (do HR a zpět bychom dojeli v pohodě), ale když se musí nouzově brzdit z dálniční rychlosti ke koloně(např. za zatáčkou), tak to je trochu rozdíl...a o bezpečnost tu jde nejvíc...nebo ne?
Re: auto
11. 08. 2011 05:11
Pro jistotu se zeptám,při předkládání pasů se dává aut.i zelená karta?Nebo ta se dává jen na vyžádání?
Díky.
Re: auto
11. 08. 2011 06:21
Krepi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro jistotu se zeptám,při předkládání pasů se dává
> aut.i zelená karta?Nebo ta se dává jen na
> vyžádání?
> Díky.


Záleží komu doklady předkládáš.
Na silnici i hranici tě požádají o to co chtějí.
Re: auto
11. 08. 2011 07:21
to Karel M. : Mám najeto něco přes 40tkm a zadní kotouče jsou zralý na výměnu nebo na stažení. Ptám se tě, jestli z toho poznáš jestli jezdím brzda plyn?
Re: auto
11. 08. 2011 07:23
Z okna vystrkuji otevrene pasy. Doklady od auta jsou nekde v prihradce v palubni desce a nikdy je nikdo nechtel.
avatar Re: auto
11. 08. 2011 07:47
Přema napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám najeto něco přes 40tkm a zadní
> kotouče jsou zralý na výměnu nebo na stažení. Ptám
> se tě, jestli z toho poznáš jestli jezdím brzda
> plyn?

včera jsem přijel ze servisní prohlídky, neboť mně mj také svítil na palubní desce indikátor opotřebení brzd....mám najeto přes 55 tis km....bylo mně po prohlídce řečeno, že destičky i kotouče jsou opotřebovány úměrně najetým km a zcela v pořádku.....chyba byla ve vadném indikátoru, který vyměnili za 470,- Kč....
neposoudím, jak mohou u někoho kotouče odejít po 40 tis. km.....
avatar Re: auto
11. 08. 2011 08:44
Asi takto: buď skutečně ty brzdy nešetříš, nebo se jim nevyvedla výrobní série kotoučů, nebo je to kombinace obojího.
Mimochodem - přes týden jsem čekal na výměnu zadního tlumiče výfuku - uvnitř jsou zjevně blbě přibodované přepážky, protože po necelém měsíci začal kovově vrzat. Jenže jsou dovolené a měl problém s výměnou...
Mám čtvrt milionu km najeto, první kotouče už mají 15,5mm (je na nich vyraženo "min.15mm", tak s příštím děláním brzd na ně dojde). Minulé brzdové destičky mi vydržely 70 100km, vydržely by ještě víc, ale ty řvavé plíšky na nich začnu drnčet při zbylých 6mm a to se nedá, hlavně v noci. A, když už to musím rozdělat, tak nezkracuju ty plíšky, ale dávám rovnou nové destičky. Pakny v bubnech vzadu ještě výměnu nepotřebují (přes 3mm), bubny málo opotřebené (omezovač brzdné síly je znát). Ale na 160 tis.km jsem musel měnit prasátka vzadu.
Samozřejmostí je nejméně jednou ročně vyčištění brzd a vodítek, hlavně po zimě, ale vpředu je čistím i při přehazování kol na zimu.
Pravdou ale je, že trabantová škola mě naučila brzdit co nejméně a nejšetrněji (u nich prý dokázali někteří borci zlikvidovat obložení paken do 25 tisíc km, já jsem je měnil vpředu po 64 tisících a vzadu při 110 tisících km a ještě to nebylo nezbytně nutné). Asi je něco jiného jízda denně přískoky v některém z měst s červenou vlnou a něco jiného poměr kilometrů najetých mimo města k městským, který mi vychází odhadem tak na 5:1
.
Re: auto
11. 08. 2011 09:14
U nových aut se běžně stává, že jsou destičky hodně na fest ve vedení. Destička, její kovová část začne rezivět. Totéž i brzdič. Destičky jdou ve svém vedení velice ztuha a neodskakují, stále "táhnou". Koutouč v háji, destičky v háji. Dá se na to přijít, buď jsou kola hodně teplá, nebo destička píská. Nebo v mírném kopci zabrzdi a pusť a auto se už samo nerozjede Stačí destičky vyndat a v místě vedení je obrousit tak o pět desetinek, musí jit destička ve svém vedení zlehka. Ne víc, protože potom v brzdiči rachotí.
Re: auto
11. 08. 2011 09:38
To opotřebení kotoučů je způsobeno defenzifním stylem jízdy, předvídání, brždění motorem. Na cca 20km cestě do práce většinou použiji brzdy, když provoz dovolí, pouze jednou k zastavení před firmou. Protože jezdím sám a zátěžák neposílá tolik tlaku na zadek udělala se mi na kotoučích hluboká koroze na okrajích a proto jsou zralé na výměnu. Jinak ta otázka směřovala na Karla M. kvůli jeho rychlému soudu, že patak jezdí brzda plyn.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 247
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.