Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Anonymní uživatel
Re: auto
06. 04. 2011 16:21
Peťo, já už nechci makat na panským. Já chci žít pro rodinu. Ale co bych pro Tebe neudělal. Na harcovně budu cídit.grinning smiley
Re: auto
07. 04. 2011 08:52
Václave, stavím auto do fronty hned vedle Petra smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: auto
07. 04. 2011 11:31
Do prkýnka dubového. Já se vždy tak nějak blbě ukecnu !!!!!!!grinning smileyangry smiley
Re: auto
07. 04. 2011 13:41
Nojo, podáš prst, utrhnou celou ruku.
Re: auto
07. 04. 2011 23:21
Jo',houby utrhnou celou ruku, schramstnou tě celého.thumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: auto
09. 04. 2011 22:19
Odbočuji z téma přes Maďarsko :

2takt31
Ano máš částečně pravdu. Jenže já měl jednu chvilku trajler 63 . Byl to největší náš podvalník. A ten byl skutečně na 63 t. Úplně v pohodě. A na Tatře - byl to tahač byla ta zátěž tak jak jsem napsal. Oprava pneu nebyl problém. Na podvalníku bylo "áčko" a tak se tam na výměnu lezlo dostatečným otvorem uvnitř "áčka". Prostě tak to bylo.grinning smiley
Re: auto
11. 04. 2011 00:58
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
>> a když ve škodověnce hrabeš na topení a
> rádio,které se také nachází ve středovém
> panelu,také se musíš celý otáčet ? Displej se
> nachází pouze 30 cm od středu volantu.Mě to takhle
> vyhovuje,alespon mi v noci nesvítí budíky přímo do
> tlamy.A když nerozeznáš benzín od nafty.....je mi
> tě líto


Děkuji za projevenou lítost, ale opravdu žádný soucit neopotřebuji,stačí mi, že s tímto vozem jezdit nemusím, samozřejmě ,že v tom voze byl benzinový motor, ale výkon to mělo jako Škody SDI nebo HTP dohromady, mnoho povyku pro nic, podstatné je, že zákaznice s úsměvem zaplatila a odjížděla naprosto spokojená a prý se ráda vrátí a to je nejdůležitější!!!!
Vrací se spokojený zákazník, nikoliv reklamace!!!
Re: auto
11. 04. 2011 12:09
2takt31 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> >> a když ve škodověnce hrabeš na topení a
> > rádio,které se také nachází ve středovém
> > panelu,také se musíš celý otáčet ? Displej se
> > nachází pouze 30 cm od středu volantu.Mě to
> takhle
> > vyhovuje,alespon mi v noci nesvítí budíky přímo
> do
> > tlamy.A když nerozeznáš benzín od nafty.....je
> mi
> > tě líto
>
>
> Děkuji za projevenou lítost, ale opravdu žádný
> soucit neopotřebuji,stačí mi, že s tímto vozem
> jezdit nemusím, samozřejmě ,že v tom voze byl
> benzinový motor, ale výkon to mělo jako Škody SDI
> nebo HTP dohromady, mnoho povyku pro nic,
> podstatné je, že zákaznice s úsměvem zaplatila a
> odjížděla naprosto spokojená a prý se ráda vrátí a
> to je nejdůležitější!!!!
> Vrací se spokojený zákazník, nikoliv reklamace!!!


podle jedné krátké jízdy máš dokonalý přehled o vlastostech a poruchách všech vyrobených Picass.Já ho mám taky a to nedejbože v benzínu.Motor jede svižně a bez problému.
Re: auto
11. 04. 2011 16:32
Tak tedy nevím, jak je to stou spolehlivostí aut. Mrkněte na OBA níže uvedené odkazy. Citroen Picasso je mezi MPV nejspolehlivější.

[auto.idnes.cz]

[auto.idnes.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hanah (11. 04. 2011 16:33).
Re: auto
11. 04. 2011 19:45
Hodnocení spolehlivosti dle ADAC je sice hezká věc,ale realita?...tím rozhodně nechci narážet na Citroen ani na ostatní značky aut! Pro mne je rozhodně lepší hodnocení mechaniků co auta spravují (tzv.kůlničkáři) jsou to většinou chlapi co si dovedou poradit.thumbs upZnají mouchy různých vozů co jim projdou pod rukama a dobře vědí od čeho dát ruce pryč!
Re: auto
11. 04. 2011 22:06
Pochybuji, že ADAC vypotil tabulky někde u piva. Kůlničkáři jsou hrozní machři, ti tomu určitě rozumějí lépe.
avatar Re: auto
12. 04. 2011 09:08
Jde o to kdo volá ADAC k poruše. Pokud by se vycházelo z podobné statistiky a podobných služeb u nás, tak to budou jen ti, co mají zaplacenou kartu klubovou kartu ÚAMK/ABA. A kdo z vás ji má ? Myslím že ji budou mít jen ti, co na nějakou korunu nekouknou. Obzvláště pokud máte auto v záruce. Většinou pro něj jedou odtahovky, které jezdí pro autorizované servisy. Pochybuji, že v Německu to bude jinak. Takže je ta statistika víceméně o ničem. To opravdu víc věřím těm "kůlničkářům". Ti opravdu ví kterým rokům u kterých značek, nebo rovnou celé značce, se vyhnout hodně velkým obloukem.
avatar Re: auto
12. 04. 2011 10:11
Zase bych kůlničkářům tolik nevěřil, protože se specializují jen na nejrozšířenější značku na trhu a když přijedu s něčím jiným, tak na to koukají jak vyoraná myš. A mají kolem toho tisíc řečí.
Re: auto
12. 04. 2011 13:44
V tabulce spolehlivosti (viz. odkaz výše) jsou i levná vozidla, a to např. Ciroen C1, C2, Kia Picanto, Ford Fusion a mnoho dalších. Dalo by se říci, že si je kupují nemajetní lidé, o kterých Luděk předpokládá, že nebudou členy klubu ADAC (nebo obdobného u nás). Jistě, žádná statistika asi nebude přesná, vše je nutno brát s rezervou. Jiná bude spolehlivost značek aut do 5 roků stáří, jiná u 10 - 20 letých, které u nás jezdí. Po mnoha letech používání může být statistika zcela opačná. U každé značky se něco najde. Je potřeba si uvědomit, že např. elektroniku letos dodává jeden dodavatel, příští rok to může být jiný Jedna zančka vozidla může mít tisíce drobných závad, které autu ale dovolují pokračovat v jízdě, jiná značka několik vážných závad, které auto znepojízdní. Docela bych věřil, že jakákoliv značka, kterou si kupuje omladina a řádá s tím na cestách a omílají je, jak to jen jde, bude poruchovější, než třeba moje Picasso, které si kupují lidé charakteru spíše klidných cestovatelů a vozidla nejsou využívána tzv. na hraně únosnosti. I toto, myslím, může statistiku ovlivnit. Já jsem za posledních 15 roků v rodině vystřídal několik Fiatů (u Punta výměna pouze úchytu ramena zadní nápravy), Renaultů (u Scenicu pouze výměna jedné cívky na svíčce) a Citroenů (u Picassa výměna od výroby vadného napínáku rozvodového řetězu), ostatní bez poruch, vše najeto do 100 tisíc km. Moje vozidla jezdí denně a denně také musejí po otočení klíčku naskočit a jet. Ke kůlničkáři bych ale se svým benzinovým turbomotorem nejel, protože ten kůlničkář většinou nemá ty drahé měřící přístroje například na to, aby seřídil uložení rozvodů, které se rozhasí, když se povolí rozvodový řetěz. A okem, případně skkládacím metrem to udělat nejde.
avatar Re: auto
12. 04. 2011 15:34
Tak dobře kůlničkáři asi nebudou to pravé ořechové. Nicméně pokud si chcete koupit auto, podívejte se čím jezdí mechanici, kteří u dané firmy pracují. Jo a včera v Top Gearu Jeremy Clarkson říkal : francouzský a italský auta nebrat. grinning smiley Ani náhodou.yawning smiley
avatar Re: auto
12. 04. 2011 15:42
A proto tak vychvalují Alfu Romeo. A v jednom díle taky říkal, že WV neumí dělat auta. takových keců mají v každém díle několik. Jinak posledních deset let jezdím jenom ve francouzích, protože to pohodlí je k nezaplacení a nikdy mě nenechalo na holičkách, na rozdíl od segry Mercedes a od mamky WV.
Re: auto
12. 04. 2011 16:27
Top Gear je predevsim zabavny porad :-)
Re: auto
12. 04. 2011 17:31
Od roku 91 od kdy mám řidičák tak mám páté auto(v práci další čtyři) a z toho tří francouze.Nikdy jsem ani na jednom neměl větší závadu,prostě jen svíčky,výfuky,tlumiče, prostě jen spotřební díly za pár stovek a práce za pár korun.Nejdraší byla výměna rozvodů na Laguně za 8.500,- a výměna nádrže na LPG za 8.000,- na 406(po 10 letech se to musí).Je fakt že na francouzích co jsem měl(R9,Laguna,P406) jsou drobné závady na elektro instalaci.Ale zaplať pán bůh za ně.Vždy mi stačil kontaktol a oprava byla provedena za pár minut svépomocí.Je ale pravda,,že do opravy jezdím jen s tím,čím si sám neporadím,vše se dá najít na netu jak kterou závadu odstranit a protože mě auta baví hraji si s těmito drobnostmi sám.Loni mi začalo svítit ABS kouknu na net a ejhle nejsem sám,ztačí prostříkat patici snímače,a opravdu.Co by mi asi na to řekli kdybych to dotlačil do servizu(je jedno jestli autorizovaného nebo k někomu do kůlny)?Jo pane to jsou snímače to se musí vyměnit...Jakpak by ne,každý chce z něčeho žít každý chce vydělat.
S P406 na LPG jsem měl podobnou závadu najednou se začal dusit a nejel na lpg.Servis(kůlničkář s oprávněním na LPG-montáž a servis):Jo,pane to LPG je z roku 99 na to nejsou díly,to musíte vyměnit celý systém vč.jednotky LPG,a bude to za 22.000,-.
Večer sednu na net a koukám,podobný problém už mělo pár lidí předemnou,měl by to být vstřikovač a jeden člověk v sever.Čechách je za 6.000,- výměnou repasuje,paráda.Ale raděj ho předem rozeberu,hmmmm prasklá gumová membrána,kouknu po netu a kluk co měl podobný problém mi dvě vystřihl za 10,-kč poslal.A oni by měnili systém LPG za 22.000,-.S autem už mám najetých dalších 50 tisíc a jak to maká.Já teda na francouze nedám dopustit.
Re: auto
12. 04. 2011 18:12
Máro u mě to samé. Před 10 lety koupena r19 najeto 90 000km. Dnes ji má mladý najeto 220 000km. Puvodní tlumiče.Pouze výměna čepu. Kdysy auto stratilo výkon tak co s tím. Tak si říkám Renault servis. Zaplatil jsem 1000kč a bylo mě řečeno že špatný výfuk. Tak jsem objednal zadní díl no a mezi tím jsme s mladým hleděli do motoru a tak čumíme a ono volné lanko od plynu. Oprava za 5minut a auto jezdilo jak má.Jinak provoz LPG. Před 5 lety jsem koupil P 406 najeto 76 000km dnes má 130 000km a jediný problém že se mi před 3lety rozsypala spojka . Kamoš spravil za 6500kč vč. práce . Letos uvažuji o druhém autě a určitě to bude Frantík asi p 407. P406 taky na LPG. Tak jsem se díval na net a ti blázni chtějí za 10 let starého pasáta s LPG 150 000kč. Když si 50 000 kč přidám tak mám 4 roky starou P407 v plné palbě P406 taky na LPG.
Re: auto
12. 04. 2011 18:21
Hmmm,já pokukuju opět po Laguně,něco tak 2006-2008,ale určitě v LPG.Už mám třetí auto na plyn a paráda.Favorit najeto na LPG 200.000km(2008 prodáno),Laguna 90.000km(stále mám) ,P406 70.000km(stále mám) a opravdu se mi to vždy vyplatiloooooooo....smiling smiley Vlastně mohu říci na žádnym autě co se týká LPG nikdy problém jen ten co jsem výše posal,který trval cca 3 dny a stál mě celou desetikorunu ...
Re: auto
12. 04. 2011 18:35
Moja drahá polovička že tak P607. Tak jsem jí řekl jestli se nezbláznila. Na co nám to bude když jezdíme sami. No ale kočár to už je. Do menšího v žádném případě. Jelikož má manželka umělé kyčle a koleno tak musíme v prní řadě řešit jak se jí bude nastupovat Třeba to vyhraje taky Laguna. Samozřejmě s LPG.
Re: auto
12. 04. 2011 18:47
mužu mít otázku?když už milujete pohodlný francouzský auta,která podle mě nejsou top auta..jaky duvod je LPG,je to příroda nebo peníze? dík
Re: auto
12. 04. 2011 18:50
Samozřejmě peníze a pohodlí. Kamoš se svezl v Pasátu a že by ho nechtěl ani zadarmo. Sám má Mondeo. Spokojen?
Re: auto
12. 04. 2011 18:58
beru že každýmu vyhovuje něco jinýho,ale passatem se mu nelíbilo a Mondeo je o tolik lepší svezení? to je trochu přitaženy za vlasy ale musíme mu věřitsmiling smiley
avatar Re: auto
12. 04. 2011 19:11
Tak se přidam do debaty:Ojeté Auto nad rok 2000 víc problému víc elektroniky víc závad hlavně ty systémy co tam montujou kvuli ekologii.Francouz pohodlné auto ital sporták němec ten je pořád stejnej uniformovanej.Co se týče značkovejch servisů neházel bych vše do jednoho pytle bývá tam dost lidí co to uměj a pak dost mechaniků po vyučení co umějí vypustit olej a vyměnit výfuk! Kulničkář si myslím dokáže poradit se vším záleží zda opravuje všechny značky a zda má zkušenosti každá značka má své závady a každým autem se učíme.Znam lidi co mají diagnostiku a neumí to kasírujou a žijou.pak jsou univerzální mechanici a ti se do opravy zažerou a bádají dokud nepříjdou tomu na kloub.Nejhorší je takovej (Neni problém opravim a pak volá kolegu z jiného servisu -pojd mě nastavit rozvody já to neumím dělám jen klempířinu) Taky se rád poradim ,ale nebudu slibovat vzdušné zámky.Jinak též značkový servis klidně odveze auto ke kulničkáři na diag. poněvatž ten člověk programátor dělá jen diagnostiku a programování a to se řadový mechanik ze základnim vzděl.nemuže naučit.Nikdo nic neumí na 100 % a třeba takovej kulničkář v chorvatsku nám zavaří výfuk když upadne nebo zalepí kolo a budeme rádi když to udělá třeba ve stodole spinning smiley sticking its tongue out Než odtah do Zn.servísu a mnoho penězmoody smiley Mnoho štastních km bez návštěv servismenů kdekoliv přeje Martinsmileys with beer
avatar Re: auto
12. 04. 2011 19:14
p306 a tak isto maximálna spokojnoť, jeden jediný krat som musel ísť autobusom rano, ale to umrela baterka,uplne.
dalsie auto v rodine fiat punto2, talian. 6rokov 130 000 bez, teraz grande 6mesiacov 12 000 a tiež bez problemu grinning smiley problemu. ked je o to auto postarane je jedno jaka je to značka.
Re: auto
12. 04. 2011 19:14
Já prvotně LPG kvůli penězům,dnes taky ale má žena má ekologické cítění větší než já,a tak asi něco na tom je.Jezdí s tím i Anglická královna a bývalý Americký prezident(info www.lpg.cz článek někdy před rokem).Co je dobrý pro ně,je dobrý i pro mě.
Re: auto
12. 04. 2011 19:23
karelhorvath napsal(a):
-------------------------------------------------------
> beru že každýmu vyhovuje něco jinýho,ale passatem
> se mu nelíbilo a Mondeo je o tolik lepší svezení?
> to je trochu přitaženy za vlasy ale musíme mu
> věřitsmiling smiley


Jak jsem koupil tak prodávám. Nemohu posoudit, Pašíka jsem neřídil. Jenom mě štve že jsou zbytečně předražené vč. skodovek. Zas tak kvalitní nejsou No a o náhradních dílech nemluvě. Z 80 procent to lidi kupují ze snobysmu. Já mám Pašíka kdo má víc.
avatar Re: auto
12. 04. 2011 19:28
Měl jsem Passata 1,9 TDi, r.v. 2001, koupený starší. První den doma a odešel alternátor, povolila řemenice. Vlastnil jsem ho skoro 3 roky. Dělal jsem na něm 2 opravy. Alternátor a po technické kontrole jedno z mnoha ramen na přední nápravě. Najeto cca 50000 km. Celkem opravy za 3000,- Kč. Nepočítám samozřejmě filtry atd. Teď mám P406 2,2 HDi, r.v. 2000 zatím žádná velká oprava jen kontrola a desinfekce klimatizace. Čeká mě vodní pumpa a klínový řemen s kladkou. O tom jsem věděl, cena byla víc než dobrá. Nikdy jsem nechtěl francouze a nebýt té ceny asi bych ho nikdy neměl. Ale musím uznat, že s těchto tří aut jede nejlíp. Asi to bude tím, že je nejstarší a ještě nemá tolik elektroniky na kontrolu emisi atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (25. 05. 2011 08:11).
Re: auto
12. 04. 2011 19:28
to sou řečismiling smiley to mužu říct že to řiká někdo kdo na passata nemá a pomlouvá ho,já znám spoustu lidí v Praze kdo opravuje auta a na Francouzský auta sou stížnosti,asi ne od všech ale sou.sice pohodlný ale ta jízda není uplně super,vim že mechanici neradi opravujou nebo něco dělají na franc.autech. a když tam je něco závažnýho musíš do značk.servisu. ale jak sem psal každej má naštestí jiný zkušenosti a každýmu s elíbí jiný věcismiling smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.