Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
01. 04. 2011 22:33
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Auto s kosočtvercem na kapotě mesmí nikdy do mé
> garáže, představa kdy selže elektronika a kdy
> žačnu dělat postupně ložiska na všech kolech a
> potom znava dokola, mě děsí, brrr

Nevím, nechci paušálně radit, možná novější auta jsou lepší ,s těmi nemám zkušenosti. Ale chci poopravit tvrzení, myslím Ajaxe, že by nikdy nekoupil ojetého nafťáka.Osobně bych já zase nekoupil ojetá auta určitých značek, bez ohledu, zda je to benzín nebo nafta, Nebudu raději jmenovat,viz můj příspěvek výše, neboť bych byl hned napadnutý, že preferuji konkrétní značku.
Re: auto
02. 04. 2011 08:19
Kdesi jsem četl takovou zajímavou úvahu:
Citroen vymyslel šípové ozubení, tak si to dal do znaku, Renault nevymyslel nic a tak si to dal taky do znaku.
Re: auto
02. 04. 2011 09:22
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdesi jsem četl takovou zajímavou úvahu:
> Citroen vymyslel šípové ozubení, tak si to dal do
> znaku, Renault nevymyslel nic a tak si to dal taky
> do znaku.


thumbs up
Re: auto
02. 04. 2011 13:09
Je pravda, ze Citroeni znak je asi o dvacet let starsi. Ale vykladat, ten Renaulti mel puvodne predstavovat diamant asi nema smysl, co?

:-D
Re: auto
02. 04. 2011 15:06
Zdravím,chystáme se letos s fordem mondeem na blata,tak jsem zvědavý jaká bude cesta a jestli se něco nevymamlasí.Ono stát se může všelicos,samozřejmě že bude ještě předvýjezdová kontrola v servise.Je to díesel tdci,dvoulitr,103 kw.
avatar Re: auto
02. 04. 2011 16:50
... luiss ... jak je starý ... a už Tě někdy nechal na holičkách ? smiling smiley
Re: auto
02. 04. 2011 22:24
Dnes jsem se vezl s vozem- Citroen Xsara Picasso nebo co to vlastně bylo,panbůh s náma a zlej pryč, motor snad nějaký benzin, nebo čím to bylo poháněné, stále jsem měl tendenci se natáčet šikmo k rychloměru uprostřed, zlatá škodověnka, tam když zapracuji pravou nohou, tak vím že jedu , jsem rád že je to již za mnou, s tím jet k Jadranu, tak to radši vzdám.
Re: auto
02. 04. 2011 22:44
Já mám C4 Picasso, tey nástupce Xsara Picasso, v benzinu a nijak mně ten display uprostřed palubky nevadí. Motgor skoro neslyším a vůbec mně to nevadí. Nakonec, na každém autu se najde něco vyhovujícího i nevyhovujícího. Ale že bys nepoznal, čím to bylo poháněné? Zkus napst něco víc, co Ti na tom vozu tak vadilo.
avatar Re: auto
02. 04. 2011 22:47
ten display v strede no tiez mi tam uhybal zrak stale ale nemozem povedat ze by mi to nejak extra vadilo az som trpel skor to je o zvyku.
jedine co mi na tom vadilo je ze moja polovicka lahko videla kolko idem grinning smiley
Re: auto
03. 04. 2011 00:54
Bessy 2008,zatím ne,ale může se stát že jako na potvoru někde 800km od baráku.Ale jinak se v něm jezdí parádně.je to ghia výbava,pohodlí,před ním jsem měl octávu 99",a to se nedá srovnat.akorát že mi octáva brala 4-4,3 l nafty a tohle si cucne cca 6,5 l.podle pp.
avatar Re: auto
03. 04. 2011 08:11
... Luissi ... to máš sotva zajeté yawning smiley pokud jsou v pořádku kilometry na rozvody a před odjezdem necháš udělat servisní prohlídku
( nevím ... třeba jsi natolik zdatný ... že si auto projdeš sám ... já tedy ne ) tak pak už je to v rukou těch nahoře ...
...a částečně Tvých ... smiling smiley
.... před každým Chorvatskem dávám auto na kontrolu, obvykle to spojím s výměnou oleje ... a to, že mi třeba spadne ve Splitu stahovačka už dnešníma očima vidím jako detail ... kdyby nebylo hůř ... grinning smiley na to jsou tam zase žlutí andělé ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 04. 2011 08:15).
Re: auto
03. 04. 2011 10:09
Bessy,já také ne a na tomhle autě už vůbec ne,tam si ani žárovku nevyměním,ani pojistku.Já vlastně nevím ani kde jsou.Co umím je tankovat naftu a dolívat vodu do ostřikovačů,jo a zkontrolovat měrku na olej.Jasně že to půjde na prohlídku do servisu,olej a filtry půjdou nové a snad se něco nevys..e.Jedu 7.7.večer do nebo na blata.Nevíš jak je to s asistenčí službou když mám auto u generalli?Já jsem byl nejdál s vozem na Slovensku nebo Polsku.Chorvatsko je trošku dál,
Re: auto
03. 04. 2011 10:43
2takt31 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes jsem se vezl s vozem- Citroen Xsara Picasso
> nebo co to vlastně bylo,panbůh s náma a zlej pryč,
> motor snad nějaký benzin, nebo čím to bylo
> poháněné, stále jsem měl tendenci se natáčet šikmo
> k rychloměru uprostřed, zlatá škodověnka, tam když
> zapracuji pravou nohou, tak vím že jedu , jsem rád
> že je to již za mnou, s tím jet k Jadranu, tak to
> radši vzdám.


a když ve škodověnce hrabeš na topení a rádio,které se také nachází ve středovém panelu,také se musíš celý otáčet ? Displej se nachází pouze 30 cm od středu volantu.Mě to takhle vyhovuje,alespon mi v noci nesvítí budíky přímo do tlamy.A když nerozeznáš benzín od nafty.....je mi tě líto
Re: auto
03. 04. 2011 19:43
luiss napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bessy,já také ne a na tomhle autě už vůbec ne,tam
> si ani žárovku nevyměním,ani pojistku.Já vlastně
> nevím ani kde jsou.Co umím je tankovat naftu a
> dolívat vodu do ostřikovačů,jo a zkontrolovat
> měrku na olej.Jasně že to půjde na prohlídku do
> servisu,olej a filtry půjdou nové a snad se něco
> nevys..e.Jedu 7.7.večer do nebo na blata.Nevíš jak
> je to s asistenčí službou když mám auto u
> generalli?Já jsem byl nejdál s vozem na Slovensku
> nebo Polsku.Chorvatsko je trošku dál,


Bessy je starý psisko, poradil myslím úplne racionálne. podobne aj ja dávam v V. - VI. mesiaci urobiť kompletnú servisnú prehliadku, sám si prechádzam pri mechanikovi celé auto. Chcem pripomenúť všetkým čo majú klimatizáciu, aby si ju nezabudli dezinfikovať. Robím to pred každým odjazdom k Jadranu aj s výmenou peľového filtru.
Luiss nemusíš mať obavy o Mondeo 2008 v pohode ti ukážu v servise, ako sa svetlo vyberá. Stačí ti k tomu"šroubovák" radšej krížový, nie je však podmienkou, uvolníš zacvakávacie príchytky a čiastočne vysunieš svetlo von. V zadu uvolníš krytku a "střeva" máš pripravené k výmene. Ja som sa to naučil, preto že mi odchádzali H7 ako na bežiacom páse, nie na Mondeu ale na Focuse 2007. Potom mi chalani v popredajných službách Fordu poradili, aby som kupoval originálne H7. Vydržia dlhšie, ale stále je to dosť častá výmena, teraz je to raz za rok, pred tým 4-5 krát. Pri každej výmene som vymenil vždy obe H7. Postrehol som že ideš na noc a takáto elementárna oprava vypálenej H7 by nemala byť problém.
Ako povedal Bessy, tvoje Mondeo nie je ani poriadne zabehnuté. Ak to nebude nejaká výrobná vada a tvoje ruky auto neničia, mal by si zvládať Chorvátsko bez problémov.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (03. 04. 2011 19:44).
avatar Re: auto
03. 04. 2011 20:42
co je to ORIGINAL H7 ? žiadna H7 nevydrží dlho,ma naprd konštrukciu. mne sa osvedčilo, čím drahšia/vyššia svietivosť, nižšia životnosť smiling smiley a naopak.
a stým mondeom sa vážne nemusiš báť, pekne na jar do servisu na valce pre kontrolu brzd a tlmičov - stoji to par korun, olej a kvapaliny si kukaš pravidenlne, tak vies ci nieco nieje v poriadku. vymeny oleja a podobne by som nerobil tesne pred dovolenkou, nikdy nevieš, mechanik niečo niekde zle dotiahne a pruser sa prejavi na ceste tam - nahoda je blbec.
ja osobne neriešim nič, výmeny vtedy kedy maju byť... však sam vieš v akom stave je auto, filtre použivam bavlnene KN tak ich maximalne pred cestou operiem.inak kalsika tlaky v pneu a hladiny kvapalin. čiste okna, tekute stierače, VIF aditiva a može sa ist na cestu smiling smiley
avatar Re: auto
03. 04. 2011 20:53
... Michale306 ... tekutiny tekutiny ...yawning smiley
zapoměl jsi na rezervu etylalkoholu ( prevence ... kdyby motor chytil nějaké E. colli )
Re: auto
03. 04. 2011 20:55
Tydlo,jsou tam bixenony.
avatar Re: auto
03. 04. 2011 21:11
bessy ale rezerva etylu už patri do ineho tematu smiling smiley
luisstak potom sa už musiš len zbaliť a vyrazit smiling smiley
avatar Re: auto
03. 04. 2011 21:28
Michale ... já vím ... yawning smiley
Re: auto
04. 04. 2011 13:33
Displej u Picassa ve středu palubky je fajn věc. Očima uhýbám minimálně a na tom obdelníčku je vše potřebné a není to roztahané přes čtvrt palubky. Zvykl jsem si na to hned. Bezva věc je noční režim, kdy většina věciček na displeji zhasne a svítí jen rychlost. Nevýhoda je opravdu to, že rychlost vidí všichni v autě a mohou mít "připomínky".
Re: auto
04. 04. 2011 14:51
Mně ten display také vyhovuje, protože je sice vpravo ode mě, ale je zhruba ve stejné úrovni, kam stejně hledím před sebe na silnici. Mám jej prostě stále v zorném poli a nemusím sklápět zrak dolů přes volant. Stejně občas mrknu jen na rychlost, která je znázorněna kravsky velkými číslicemi. Aspoň mně se daří zjistit rychlost takto snadněji, než luštit na kruhovém tachometru, kde se nachází ručička. A že na to vidí ostatní? A proč ne? A proč by nemohli mít připomínky, že jedu příliš rychle? Přece mně - řidiči - svěřili svoje životy a tak si myslím, že do toho také mají co mluvit. Anebo myslíte, že bez podívíní se na rychloměr nelze vycítit, že jedu např. 160? Lituji všechny, kteří musejí rychlomer skrývat před svými spolujezdci.
Re: auto
04. 04. 2011 17:27
luiss napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tydlo,jsou tam bixenony.


Tak neváhaj a skoč do auta a val smer Jadran
avatar Re: auto
04. 04. 2011 17:34
hanah to s tým rýchlomerom, že na neho vidia všedci bol len žart, jasne že to ide vycítiť a kto chce tak vidí aj na normálny rýchlomer, nesmieš brať všetko smrtelne vážne smiling smiley
ale by ma zaujímalo kam si upína pán 2takt31 napríklad navigáciu, aby mu neuhýbal stále zrak grinning smiley
avatar Re: auto
04. 04. 2011 17:37
tydlo a podstatné, treba si skontrolovať, či ti zopína ventilátor na chladiči (sahara). to čidlo sa vie poruchať aj na novích autách
Re: auto
04. 04. 2011 17:55
no jo "Tydlo" ale až 7.7.,ještě musím zjistit kde se dá v noci tankovat,počítal jsem že bych mohl u nás(Nový Jičín) a pak někde dole u A/SLO hranic,ale to je jiné vlákno.Bude to naše první dálková,byli jsme nejdál u bratrů Slováků v termálech na jihu,tak uvidíme.Jsme dva řidiči,žena lítá denně 300 km(obchoďák)a děti snad budou spát.Starší se už nějak zabaví,ale 4 letá princezna,ta nám dává zahulit při dlouhé jízdě.Ještě že máme to přenosné dvd a snad pak usne.
Re: auto
04. 04. 2011 18:09
luissnemaj obavy, naša bude mať teraz 6, keď mala 2, tak sme ju trochu podcenili, od vtedy bez DVD ani km. Nepostrehol som, prečo chceš kupovať naftu na hranici A/SLO, myslím si že v HR je lacnejšia, kupujem na kartu
Re: auto
04. 04. 2011 18:18
Tydlo-abych pravdu řekl sám nevím,nádrž mám 70 l,spotřeba cca 6,5 l tak jak počítám,stačilo by mi nabrat někde u Mikulova a dojel bych. Ve Slovinsku bych nechtěl ani zastavovat,projet ho kolem dálnice přes ptuj a nevím jestlio někde v Chorvatsku v noci nebo brzy ráno natankuju a stresovat že zůstanu viset atd. Myslel jsem že pumpnu u nás a pak na polovině cesty.Zhruba.Abych přijel na místo a měl něco kolem půlky nádrže,pro klid v duši.zpátky už budu vědět nebo se domácích zeptám nebo čechů co tam budou.Líná huba helé neštěstí.
Anonymní uživatel
Re: auto
04. 04. 2011 18:48
Dost mne překvapuje spotřeba žárovek v hlavním světlometu. Já mám XENON D2R Osram a měnil jsem jednu někdy před čtyřmi lety. Pro jistotu vozím jednu s sebou rezervní.
Ale dnes se mi rozsvítil nápis - motor nemá plný výkon. A safra !!!! Za chvíli se motor vzpamatoval a šel i plyn přidávat. Ale druhý nápis zněl - závada motor nutný servis. Byl jsem v HK jel jsem do servisu ale závada se již ztratila. Dal to na počitač a ten mu ukazoval - chyba ve škrtící klapce. Tak to vymazal a já jel domů. Kdyby prý něco mám zavolat nebo přijet znovu do VOLVA. (20 min za 600,- kč)
Takže kdyby něco, pojedu do Králik k Jurovi. Jinak potom za celých cca 200 km naprostá pohoda !!! Snad to nezakřiknu !
Re: auto
04. 04. 2011 20:56
No já nevím, možná je to otázka zvyku, ale hledět někam do boku palubní desky by se mě asi moc nelíbilo.Když si připevním do zhruba stejného místa navigaci, tak ji sleduji opravdu jen v nejnutnějších místech, kdy mám odbočit, naštěstí většinou jen ukazuje, že např. za 30 km zahnu doprava a do té doby mě nezajímá, Vlastně stále žvaní, že jsem např. překročil povolenou rychlost, ale to většinou na konci obce, kdy před cedulí již zrychluji.A k těm žárovkám - měním je za cca 18 měsíců, ale nedovedl bych si představit, že bych kvůli tomu musel jet do servisu.
avatar Re: auto
04. 04. 2011 21:33
ono je dobré po výmene žiarovky ist do servisu aspoň na nastavenie svetiel.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.