Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Anonymní uživatel
Re: auto
04. 04. 2011 22:19
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ono je dobré po výmene žiarovky ist do servisu
> aspoň na nastavenie svetiel.


No tak to mi není jasný proč? At už je to žárovka nebo výbojka, drží v patici dost na fest a je přesně aretovaná, takže seřizování světel bych nechal být. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (04. 04. 2011 22:20).
Re: auto
04. 04. 2011 22:26
luiss napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tydlo-abych pravdu řekl sám nevím,nádrž mám 70
> l,spotřeba cca 6,5 l tak jak počítám,stačilo by mi
> nabrat někde u Mikulova a dojel bych. Ve Slovinsku
> bych nechtěl ani zastavovat,projet ho kolem
> dálnice přes ptuj a nevím jestlio někde v
> Chorvatsku v noci nebo brzy ráno natankuju a
> stresovat že zůstanu viset atd. Myslel jsem že
> pumpnu u nás a pak na polovině cesty.Zhruba.Abych
> přijel na místo a měl něco kolem půlky nádrže,pro
> klid v duši.zpátky už budu vědět nebo se domácích
> zeptám nebo čechů co tam budou.Líná huba helé
> neštěstí.

luiss podľa náznaku itinerára predpokladám, že ideš v Macelji na diaľnicu a valíš po nej minimálne po Karlovac. na tetjo trase sú minimálne 4 čerpačky, ktoré sú určite non-stop, posledná pred odbočkou na Karlovac je za mýtnicou Zagreb Lučko, je to viac ako polovica tvojej cesty. Z domu ti to v pohode vyjde na spomínanú čerpačku. Ak pôjdeš po HR diaľnici dolu máš vždy značenie v km na nasledujúcu čerpačku.
Re: auto
04. 04. 2011 22:33
tonasumik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mihal306 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ono je dobré po výmene žiarovky ist do servisu
> > aspoň na nastavenie svetiel.
>
>
> No tak to mi není jasný proč? At už je to žárovka
> nebo výbojka, drží v patici dost na fest a je
> přesně aretovaná, takže seřizování světel bych
> nechal být. smileys with beer


priklonil by som sa k názoru mihal306 z osobných skúseností, nemusí to byť pravidlom, ale občas sa stane, že čo i len malá nepresnosť v jej vnútri, alebo tolerancia má za následok zmenu odrazu lúča novej žiarovky v svetlomete. Nemá to nič spoločné s jej upevnením
Re: auto
04. 04. 2011 22:45
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 06:36).
avatar Re: auto
04. 04. 2011 22:52
ako napisal tydlo, každa mala nepresnosť može sposobyť to ze osvetluješ oprotiidúcich viac ako je potreba a v patici až zas tak presne nesedi, stale tam je +/-.
zatial po každej vymene bolo co doladiť.
a čo sa týka vybojek v podobe HID sady do normálnych reflektorov, tak to nenastaviš nikdy tak aby si neosvetloval.
avatar Re: auto
04. 04. 2011 22:59
inak na fabii mali H7 extremne kratku životnosť aj ja som menil každý polrok priblžne. mne robi STK kamarat a zakaždym mi svetla musel nastavovať. BTW pridem do servisu poprosim ich a spravia mi to zadara, tak nieje čo riešiť.
avatar Re: auto
04. 04. 2011 23:29
Jak to tady tak ctu tak jeste ze tady zadny STK neexistuji a nikdo svetla a nic podobnyho nekontroluje aspon teda na Floride ne, protoze v nekterych statech tu buzeraci taky maji....
Re: auto
05. 04. 2011 07:30
nejde o kontrolu svetiel, ale o to aby si nevypaloval oči zle nastavenými svetlami proti idúcim vodičom, stále platí porekadlo dobre vidieť, ale hlavne byť videný, tzn. neznižovať schopnosť iných vodičov pri stretávaní a"míjení" vozidiel
to platí aj naopak, nesvieti svetlo hore, ale zase dolu, tak že vidíš horšie a na menšiu vzdialenosť ty



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (05. 04. 2011 07:31).
Re: auto
05. 04. 2011 08:17
Pokud by v patici sedela zarovka tak, ze po jeji vymene musite znovu nastavovat svetla, vymente cely svetlo, je totiz spatny. U vsech aut, u kterejch jsem menil zarovku, drzela zarovka v patici napevno, zadny +/-
avatar Re: auto
05. 04. 2011 09:08
vymeniš žiarovku raz, kašleš na nastavenie, je to ok. lenže ak to robiš stale, tak svietiš kade tade. ako inak chces vysvetliť auto v protismere čo ti jedným svetlom vypaluje oči a druhym kamsik do zeme? to že dosť ludi kašle na sklon svetiel keď maju vzadu plno to už beriem ako samozrejmosť.
ale popri tomto, 100W žiarovkam a HID sadam (xenonova výbojka ako nahrada za klasicku žiarovku), načo nastavovať....
a napisal som že je dobre isť nastaviť svetla po vymene, nie nutnosť!
avatar Re: auto
05. 04. 2011 09:40
Zajimave...Ja tady jezdim uz vic nez 22 let autem, zadne technicke kontroly tady neexistuji a ze by me nekdo nejak oslnoval bych nerekl a nestezuji si na to ani lidi z Evropy kteri sem jezdi....Tak nevim...
Zase na druhou stranu si ale myslim ze ridici vlastnici auta starsi vic nez 10 let by meli na kontroly chodit, alespon zakladni, brzdy, ale zase na druhou stranu takovych aut tady na silnicich zase tolik nejezdi a kdo takove auto ma by si nemohl dovolit jeste navic platit za nejakou kontrolu...
Re: auto
05. 04. 2011 12:25
Jednoduse, mihale, drtiva vetsina tech chytrolinu si nasadila zarovku obracene. A dobre je zajiste kontrolovat nastaveni svetel co tri mesice, v nejakych starsich knihach o udrzbe aut bych to mozna i nasel, ale taky vetsinou zbytecne. Ja to nkdy nedelal, jen na STK a na nejakou odchylku mi prisli snad jednou.

Aby bylo jasno, ja nerikam, ze svetlo nemuze byt rozstelovane, ja rikam, ze se to nerozsteluje vymenou zarovky.
avatar Re: auto
05. 04. 2011 15:57
Florido .. v ČR je průměrný věk aut myslím 13 let (abys byl v obraze) yawning smiley, a mě osobně připadá , že na seřízení světel kašle 90 % řidičů , hlavně kombíkáři angry smiley , a to mám relativně vysoké auto (16˝ kola)

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: auto
05. 04. 2011 16:20
Tydlo,jo chtěl bych tak nějak jet,najet na tu dálnici u Macelj a valit až na Šestanovac,tam sjet a na Makarskou a na místo.
avatar Re: auto
05. 04. 2011 18:29


hlavne aby nikoho nestretlo napriklad toto
avatar Re: auto
05. 04. 2011 20:45
Isekon: V Cesku je prumerny vek auta 13,70 roku.
[www.auto.cz]
Tady je to teda truchu lepsi 10.2 roku, ale taky to neni nic moc. Narust tady zpusobuji nejvic nasi jizni sousede kterych se sem za poslednich nekolik malo let hrne vic a vic, ale samozrejme taky ekonomicke problemy prumerne americke rodiny v poslednich letech...
[content.usatoday.com]

V nasi domactosti je prumerny vek 1.5 roku...
Re: auto
05. 04. 2011 20:54
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ono je dobré po výmene žiarovky ist do servisu
> aspoň na nastavenie svetiel.

Proboha hoši, nevím, čím se živíte, asi jste od praxe někam daleko, jste asi nějací papíráci, podobní těm, co tvoří u nás různé zákony a předpisy a podle toho tento stát i tak vypadá, samá byrokracie.Neříkám, že není třeba občas překontrolovat nastavení světel, dejme tomu 1 krát za dva roky, při STK to udělají zdarma, ale při každé výměně žárovky, proboha proč? To děláš geometrii při každé výměně pneu?. Tam by to mělo větší opodstatnění. Dále třeba si je uvědomit, jak se měří světla, auto stojí na rovině, není zatížené,musí být správně nahuštěné. Jedeš na dovolenou, zatížíš kufr i celé auto, kam ti míří světla? Někam do nebes, a pokud nemáš xenony, které by se měly automaticky sklápět, musíš sklopit světla mechanicky a to děláš jen odhadem.A pokud máš světla, kde vůle v patici žárovky je tak velká, že překročí i vliv zatížení auta, tak jej rychle prodej, to totiž není auto, totéž není pro mě auto, u kterého nejsem sám schopen na cestě v krátké době vyměnit žárovku.To budeš také kvůli žárovce někdy v noci v Chorvatsku hledat pomoc? Nebo pojedeš s jedním světlem? Nebo počkáš až na ráno někde na odpočivadle?
Re: auto
05. 04. 2011 21:23
máš plnou pravdu.Ještě dodám že největší problémy ze světly mají ti co vlastní auto po havárce.Tam ty světla nesešteluje ani pánbůh.Stačí fakt kontrola před stk a hotovo
avatar Re: auto
05. 04. 2011 23:29
živym sa pracou tak ako ostatný, kedy som napisal že sa musí? to či to spraviš hned alebo sa na to vy... je na tebe nikto ta nenuti a ani nepotresce ked mi odide žiarovka po mesiaci tiež neutekam do servisu. je to cca raz ročne.
maš pravdu na geometriu chodim po každej vymene pneu, cca každe 4 roky kedže mam zimne aj letne na solo diskoch. ale zato pri každej vymene letne /zimne a naopak ich necham nanovo vyvažiť. čakam kto prvy napiše že je to tiež zbytočne grinning smiley
olej menim každych 15000km aj ked mam interval 20000
a teraz len tak naokraj, toto prirovnanie mi neda smiling smiley
keď sa ti pokazi svetlo na aute kupiš si nove auto ? ja nove svetlo smiling smiley (len to nezober osobne, len vtip)
na každom aute sa da vymeniť žiarovka na mieste. len čim novšie auta, tym je to komplikovanejšie a to štve aj mna, ale pokial nemusim vybrať cely svetlomet je to ok, a tu už si musime priznať, svetlo nemože svietiť tak jak predtym..
Anonymní uživatel
Re: auto
06. 04. 2011 05:18
Kdyžjsem na doporučení servismanna nechal vyměnit žárovku. Odjel jsem a světlo svítilo dost nahoru. Večer moc nejezdím ale když jsem jednou jel, vadilo mi to. Chvíli jsem s tím jezdil až jsem se naštval a sám jsem tam sáhl svoji rukou. Výbojka byla nasazená opačně. Ten drátek byl tak nějak na jiném místě než měl být !!!!!.
Prostě jsem ji otočil a od té doby OK.
A velmi zajimavý poznatek. Nebylo mi jasné proč bych měl nechat měnit žárovku. Odpověď - je špatná - mne neuspokojila. Požádal jsem mechanika o vrácení nefunkčního dílu. (podepisujete v protokolu - díl vrátit, nevrátit)
Když jsem potom výbojku - žárovku otáčel, dal jsem tam na zkoušku tu starou - zkušebně tam bez problémů svítí doposud. Dnes stojí nějakých 1.600,- kč. Dříve stála přes 5 tisíc. A to jsou již velké peníze.angry smiley Proč jsem jimusel měnit ?

Výbojka XE D2R P32D-3
Objednací kód: HE 8GS007001-121
Vaše cena bez DPH 3471 Kč
Vaše cena s DPH 4166 Kč
Záruka [v měsících]: 24
Dostupnost v CS Skladem

Toto nabízí AutoKelly ale dá se sehnat levněji i dráž !!!!
Anonymní uživatel
Re: auto
06. 04. 2011 05:36
Jednou za čas zvednu kapotu a vůbec prohlédnu celé auto. Umyji, vyčistím a vyleštím. Na motor, pokud sáhnu, nesmím se umazat. Jinak motor považuji za špinavý. Lépe to vypadá a hlavně čistý motor - mne to baví.grinning smiley
Slyšel jsem názor, že motor se nemá umývat. Prý se tam něco "pokroutí" hlavně tam kde je styk Al s Fe. Každý materiál má jinou tepelnou roztažnost atd. Velmi zajimavý názor. Ovšem já s ním nesouhlasím. Motor neumývám rozpálený po jízdě !!!! Tak jaký problém s roztažností?? To bych jezdil s autem zas....m jak jetel od dobytka.
No a když se tak potom podívám na některá auta - potěš pán bůh. Vypadají skutečně jak od dobytka. Karoserie navoskovaná jak hrom a vnitřek humus.angry smiley
Jasně je to věcí každého samotného majitele potažmo řidiče. Já jenom - že se mi to nelíbí ! Já hlasuji pro takovou průběžnou údržbu a nerad bych byl potom zaskočen cestou. Tolik můj názor. Vím přesně jak na tom jsem třeba s destičkou na brzdách a nemusím čekat až se mi rozsvítí - desky jsou v pr...i !!!!
Re: auto
06. 04. 2011 07:15
Satavo, ty mas tak stary auto, ze si muzes na motor sahnout? Ja jsem tedy na Lagune s motorem skoncil. Shora plast, zespoda plast... tak mi napada, ja ho za cely tri roky jeste nevidel :-)
avatar Re: auto
06. 04. 2011 10:02
aj ja mam plats ale povolim 4 rychloupinaky a plast ide dolu. motor je vdaka nemu len zlahka zaprašeny, ale ten plast je zas..špinavy a všetko naokolo kam oko dočiahne.
to že motor sa nema umývať s tým tiež nesuhlasím, akurat nie horuci a nie tlakovou vodou ale normalne tečucou z hadice.
Anonymní uživatel
Re: auto
06. 04. 2011 10:06
Jozko, to není zase až tak staré
jenom asi 14 dní nemyté a stojí venku.
Motor je nemytý asi od května loňského roku. Najeto má asi 355 tis. km. R.v. to je 2004/12. No ale plasty jako Laguna nebo i jiné vozy to ne, to tedy nemá. Několikrát jsem jel na "plný pecky" asi 230 a to bylo již moc. Jinak jedu tak těch 140 aby nebylo sousto pro policajty. Přeci jen, je to svým způsobem těžký "tereňák" . Ale to pohodlí a klídek uvnitř auta i při té dvoustovce - krása. Při 130 je to vůbec krása. Motor neslyšíš, jenom chvílemi turbo při přidání třeba do kopce.

Mně se to líbí takto. Bohudík. Štěstí že zde není syn se svojí Fabií. Jako by se vrátil z trasy tankodromu v Milovocích. Jenže je mu 42. Co nepochopil tenkrát, to již nyní nemůže dohnat. Ale jak říká : nejlepší auto je i Fabie - ale služební.
avatar Re: auto
06. 04. 2011 10:47
... Václave ... thumbs up čím tekutým to čistíš ...?
p.s. ... na Harcovnu vezmu nějaký hadry a jestli bys mi trošku pomohl ... praktickou ukázkou na Passatu ... šak kamarádi si mají pomáhat ... smileys with beer
avatar Re: auto
06. 04. 2011 11:43
autošampon, jar alebo arva , zaleži jak moc je špinavý. štetcom vyšolichaš a tečúcou vodou splachnes vyutieraš do sucha. plasty len šamponom arva je agresivna
Anonymní uživatel
Re: auto
06. 04. 2011 11:53
Hluchý jsem, slepý jsem, mluvit neumím, líný jsem smileys with beer
avatar Re: auto
06. 04. 2011 13:03
teraz može admin pucovať cele forum
Anonymní uživatel
Re: auto
06. 04. 2011 16:07
Do pr.de.le on vlezl všude. Na 34 vláken které si vybral. Zlý člověk. Vybudovaného se mu zachtělo !!!!!!!!angry smiley
avatar Re: auto
06. 04. 2011 16:15
... prosakuje mi trochu olej někde u turba ... tak je to v motorovém prostoru poněkud umouněné ...
.... Václave nekecej že neumíš číst ... nevadí že neslyšíš ... v práci máme taky odvody za postižené ... stačí když vycídíš motor, zvenku to už zajistím sám, Ty jsi mi vždycky pomohl, tak to teď nekaz ... grinning smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.