Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Anonymní uživatel
Re: auto
26. 03. 2011 20:03
Peťas,
skutečně máš pravdu a ve všem. Je pravda že jsi se nebavil o BMW 330 ale bavil jsi se o benzinu a takto budeme slovíčkařit až do aleluja. To je celkem zbytečné. Uznáváš vůbec jiný motor než benzin? Co vodík ? Hybridy dle mne nemají dlouhou budoucnost. U dvoutaktů si vstřikovala resp přidávala do sání voda. Ten motor potom jel fest. 125 ccm měla výkon až 60 koniků.
Jo to byla léta. Motocykly, na nich se dělalo doma v garáži.
A na autech . jak by smet.
Moje autíčko tenkrát Š 1000MB a na brzdě čistých 118 PS. Psal se rok 1968 !!!!! 2x karburátor, ostrá vačka, kanály se leskly jak psovi kulky, krátká převodovka. I tak to jelo 180 ! S dlouhou přes dvěstě.
Jsem hrozně rád že jsem tu dobu zažil a prožil.
grinning smileysmileys with beer
A Bobeš Křesťanů měl škodu 130 RS a motor 1,8 a v turbu. Co to dělalo v terénu. Hrůza.grinning smiley
A mladý Miloslav /Milan/ Zapadlo dojel Monte Carlo celkově na patnáctém místě . V r. 1977 ? Vašek Blahna s Lubošem Hlávkou dokonce i na lepším myslím že dvanáctém.yawning smiley
avatar Re: auto
26. 03. 2011 20:24
> Moje autíčko tenkrát Š 1000MB a na brzdě čistých
> 118 PS. Psal se rok 1968 !!!!! 2x karburátor,
> ostrá vačka, kanály se leskly jak psovi kulky,
> krátká převodovka.

teraz take mat smiling smiley
avatar Re: auto
26. 03. 2011 20:26
Re: auto
26. 03. 2011 20:27
Chlapi, nevíte někdo, proč vozy Formule 1 nejsou diesely?
avatar Re: auto
26. 03. 2011 20:35
hanah, pretoze v f1 sa turba nevedou a z hladkeho moc nevymackas a maju dost striktne pravidla na motor aby mali vsedci ten isty zaklad a ide len o to kdo z toho dokaze vydolovat co najviac-to si len myslim neber to akoze tak to musi byt smiling smiley
Re: auto
26. 03. 2011 20:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:35).
avatar Re: auto
26. 03. 2011 20:37
a aky mate nazor na bioetanol e85? smiling smiley tak ma napadle ked som dnes tankoval tak som videl stojan vedla.
avatar Re: auto
26. 03. 2011 20:37
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas,
> skutečně máš pravdu a ve všem. Je pravda že jsi se
> nebavil o BMW 330 ale bavil jsi se o benzinu a
> takto budeme slovíčkařit až do aleluja. To je
> celkem zbytečné. Uznáváš vůbec jiný motor než
> benzin? Co vodík ? Hybridy dle mne nemají dlouhou
> budoucnost. U dvoutaktů si vstřikovala resp
> přidávala do sání voda. Ten motor potom jel fest.
> 125 ccm měla výkon až 60 koniků.
> Jo to byla léta. Motocykly, na nich se dělalo doma
> v garáži.
> A na autech . jak by smet.
> Moje autíčko tenkrát Š 1000MB a na brzdě čistých
> 118 PS. Psal se rok 1968 !!!!! 2x karburátor,
> ostrá vačka, kanály se leskly jak psovi kulky,
> krátká převodovka. I tak to jelo 180 ! S dlouhou
> přes dvěstě.
> Jsem hrozně rád že jsem tu dobu zažil a
> prožil.grinning smileysmileys with beer
> A Bobeš Křesťanů měl škodu 130 RS a motor 1,8 a v
> turbu. Co to dělalo v terénu. Hrůza.grinning smiley
> A mladý Miloslav /Milan/ Zapadlo dojel Monte Carlo
> celkově na patnáctém místě . V r. 1977 ? Vašek
> Blahna s Lubošem Hlávkou dokonce i na lepším
> myslím že dvanáctém.yawning smiley
Jojo to byla doba.Měl jsem 130 RS a dalo se docela jezdit s podporou AMK.Dnes je to hlavně o penězích a to si každý nemůže dovolit.Když končila homologace 130 tak jsem skončil i já.Začal jsem jezdit současně s Trinerem ale on byl hodně podnikavý a dostal se dál.To byly časy.smileys with beer
Re: auto
26. 03. 2011 21:11
HOŠI,HOŠI, do čeho jste to zabředly????? Ještě štěstí že PC přenáší jen písmenka,obrázky a ne pachy,protože posledních pár stránek v tomto vlákně je o h . . . ě.Dá se říci,že posledních 1 a půl roku denně pročítám poslední příspěvky každého dne z celého fora a co je tu ted', je hrůza!!!!! Na začátku každé stránky je řádek kde je :Vstup do chatu: využijte tuto možnost,nebo taky existuje E-mail.Taky mám auto,před dvěma lety v rámci možností, jsem si ho nechal stvořit k obrazu svému a nikomu nevnucuju že je to to nejlepší, zkrátka jsem to tak chtěl a tak to mám.Pokud toto vlákno bude pokračovat v tomto stylu,tak ho budu ignorovat, věřím že spoustu dalších, Vaše debata taky nezajímá.Karel.
Re: auto
27. 03. 2011 08:29
To Pavel R:

Ty jsi jezdil velké mistráky? Š 130 RS bylo opravdu nádherné a výkonné auto i když mělo objem jen 1300 cm3.Dodnes, když jede jako předjezdec třeba na barumce, pohladí mě to na duši.Také pamatuji dobře tu dobu, u nás kolem Zlína to vše bylo okořeněné Agroteamem Slušovice a rivalstvím s továrnou AZNP. Pamatuji Valouška st., Pavlíka, Pecha st.,Kvaizara, Šedivého atd., na okruzích pak Žida, Brunclíka, Bobka. Ale bohužel i smutné události - Ondřejík se zabil na okruhu někde v Německu a také velkého talenta kousek od svého bydliště - Jirku Sedláře, který nepřežil havárii při testování.( to bylo ale s Favoritem).
Dnes je ježdění úplně o něčem jiném, dříve se kluci zavřeli do garáže, vyšívali od nevidím do nevidím, bylo to o nadšení,stálo to sice nějaké peníze, ale mohli docela slušně jezdit. Dnes bez silných sponzorů není šance, tedy pokud nekšeftuješ s LTO. I ta Fabie S 2000 stojí prý kolem 7 milionů + velké náklady na provoz.
Trochu mě teď zklamala Škodovka, i když se jí začalo slušně dařit v IRC, že nejede MS. Vím, že je to rozhodnutí Němců, kteří údajně chystají do mistrovství světa VW.
avatar Re: auto
27. 03. 2011 12:12
Ka.S: Kdyz Te debata o autech nezajima tak tohle vlakno necti a cti to co Te zajima. Celkem jednoduchy si myslim...yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: auto
27. 03. 2011 12:18
Ka.S

Jo já s Tebou souhlasím ale toto vlákno má název auto. Já myslel že to asi tak zhruba odpovídá. Ať si každý řekne co a jak. Co jiného sem napsat když je to "auto".
Taky mám auto,před dvěma lety v rámci možností, jsem si ho nechal stvořit k obrazu svému a nikomu nevnucuju že je to to nejlepší, zkrátka jsem to tak chtěl a tak to mám. Jen škoda té věty .."jsem si ho nechal stvořit k obrazu svému" !
Tady, jak jsem zpozoroval si každý tak nějak přiložil svoji ruku k svému dílu. A to je potom jiný vztah k vozítku.
Mně osobně by zajímalo, jak ho máš "vyšperkované".
Třeba to RS od Pavla.R. je moc fajn. Krásné a jednoduché. A v jednoduchosti je krása.
A když si vezmeš vlákno Ukaž své auto ostatním - opravdu krása.
Dnes vím naprosto jistě že třeba uvidím v HR Passata com a budu čučet není-li to Bessy, Peugeot 406 tmavě modrá barva - áááááááá - to je ajax. A další a další.
Když mám rezervu ve vaření a nevím co dnes k večeři - otevřu si vlákno o vaření v HR - Jaké jídlo v chorvatsku ochutnat . A hned mám inspiraci.
Třeba vlákno Kempy nenavštěvuji. Nejezdím tam.
Jachting na Jadranu velmi rád počtu ale zůčastnit se se svým věděním o jachtingu - nelze. Mohu se pouze dotazovat.
No a tady jsme holt o autech. Pravdou je, že kolikrát to odskočí od Jadranu hodně, hodně daleko. I já se na tom podílím. Ale i většina těchto popisovaných aut se do HR dostane.
Lituji. Jsem již takový.smileys with beer
avatar Re: auto
27. 03. 2011 12:35
Satava: To jak ktere "vypada" je pomyslne, protoze kazdemu se libi neco jineho. Pro me je nejdulezitejsi jak se v aute citim a jsem spokojeny s tim co mam a co od auta ocekavam v pomeru na to co jsem za auto zaplatil.smiling smiley
Re: auto
27. 03. 2011 12:40
Mihal306 - díky za odpověď ohledně Formule 1. Diesely jsou dobré na nízkou spotřebu. Tímto však pro mě jejich plus začíná a končí.
avatar Re: auto
27. 03. 2011 13:00
hanah: To jsem si taky vzdycky myslel ze je jediny duvod proc je diesel v Evrope tak oblibeny, nizka spotreba. Ale kdyz si nekdo mysli ze diesel je lepsi nez benzin at si to mysli, ja mu to brat nebudu...smileys with beer
avatar Re: auto
27. 03. 2011 13:01
hanah ja viem to uz si pisal asi 3 krat smiling smiley
Re: auto
27. 03. 2011 13:16
Fl.89:
Kdyz se rika, ze A je lepsi nez B, melo by se taky dodat k jakemu ucelu, protoze zednicke kladivo je na neco lepsi nez tesarske a naopak. Lopata uhelka je na neco lepsi nez srdcovka a naopak. Stejne tak je nekdy v aute lepsi benzin a nekdy diesel. Rikat pausalne A je lepsi nez B je v drtive vetsine pripadu blbost. Treba u nas v rodine je vetsi auto na dalky, tahani vleku a tam mam diesel a za benzin bych uz nemenil. Mrnous na kazdodenni pouzivani je na benzin a tam bych naftu nechtel ani nahodou. Kdybych mel sportak, treba Alfu, byla by na benzin. Mit dodavku, bude na naftu. Plus navic kazdeho osobni preference. Myslim, ze tyhle (v tuhle chvili nekolikastrankove) dohady ze bud tohle nebo jsi vul jsou jen ukazkou toho, ze nemame co na praci a kratime si cas, nez zase vyrazime na jih :-)
Anonymní uživatel
Re: auto
27. 03. 2011 13:24
Ahoj Florido,
svatá pravda. Jdu si koupit oblek a jen na sebe hodím sako a už vím, že ne. Cítím to, že mi to prostě nějak nesedí. No a ty doby, kdy jsme byli nuceni kupovat na trhu pouze to co bylo - jsou již 21 let pryč.
Sám si to na sobě dokázal když jsi kupoval BMW . Prostě r. 2011 Ti nějak nesedlo, koupil jsem si raději ročník 2010. Napsal si tam i důvody. Můj naprostý souhlas. Auto není zmrzlina na pouti. Nekupuješ ho každý den. Proto jednoznačně dle sebe. Mně se to líbí a nacpu co tam. Já v tom jezdím. Pomlouvační lidé v tom jezdit nebudou. A diesel nebo benzin? Mně je to úplně jedno. Jezdím s tím i s tím druhým. Lepší by možná bylo kdyby ten motor z Xc70 byl v tom c70. Není tomu tak, přeci se nepokakám. Zatím jsem nikdy nikde nezůstal stát s poruchou u pangetu a to je rozhodující.grinning smiley
Re: auto
27. 03. 2011 15:00
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně prodeje auta. Koupily jsme nové a staré bychom chtěli prodat, ale nevíme za kolik. Na internetu jsem našla pouze jeden odkaz na stejný model [otomoto.cz] cena 77 tisíc v hotovosti je přehnaná, ale nechcem ho prodat pod cenou.
Máme SUZUKI IGNIS 1,3 ,barva černá, r.v. 2001, hatchback 3dv., najeto 102 tis., objem 1328, výkon 61kw (83ps),ABS, el. ovládání zrcátek a oken, centrální zamykání, airbagy, rádio/CD/MP3 (není originál), posilovač řízení,výškově nastavitelné sedadlo řidiče, zimní pneu a řetězy. STK do 1/2013 garážované, bez koroze a velmi dobrý technický stav. Předem dík za radu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ohli (27. 03. 2011 15:04).
Re: auto
27. 03. 2011 16:27
Pokud nevi majitel za kolik, jak by to mohl vedet nekdo, kdo to auto nikdy nevidel?

[www.sauto.cz] (treba)

Najit srovnatelne kusy a rozhodnout se. Tohle se neda udelat od kompu na zaklade par udaju z technicaku.
avatar Re: auto
27. 03. 2011 18:40
alebo aj tuautobazar.eu
ako pise jozka najist par podobnych , nadhodit jemne cenu nech je z coho uberat.
Re: auto
27. 03. 2011 19:30
Som rád, že administrátor otvoril v nedávnej minulosti novú tému o autách. Predpokladal som, že sa bude písať hlavne o tom, ako si pripravujete auto pred cestou, či rôzne finty "kutilov", aké máte vlastné skúsenosti a pod. Osočovanie je celkom zbytočné
Vôbec by som sa mu však nedivil, keď sa po takýchto výmenách názorov rozhodne urobiť niečo podobné, ako s nepoužitými diaľničnými známkami, ikeď sa to nedá prirovnať.
Ak by ste sa preli o to, napr. ako najednoduchšie dostať z prednej masky, skla či svetlometov rozplácnutý hmyz, tak poviem má to šťavu(upozorňujem vás, že s tým problém nemám), ale prieť sa a osočovať či benzín, alebo diesel sa mii zdá detinské.
Predpokladám, že každý kto ide k Jadranu s loďou, skútrom či niečim podobným ocení vyšší krútiaci moment dieselu a jeho plochú krivku, tzn. menej preraďovania. Benzín je živší, ale potiahne viac šťavy ako daň, za vyššie otáčky.
Hlučosť auta je aj od jeho samotného spôsobu odhlučnenia. Sám mám TDI a v práci jazdím s benzínom. A môžem povedať zodpovedne, záleží od výbavy a s tým spojeným odhlučnením, vo vyšších otáčkach diesel nie je až tak hlučný. Ja som však porovnával a mám možnosť porovnať oba motory v rôznych autách a žial benzínové auto je hlučnejšie, z dôvodu úspory na odhlučnení. Nechcem otvárať novú tému, píšem z vlastnej skúsenosti. Sám mám dokonca problém, Uvažujem o výmene auta a mám dosť veľkú dilemu, kde zvažujem či kúpiť opäť diesel, alebo benzín
Spomínali ste F1, zabudli ste na 24 hodinovku Le Mans a motor TDI vo vozidlách Audi? Alebo MS plechových aut, kde už po dlhé roky kraľuje Seat s motorom TDI ?
Písal som len príklady, Ak chceš jazdiť s dieselom, musíš na ňom najazdiť min. 120 tis km, aby sa ti oplatila jeho vyššia obstarávacia cena. To vám povedia v každej serióznej predajni automobilov. Ak chcete vymieňať auto každé 3-4 roky a neurobíte viac ako spomínaných 120 tis. mali by ste rozmýšľať nad benzínom. Všetko je však lotéria, ktorá je priamo úmerná rozdielu cien palív na trhu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (27. 03. 2011 19:43).
avatar Re: auto
27. 03. 2011 20:17
na mušky na maske sa mi najviac osvecilo, ale musi byt dost casu, namocit handry do vody a nacapit na masku tak aky krasne prilnala aby tam nebol vzduch a nechat tak 15minut posobit obcas ak moc pali slnko pokropit nech nevyschnu.
musky sa tak rozmocia ze krasne idu dolu a clovek nemusi drhnut jak besny a nicit si lak.
Re: auto
27. 03. 2011 20:18
To Tydlo: je to asi tak jak píšeš. Diesel je sice dražší, má však nižší spotřebu, ale je zase dražší.Ekonomická výhodnost záleží na konkrétním typu, značce a cenové politice.Jak jsem tady již napsal, lze na pohonných hmotách u dieslu ušetřit za 100 tis.ujetých km i 100 tis.Kč vzhledem k benzínu, ale i to nemusí být rozhodující.Diesel má mnohdy větší kroutící moment, dosahuje ho při daleko nižších otáčkách, takže je jízda o mnoho dynamičtější bez zbytečného vytáčení motoru.
Ale proč se tato diskuze zde vede? Protože jsou tady lidé, co zde píší, že diesly jsou jen "chrochťáci", kouří, smrdí, apod. Jako by z benziňáku šla vůně, zvláště, když má zvýšenou spotřebu oleje?
Re: auto
27. 03. 2011 21:08
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> na mušky na maske sa mi najviac osvecilo, ale musi
> byt dost casu, namocit handry do vody a nacapit na
> masku tak aky krasne prilnala aby tam nebol vzduch
> a nechat tak 15minut posobit obcas ak moc pali
> slnko pokropit nech nevyschnu.
> musky sa tak rozmocia ze krasne idu dolu a clovek
> nemusi drhnut jak besny a nicit si lak.


úplně stačí si koupit v tescu sprej "odstranovač hmyzu" a za minutu je po problému
Re: auto
27. 03. 2011 21:14
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Tydlo: je to asi tak jak píšeš. Diesel je sice
> dražší, má však nižší spotřebu, ale je zase
> dražší.Ekonomická výhodnost záleží na konkrétním
> typu, značce a cenové politice.Jak jsem tady již
> napsal, lze na pohonných hmotách u dieslu ušetřit
> za 100 tis.ujetých km i 100 tis.Kč vzhledem k
> benzínu, ale i to nemusí být rozhodující.Diesel má
> mnohdy větší kroutící moment, dosahuje ho při
> daleko nižších otáčkách, takže je jízda o mnoho
> dynamičtější bez zbytečného vytáčení motoru.
> Ale proč se tato diskuze zde vede? Protože jsou
> tady lidé, co zde píší, že diesly jsou jen
> "chrochťáci", kouří, smrdí, apod. Jako by z
> benziňáku šla vůně, zvláště, když má zvýšenou
> spotřebu oleje?


nemůžeš porovnávat TURBOdieselový motor s ATMOSFERICKÝM benzínákem. Když porovnáš 1.9 TDi vs. 1.8 Turbo (benzín) z Audi tak na stranu dieslu hraje jen spotřeba.A ještě když diesel žere olej, tak nesmrdí ?
Re: auto
27. 03. 2011 21:40
Já si myslím ze ta diskuse je vcelku zbytečná každý ať si koupi to co se mu líbí nebo vice hodí. Naftový nebo benzinový motor má své výhody a je na každém aby to zvážil při výběru a přiklonil se k tomu který má pro něj větší užitnou hodnotu.
avatar Re: auto
27. 03. 2011 21:46
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fl.89:
> Kdyz se rika, ze A je lepsi nez B, melo by se taky
> dodat k jakemu ucelu, protoze zednicke kladivo je
> na neco lepsi nez tesarske a naopak. Lopata uhelka
> je na neco lepsi nez srdcovka a naopak. Stejne tak
> je nekdy v aute lepsi benzin a nekdy diesel. Rikat
> pausalne A je lepsi nez B je v drtive vetsine
> pripadu blbost. Treba u nas v rodine je vetsi auto
> na dalky, tahani vleku a tam mam diesel a za
> benzin bych uz nemenil. Mrnous na kazdodenni
> pouzivani je na benzin a tam bych naftu nechtel
> ani nahodou. Kdybych mel sportak, treba Alfu, byla
> by na benzin. Mit dodavku, bude na naftu. Plus
> navic kazdeho osobni preference. Myslim, ze tyhle
> (v tuhle chvili nekolikastrankove) dohady ze bud
> tohle nebo jsi vul jsou jen ukazkou toho, ze
> nemame co na praci a kratime si cas, nez zase
> vyrazime na jih :-)


Jozka: Naprosty souhlas, do traktoru nebo dodavky diesel, do auta na kazdodenni jezdeni benzin...yawning smileysmoking smiley Jinak ja ziju na "jihu" porad tak aspon nemusim nikam vyrazet...drinking smiley
avatar Re: auto
27. 03. 2011 21:57
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Florido,
> svatá pravda. Jdu si koupit oblek a jen na sebe
> hodím sako a už vím, že ne. Cítím to, že mi to
> prostě nějak nesedí. No a ty doby, kdy jsme byli
> nuceni kupovat na trhu pouze to co bylo - jsou již
> 21 let pryč.
> Sám si to na sobě dokázal když jsi kupoval BMW .
> Prostě r. 2011 Ti nějak nesedlo, koupil jsem si
> raději ročník 2010. Napsal si tam i důvody. Můj
> naprostý souhlas. Auto není zmrzlina na pouti.
> Nekupuješ ho každý den. Proto jednoznačně dle
> sebe. Mně se to líbí a nacpu co tam. Já v tom
> jezdím. Pomlouvační lidé v tom jezdit nebudou. A
> diesel nebo benzin? Mně je to úplně jedno. Jezdím
> s tím i s tím druhým. Lepší by možná bylo kdyby
> ten motor z Xc70 byl v tom c70. Není tomu tak,
> přeci se nepokakám. Zatím jsem nikdy nikde
> nezůstal stát s poruchou u pangetu a to je
> rozhodující.grinning smiley

Zdar Satavo, tady je na oblek horko a do prace v zime nosime kosile + kravata ted tri tydny co zacal letni cas tricko s kratkym rukavem a limeckem (PING) az do doby kdy zase budou menit cas na "zimni"....oblek na sebe vezmu mozna 3-4 za rok...to jenom mimo tema...grinning smiley
Jinak presne tak, at si kazdy jezdi v cem chce, muj nazor je ale ten ze v Evrope, obvzlast pak v CR je diesel obliben hlavne kvuli financni strance...yawning smiley
avatar Re: auto
27. 03. 2011 22:08
darko napsal(a):

> úplně stačí si koupit v tescu sprej "odstranovač
> hmyzu" a za minutu je po problému
mal som ho ale zanechaval mi taky divny povlak na svetlometoch taky do mliecna, dost zle isiel dolu,az som sa bal ze naleptava ten plast. uz si nepamatam znacku ale jeden s tych drachsich.
o nic nejde naplatam to a nez obydem spongiou auto je to hotove smiling smiley
keby bolo nieco co urychli voskovanie auta smiling smiley a s kotucom sa clovek namaka
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.