Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
17. 04. 2011 12:24
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> FI.89 ja len že vždy som považoval BMW za
> spolahlivé autá, preto som sa pýtal.

Ja jsem nikdy nenapsal ze BMW je nespolehliva znacka, ale jsou spolehlivejsi znacky....yawning smiley
Re: auto
17. 04. 2011 12:29
Treba toyota, ktera nas minuly rok dovezla bezproblemu do chorvatska a zpet - no jeste aby ne, kdyz ji minuly rok byli 4 roky. Byla to jeji prvni velka cesta a ani s dvouhodinovym stanim se zapnutou klimou nebyl problem. Co me zaujalo, tak umrtnost aut byla spise cestou zpatky nez cestou tam.
avatar Re: auto
17. 04. 2011 12:38
mraz.mrazik: Auto muzes nechat stat 24 hodin "se zapnutou klimou" a nic by se nemelo stat.....yawning smiley
avatar Re: auto
17. 04. 2011 12:47
mraz.mrazik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Treba toyota, ktera nas minuly rok dovezla
> bezproblemu do chorvatska a zpet - no jeste aby
> ne, kdyz ji minuly rok byli 4 roky. Byla to jeji
> prvni velka cesta a ani s dvouhodinovym stanim se
> zapnutou klimou nebyl problem. Co me zaujalo, tak
> umrtnost aut byla spise cestou zpatky nez cestou
> tam.


Protože zpátky je to do mírného kopce.
Každý většinou spěchá honem domů.
Ne jako když jedeš tam a vychutnáváš si tu cestu na dovolenou.
avatar Re: auto
17. 04. 2011 13:28
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fl.89 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > darko: O co Ti jde?eye popping smiley To je pouze deset
> nejlepe
> > hodnocenych znacek....Jo, a krome Porsche, jsou
> to
> > znacky pro "sirokou verejnost"...
>
>
> no mě nejde o nic,ale kde jsou v tabulce německé
> či domácí značky ? Soráč, ale aspon u nás v Evropě
> si Infinity nekupuje střední vrstva.

Tady mas vic
[www.consumerreports.org]
avatar Re: auto
17. 04. 2011 13:38
Nejhorsi!!!!!!!!

Audi A6 (2.7T, 3.0T) GMC Acadia (AWD)
BMW 535i (AWD) GMC Canyon (4WD)
BMW X5 GMC S-15 Sonoma (4WD)
Cadillac SRX (AWD) GMC Safari
Chevrolet Astro Hummer H3
Chevrolet Aveo Jaguar S-Type, XF
Chevrolet Blazer Kia Sedona
Chevrolet Colorado (4WD) Mercedes-Benz R-Class
Chevrolet Impala (V8) Mini Cooper Convertible
Chevrolet S-10 Pickup (4WD) Pontiac G6 Coupe & Convertible
Chevrolet Uplander Saturn Outlook (FWD)
Chrysler PT Cruiser (turbo) Saturn Relay
Chrysler Town & Country Volkswagen New Beetle Convertible
Dodge Caravan Volkswagen Passat (V6, FWD)
Dodge Grand Caravan
avatar Re: auto
17. 04. 2011 13:45
...hodne lidi tady "veri" [www.jdpower.com], ja k nim nepatrim..
Re: auto
17. 04. 2011 13:46
Tady je diskuse o Chorvatsku né o kvalitě aut.angry smiley
Re: auto
17. 04. 2011 13:47
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mraz.mrazik napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Treba toyota, ktera nas minuly rok dovezla
> > bezproblemu do chorvatska a zpet - no jeste aby
> > ne, kdyz ji minuly rok byli 4 roky. Byla to
> jeji
> > prvni velka cesta a ani s dvouhodinovym stanim
> se
> > zapnutou klimou nebyl problem. Co me zaujalo,
> tak
> > umrtnost aut byla spise cestou zpatky nez
> cestou
> > tam.
>
>
> Protože zpátky je to do mírného kopce.
> Každý většinou spěchá honem domů.
> Ne jako když jedeš tam a vychutnáváš si tu cestu
> na dovolenou.


Neco na tom asi bude, protoze to nebyli nehody, ale normalne odstavene auta kvuli nejake poruse. Jeste s tim stanim a zapnutou klimou, maji to vyrobci udelane chytre s teplomerem chladici kapaliny, ktery se ani nehnul, i kdyz bylo slyset spinani ventilatoru na vetsi rychlost. Neni to takova sranda jako se starsima autama, kdy teplomer v kolone stoupal stoupal a ridic s celou osadkou se modlili, aby sepnul ventilator. Tady se rucicka nehnula z mista, aby zbytecne neplasila ridice.
Re: auto
17. 04. 2011 13:49
Fl.89 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...hodne lidi tady "veri"
> [www.jdpower.com], ja k nim
> nepatrim..


sorry američane,ale ne všichni umíme dokonale anglicky.
Anonymní uživatel
Re: auto
17. 04. 2011 16:37
Milan Hubner napsal

Protože zpátky je to do mírného kopce.
Každý většinou spěchá honem domů.
Ne jako když jedeš tam a vychutnáváš si tu cestu na dovolenou.

Já tedy Milane nevím, ale když se kouknu na mapu kterou mám přišpendlenou na zdi,grinning smileythumbs up smileysmileys with beer tak ta HR je úpně dole a kolmo nad je ČR. Takže z hlediska Chocholouška je to hodně nahoru - úplně kolmo a nikoliv mírně do kopce. To by ta mapa musela být položená. Jinak si to nemohu vysvětlit.
Re: auto
17. 04. 2011 17:21
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Milan Hubner napsal
>
> Protože zpátky je to do mírného kopce.
> Každý většinou spěchá honem domů.
> Ne jako když jedeš tam a vychutnáváš si tu cestu
> na dovolenou.
>
> Já tedy Milane nevím, ale když se kouknu na mapu
> kterou mám přišpendlenou na zdi,grinning smileythumbs up smileysmileys with beer tak ta
> HR je úpně dole a kolmo nad je ČR. Takže z
> hlediska Chocholouška je to hodně nahoru - úplně
> kolmo a nikoliv mírně do kopce. To by ta mapa
> musela být položená. Jinak si to nemohu vysvětlit.


možná by stačilo před jízdou z Chorvatska tu mapu otočit vzhůru nohama.A pojedem dolů thumbs up smiley
avatar Re: auto
17. 04. 2011 17:29
a čo ju s práavne preložiť , aby sme mali k moru tak 20km? grinning smiley
Re: auto
17. 04. 2011 21:20
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> oficiální fora na Citroeny [www.citroeny.cz]
> . Navrhni adminovi, aby chod fora a vkládání
> příspěvků bylo upraveno dle tvé pracovní doby.Já
> lítám po stavbách a v práci rozhodně nemám
> čas.Vedle jsem s autem nikdy nešlápl.Všechny auta
> byly provozovány celoročně,každé absolvovalo
> několikrát ročně cestu do Chorvatska ,s Multiplou
> jsem byl dokonce 2x v Moldavsku a to vše bez toho
> aby zůstal někde viset.Já taky můžu napsat
> naprosto "objektivní" názor,když jsem viděl u dvou
> Octavii TDI proražený blok motoru a to na stejném
> místě a začnu tady roztrubovat že se to stává všem
> ,co mají tento motor.Jsem přesvědčen,že kdyby si
> koupi např. SAAB či BMW,tak ho tady rozneseš na
> kopytech.Škodovku si nikdy nekoupím,její
> spolehlivost je v průměru ostatních značek a
> essesácký, hranatý interiér mě nikdy neoslovil.


Podívej se na odkaz a jejich radost nad únikem oleje měrkou. A to nepočítám další, co se jim olej spaluje současně s benzínem a mají tudíž zvýšenou spotřebu.Ať žije olejnička jménem Citroen Xsara Picasso 1,8 - totálně konstrukční zmetek. A raději neurážej poctivě udělané auto, i když je německé a neurážej jejich národ, což je trestné.
A doufám, že nejsi zaměstnán na stavbě silnic - to bych se potom nedivil, že to tak vypadá,jak to vypadá, když místo kontroly serfuješ na internetu a vymýšlíš hovadiny. Teď máš chvíli čas, abys popřemýšlel, jak tu svou olejničku do příští zimy vylepšit a nebo jak do ní v létě nalít co nejhustší olej ( nejlépe nějaký kolomaz), abys v Chorvatsku v tom vedru nemusel často dolévat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (17. 04. 2011 21:33).
avatar Re: auto
17. 04. 2011 21:45
Karle, nemáš moc rád sebemenší kritiku, že.
Re: auto
17. 04. 2011 21:46
Malinko si dovolím vstoupit do diskuse ohledně kvality. Co se týče škodovek, tak nejsem jejich stoupenec, ale uznávám u octavií, že to je povedené auto. Co se týče podvozku, tak ten je opravdu povedený a dokáže pobrat hodně. Je to vlastní zkušenost ze služebních octávií. Motor 1,9TDI je také velice dobrý, ale spíš v první řadě - druhá řada je již poruchovější. Fabie 1,2HTP považuji za velice nešťastnou motorizaci. Malý výkon a poměrně časté poruchy hlavy. Jen u mě v práci mám několik lidí, kterým to začalo jezdit na 2 válce, protože ventily jsou asi špatně v ose a pak přichází nákladná oprava. Navíc jednomu kolegovi se toto stalo půl roku po záruce a druhému po ujetí cca 90 000km. Jejich mechanici jim řekli, že to je dost častá závada...
To, že staré škodovky neměly fatální chyby, je dost troufalé říkat. Jen zamrzání vody u řady Š120 v hadicích pod autem bylo vyhlášené a to nemluvím o špatných startech ve větších mrazech a nevýkonném topení...Ostatně vzpomínaná zkratka DODO, byla namířená na škodovky...
Co se týče francouzkých aut, tak mají své plusy i mínusy. Jsou pohodlné, mají velice slušnou výbavu, interiér není tak strohý jako u německých aut, ale mají zase horší dílenské zpracování, častější poruchy elektriky...Já mám Citroena Xantii 1,8 16V a co se týče pohodlí, tak málo které auto se mu vyrovná...Výbava je už v základu úplně jinde než u octavií, ale opět dílenské zpracování je horší...
Nejvíce ale používám Hyundai Lantra 1,6 a mimo běžných věcí - brzdové destičky, rozvody, tlumiče, jsem měl jedinou horší závadu, když mi odešel alternátor na 170000km. Jinak naprosto pohodové a bezporuchové auto...
Ono je to hlavně o tom, jaký kus zrovna člověk chytne a může to být i tzv. horší značka a můžeme jezdit bez poruch, zrovna tak, jako když u vyhlášené chytneme auto, které bude stát víc v servise, jak jezdit...
Re: auto
17. 04. 2011 21:50
Lide žasni! KarelM. zanícený škodovák, který se přes noc stal expertem na Citroeny,ač žádného nevlastnil a to co o nich ví, se kdesi dočetl.
Tak mě napadá,když celý den trávíš studováním Picassa ,nechceš svého turbochrochta vyměnit za olejničku ?
Re: auto
17. 04. 2011 21:57
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karle, nemáš moc rád sebemenší kritiku, že.

Nevím, proč bych neměl. Já jsem tady výše uvedl všechny závady, co mě potkaly. Kdo z Vás to tady napsal? Ale když někdo obhajuje neobhajitelné, tak to mě zvedne ze židle a navíc používá ještě drzá hanlivá slova. Oktávka není žádný zázrak, mám také připomínky,např. hodně nízkou světlost, díky níž nemohu bez rizika poškození krytu motoru ( z plastu) ani do lehkého terénu, ale na druhou stranu nemá vyloženě žádnou konstrukční slabost.
Re: auto
17. 04. 2011 22:02
Dohady ktere auto je lepsi jsou nesmyslne, protoze dnesni auta jsou v podstate stejna a lisi se jen vnejsi designem. Poukazovat na to, ze tamhleten motor se nepovedl, tamhleto stoji zaprd atd. nemaji smysl. Vsechny automobilky co chrli auta po milionech jsou jen montovaci linky a je to psise o stesti, zda chytnete auto co se povedlo a co ne. Muzeme tady linkovat na milion diskuzi, kde majitele maji s tim danym autem problem, ale je take nutne si uvedomit, ze lidi co nemaji problem proste na ofra nepisi - v drtive vetsina ani o foru nevi a ani nemaji pristup na internet.
Jedine o cem tu muzeme polemizovat je to, ze u japonskych aut je pravdepodobnost poruchy mensi, ale hlavne se nedivejte na hondaclub nebo toyotaklub, to si pak nekoupite radeji nic grinning smiley
Re: auto
17. 04. 2011 22:03
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lide žasni! KarelM. zanícený škodovák, který se
> přes noc stal expertem na Citroeny,ač žádného
> nevlastnil a to co o nich ví, se kdesi dočetl.
> Tak mě napadá,když celý den trávíš studováním
> Picassa ,nechceš svého turbochrochta vyměnit za
> olejničku ?


Než něco napíši, tak si to i osobně ověřím. Zabývám se auty již mnoho desetiletí, tys v tu dobu ani nečůral do plenek a také mám spoustu známých automechaniků.Tak co povíš k tomu odkazu, které jsem tady uvedl - ty stížnosti jsem si vymyslel já?, nebo "nadšení "majitelé? Piš k věci a neurážej.
avatar Re: auto
17. 04. 2011 22:07
Karle,víš, ale Darkovi se na autě taky nic nepokazilo a navážíš se do něj. Jinak jestli chceš historii mojich aut co právě mám tak : Peugeot 206sw 1,4hdi, koupené nové 2003, najeto zatím 120000 km, poruchy (budeš asi zklamán) žádné. K tomu ještě peugeot 5008 2,0hdi, koupené nové 2010, najeto zatím 21000 km a zase budeš zklamanej, poruchy žádné. Taky můžu kecat, že je oktávka totální hrúza, protože jednomu známemu odešlo turbo po 30000, dalšímu blbnou od novoty zámky ve dveřích atd. Víš auot je jenom hromada součástek a ty se můžou posrat, proto netvrdím, že je ta a ta značka lepší než ta druhá, jenom preferuji to čemu věřím, ale nevnucuji nikomu svou slepou pravdu.
Re: auto
17. 04. 2011 22:17
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karle,víš, ale Darkovi se na autě taky nic
> nepokazilo a navážíš se do něj. Jinak jestli chceš
> historii mojich aut co právě mám tak : Peugeot
> 206sw 1,4hdi, koupené nové 2003, najeto zatím
> 120000 km, poruchy (budeš asi zklamán) žádné. K
> tomu ještě peugeot 5008 2,0hdi, koupené nové 2010,
> najeto zatím 21000 km a zase budeš zklamanej,
> poruchy žádné. Taky můžu kecat, že je oktávka
> totální hrúza, protože jednomu známemu odešlo
> turbo po 30000, dalšímu blbnou od novoty zámky ve
> dveřích atd. Víš auot je jenom hromada součástek a
> ty se můžou posrat, proto netvrdím, že je ta a ta
> značka lepší než ta druhá, jenom preferuji to čemu
> věřím, ale nevnucuji nikomu svou slepou pravdu.

Každé auto má nějaké poruchy, ale aby bylo pravidlem neočekávaný únik oleje ven přes měrku - tady něco nehraje a určitě není obvyklý u normálních aut. Jde o konstrukční zmetek, u normálních aut k tomu nemůže dojít.
Re: auto
17. 04. 2011 22:20
Osobně ověřil.....hmmm.Zapoměl jsi napsat o těch kolonách zadřených Picass v zimě co jsi potkal.Problém s únikem oleje má na všech forech dohromady cca 10 uživatelů.V recenzích na ojetá auta (např. Tipcars,či Autorecenze.cz) kde se z auty nikdo nepárá,není o této závadě ani slovo.Znovu opakuji,stává se to jenom někomu a to ještě za extremních podmínek. Hele a proč se třeba neobuješ do Voyagerů,což jsou (ne)pojizdné neštěstí ? Nebo už sis nějaké Picasso už stačil vybrat ? Můžu ti dohodit sud oleje za dobrou cenu thumbs up smiley
Re: auto
17. 04. 2011 22:31
Darko, obhajuješ neobhajitelné. I kdyby se to stalo jen dvěma majitelům, tak zbystřím.Nelze to srovnávat s prasklou žárovkou, to je zásadní nedostatek vinou špatné konstrukce. Vlastnil jsem různá auta, která nebyla ani nějak moderní, ale takovými zásadními nedostatky netrpěla. Co může být ještě horší? Možná až začnou upadávat za jízdy kola, nebo přestane auto brzdit.Ty bys i to s přehledem obhájil.
Re: auto
17. 04. 2011 22:37
Mě by jen zajímalo, jestli Karel M. není Karel z Ol. Ten člověk byl taky demagog.

Js13 Pelješac Blaževo
Re: auto
17. 04. 2011 22:43
js13 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě by jen zajímalo, jestli Karel M. není Karel z
> Ol. Ten člověk byl taky demagog.


Já jsem ze Zlína a nevím, co je na tom demagogické, když se bavím o konstručním zmetku zvaném Xsara Picasso.Navíc jsem si tu závadu nevymyslel. Myslím, že Ty jsi demagog, který razí heslo Nic nevidím, nic neslyším, jako za komoušů se nikdo nesměl ozvat a musel propagovat
oficiální názor.Že Ty máš taky auto od Frantíků?
Re: auto
17. 04. 2011 22:58
Ano mám a jsem s ním spokojenej, ale Ty na přímou otázku neodpovídáš. A za komoušů jsem si užil svoje, já hubu nedržel, tak neměj blbý kydy. Že jsi demagog o tom není sporu, Ty neposloucháš, co Ti jinej říká. Ty prostě neustále opakuješ svou omletou písničku. Já vím, že každýho čecháčka snem, jest vlastniti Octavii kombi na hlíně, v tédéíčku a s klímou.
Známej tohle auto má, samozřejmě s oním, extrémě špatným motorem 1.8 16v, dnes jsem mu i schválně kvůli tomu volal, jak moc litrů oleje denně dolívá a on o takový závadě slyšel dnes poptvé. Xsaru Picasso si kupoval nový, hned jak vylezlo na trh a používá ho denně na horách jako zásobovací auto pro svůj penzion. Tudíž jezdí i ve velkým mrazu. Má natočeno 315 000 km bez nějakých závad, pouze běžný údržby a výměny olejů, brzd a podobně.
Tak a teď hurá do mě. Jen Tě dopředu upozorňuju, že jsem Tě ani slovem neurazil, tak to ani nepiš, jako to píšeš o ostatních, co si dovolí projevit svůj názor, který je diametrálně odlišný od tohoTvého, jediného správného.

Js13 Pelješac Blaževo
Re: auto
17. 04. 2011 23:12
Už se perou?
avatar Re: auto
18. 04. 2011 00:02
JS13 thumbs up karel je jak seklej gramafón.
oktavia
štastny majitel oktavie smiling smiley na každe auto je niečo ale to jak ty si upjatý na xara picaso, frantikov, to len zíram.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mihal306 (18. 04. 2011 00:13).
Re: auto
18. 04. 2011 04:33
$33-34K.... Co vyjadřuje toto číslo?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 221
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.