Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
27. 04. 2011 21:21
tak Vám dík za rady, ale přiznám se že jsem jen chtěl vyprovokovat diskuzí o tom zda ten nárt pravé nohy Vás také bolí po delší jízdě, zda v tom nejsem fakt sám (kamarádí tvrdí že je nic nebolí i když zas vím od jejích drahých poloviček že tomu tak není), už před pár léty jsem si koupil auto s automatem a tempomatem (i když trošku obavy byly), pak druhé, no prostě jsem si na to zvykl že mám nohu v klidu neb to frčí na tempomatu a už i předjíždím a zpomalují většinou tlačítky ovladače temp.Někdo tu uvádí že v MPV (Xsara Picasso,Berlingo) se špatně sedí, ale to jsou micro mpv, nebo spíš vyšší hatchback a to druhé je vlastně užitkový pick up, mně se zas špatně sedí v osobáku když je zadek níž než kolena (pak když to není noha,tak zas záda a sedinka - ne že bych zas byl nějaký hypochondr yawning smiley), proto jsem si i koupíl velké MPV, ale je pravda že kdyby byl bez tempo (což už si ani auto bez něj nedovedu představit) možná by mě také bolela nožka po té štrece, vy co máte Škodovky,VW,Audi,Seat můžete si jen jednoduše vyměnit levou páčku za tu s ovladačem tempomatu (je už od výroby v autě jen to nevíte) investice cca.2,5 tis., blbý je že u ostatních značek tomu tak většinou není a pak je to už příliš drahý, ale stojí to fakt za to jet v poho stabilní přednastavenou rychlostí a jen tak srkat kafí a protahovat si pravou nožku thumbs up
Re: auto
27. 04. 2011 22:56
Tak já se v C4 Picasso občas i nudím. Měkoučká sedadla, tempomat, aut. převodovka (výhoda, že při přeřazení se tempomat nevypne), hlídač vyjetí z jízdního pruhu, jenom usnout. Nárty mě nebolí.
avatar Re: auto
28. 04. 2011 08:20
to Karel M.: nemyslím, že by to nebylo "IN". Já ji vlastně ani nepropagoval, jen jsem zmínil svou krátkou zkušenost. Já mám Fábii hatchback 1.4 74kW a bohatě mi stačí. Dobře se s ní parkuje, oproti třeba Octávce, která je delší. Já se před tím zmínil o Octávii a připsal jsem k tomu, že bych si ji někdy v budoucnu rád pořídil anebo podobné auto (Golf combi, Focus combi, ...) Tyhle auta jsou více-méně na jedno brdo, co se týče komfortu. Znám názory lidí z mého okolí, kteří by si škodovku nikdy nekoupili, ale taky další lidi, kteří by si jiné auto než mladoboleslavské nekoupili. Je to věc vkusu, co kdo chce a hlavně jaké auto jim vyhovuje. Pro někoho je např. Octávka malá a někdo se spokojí s Matizem. Mimochodem po zkušenosti s Matizem, tak do něj se vejde snadněji dva balíky polystyrenu než do Felície hatchback. Do Matize bez problému celé dva balíky a do Feldy jeden celý a druhý balík rozdělaný. Také hodně při výběru auta rozhoduje cena, a ta u našich a německých aut není moc přijatelná. Jo a ještě bych si rýpnul do Octávie tour, té starší - toto auto bych si určitě nekupoval, co se týče prostoru i na předních sedadlech, tak lépe to mám ve své malé Fábii. Mám na mysli hlavně prostor pro nohy a kolena.

to Ranko Brkic: jak jsi to myslel s VW koncernem v souvislosti s tempomatem? Od jakého roku to tak dělají?
Re: auto
28. 04. 2011 09:13
Já jsem neřekl, že se v Xsaře špatně sedí, ba naopak, sedačky jak ušák u televize, rozvalit se můžu jak libo, ale dělá mi jen problém noha na plynu, která po nějaké době začne bolet. A bolí i v jiném autě, kde je posed jak na židli, tj.dodávky a MPV, protože mám pocit, že mám nohu hodně zvrácenou a holt na to není zvyklá.
Re: auto
28. 04. 2011 10:00
Zahajskej:

Tak ten uhel chodidla se zbytkem nohy trochu srovnej. Plyn az na podlahu...

:-D
Re: auto
28. 04. 2011 10:19
Velmi bych nerad aby tady z toho vznikla nějaká soutěž o tom kdo má jak pohodlný auto, šlo mi opravdu jen o tu pravou nožku ,smiling smiley nic víc, čím kdo jezdí je přeci osobní věc, také jsem měl manuál bez tempomatu, klimy a abs a co já vím bez čeho ještě a žil jsem a dojel jsem,Hanah, automat + tempomat je paráda, ale za ten komfort platíme vyšší spotřebou a ještě jsem se fakt cestou nenudil, to bych asi raději ihned zastavil a šel se protáhnout a myslím že klidně si dovedu představit že bych jel opět autem bez těchto vymožeností a i bez klimatizace (i když od r.07 jezdíme už jen v automatech jak já tak i moje žena a dcera) zkrátka to téma mě jen tak napadlo že se zde optám či sem sám když jsem ještě jezdil s manuální převodovku a při cestě do HR mě prostě dost bolela noha v oblastí nártu a paty a opravdu jsem nechtěl zde vyvolávat o to co je lepší.

To Baxoid: myslím že od řady Golf III/IV, Passat B3/B4,Polo III, Sharan+Alhambra+Galaxy a dokonce i Transporter T4/T5, Octavia a Fabia od začátku výroby, Audi od A2 až po A6 (A8 a dál už měly standart) a Seat od 99 r., více najdeš zde:

[www.ahifi.cz]
[www.bmshop.eu]
[www.skoda-dily.cz]
[www.ahifi.cz]

nebo stačí zadat "tempomat" a najde vše dostupné i na ostatní typy (ale pak je už cena vyšší, obvykle i s montáží okolo 12 tis., jen VW,Škoda,Audi,Seat a navíc i Ford Galaxy do r.06/07 to maj přednastavené a stačí jen výměna sdruž.ovl.světel po levé str., u Citroen-Peugeot to občas jde také, ale musí být orig.z fabriky a předem ještě se musí dle VIN kodu ověřit zda to přednastavené má:

[www.zbozi.cz]

opravdu si myslím že táto investice se vyplatí a každý to pochopí po prvních pár kilometrech na dálnicí i když to lze použít i ve městě když si přednastavíš na příklad: 50km, když zpomalíš brzdou tak se sám vypne a když jen zmáčkneš 2x po sobě jako na myší u PC "Accel, nebo AC" tak se opět vrátí na před tím nastavenou rychlost a pokračuje opět 50, nebo 90,110, prostě motor zrychlí na poslední zadanou hodnotu.
Anonymní uživatel
Re: auto
28. 04. 2011 13:46
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Baxoid, Šatava: Propagovat Octavii není na
> tomto fóru in.
> To Zahajskej: nepomlouvej dokonalé auto

Karle, já vím. Možná to in opravdu není ale pravda to opravdu je !thumbs up smiley
Copak já mohu za to, že je to takové super auto. Alespoň to moje !!! Fakt, já s ním byl moc spokojen.
avatar Re: auto
28. 04. 2011 14:18
Kurňa už toho pošťuchování nechte, jste jako děti hrající kuličky, heč já mám duhovou a heč, já mám hliněnou thumbs up smileysmileys with beer

PS: nemyslím to tak vážně jak jsem to napsal smiling bouncing smileysmileys with beerdrinking smileyeye popping smiley
avatar Re: auto
28. 04. 2011 20:36
Tempomat (origo)jde jen do octavie která má elektronickej plyn potom nakonfigurovat ve Vagu a tradá.....
Re: auto
28. 04. 2011 20:39
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:19).
Anonymní uživatel
Re: auto
02. 05. 2011 15:35
S osmistupňovou samočinnou převodovkou Panamera Diesel zrychlí z klidu na 100 km/h za 6,8 sekundy, maximální rychlost činí 242 km/h. Standardní výbavou tohoto motoru je funkce start/stop.


Tak co, moji moji zlatí chrochtáci.
Ještě Vám diesel nevoní? Chro, chro, chro. Průměrná spotřeba 6.5 lt/100 km. Chro, chro, chro !!!!!
smileys with beerhot smileysmileys with beerhot smileysmileys with beer
Re: auto
02. 05. 2011 17:36
moc ne, neb mi stále unika ta rentabilita při rozdílu jednoho litru v benzínu...i když na druhou stranu nová nafta bude pár let squelle sloužit, ale kolík z nás zde má nové?
Re: auto
02. 05. 2011 19:55
toto porsche se bude prodávát především v USA.V nějaký extra úspěch ale nevěřím.Američani kamna moc nemusí a ta maximálka je jim na nic.Jinak na zrychlení je lepší podomácku vyrobená elektrokára poháněná startérem z kamionu,nikoliv kráva s motorem z kamionu


tongue sticking out smiley
Re: auto
02. 05. 2011 21:27
Václave Šatavo,

Také jsem před týdnem si trochu zachrochtal ( i když to není můj styl vyjadřování, protože tak to podle zvuku nevnímám), jel jsem sice podstatně pomaleji, ale trasu Zlín - Zbýšov u Brna jsem ve čtyřech zvládl s Oktávkou přes Buchlov ( od Holubic pak na Tankodrom D1) za 4,2l/100km dle palubního počítače - až tak nízká spotřeba mě samotného překvapila, měl jsem po zimě asi lehkou nohu, zpět po dálnici až do Otrokovic - vzdálenost 128 km,celkový průměr až domů přes 90 km/h, za obrovskou spotřebu 5,5 l/100km, skutečnost( dle zkušenosti) asi o 0,3 l/100km vyšší, až se za tak vysokou spotřebu velmi stydím.Ale to jsem jel místy skoro 160km/h dle pozdějšího přehrátí trasy z navigace ( především úsek od Vyškova na Kroměříž), ale jinak stále levý pruh - po pravém se stejně nedá až do Vyškova jet.Při dnešních cenách PHM oproti benzínu slušná úspora a bude ještě vyšší,jak ceny budou dále a dále stoupat...
Anonymní uživatel
Re: auto
03. 05. 2011 04:25
KarelM,
Já sám mám 2,5 lt benzin a navíc turbo. Výkon jak hrom, ale jak píšeš o té Octavii. Já měl 1,9 TDI 4x4. Nikdy opravdu nikdy jsem na ni nenadával. Když to vezmu po svém : vždy mne dovezla kam jsem potřeboval, za poloviční náklady a že to byl nafťák - vždyť jsem v nafťáku seděl za volantem celý život. Tedy jenom 20 let ale seděl.
A ten výraz "chrochták" jsem si vypůjčil od kamarádů z fóra, kteří naftu nemusejí. Samotnému se mi protivý.
Darko,
něco podobného ale 1000 MB jsem vytvořil s kamarádem v r. 1973. Šest velkých baterek z T 148, starter z LIAZU, pár hodin práce a ono to skutečně jezdilo. Ještě vyřešit dobíjení a mohlo to jezdit i na delší trasu. Dělali jsme si to jen tak pro srandu ale připadal jsem si jak Křižík. Ta škodovka byla moje. Poslal jsem ji přes střechu tak jsem laboroval. Krásná léta. Ráno na šestou na panské, oddělat svých x hodin a bez starostí domů. To se dělali kraviny, to se vymýšlelo. To základní jsi měl zajištěno - práci, byt, stravu. Sem tam na pivko ale na silnici s tím vyjet - to šlo o papíry. Jednou jsem jenom přejel z parkoviště před domem na zahrádku - asi 200 m. Večer se to probíralo na uličním výboru. Předseda potom přišel za mnou a dostal jsem pokárání. Krásná léta.angry smiley No nic. Klídek.grinning smiley Ještě že nikoho nenapadlo se starat hlouběji.eye popping smiley
avatar Re: auto
03. 05. 2011 08:44
Šatavo, to sis dovolil hodně, neplnit plán spotřeby benzínu, co kdyby pak snížili množství paliva na jednu benzinu. A to jen kvůli tobě, že jsi si dovolil myslet a jezdit jak to napadlo tebe a ne předsedu UVKSČ! To pak musel místo tebe ten benzín propálit někdo jiný.
smiling bouncing smiley thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
Re: auto
03. 05. 2011 08:49
za imperialistické a zvrácené západní myšlení ho měli zavřít.Elektromobil.....Pfuj..smiling bouncing smiley
Anonymní uživatel
Re: auto
03. 05. 2011 12:12
rok 1962 - Václav dostal papíry na Pionýra, přijel k pumpě a řekl : paní Burešová, PLNOU !!!! Natankoval, vytáhl 5,- Kčs ona mi ještě něco vrátila, a já odjel! Jako učeň jsem dostával pár korun mzdy ale za tu bych si snad koupil cisternu benzinu. Tedy takovou malou, možná ještě menší, ale koupil !!!!grinning smiley Jezdili jsme motokros, silnice, tělíčka samej štych a šrám. Když jsem jel poprvé na skůtru JAWA 175. Paráda.
Dnes jsme rozmazlení, nafta, benzin, CNG, LPG, hybrid a já nevím co všechno. Fakt, nejdůležitější je dostat se tam a tam. V tom vidím smysl a ulehčení již dost složitého života. To ostatní mne neventiluje. Jak jedou Ti okole mne - nezájem. Jenom mám obavy - jsi vůl, chceš se zabít, zabij se. Proboha, ale neber sebou i jineho a hlavně toho, co to nezavinil.
Benzin byl i na lístečky, potom se zapisoval do velkého TP, potom podle čísla. No džungle. Tak vidíte jak je vše pomíjivé.
Re: auto
03. 05. 2011 16:38
Mám auto na LPG. Daewoo Tacuma a spokojenost.
Re: auto
03. 05. 2011 17:04
nejnovější žebříček spolehlivosti.Škodovkáři nebudou mít radost.... [www.novinky.cz]
Re: auto
03. 05. 2011 17:22
To říkam pořád že francouzi nejsou tak špatní.
avatar Re: auto
03. 05. 2011 19:46
Jsem mile potěšen a ať mi teď někdo něco špatného řekne o francouzechthumbs up smiley
avatar Re: auto
03. 05. 2011 20:47
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsem mile potěšen a ať mi teď někdo něco špatného
> řekne o francouzechthumbs up smiley


keď sa zašpinia,tak sú špinavé tongue sticking out smiley
Re: auto
03. 05. 2011 20:58
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nejnovější žebříček spolehlivosti.Škodovkáři
> nebudou mít radost....
> [www.novinky.cz]
> adla-zebricek-spolehlivosti-adac.html

Pokud pominu mini auta, tak kromě pežotu 207 žádné francouzské auto tam na rozumném místě není, ani Tvoji olejničku jsem tam nenašel.
avatar Re: auto
03. 05. 2011 21:03
No je tam hned vysoko 107,207,308.
Re: auto
03. 05. 2011 21:12
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No je tam hned vysoko 107,207,308.

Za tu 308 se omlouvám, ale kde jsou třeba citroeny ( nemyslím mini třídu), o renaultech nemluvě.
avatar Re: auto
03. 05. 2011 21:25
To neřešgrinning smiley všechny značky tam nejsou. Jenom mám trošku radost, že nahoře nejsou jenom němčouři.
avatar Re: auto
09. 05. 2011 16:27
tento rok Fiat Ullyse 2.0JTD r.v.2006




Upraveno 2krát. Naposledy upravil wlado (28. 06. 2011 10:31).
Re: auto
23. 05. 2011 21:00
Kolikrát žasnu, že i světové automobilky mohou dělat tak nedokonalá auta. Třeba Saab, 9 -5 , píše se o něm v dnešním čísle Světa motorů.,pak to nekup za ty peníze.Do takového dobrodružství bych se raději nepouštěl,preferuji raději osvědčené.
Re: auto
24. 05. 2011 09:44
o Saabu 9-5 jsem kdesi dříve taky četl recenzi, a perlou je,že se doporučuje sebou brát náhradní ŘJ,páč ji postihuje náhlá smrt.Staré Saaby byly dobré,ale od doby kdy je koupil tehdy Opel,šlo to s kvalitou dolů.9-3 a 9-5 jsou v podstatě převlečené Vectry i ze všemi chybami.Tady v Prostějově tento Saab visí v bazaru 5 let... [sauto.cz]
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.