Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 16:48
V sobotu 25.7. o 04:30 vyjazd z Martina,´, smer Šturovo - Budapest - Goričan - Plitvice. Az po Budapest takmer bez premavky, Od napojenia na M7 husta premávka a k tomu silný lejak. V lejaku max. rychlost 100 - 120 km/h. Šiel som cez starý Goričan, už pri zjazde z M7 bolo vidieť kolónu pred diaľničným prechodom (ca 2 km). Na starom Goričane zdržanie asi 45 minút ale stále sa to hýbalo, Maďar len cez okno pozrel pasy a Chorvát len preskenoval a išli sme ďalej. Nájazd na diaľnicu je už plynulý. Od Goričanu po Varaždin stále v lejaku, za Varaždinom postupne lepšie počasie ale stále okolo 15 - 17 stupňov. Na Lučku smerom k moru zdržanie asi 5 minút cez ENC, oproti kolona takmer 2 km. Od Lučka až po Karlovac v kolone 30 - 70 km/h, potom zjazd Karlovac a ca 1,5hodiny do Plitvíc, tu už 25 stupňov. Tu 2 noci a dnes ráno 27.7. o 07:15 pokracovanie smer Hvar. Starou cestou do exitu Gornja ploča a odtiaľ dialnicou. Až po Zadar súvislá 2-pruhová kolóna áut, ale dalo sa udržiavať diaľničné tempo, od Zadaru po Split takmer sám. Okolo 10:00 príjazd do Splitu do prístavu a o 11:30 (namiesto plánovaných 11:00) odchod trajekt smer Stari Grad. Potom už len nákup základných vecí v Stari Grade prístave a smer Ivan Dolac.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 19:04
RadoG...
chytili sme rovnaky lejak...Ja som vyrazal okolo 3tej rano z Prešova cez Miskolc, Budapest a Gorican na Krk.
Cesta od Miskolca v dazdi , skoncil az okolo Karlovacu.
Na hranici kolona na 1,5 hodiny ... hold sobota.
Madari zobrali doklady...podali chorvatovi..ten naskenoval a vratil... vyplnene tlacivo nechcel.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 21:49
driv jsem zkousel ruzne varianty (leta i Madarsko), ale od doby co protahli Rakusaci dalnici az skoro k nasim hranicim, jezdivam na Mikulov. A uz ani neobjizdim, kdyz to konecne
Slovinci protahli az k chorvatskym hranicim. Ale dalnice mne nebavi a snazim se jako zmenu jet alespon z Karlovace na Plitvicky a pak pred tunelem Sveti rok zpet na dalnici. Mam rad ty planiny dole pod Plitvickami.
...
Premyslel jsem letos nad tim, ze uz mne stari hodne zklidnilo a ze jsem jezdival kdysi mnohem rychleji. Na tech planinach, kdyz nebyl provoz, se dalo temer letat, kdezto dnes dam tempomat jen o trochu vic, tak aby pripadna pokuta, nepokazila dovolenou a drzic volant, pripadam si jak masinfira, jen zivak chybi.
...
a loni jsme poprve nejeli jeden den. Spali jsme v bosenskych Jajcich, letos na Plitvickach a zpatky v Omisi a pojali cesty jako soucast dovolene. Bosna mi chybi, tu cestu udolim Neretvy a kanonem reky Vrbas mam strasne rad.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 21:53
jo a jinak neziskovka s jednim clenem asi zablokovala stavbu dalnice na Viden (voda z Tetcic). Predtim vystavbu brnenskejo okruhu, modernizaci zeleznicni trati atd



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (27. 07. 2020 21:55).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 22:41
Tak přidám taky svůj report..

11.7. odjezd od Neratovic směr Jihlava, tam pauza u příbuzných, pak v cca 22:30 odjezd na dovolenou.
Trasa Jihlava - Znojmo - Vídeň - Gratz - SLO (dálnice) - HR až do Zadaru.
Komplikace byly jen na přechodech do SLO a do HR, Slovinci nejdříve prudili na přechodu Šentilj, kde byla fronta cca na 20-30 minut (kolem 02:00) a opět na Macejlu, kde to bylo taky na cca 20 - 30 minut, jak Slovincům tak Chorvatům šla kontrola pasů velice pomalu... Chorvatská policajtka během skenování pasů hrála na mobilu nějakou hru..

26.7. odjezd od Zadaru v cca 10:30, trasa zpět HR - SLO (dálnice) - Gratz - Linz - ČB a domů.
Cesta až na Macelj pohoda, na Demerje zdržení cca 5 minut, ale pak před Maceljem už mě Waze chtělo hnát přes Rogatec, tak jsem dal ještě jednou přepočítat trasu a změnilo to na Cvetlin. Takže točení volantem na Cvetlin, tam cca 5 aut před námi, zdržení do 5 minut. Na Macelju Waze ukazovala kolonu a měl jsem co dělat abych za poslední mítnicí sjel z dálnice přes odstavný pruh do odbočovacího pruhu na Trakoščan
Pak návrat na SLO dálnici na sjezdu Lancova Vas. Pak rychlý průjezd SL po dálnici a opět zdržení na SLO - A hranici, tentokrát Rakouští vojáci kontrolovali auta, před námi odstavili auto s karavanem, prý měřili teplotu...
Pak klidný průjezd přes Alpy až do ČB, a pak jízda v koloně až do Prahy, nejhořší to bylo okolo Benšova, tam se poskakovalo v koloně cca 40 minut.

Všem co teprve pojedou přeji sretan put.

Petr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2020 22:20
Pozdravujem zo slnečného Loparu, zatiaľ iba cesta sem. Odchod v nedeľu 26.7 o 13:30 z nového mesta nad Vahom smer BA, cez Maďarsko, Stary Goričan. Mali sme 2 krátke prestavky mimo hustejsich odpočívadiel a o 21:00 sme boli pri trajekte Stinica
Cesta úplne bez problémov, na hraniciach 1 auto, Maďar len pozrel, Chorvát naskenoval doklady. Formulár nepýtal. Chorvátske cesty prázdne, za Luckom nehoda v protismere, kolóna asi 5km. Najhustejšiu premávku sme mali na Slovensku.
Ušiel nám trajekt pár minút pred nosom, na další sme čakali do 22:00.
Je tu krasne, voda tepla, ľudí 75% toho čo minule roky. Snažíme sa dodržať odstupy kde sa da. V niektorých reštauráciách majú všetci casnici ruska, inde nikto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2020 04:11
Jak jsem uvedl v jiném vlákně 12 let jsem nebyl v HR, co se změnilo, na co se mám připravit at je to placení dálnice , krabičku nemám , předpokládám platbu kartou, tankování asi není problém, lze trochu spát v aute na parkovišti??Na cestu zpět plánujeme zastávku na Plitvicích, poradí někdo něco konkrétního nebo kde hledat ve vláknech fora, jde např o možnost přespání v okoli NP,např konkrétní prověřené ubytování atd.
Budu vděčný za každou radu, předem děkuji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2020 05:58
KolemPlitvických jezer je toho šest půlek, my jsme tedy vysazení na Slunj, máme tam čtyři prověřená místa, z nichž to první bych k přespání nedoporučil (dvůr servisu HAK ve Slunji), ostatní střídáme, kde mají zrovna volno. Tam, když se zeptáš, a mají plno, často tě ještě doprovodí k někomu, kdo ještě místo má. A standard prakticky jednotný.
Jinak konkrétní tipy ti nejspíš budou chpodit do soukromých zpráv, veřejně se celé adresy nevyvěšují.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2020 09:32
Syn a pratele se vraceli o vikendu z chorvatska v nocnich hodinach macejl
Patek a nedele...
Ikdyz zadne kolony presto zdrzeni..pres pul.hodiny
Slovinci...kontroluji a zdrzuji...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2020 10:45
Návrat 28.7. příjezd na hranice Macejl kolem cca 14:45 odjezd 15:35 hod., jedním slovem Slovinci. Hraniční přechod Šenijl, namátkové měření teploty, které prováděli rakouští vojáci. Vybírali snad vše mimo CZE, AU. Bez zdržení. Začala nějaká větší rekonstrukce stanoviště pro výběr plateb před tunelem Bosruck na zpáteční cestě. Otevřeny jen 2 budky. je lepší zaplatit kombinovaný kupón a v pohodě projet určeným pruhem pro předplatitele. Ostatní cesta OK.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2020 19:39
Návrat dnes 29.7.2020 o 17:45. Odchod z Malej Duby ráno o 6:30. Cesta cez celé HR bez problémov. Žiadne rady na Lučku. ENC zakúpené v roku 2016 zatiaľ funguje skvele. Cez Starý Goričan a HU domov na stredné Slovensko. Na hraničnom prechode Starý Goričan absolútne bez zdržania. Cesta pohodová, ale na maďarskej M7 neskutočne veľa kamiónov.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2020 14:49
Chlapi kdo už jste letos jeli, tak Vídeň (A23) je zasekaná (rozkopaná) k moři nebo od moře? Gogle maps ukazují směr domů, tak jen k doplnění info od Vás. Jedu v pátek a toto může ovlivnit čas odjezdu. Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2020 15:53
Zúžené to je v obou směrech, rychlost omezená na 60. Cestou tam kolem půlnoci kolona, ale tou šedesátkou jela. Zpátky nad ránem úplně volno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2020 21:21
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2020 23:13
Ahojky všem a pravidelné hlášení včerejší zpáteční cesty.

2,00 odjezd z Bristu
2,30 zatroubení v Drašnici, ale nikdo nevylezl, asi spali (Zahajda + Martas)
3,00 Zagvozd nájezd na dálnici, nějak stávkovala ENC, tak lístek
5,45 - 6,3O Brinje tankování + zobka + espresso. Eurodiesel Class 9,20 Kn
7,30 Lučko. Tam nikdo, obsluha praví, že baterie caput, odečteno manuálně. Prý do kanclu, ale tam se mi do protisměru
nechtělo, zkusím Varaždin. Nesmím zapomenout zatroubit - tradice. Kolem Zagrebu celkem rušný provoz, hodně nákl. souprav.
8,2O Varaždin sjezd, otočka a do kanclu. Tam zakoupena nová malá jednotka a že do hodiny se kredit převede, to bych měl stihnout opuštění
A4.Současně vygenerováno nové heslo. Kupodivu původní jednotku mi ponechala, asi bude na náhradní díly někomu dobrá.
8,45 sjezd na starý Goričan, tam nikdo. Chorvat se dotázal, jaká byla dovča a zda přijedeme zase, Maďar popřál hezkou cestu. Celkem půl
minuty. Opět potvrzeno, že tudy určitě ano.
9,2O- 9,5O MOL Lenti, otevřeno, tak WC, lehká zobka. Před Kormendem v lesích maskovaný radar, hlásilo Waze. Vždy stejné místo.
12,1O Bratislava, Jarovce drobná přeháňka, jednou mávnuto stěrači. Průjezd Blavou přímo letecký.
12,4O Břeclav, zde sjezd a přes Kyjov do KM. Nejhorší úsek celé cesty. Samá zatáčka a courači.
14,15 KM. Zde vyložení tchýně, sprcha, zobka, malý spánek + naložení hafíka.
2O,OO BM doma.
Velmi pohodová a svižná cesta bez komplikací najeto cca 1 000 km, spotřeba 5,7 s boxem ve 3 dospělých.
Celkem za dovču najeto 2 200 km.
Krásné 4 týdny na Jadranu s celkovou dobou srážek cca 1 hod. Poznali jsme i jiné lokality (Brist,Gradac, Podaca). I na čluny došlo.
Termín na příští rok stanoven, rezervace app. provedena, tudíž opět do Zavaly.
Všem, co to mají před sebou přejeme minimálně stejně klidnou cestu. A nebojte se jet přes HU. Co si mladí vystáli na Macelju nikomu nepřeji.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2020 14:09
Tak já už jsem doma. Včera odjezd z Ruskamenu v 17.30 nájezd Šestanovac provoz střední ale 130 pořád. Nafta na dálnici 9,07 kuna. Zastávka před Lučkem v 21h na McDonald's, kontrola kamer. Lučko hotově 5 aut přede mnou. Dále sjezd Varaždin a Mursko Srediště. 23.30 na přechodu sám proti cca 10 aut včetně 2 busu Chorvati jen mávli Slovinec scan občanek. Dále mimo dálnici Lendava a Dolga Vas všechny pumpy zavřené. O půlnoci otevřený Petrol před HU hranicí paliva přesně 1 Euro, rakouská 10 denní 9,40 euro. Pauza na kafco 1.30 euro a řízek. Přejezd HU hranice bez povšimnutí kontrolovali kamióny v protisměru. MOL v Rediscu hned za hranicí BA 362 a NM 384 otevřeno. Dále Körmend, v lese na 64km žádný radar, Szombathely v protisměru hustý provoz kamiony a osobaky CZ, SK, PL ale i A. Co jsem koukal po po pumpách BA 370 a NM 386. Dále Köszeg a Vídeň skoro sám i protisměru. Vídeň ráno 2.30 pohoda usekove měření 60. Dále Hatě, Znojmo káva a řízek na OMV palivo mají 27.50, do Jihlavy asi 2 semafory ale pohoda a před Golčovým Jeníkovem konečně bez semaforů jen zatím 50km/h. Plná nádrž v Cirkvici na ONU za 25.50 a v 6.00 jsem už ležel v pelechu. Spotřeba 5.1l Octavia 1.9 tdi 66kw. Náklady na cestu známky, mýto a nafta 5200kc. Všem přeji šťastnou cestu. Mirek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2020 08:09
Včera odjezd z Vlašiči na ostrově Pag v 10.00. Na Lučku zdržení.Dalo se to čekat. K moři karavana aut. Přechod Starý Goričan rychlé odbavení.Maďarsko bez problémů.Bratislava - Bytča po D1 bez zádrhelů Bytča - Zubří pohodová jízda. Příjezd do Zubří ve 22:00.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2020 08:51
Ahoj všem,tak já odjezd 26.7 v 5:30 od Havl. Brodu na Znojmo, Vídeň, Közseg...Maďarsko mimo dálnici a přes St.Goričan do HR...Na hranicích asi 10 aut přede mnou,ale projeto během 10 ti min....V Karlovaci sjezd na starou cestu(Google hlásil nehodu v tunelu Sv.Rok)..
Cesta po staré by mi nevadila,ale pomalu v každé třetí vesnici policajti a ty j jich 50 tky a 60tky v polích se blbě dodržujou...
Jinak na Plitvicich oběd v Old Shatterhand bistro a příjezd na Makarskou cca v 19:30...
Na Jadranu báječně,lidí u vody tak do dvou málo pak to doplnili místní..
Cesta zpět vcera.Chtel jsem jet brzo ráno ale v noci byla Bora tak jsem vyjel až v 6:30..Tunelem na dálnici,cestou zastávka na Pueblo Apačů nad Zrmanjou,zpět na dálnici... Lučko před polednem projeto za 3 minuty (ve směru na jih od Sv Roku hustý provoz...
Google ukazoval na Macejlu +58 min,tak zase přes St.Goričan...Viden cca v 17:30 hustý provoz...Od Znojma lilo a v 20:30 doma u HB..
Cestou zpět pouze Chorvat s Maďarem poprali šťastnou cestu,ostatní celnice bez zastavení...
Skoro přemýšlím jestli to letos nedám koncem léta ještě jednou...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2020 09:13
Přes Maďarsko jsem jel poprvé...Roky jsem jezdil přes Slovinsko,pak přes Slovinsko mimo dálnice..Poslední 3 roky 2x cesta přes Lublaň a Novo Mesto (což byla docela dobrá volba v hustém provozu jak objet Macelj a Lučko)
Musím ale říct že po tom co mě nechali Slovinci asi 3x vyházet celý (pečlivě srovnaný)kufr auta aby do něj že 2 metrů nakoukl a pak mávl rukou ať jedu...,po tom co byla hromada hlíny na kruhaku v Ptuji aby se nedalo sjet mimo dalnici (vím že zde na fóru je dost lidí kteří tomu nevěří,ale já to zažil),tak mi to Maďarsko přes starý gorican připadá jako celkem fajn trasa...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2020 13:21
Gazik 46- tomu se fakt těžko věří- před 7 lety, když jsem začal jezdit do hr ,my kamarád poradil cestu Mureck Ptuj, že tam jezdí už od války. Od té doby jsem nejel jinudy, a nepamatuji si jediný zádrhel.

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2020 13:38
MISAKK- tak věřit mi to nemusíš,ale je pravda že kamarád jel tu samou trasu týden před náma a v pohodě a dalsi co jeli později taky projeli...No ale díky hromadě hlíny jsem si projel krásnou cestu horama (po 432 myslím) na hraniční přechod Rogatec...
Každopádně jsme jeli 2 auta takže vidina to nebyla smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2020 19:27
Zatím cesta tam, zdravím z Igrane:
Odjezd z Vřesiny u Ostravy ve čtvrtek 6.8. v 21:09 hod přes Brno, SVK hranice ve 23:08 hod, HU hranice 23:50 hod, přes Jánossmorja, přejezd hranic do SLO bezkontaktní, Petrol Dolga Vas ve 2:30 hod, nafta přesně za 1 €, vjezd do HR v Mursko Središće v 2:50 hod. Na hranicích před námi jeden polský VW Caravelle, zdržení skenováním dokladů 5 minut, skenování nás tří 2 minuty. Čerpačka Ina na konci Mursko Š. má naftu za 8,59 HRK. Vjezd na A4 Varaždin v 3:29 hod, Sv. Helena 3:55, Lučko 4:19 hod. Zastávka u starého mostu Maslenica a místa odkud vedl náhradní pontonový most v 7:20 hod. Zagvozd 9:34 hod, Lidl Makarska platba v 10:36 hod, zdržení 15 minut na semaforu v Podgoře, kde opravují loňské zhroucení silnice, 11:25 hod příjezd do Igrane. Víceméně dodržování rychlostí, dálnice kde to šlo tempomat 125 km/h tacho, 1117 km, prům. rychlost 88 km/hod, spotřeba dle palubního počítače 4,9 l/100km, 1,6 HDi, C-Elysée.

edit: V sobotu semafor v Podgoře odstraněn, o víkendu nepracují a nezdržují zvýšený provoz.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dvoukvitek (08. 08. 2020 13:21).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2020 13:33
Z ČB na Pag s nástupem v sobotu:
Odjezd v 19.30
Ještě před Hornem srna, ale naštěstí dost daleko a běh po silnici si rozmyslela
Pak Vídeň a směr Köszeg, před hranicemi další srna, je z toho rozbité světlo denního svícení a kratší praskliny na nárazníku
HU/SLO: cca 3 minuty, těsně po půlnoci
Hned za hranicemi plná nádrž za €1/l
SLO/HR: něco mezi 20-30 minut
Na dálnici Varaždin, ale příště to bude Čakovec
Lučko cca 2:30 po jednom autě na každé bráně
Před Karlovacem odmor na hodinu, pak znatelně silnější provoz
Dále po staré
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2020 14:01
Na HU/SLO hranici je kontrola?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2020 08:29
Včera ráno v 5 odjezd z Drašnice. Už takhle brzo ráno bylo 27 stupňů. Nájezd na dálnici v Zagvozdu. Před Sv.Rokem klasicky větrno, za tunelem 20 stupňů, mlha, chvíli hustěji, chvíli řídčeji. Přesto většina aut jen denní svícení. Za Malou Kapelou už bez mlhy a slunečno. Demerje bez zdržení. Dolů k moři odmoriště plná aut a čím blíže k Zagrebu, tak hustší provoz. Dále pak na HU, vyhnout se SLO úplně. Dobrá volba, St.Goričan, pokud bych nezastavil před kvůli lovení dokladů, tak přede mnou nikdo. HR polda jen odmávnul, SLO si doklady vzal, kouknul a vrátil. Trošku jsme se zamotali mezi vesničkami, ale pak nájezd u Ilzu a frrr k Vídni. Před Vídní sjezd směr Alland, myslel jsem, že to trefím z hlavy, když jsem okolí nepoznával a potkal tramvaj, pochopil jsem, že je třeba navi. Díky nějaké té zavřené odbočce a opravám silnic jsem nakonec absolvoval Vídeň klasicky přes lanový most přes Dunaj, poté uhnuto na Krems a na Halámky. Vídeň mě zdržela díky zakufrování tak hoďku a půl. Od opuštění dálnice po Halámky hodně traktorů na silnici, žně jely naplno, takže dost často dlouhé courání, než to šlo předjet. V Čechách klasika k nasr.ní. Od Miličína v podstatě couračka až na D1, chvílema jsme stáli úplně, důvody nevím, snad jen silným provozem a debilama, co nemají za volantem co dělat. Na D1 dvě dopravní nehody, napřed asi 5 aut v levém, pak dvě zdemolovaná auta v pravém. Opět hoďka navíc. Přítelkyně vyložena v Praze okolo osmé, já pak po dotankování a zastávce u MacDodalda v půl desáté vylez z auta před barákem.
Shrnutí...cesta přes HU paráda, dokud Slovinci nepřijdou k rozumu, příště opět tudy. Sice nějaký ten kilometr navrch, ale cestou domů bez zdržení, cestou tam minimální. Také bych uvítal, aby našinci, pokud je začne někdo předjíždět, nepřidávali. Cestou se mi to stalo několikrát.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2020 10:08
Tak "zasa" doma ... vrátili sme sa v nedelu rano.
Z Banjole sme vyrazili v sobotu (21:15), jasno, na cestu nam svietil celu cestu mesiac, dialnica z Puly poloprazdna spinning smiley sticking its tongue out
Smer Koper - vyuzili sme hranicny prechod Secovlje, Dragonje vyzeralo podla rady cervenych svetiel na nejake problemy, takze na kruhaci na konci dialnice smer Portoroz ...
No a trasa Koper, Ljubljana, Maribor vyzerala podobne, skoro mi tie auta okolo chybali. Na dialnici ku Graz-u sa to uz "polepsilo", ale na Vieden sme odbocili len my, vsetci pokracovali hore a zasa dialnica sem tam auto.Hranica Slo - A trochu vyzerala ako mytna brana, nebolo jasne "vo co go". Plynule sme sa cik-cak poskladali na to , aby sme sa za hranicou zasa rozprchli. Pocasie stale prialo, takze aj cesta po Vieden bez najmenšieho problemu - nuda yawning smiley. No potom, ako som aj cital o nejaky ten prispevok vyssie, vo Viedni opravovali obchvat smer Praha (CZ,Sk), vyhnalo mna to na staru 7-ku (smer Mistlbach) a po par svetelnych krizovatkach sa mi podarilo vratit na dialnicu. Toto bolo jedine "vzrusenie" za celu noc. A aspon mi adrenalin trochu zostril zrak a oci uz neklipkali ... obsadenie dialnice uz bolo podobne ako do teraz a ani sme sa nenazdali a uz tu bola odbocka na Grosskrut. Sup na okresky smer Breclav - Postorna, Hodonin, Holic, odskocili sme do Duboviec vysypat vnucstvo (5:10) a za par minutek sme pristavali v Skalici.
No a teraz zasa cakat CELY ROK .... uz sa tesime spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2020 17:28
Zahájo, mež se tě zeptám, co pohledával slovinský celník na Goričanu, můžeš trasu přes Maďarsko blíže specifikovat?

Abys věděl, že v tom nejsi sám, tak v Badenu jsem taky zakufroval, protože tam jednu směrovku na Alland zakrývá (asi trvale) reklama na nějaký butik a, když tu ceduli konečně zahlédneš, už jsi zařazený ve špatném pruhu a jedeš do cemtra. Navigaci dodnes nemám, ale zato s sebou vozím hubu, tak jsem se doptal. Ale příště jsem si na to už dával bacha.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2020 22:27
Dnes návrat, trasa Gradac- Ostrava. Odjezd 5:40, příjezd včetně zastávek v 19:20. Cesta ok, ale kolem Záhřebu to bylo pěkně husté, především směrem k moři a bylo to kolem 10:30. Jistě napomohl fakt, že na úseku cca 15 km byly směrem k moři 4 nehody, nic vážného, menší, nebo větší ťukance z kolon. V Maďarsku starý Goričan, paní HR jen odkývla a paní HU letmo prohlédla OP a jelo se směle dál. Tankování v Lenti na MOL, lepší nafta 32,50 za litr. WC špatné a to tady tuto stanici v tomto městě vždy chválím.... Do Szombathely cesta ok, při pondělí hodně TIR, 2 x udělali vláček po cca 6-7 soupravách, že se to pak blbě predjizdi. Gyor-Rajka hustý provoz, ale to je taková klasika. Od Bratislavy pohoda. Počasí v HU místy 36 stupňů, vivat klima!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2020 08:44
Jardo, pravdu díž, SLO polda to nemohl být. Asi to je tím, že mi za ta léta na hranicích nikdo jinej než SLO/HR ouřada nestál v cestě, tak to píši nějak automaticky. Samozřejmě že mělo být HU.
Jinak jsem jel tudy. Je to kochací, cestou dolů v hustém dešti musel člověk trochu více držet volant, místy vyjeté koleje plné vody, takže jet mimo ně a také dost louží, což bylo při míjení jiného auta trošku náročnější, když ti to bere volant z ruky. Silnice takové, na jaké jsme my z venkova zvyklí. Ale dalo se to také mezi vesnicemi mydlit 110-120km/h. V A mimo dálnici výrazně levnější nafta.
Včera jsem si ještě porovnal tuto trasu s klasickou objízdnou trasou přes SLO - Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin a vyšlo mi to časově i na kilometry stejně. Jen bez té pakárny na SLO hranicích.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2020 09:30
Rychlý report z návratu domů. Odjezd v sobotu 8.8. v 6:07 z Ninu.
Provoz z jihu k Záhřebu slabý, v protisměru ale silný, před Bosiljevem k moři 2x 7km kolona a celově to moc nejelo. Demerje v 9:17 prázdně, projeto Fast ENC, na Lučku kolona asi 200m. Dále na St. Goričan dálnice prázdná, v protisměru provoz slabý. Na St. Goričanu v 9:21, jeden pruh a zdržení 3 minuty, před námi místní traktor a 3 auta. Oba celníci jen rychlé kouknutí na občanky. V protisměru 3 pruhy a fronta až do středu mostu. Tankování na MOL v Lenti v 9:52. Čerpačka dost obležená, plno motorkářů. EVO100 za 413,90 Ft/l. Celé Maďarsko skoro prázdné, bez kamionů. V protisměru slabý provoz, auta CZ,PL,A ale i D. Provoz zhoustl až na M1 od Gyoru na Bratislavu (v 12:28), kde zeslábl, ale od řeky Moravy do Brna zesílil tak moc, že to lze označit za nejhorší část cesty. Hodně kamionů a hlavně jejich vzájemné předjíždění. Z Brna na sever jsem to čekal horší, ale docela to jelo. Takový normální sobotní provoz. Příjezd do Vamberka v 15:23.

Suma sumárum. Nejlepší cesta domů ze všech. Možná stěstí na slabý provoz nebo denní dobu nebo nevím, ale tak jak jsem se vyhýbal Maďarsku a jezdil přes A a SLO s objezdem dálnice přes Ptuj, tak od teď vyhrává Maďarsko.
Pro někoho je už cesta cíl a část dovolené, já s dvěmi dětmi za sedačkou do této fáze ještě nedospěl, to až časem.

Všem, kteří mají cestu na jih ještě před sebou, přeji sretan put a užijte si moře.

Tak zase za rok.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.