Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 09. 2020 13:45
Ahoj všem, kteří se chystáte na zpáteční cestu. Závidím, že tam ještě můžete být a užívat si letošní skvělé počasí a teplé moře.
My jsme přijeli na Hvar do Jagodni v sobotu 5. září a celých 14 dní tam bylo nádherně. Na pláži minimum lidí (tak max. 10), apartmány poloprázdné, v kempu 2 (slovy dva) stany. Jediné mínus .... zavřená restaurace na útesu. Náhradníci na Izletišti Rot fungovali a byli fakt skvělí (pasta, ražniči, orada, lubin, ligně,.....)
Odjezd domů v pondělí 21.9. prvním trajektem v 6:30 ze Sučuraje do Drveniku. Na trajektu 6 aut. Rozhodli jsme se jet maximum po dálnici. V 7:40 v Zagvozdu, 12:10 na Demerje a ve 12:50 na Macelju. Na HR hranici bez problémů, na SLO straně otevřena jedna jediná a brána, a tak fronta naštěstí tak na 10 min. Někde v místech u Mariboru provoz celé dálnice stahovali na parkoviště a při pomalé jízdě kontrolovali dalekohledem dálniční známky. Policajtce se ta naše moc nezdála, tak nás zastavila a podívala se zblízka. Vše OK.
Rakušané nechtěli nic. Měli jsme vyplněný formulář pro tranzit, ale nechtěli vidět ani pasy. Trasa dál na Graz a Linz skrz tunely a dál na Passau. Na Německé hranici dvě kolony, jedna pro LKW druhá pro PKW. Zdržení max. tak 15 minut. Trochu hustější provoz byl ještě kolem Degendorfu. Pak už to jelo. Straubing - Cham - Folmava - Plzeň. Doma něco málo po osmé večer.
Celkem na tachometru 1198 km i s cestou po ostrově do Sučuraj.
Přeji všem šťastnou cestu domů, buďte negativní a mějte pozitivní myšlení.smileys with beer
Tak zase za rok. Franta
Druga domovina Hvar, Jagodna ...... díky Fousi
23. 09. 2020 16:24
Ahoj. My jsme vyrazili 7.9. v pondělí na noc. Trasa MB, Praha, Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb po hlavní trase. Trochu mne udivoval Waze, který po mne chtěl celou cestu od Vídně do Grazu, abych sjel z dálnice.To po mne mimochodech chtěl i v srpnu. V obou případech jsem jej ignoroval. kromě zúžení při pracech na dálnici se žádné zácpy nekonaly.. Jak jste psali výše, jedna z nejlepších dovolených - levno, prázdno, krásné počasí. Byli jsme v Pakoštane pod Zadarem. Návrat v pondělí 14.9.- odjezd asi v půl druhý po obědě. Zagreb mýtnice prázdno, hranice Hr/Slo 3 auta, hranice Slo/Rak asi 6 aut - jen ukázat pasy z okénka a mávnutí rukou. Škoda, že jsme tam nemohli zůstat dýl. Možná to zkusím ještě v říjnu, ale bude to poprvé, tak nevím, asi spíš výlety na Krka, Plitvice, Paklenica atd. než koupání v moři.
27. 09. 2020 22:51
Tak už jsme taky doma.
Od Drveniku ( So 7:05 hod.) déšť až po Zagreb, ale cesta v pohodě, akorát jsme se trefili do střídaní směn na SLO hranici, takže 60 minut sekera. Jinak provoz minimální a průjezd Vídní jak po másle. Brno 19:10 hod., po odečtení přestávek a zdržení na hranici, čistá jízda 9:25 hod.
Snad nejlepší dovča i cesta za 15 let. smiling smiley
Mi
28. 09. 2020 13:33
Taky už jsme doma. Z Drveniku od trajektu odjezd v 9.00. HR/SLO hranice 5 minut, SLO/A bez zdržení, slovinci nás hnali bokem a kontrolovali viněty, rakušáci dávali stranou svá auta a my jeli, A/CS nikdo, příjezd domů 23,30. Jak říká MIRUS nejlepší dovolená co jsme zažili v HR.
11. 10. 2020 19:13
Vrátil jsem se včera přes SLOVINSKO, Rakousko domů . Vše bylo na hranicích ok.
Nejlepší plavba na Jadranu.
Zdarec.
smileys with beer
18. 10. 2020 22:03
Tak letos jsme poprvé vyjížděli do ID z Vysočiny, ale v Brně jsme měli mezipřistání v Kaufu, takže jen orientačně pár údajů o cestě:
11.9.2020

km. čas + popř. přerušení jízdy místo

0 17:15 hod. Brno
244 20:00 - 20:30 hod. Zobern WC + SLO známka
551 23:45 - 0:10 hod. Vuk. Gorica pumpa mimo provoz
575 0:20 - 0:30 hod. Dobra Tank 30,27 L
831 2:45 - 5:30 hod. Krka šlofíček
960 7:00 - 7:20 hod. Makarska Tank 21,49 L + Kauf WC
989 8:00 - 9:00 hod. Drvenik čekání na trajekt
989 9:35 hod. Sučuraj
1049 11:00 hod. Ivan Dolac

Cesta za dobrého počasí a při minimálním provozu (vše dálnice).

Pokud by to někoho zajímalo, mohu doplnit i zpáteční cestu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 10:39
.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (19. 10. 2020 16:51).
19. 10. 2020 10:43
Nazdar mirus...mas to na kilometr stejne jako ja do mimic
Krka je krasne odpocivadlo..
Vune more a vseho okolo
Pokazde zastavijeme letos i kava vyborna
Česta na pohodu...kam taky spechat..
Urcite napis zpatecni cestu..
Kdyby nekdy...)))
19. 10. 2020 11:52
kabinet302
Ty si vozíš benzín v PET flaškách sebou? Nebo jsem to blbě pochopil a máš v nich pivo...
19. 10. 2020 12:25
valeri - myslím, že jsme to oba pochopili správně eye popping smiley
19. 10. 2020 12:39
Naprostá šílenost,PHM a zláště benzín v PET flaškách !!!! snad nemá cenu komentovat,protože ten je roven SEBEVRAŹDÉ,dalšího komentáře netřeba.Kabinete bez nadsázky a urážky,nad tebou v té chvíli drželi ruku VŠICHNI SVATI.
19. 10. 2020 13:31
Kdysi jsem četl, že na výrobu plast. kanystrů na PHM se používá spec. plast, u kterého nemůže dojít z důvodu elektrostatického výboje k výbuchu.
Petka má určitě jiné chem. složení s důrazem na potravinářské použití.
Takže za mně thumbs downthumbs downthumbs down

Kanystr (5 lit.) vozím v autě pořád (cca 30 let - kdysi nebylo tolik čerpaček a dokonce NONSTOP).
Pro sebe jsem jej nepoužil ani jednou. Pro jiné už asi 5 - 6x.

Letos při zpáteční cestě jsme stavěli na WC v Makarské v Kaufu, měli tam v akci plast. kanystr na PHM 20 lit. za 39,90 Kun, tak jsem si jej vzal. V CZ 300 Kč a více.
10Litrový měli za 19,90 Kun.
Jelikož jsme se přestěhovali na Vysočinu a k nejbližší pumpě to mám 20 km, tak je v garáži naplněný a připravený k použití.
19. 10. 2020 14:00
Valeri, Rosmarine, Vašek ..... také mně zatrnulo, když jsem si přečetl a musel jsem to přečíst ještě jednou, jestli dobře rozumím.
Nádrž plná, v autě připraveno jedenáct jeden a půl litrových láhví ..... Kabinet302 .. to je fakt nálož.
Tak nějak jsem se vrátil hluboko do minulosti, kdy jsme podobně vozili železnou zásobu paliva = 5 litrů v kanistru. Ale tohle je hustý.
Nejen to, že si vezu v autě nálož něco jako TNT, ale v době, kdy jsou na trase ceny pohonných hmot téměř srovnatelné, dokonce někde i levnější? Například na konci Rakouska před Spielfeldem (TEMMEL) letos chtěli za Eurodisel 0,94 € nebo ve SLO u Petrolu za 1,07€ a v Chorvatsku u benzinek INA nebo TIFON lehce nad 1 Euro.
Navíc, jak ses pak zbavil těch prázdejch petek? Do kontejneru na plasty? Ekologie musí zaplakat!!! Promiň, ale to to v tom autě nebylo cejtit? Když sis v tom autě dokonce na parkovišti na 6 hodin chrupnul.
Jestli to povídání /popis cesty/ mělo být něco jako inspirace pro ostatní, tak bych si dovolil ty neznalé právě před těmito praktikami důrazně varovat!!! Uf!!! Franta
19. 10. 2020 14:11
Ten benzín v petkách jsem pochopil jako provokaci na rozhýbání fóra, kde je teď poměrně po sezoně mrtvo. Do jedenácti 1,5l se ani 33l nevleze. A jestli to provokace není, tak je to na pováženou.
19. 10. 2020 14:30
Vždycky si říkám, že když nějaký debil letí po okresce 140, napálí to do stromu a zabije se, je to přesně to, o co si říkal a když to odnese on sám, není o čem. Mnohem horší je, když pár metrů před tím stromem převálcuje nic netušící a nic neporušující lidi...
Pokud si někdo veze v petkách benzín, aby ušetřil dvacku nebo já nevím kolik, a vyletí do povětří, je to přesně stejný případ - s tím rozdílem, že tady slovo debil jaksi nestačí!!! Může vzít s sebou vedle stojící rodinu s dětmi třeba - no tvl, doufejme všichni, že nic takovýho nepotkámeeye popping smiley
19. 10. 2020 14:57
Už jenom dopravní nehoda s petkama s benzínem v kufru...A i kdyby byl cestou litr o deset kaček dražší, je to v rámci ceny celé dovolené pouhých 330 korun, i pro důchodce.
19. 10. 2020 16:37
Dobrý,dobrý,je jeden z nás.Své jsme si řekli,míněno v dobrém a věřím tomu,že v budoucnosti si takovou "bejkárnu" odpustí.Ale jinak Kabinete,článek o cestě je dobrý.smiling smiley
19. 10. 2020 16:50
,

Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (19. 10. 2020 19:19).
19. 10. 2020 17:08
Mám pocit, že "někdo" prolomil NICK. Toto není učitelovo vyjadřování. Zdraví Jaroslav.
24. 10. 2020 08:16
zatim cesta tam,
a protoze uz jsem stary harcovnik, tak tentokrat radeji pres den. Jedna se o prelozenou cestu z velikonoc na Bol na Brač, ale zavřeli na jare hranice. Mladym, kteri meli jet s nama, penize vratili, nam napsal pronajimatel, ze penize vracet nebude, ale ze muzeme prijet na podzim.Tak jsme se ozvali,preposlali pro oziveni pameti korspondenci. Tak pry nema problema a at to zaplatime jeste jednou znovu, takze jsme v zapadle dire na Istrii.
...
Pockali jsme na podminky lockdownu vyhlaseneho Prymulou a ve ctvrtek pres booking zajistili ubytovani, vyplnili formular a v patek rano vyrazili, vazeni pratele ano, tak jednoduche to je. A ve svetle patecni afery, nemam zadne vycitky, mimochodem Istriie je na koronavirovem mape Chorvatska slabe zasazeny region na rozdil od splitsko dalmatske zupy
...
Prekvapil, mne velmi silny provoz, do Vidne v pohode, Viden ucpana, ale nestalo se a za Vidni plna dalnice jak v sezone. Samozrejme spatne zvoleny patecni termin a nakladaky. Silny provoz byl az na Postojnou, ne zeby to stalo, ale nedalo se jet v klidu na tempomat delsi dobu. Opravovalo se stoupani za Vidni a pak od Gratzu k hranicim. Na rakousko slovinske hranice zastavili auta a zeptali se kam jedeme, zdrzeni 10 minut, Na chorvatske hranici bylo pred nami jedno autp, takze 2 minuty, formular videt nechteli, asi to maji v pocitaci
....
A protoze dnes ma cely den prset, vlezl jsem i do vody po vzoru byvaleho clena fora vasniveho kolisty. Mam home office a klidne bych tu preckal, nez se ten mor v Prymulove kralovstvi prezene, manzelka bohuzel ne.
24. 10. 2020 08:22
24. 10. 2020 10:19
Ty PETky byla asi nadsázka ale pamatuju jak jsme přijeli asi před 20 lety na Murter a kámošovi se povolil uzávěr na kanystru a smrdělo úplně všechno.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel z HK (24. 10. 2020 10:20).
24. 10. 2020 12:57
To jste asi ještě nevezli 50 litrů AdBlue, tedy močoviny, v originál balení. Jsou prostě lidi, kteří si ji nechají dolévat ve fabrice na dvoře, než aby si ji dotankovali u pumpy, kde na to mají udělátko. Ale nemají tam asi Mekáče nebo tak něco, škoda tam stavět.
Oba barely jsem v kufru služební oktávky kombíka upevnil síťkou, aby se neskácely, a vezl jsem je 10 km od nejbližší pumpy, kde to měli, na žádné bližší jsem nepořídil. Jenže cestou byla dvě staveniště se semafory, Slunce pražilo a dilatace udělala své - pod uzávěry odfouklo a močovina, původně studená ze skladu, přetekla. Nebyla to celkem ani celá decka, ale stačilo. Podlážka v kufru se našestkrát prala wapkou celé dno kufru se vyměnilo, přesto ještě za rok po víkendu, kdy ta oktávka nevětraná stála, to uvnitř bylo cítit. Už z toho teda oči neslzely, ale zjevne, co nenasáklo, to načichlo. Tedy nejen nafta nebo benzín.
O obdobné zkušenosti s rudnickou deylovicí jsem tu užkdysi psal...
24. 10. 2020 18:00
Taky napíšu letošní postřeh z cesty .Cesta zpět a na J.Moravu cesta super příjezd Perná vybaluji a mám pověšenou igelitku v kufru a v ní olivový olej ,večer jdu do kufru a oliváč byl všude . hrozný proteklo to i sedačku v kufru a nejdříve hodina očisty tepováním na Moravě u kamaráda a pak doma tak hodina a půl parním vysavačem a chemií . roztažnost za tepla je sviňa grinning smiley.

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke,Pula,Čiovo Okrug Gornji
24. 10. 2020 18:34
Taky ještě jednou. Před pár lety když se dostavovala dálnice v A k našim hranicím tak to byl samej kruhák. Vnuk chtěl čůrat tak jsem za tou stavbou zastavili. Tam už stálo myslím že Volvo a pán vykládal celý auto ptám se ho co se stalo jestli nepotřebuje pomoc. A on prej syn nevydejchal ty kruháče a poblil celý auto.
24. 10. 2020 21:07
Naši vnoučci mají ten samý problém. Když je máme naložené v autě na delší jízdu, každý má u sebe dětský kyblík na písek a v případě potřeby použijí tento kyblík jako první pomoc nebo poslední záchranu.
Je to způsobeno tím, že jsou "utopení v sedačkách, nemají výhled z okna a tak mají něco jako "mořskou" nemoc.
Kdysi jsme jeli se žáky autobusem na lyžařský výcvik do Čech. Žáci zatáhli v autobusu závěsy. Po chvilce to "zvracení " bylo jako lavina. Byť to byli šesťáci,nevydrželi. V cíli se muselo dost uklízet. Zvládli to. Že museli pracovat, tak to už je dávno promlčené. Kdyby náhodou nějací "ochranáři nebo Šabatová." v tom viděli třeba šikanu.Bylo to někdy kolem roku 1990.
24. 10. 2020 21:11
Mám kamaráda kterej když neřídí tak se mu taky dělá špatně .
25. 10. 2020 09:57
To mě taky když řídí manželka :-)

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel z HK (25. 10. 2020 10:12).
25. 10. 2020 10:43
Ale to jsi jí neřekl thumbs up smiley thumbs up smiley
25. 10. 2020 17:32
Ne ne copak sem sebevrah! Cestou tam většinou řídím sám ale po cestě spíme a nazpátek řídí od Lučka na starý Goričan já se pěkně prospím a
pak už to dojedu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.