Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 14:30
Vždycky si říkám, že když nějaký debil letí po okresce 140, napálí to do stromu a zabije se, je to přesně to, o co si říkal a když to odnese on sám, není o čem. Mnohem horší je, když pár metrů před tím stromem převálcuje nic netušící a nic neporušující lidi...
Pokud si někdo veze v petkách benzín, aby ušetřil dvacku nebo já nevím kolik, a vyletí do povětří, je to přesně stejný případ - s tím rozdílem, že tady slovo debil jaksi nestačí!!! Může vzít s sebou vedle stojící rodinu s dětmi třeba - no tvl, doufejme všichni, že nic takovýho nepotkámeeye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 14:57
Už jenom dopravní nehoda s petkama s benzínem v kufru...A i kdyby byl cestou litr o deset kaček dražší, je to v rámci ceny celé dovolené pouhých 330 korun, i pro důchodce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 16:37
Dobrý,dobrý,je jeden z nás.Své jsme si řekli,míněno v dobrém a věřím tomu,že v budoucnosti si takovou "bejkárnu" odpustí.Ale jinak Kabinete,článek o cestě je dobrý.smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 16:50
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (19. 10. 2020 19:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 17:08
Mám pocit, že "někdo" prolomil NICK. Toto není učitelovo vyjadřování. Zdraví Jaroslav.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 08:16
zatim cesta tam,
a protoze uz jsem stary harcovnik, tak tentokrat radeji pres den. Jedna se o prelozenou cestu z velikonoc na Bol na Brač, ale zavřeli na jare hranice. Mladym, kteri meli jet s nama, penize vratili, nam napsal pronajimatel, ze penize vracet nebude, ale ze muzeme prijet na podzim.Tak jsme se ozvali,preposlali pro oziveni pameti korspondenci. Tak pry nema problema a at to zaplatime jeste jednou znovu, takze jsme v zapadle dire na Istrii.
...
Pockali jsme na podminky lockdownu vyhlaseneho Prymulou a ve ctvrtek pres booking zajistili ubytovani, vyplnili formular a v patek rano vyrazili, vazeni pratele ano, tak jednoduche to je. A ve svetle patecni afery, nemam zadne vycitky, mimochodem Istriie je na koronavirovem mape Chorvatska slabe zasazeny region na rozdil od splitsko dalmatske zupy
...
Prekvapil, mne velmi silny provoz, do Vidne v pohode, Viden ucpana, ale nestalo se a za Vidni plna dalnice jak v sezone. Samozrejme spatne zvoleny patecni termin a nakladaky. Silny provoz byl az na Postojnou, ne zeby to stalo, ale nedalo se jet v klidu na tempomat delsi dobu. Opravovalo se stoupani za Vidni a pak od Gratzu k hranicim. Na rakousko slovinske hranice zastavili auta a zeptali se kam jedeme, zdrzeni 10 minut, Na chorvatske hranici bylo pred nami jedno autp, takze 2 minuty, formular videt nechteli, asi to maji v pocitaci
....
A protoze dnes ma cely den prset, vlezl jsem i do vody po vzoru byvaleho clena fora vasniveho kolisty. Mam home office a klidne bych tu preckal, nez se ten mor v Prymulove kralovstvi prezene, manzelka bohuzel ne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 08:22
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 10:19
Ty PETky byla asi nadsázka ale pamatuju jak jsme přijeli asi před 20 lety na Murter a kámošovi se povolil uzávěr na kanystru a smrdělo úplně všechno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel z HK (24. 10. 2020 10:20).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 12:57
To jste asi ještě nevezli 50 litrů AdBlue, tedy močoviny, v originál balení. Jsou prostě lidi, kteří si ji nechají dolévat ve fabrice na dvoře, než aby si ji dotankovali u pumpy, kde na to mají udělátko. Ale nemají tam asi Mekáče nebo tak něco, škoda tam stavět.
Oba barely jsem v kufru služební oktávky kombíka upevnil síťkou, aby se neskácely, a vezl jsem je 10 km od nejbližší pumpy, kde to měli, na žádné bližší jsem nepořídil. Jenže cestou byla dvě staveniště se semafory, Slunce pražilo a dilatace udělala své - pod uzávěry odfouklo a močovina, původně studená ze skladu, přetekla. Nebyla to celkem ani celá decka, ale stačilo. Podlážka v kufru se našestkrát prala wapkou celé dno kufru se vyměnilo, přesto ještě za rok po víkendu, kdy ta oktávka nevětraná stála, to uvnitř bylo cítit. Už z toho teda oči neslzely, ale zjevne, co nenasáklo, to načichlo. Tedy nejen nafta nebo benzín.
O obdobné zkušenosti s rudnickou deylovicí jsem tu užkdysi psal...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 18:00
Taky napíšu letošní postřeh z cesty .Cesta zpět a na J.Moravu cesta super příjezd Perná vybaluji a mám pověšenou igelitku v kufru a v ní olivový olej ,večer jdu do kufru a oliváč byl všude . hrozný proteklo to i sedačku v kufru a nejdříve hodina očisty tepováním na Moravě u kamaráda a pak doma tak hodina a půl parním vysavačem a chemií . roztažnost za tepla je sviňa grinning smiley.

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 18:34
Taky ještě jednou. Před pár lety když se dostavovala dálnice v A k našim hranicím tak to byl samej kruhák. Vnuk chtěl čůrat tak jsem za tou stavbou zastavili. Tam už stálo myslím že Volvo a pán vykládal celý auto ptám se ho co se stalo jestli nepotřebuje pomoc. A on prej syn nevydejchal ty kruháče a poblil celý auto.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 21:07
Naši vnoučci mají ten samý problém. Když je máme naložené v autě na delší jízdu, každý má u sebe dětský kyblík na písek a v případě potřeby použijí tento kyblík jako první pomoc nebo poslední záchranu.
Je to způsobeno tím, že jsou "utopení v sedačkách, nemají výhled z okna a tak mají něco jako "mořskou" nemoc.
Kdysi jsme jeli se žáky autobusem na lyžařský výcvik do Čech. Žáci zatáhli v autobusu závěsy. Po chvilce to "zvracení " bylo jako lavina. Byť to byli šesťáci,nevydrželi. V cíli se muselo dost uklízet. Zvládli to. Že museli pracovat, tak to už je dávno promlčené. Kdyby náhodou nějací "ochranáři nebo Šabatová." v tom viděli třeba šikanu.Bylo to někdy kolem roku 1990.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2020 21:11
Mám kamaráda kterej když neřídí tak se mu taky dělá špatně .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 10. 2020 09:57
To mě taky když řídí manželka :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel z HK (25. 10. 2020 10:12).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 10. 2020 10:43
Ale to jsi jí neřekl thumbs up smiley thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 10. 2020 17:32
Ne ne copak sem sebevrah! Cestou tam většinou řídím sám ale po cestě spíme a nazpátek řídí od Lučka na starý Goričan já se pěkně prospím a
pak už to dojedu.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 12:10
To ti stačí hodina spánku?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 12:46
Já potřebuji těch hodin na spaní víc. Hodinu mi snad trvá, než usnu. jak je člověk "rozpumprdlíkovaný". A to cestou tam do "spaní" nepiju kafe ani jiné "lomcováky". Až ráno dáme vezené vlažné kafe z termosky. "Na probuzení". To jejich "piccolo" je pouze na chuť.
A toto platí v Itálii:
(Piccolo - je naprostý nesmysl, znamená to italsky „malý“, ale v Itálii vás nepochopí a možná ještě někoho urazíte. Jestli si u Itala chcete objednat piccolo, prostě řekněte „un caffé, per favore“. Dostanete malou silnou kávu bez mléka. Espresso prostě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 16:59
Hodinka stačí vyrážíme po osmý ráno na Lučku kolem 14 hodiny. Vnoučata dostanou zákaz mluvit a mě to stačí v HK jsme kolem půlnoci. A nemyslete si že mám takovýho pamatováka ale mám už 23 podrobnejch itinerářů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 18:36
23 itinerářů je celkem dost. To máš na ně vyčleněný minimálně jeden šuplík, nebo "půlku" paměti počítače.
Posledních asi patnáct let mi stačí jen jeden na cestu tam a jeden na cestu zpátky. A vyhovuje mi to. A jediný pevný termín je ten, že vyrážíme v pátek v 16.30.
Když jsme jezdili v sezoně, tak to bylo ve čtvrtek v 16.30. a v autě byl stan na přespání jedné noci v kempu z pátku na sobotu. A v sobotu nástup do hotelu..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 20:03
Pěkně papírový ale jen jeden list A4. 2 až 3 předchozí máme v deskách a píšeme místo a čas. Např. letos: Svitavy (pumpa kafe)170055 10,30 - 11,10 Bratislava Dunaj 175254 13,35 Lenti 175482 17,00- 17,30 Sveti rok tunel 175860 22,20 Odmoriště Kozjak 176010 00,00-05,40 spaní Živogošče kemp 176103 08,00. Asi 20 položek.
Celkem TAM: 1137km, 6l/100, rychlost 82km/h, čas jízdy 13,52
A pak si říkáme: Loni jsme tady byli o půl hodiny dříve ap.
Jak se jinak nezbláznit když už po desátý vnoučata vyžadují CD Hodina zpěvu od Svěráka!
No někdy spí tak hrajem country a Taxmeny ale moc rád bych zase po cestě dolů poslouchal Svěráka!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 20:17
Karle z HK ... je to srdcovka ten Jadran ... co ?
... ty starosti s vnoučaty a co poslouchat v rádiu ... a přesný zastávky a ... a a ... a vůbec ...

být tepleji, mít prachy ... tak Tě vidím před půlnocí u Sveti Tunelu .... grinning smileygrinning smileygrinning smiley

smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 20:34
Karle, tak to v mimosezóně trefíš k Lucii na Novém Hradci, předpokládám i bez itiku?
Ale koukám, že jste tu samí stálí, tak víte, jaké itiky dělám, a jak si eviduju cesty,
Prostě je nás tu víc, kdo se tím bavíme, ba ukájíme se tím, když už nemůžeme jet.
Jistě, není to ta chuť, jako jet doopravdy, ale je nám pak líp. Není-liž?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 20:37
Jo Bessy víš co zpívá Svěrák:
Chcešli, trap se, že ti v kapse zlaté mince nechřestí, nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí.
Nemít prachy nevadí, nemít srdce vadí, zažít krachy nevadí, zažít nudu, Joo to vadí!
To se má tesat do kamene! No ještě 3x do rachoty a budu starobní důchodce. HURÁ!!!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 20:45
... hurá ... ? ...
hahaha ... teď Ti začne teprve začne facha ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 21:52
Bessy má pravdu!!! smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2020 23:00
Pod Bessyho slova se klidně podepíšu taky!
Teprve v důchodu je ten pořádný fofr. hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2020 08:47
Můj jedinej iťík je dojet dolů k Jadranu. Vždyť je to furt na jih, ne? Je mi jedno kudy, hlavně když tam bez nějakých krkolomností v cajku dojedu. Pokud si dobře vzpomínám, nebyly dvě cesty, které by se kopírovaly. Vždy cestu upravuji dle nálady a momentální situace, takže kolikrát pár km před odbočením ještě nevím, zda skutečně odbočím. Nějaké časové plány shoří v okamžiku odjezdu, protože jsem nikdy nevyjel v hodinu, kterou jsem měl v plánu.
Obdivuji ty, co mají cestu zmapovanou po kilometru a každé minutě. Že je to baví.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2020 09:02
No já nemám vůbec čas.
Bessy opět zabodoval.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2020 09:16
"Mladý" důchodce, to je ještě hrrrr do "práce", my starší už si práci vybíráme z toho množství, co všechno máme ještě udělat.
No a taky tam je v pozdějším důchodu jedna dost podstatná věc. nevím, jestli ji taky pozorujete. Už se mi "nechce" jak za mlada (co nemusíš dělat dnes, nedělej ani zítra, ušetříš 2 dny).
Člověk sem tam spoléhá i na "setrvačnost". I v životě platí 1. Newtonův pohybový zákon - Těleso zůstává v klidu nebo rovnoměrném přímočarém pohybu, není-li nuceno vnějšími silami tento stav změnit.
Stav se většinou mění na pokyn manželky. Ještě že ty holky máme, co?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.