Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 10:32
Proč jste spali právě v Josipdolu? My jsme spali v Sabljak Selo u Ogulinu, což je nedaleko, ale je tam možnost koupání, takže se mi to tam zdá být lepší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 12:06
Myslím, že to i patří sem, i když se jedné druhotně cenu paliva v HR.
Chci upozornit na čerpací stanici v Podgoře.
Dne 28.9, jsem tankoval benzin, do plna. Po natankování kouknu na "display" stojanu, ukazuje k zaplacení 215 kun a nějaké drobné.Jdu k pokladně, když jsem mezi dveřmi, obsluha říká 217 kun. No dobře,2 kuny, nezchudnu,vytáhnu kartu a platím.
Vyjede lístek, obsluha mi ho s úsměvem předá , mezitím vyjede další lístek, ten zmačká a strčí do kapsy. Já vyjdu ven, cestou k autu koukám na lísteček , tam cena 245 kun. Nevěřím svým očím. Znovu kouknu na stojanu na display, tam stále 215kun.
Tak se vracím, upozorňuji na nesrovnalost. Nevěří mi, jde se podívat ke stojanu. Pak kamsi volá, dostává příkaz mi 30 kun vrátit,vrátí, já sedám do auta a odjíždím.
Doma po kontrole účtu zjišťuji, že mi bylo strženo těch 245 kun.
No podle mne vše dobře dopadlo......ale bacha na ně, na "podvodníky".
Stále platí pravidlo: Důvěřuj, ale prověřuj!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 12:28
To se proste stane...
Je dobre se nedat....
Za sebe musím rici...ze me se to nidky nestalo...
Nikdy me u benziny i mitnici nenapocitali vice...
Asi jich me bylo lito...kdyz me videli..
Ale vloni na plazi minekdo vzal plavky
Opravdu...
Nestesti jenom vrchni dil...)))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 13:21
A asi nejenom plavky...eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 15:05
Jenom plavky...opravdu
Zrejme ve spechu to zabalili ani si nevsimli ze nejsou jejich byl patek vecer...
Ale znam pripady kdy na lucku platbou kartou o 50 kun.vyse....
Kamarad...nevsiml si
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 16:38
".....Za sebe musím rici...ze me se to nidky nestalo......"
Asi se řídíš heslem nejlepšího detektiva Nicka Cartra: " Vždy ve střehu".
Ale ty plavky?? A jen vrchní díl ?? Asi byl "střeh" jen poloviční., což se divím.
To mně se to "s benzinem" stalo maximálně 2x za 21 let, co jezdíme do HR. Ale na "mýtnici" nikdy.
A co se týká cesty zpátky v sobotu.
V pohodě .Když jsem za poslední chorvatskou mýtnici viděl tu "dvoupruhovou" frontu aut na celnici, vzal jsem to na Trakoščan a Cvetlin, Ptuj, Mureck. Za Mureckem jsem na ČS Temmel vzal nejlacinější benzin za hranicemi ČR (na dálnici byl o 0,4 E dražší),zařadil "prudkost" a za chvilku jsem byl doma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 17:18
V Podgoře taky často tankuji a ještě jsem nějakou nepravost nezažil. Platím kartou a na displeji terminálu před přiložením kontroluji souhlas s displejem na stojanu. Na místě asi nic víc udělat nemůžu. Když se pak dostanu k výpisu k účtu, tak si dělám přepočet kolik jsem platil za litr. Už si sice dávno nepamatuji, kolik jsem tankoval, ale v případě nějaké odrbávačky bych se dostal k tomu že je to nějak drahé. V krajním případě by mě to dohnalo k úklidu v autě a našel bych účet. Ten úklid normálně dělám až před další dovolenou. Pravda je, že už bych s tím stejně nic nenadělal. Ale jo, zvýším obezřetnost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 17:48
Ty dva spunty na hranicich to je naprosta hruza.
Taky budu objíždět.
Hlavne , ze se vam to vydarilo a jste vporadku domu...
A kdyz uz za chvilku od Murecku tak asi nejsi waserpolak...
To by trvalo dele...smiling smiley)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 19:32
Ahojky cestovatelé,
stejně jako v minulých letech, osvědčenou „stezkou“ přes Maďary, tam Ne,1.9. přes den. Odjezd 5:15 z Pe po D1- D2- Blava- Györ -M85/M86 - Szombathely-Körmed-zkratkou po č.7416 na Lenti - starý Goričan – A4 ZG - A1 Ploče-Ston-Drače 18:30. Krátce shrnuto, paráda. Tedy až na D1 s opravami, ale i to (snad) již brzy pomine. Celkově provoz velmi slabý na celé trase, jedním slovem pohoda. Počasí na cestování nic moc – byl hic.
Provoz proti překvapivě poměrně silný, od Bosiljeva více či méně volným tempem se šinoucí kolona.
Vloni jsem hlásil měření rychlosti pomahači v HU na trase mezi Lenti a Tornyiszentmiklósem na konci vesnice Lovászi, před vjezdem do JZD na konci vsi. Prošel jsem bez ztráty kytičky, neb nic nepřišlo. Letos cestou tam opět v Lovászi (asi oblíbená ves nebo že by tam měli hnízdo?), tentokráte na začátku vsi za horizontem. Naštěstí protijedoucí problikli, tak snad nic.
Počasí na Pelješacu do Pá báječné, pak se malinko zhoršilo – občasné bouřky, ale dalo sa, mohlo se na výlety.
Zpět St 11.9. ve 4:05 v pohodě a na pohodu, stejnou stezkou, téměř bez zádrhelů. Vlastně zádrhel jen jeden, a sice zkratka z M 86 od Csorny na M1 po „staré“ přes Jánossomorju. Z cvičných důvodů jsem to zkusil a důrazně nedoporučuji v dále uvedeném čase!!! Anšto byl pracovní den, cca 14:30, jelo tudy i hafo kamáčů. Taky si to tudy zkracují. Takže v koloně rychlostí 60-80 km/h bez rozlišení vesnic. Předjížděli jen šílení domorodci a Poláci. Sice je to o cca 20 km kratší, ale díky kamáčům o ½ hoďky delší. Resumé: Každý ať si vybere podle ctěné libosti, my příště raději po M 86 až do Györu.
A taky po D1 v omezeních to šlo pomalu, halt bylo znát, že je pracovní den, ale pořád to jelo. Doma v 18:30.
Aha, málem bych zapomněl, cestou domů byl nájezd na starý Goričan z A4 uzavřený, museli jsme přes nový (jen odmávnuto, 2 auta před námi). Asi to bude na delší dobu, vypadá to, že staví nový nadjezd přes dálnici, či co.
Tankování v Lenti 2x a v Neumu dám do vlákna „Cena paliv…“.
ENC krabka (koupena 2014) pracovala bezchybně, i na Demerje – pravý fast ENC.
Toš tak. Calada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 19:50
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč jste spali právě v Josipdolu? My jsme spali v
> Sabljak Selo u Ogulinu, což je nedaleko, ale je
> tam možnost koupání, takže se mi to tam zdá být
> lepší.

Hledala jsem ubytko přes Booking.com v určitém úseku a našla tohle (pěkný vybavený dvojlůžák za 850,-Kč), což mi přišlo za dobrou cenu a zhruba v tom místě, kde jsme chtěli odpočívat. Díky za tip, Sabljak Selo vypadá moc hezky, tak třeba příští rok. My jsme počítali, že možná přijedeme až v podvečer a tak jsem hledala něco, co má poblíž hospůdku na pivko a večeři, nic dalšího :-) Koupání jsme si nechali až k moři.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Křižík (30. 09. 2019 19:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 10. 2019 13:39
calada: Někdy se to přes Jánossomorju ale přece jen vyplatí. Důležitý je aktuální provoz na M1. Je potřeba sledovat aktuální hustotu provozu třeba na google maps na mobilu a podle aktuální situace se rozhodnout, zda po M86 nebo přes Jánossomorja. Někdy je lepší se M1 zcela vyhnout. Jak jsem tady již jednou nebo dvakrát psal, kdo se chce zcela vyhnout někdy problematické dálnici M1 tak z M15 sjet na sjezdu č. 2 směr Mosonmagyaróvár po silnici č. 1, před Mosonmagyaróvárem odpočit doprava na silnici č. 8505 a přes Mosonszolnok se napojit na silnici č. 86 a dále klasicky na Jánossomorja. Jeli jsme tak minulý rok cestou zpět, kdy byl na M1 na úrovni Mosonmagyaróváru nějaký problém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2019 21:24
Jen bych chtěl dodat že po příjezdu jsme otevřeli jednak láhev rumunského červeného Fetenescu Negra (vynikající lokální odrůda) a pak jako šláftruňk láhev Primoštenského Babiče jako stylovou tečku za dovolenou. Ještě 2 láhve Babiče by měly být doma. Ale obávám se že do vánoc padnout za vlasthot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2019 07:07
Takze podzimni klasika, tentokrat Rab, cesta tam
...
cesta strasna, asi v patek vypustili na silnici vsechny kreteny, co jsou pres tyden zavreni v ustavech. Silenej provoz (asi gastarbajtri), pres Viden hodinu a na hranicich s Chorvatskem temer pul-horsi nez v sezone. Jeden priklad za vsechny, jede se v zuzeni a na vyjezdu borec v obludne velkem SUV prejede do praveho, tak ho zacnu predjizdet a on zacne zrychlovat, manevr dokoncim asi pri 150, nacez mne dojede, nalepi se na prdel a zacne divoce blikat svetlama, sundam nohu z plynu, tak mne predjede a zaslapne mi to pred nosem na kilo, tak ho znovu predjedu a jedu 138 tempomat a uz nezavodi.., nebo pitomci co jedou v levym 100 a v pravym je volno. Rakousky protihlukovy omezovaci system IGL (Idioten Gratz Limit) ani nema smysl komentovat. Trajekt ve 22hod jsem o 15 minut nestihl a jel az posledni pulnocnim.
...
PS
Na dalnici od Mikulova je kamera, mel jsem tempomat nastaven na 138 tacho a dva oranzove zablesky jasne viditelne i ve dne, predpokladam, ze blyskli auto, co mne predjelo, protoze si nemyslim, ze by zacali pokutovat za 135 na dalnici, kdyz tak dam vedet. Rychlost jsem prekracoval za Karlovacem, tam maji na dalnici stovku a ja spechal na trajekt, za Karlovacem uz byl provoz minimalni.Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (27. 10. 2019 07:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 10. 2019 18:48
Cesta zpet byla vyrazne lepsi, trajekt na Krk byl vyborny napad, Uvizl jsem jen pred Mikulovem, nova rychlostni komunikace funguje jen jako parkoviste kamionu a bez obchvatu Mikulova nic neresi, Nechtel jsem riskovat pontonovy most v Pasohlavkach a chtel to vzit na Hustopece, ale cesta se opravuje, takze jsem skoncil v Podivine
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2019 11:07
Fotky z podzimniho Rabu, 2dny azuro a teplo na koupani, den polojasno cyklo, den dest prochazky po Rabu, den zatazeno cyklo. Rab je pekny ostrov
[www.uschovna.cz]
30 stazeni, pak to kdyztak ulozim znovuUpraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (01. 11. 2019 11:08).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2019 15:56
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2019 21:49
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 08:25
pro pripomenuti typicky prujezd Vidne (v patek to bylo horsi) a odmeril jsem si cestou zpet IGL-59 km
...
[m.youtube.com]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 11:17
… ahoj … kde jsi měl prosím Tě umístěnou kameru ? thumbs up

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 13:23
... vypadá to na patrový autobus grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 16:52
neni to moje video, ale je dost typicke, tipuji kamionaka, je to skoro jak z dronu. Ja mam kameru vedle zrcatka na strane spolujezdce. Pri prujezdu Rakouskem jsem ji nesundal, ale vypnul napajeni, mohu sem dat par zaberu z najezdu na trajekt a z cesty na FKK
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 17:06
vedu s kamaradem dlouhodobou diskuzi o nesmyslnosti elektromobilu a tech 8 pruhu plnych aut z Vidne na Gratz jsem pouzil jako argument a hledal nejake video Stau z Vidne pro ilustraci nerealnosti nahrady ropy baterkamiUpraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (02. 11. 2019 17:08).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 17:59
… no jáááááá …. a já si říkal, jestli jsi měl za střešního okna vystrčenou selfí tyčku …

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2019 19:40
moje video tak zajimave neni, ale inspiroval jsem se a zrychlil ho cca 4krat (trajekt a cesta na FKK Lopar). Shledavam svuj kriznik naprosto nevhodnym na ty uzke ulicky, jeste ze nebyla sezona
...
[www.youtube.com]Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (02. 11. 2019 19:41).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 11. 2019 15:27
tak poslednich 30 sad fotek podzimniho Rabu a ozvu se asi az na jare, zatim to vidim na klasicke velikonoce na Pagu.
[www.uschovna.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 11. 2019 11:38
video je dobrý, ale ty uličky … no potěš … ale když přišlo na věc, tak se řidič Peugeotu předvedl jako gentleman …

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 11. 2019 17:37
je to ctyrikrat zrychleny, jel jsem prakticky na volnobeh krokem, dost mne to vydesilo, uz jsem trochu odvykl a me auto je krava s rejdem zaoceanskeho parniku a myslel jsem,ze snad jedu nekomu do dvora. V sezone to musi byt horor se tam vyhybat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 11. 2019 17:40
tak jeste 30
[www.uschovna.cz]
...
a vypada to nadejne, mozna vyjde i advent na Istrii :-)
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 11. 2019 10:27
Hezké, připomněl jsem si naši dovolenou na Rabu...

Ještě jsi mohl dát foto toho tvého silničního křižníku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 11. 2019 16:43
je na posledni fotce - kombik volva. Je to AWD a nevim jestli je to kvuli to kvuli tomu, nebo to tak maji vsechna volva, ale rejd je opravdu strasne malejUpraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (05. 11. 2019 16:46).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 35
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.