Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2020 21:00
TOTTI: Slušný nákup. Jak bylo? Zatím všichni píšou, že je tam pusto prázdno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2020 21:18
Dejff: Bylo méně lidí, ale od čtvrtku se to začínalo lehce plnit, večer restaurace minimálně z 1/2 vždy trvale plné (tam kde se vaří), bary apod. ne. A když jsem dneska viděl, jak jedou od Lučka směrem k moři auta v obou pruzích, myslím si, že už se to pomalu rozjíždí. Ještě minulý týden jsme na pláži byly snad 4 rodiny, dva dny zpátky 3 x tolik a k tomu jednotlivci. Domácího jsem se ptal, jak je na tom s rezervacema a pokud nelhal, tak od tohoto víkendu má téměř plno. Spíše měl problém do tohoto víkendu, kdy jsme u něj byli samotní (má 4 apartmány).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2020 07:10
Dejff a TOTTI - v Podgoře to je podobné. Některé restaurace jsou zavřené jiné jedou na půl plynu. Je zajímavé, že některé apartmánové domy jsou plně obsazené a jiné úplně zavřené, ale řekl bych, že se to rozjíždí. Mirek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2020 08:50
Dík oběma za zprávy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2020 10:51
Zdar, v Igrane je to podobné jako v Podgoře. Úžasný klid a prázdné pláže. Restaurace a krámky se pomalu otvírají.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 05:46
Téma je kdo se vrátil, tak bych se rád zeptal, co je cestou kde potřeba předkládat a jak co funguje na hranicích?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 08:25
Kamarád tady od Jičína, který se vrátil 22.6. z Baška Vody, mi k hranicím napsal:
Citaci

...malý provoz, spíše žádný, všude po dálnici, jediné zastavení cca 10 minut u Chorvata, který si oskenoval doklady, a, protože jsem se doma zaregistroval, věděl, že jedeme do Bašky, a popřál nám hezký pobyt. Jinak nikdo nic nechtěl. Vyjel jsem ve 4,30 a v 18,00 jsem se koupal v Bašce. V Chorvatsku byla dálnice tak prázdná, že jsem se i svezl rychleji než normálně...
...při cestě domů byl proti velký provoz (ve směru domů hladký průjezd) a asi v 11,00 hodin byla fronta aut na Lučku směrem k moři až za motorest Plitvice. Na žádných hranicích už nic nechtěli.
Takže si myslím, minulým víkendem to začalo, ale do jaké míry, těžko odhadovat. Mluvil jsem s několika Chorvaty v Bašce a Ti očekávají podle svých rezervací, že budou rádi za 50%.

Víc pikantností z cesty neměl, tak to ani na fórum nedal, že to nestálo za řeč.
Ale už je to pár dní stará záležitost, prosím proto i každého dalšího, koho cestou domů kde kontrolovali, či jen si postál v nějaké koloně, ať se nestydí to sem napsat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 10:05
Včera cestoval z SK jeden pán (testuje autá stránka na FB - garáž TV). Posielam jeho info zo včerajšej cesty do HR " Vstup do Madarska bol ok, akurat obe prevadzky Sahy na kupu dialnicnej znamky boli zavrete. Prva kava je tradicia
Uz cele roky to takto byva - ako ma kamarat Drago naucil - prva pumpa Ina od hranic a prva kava. Madarsko je za nami ale na obchvate Budapesti su stavebne prace takze plus 3/4 hodina a hodina na hraniciach. Necakal som v juni taku kolonku. Nic zvlastne Madar nas vybavil hned, len Chorvat sa opytal ci mame registraciu online, mali sme a on to vidi v systeme. Tak pokracujeme dalej Peljesac je daleko ale uz cesta je ciel a dovolenka. Posielame chut juzanskej kavy vsetkym vam. No ta juzanskejsia este caka. Pekny den myslime na fanusikov Garaz.TV . Dobro dosli u Kuciste (Peljesac)
Dakujeme za priania uz sme dole. Od Zadaru principialne prazdne dialnice aj na Lucko nebolo aut. "

snáď niekomu pomôže smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil filias (26. 06. 2020 10:22).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 10:58
Ďakujeme mne zatiaľ pomôže aspoň pri plánovaní ... smiling smiley Ale aj tak ten posledný mesiac pred dovolenkou bude nekonečnejší ako po ine roky, teraz to nebude do posledneho dňa iste či človek vycestuje do kelu ... Neviete či pán išiel trajektom z Ploče alebo cez Neum ? Kopia sa prípady kedy mali slováci problem cez BiH.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 12:58
filias-
tak doufám,že Pan Chvála podá info i když se bude s Garáž.Tv reportáží vracet.Tam už to projelo přes HU více lidí.Zpátky ale info přes Goričan stále vázne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 20:53
Dneska jsem dojel. Cesta tam 19.6 přes Slovensko, Maďarsko. Na hranicích Maďarsko - Chorvatsko jsem jenom nahlásil kam jedu a telefon. Projel jsem to až do Dubrovníku přes Bosnu (Neum) Nikde ani náznak problému. Nazpět přes Slovinsko, Itálie, Rakousko. Nikde se roušky neřeší. Jenom ve Slovinsku řeší rozestup při placení na pumpě. V Chorvatsku lidí málo. Všechno projeto na motorce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2020 22:45
V Rakousku roušky řeší... Obchody, pumpy atd...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2020 08:15
Neviem. Toto mi napísal " isli sme okolo lebo z Trpajnu je to tiez este kusok a kym by som cakal na trajekt tak sme to obisli. Ale kusok od Stonu vidno ako pripravuju projekt novej cesty smerom k novemu mostu. "
Snáď Vám táto info k niečomu bude smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filias (27. 06. 2020 08:16).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2020 21:22
Čerstvé info zo stranky na FB autožurnál

"Moje chorvátske dobrodružstvo sa skončilo, pozdravujem vás zo Slovenska. Schválne sm išiel v sobotu, aby som chytil premávku výmeny turnusov. Na trajekto som bol jediný s ruskom.. 🤷‍♂️ Cestou opäť poloprázdna diaľnica. Cestarina pred Zagrebom bez čakania, rovno som išiel do prázdneho boxu. Výjazd na Starý Goričan bol (zo strany do Maďarska) zablokovaný. Na dialničnom prechode som čakal pol hodinu. Na tak isto to vyzeralo aj oproti. Policajt, čo strkal hlavu do každého auta a bral doklady nemal rusko ani rukavice..

Snáď som odpovedal na všetky otázky, ktoré som si dal na začiatku cestu. Na záver asi tá najdôležitejšia. Ísť či neísť? 🤷‍♂️ Z mojej osobnej skúsenosti hovorím ísť. Indidualnou dopravou (auto, motorka) a ubytovanie v apartmáne alebo kempe. Nikto nechce ochorieť. Dodržiavajte odporúčania: rusko, hygiena rúk a odstup a bude dobre.

Buďte zdraví. Lebo ako vravia L&S: Keď je človek zdravý, tak nemôže byt chorý.. 😁"
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 07:39
Jeli jste někdo přes Dolní Dvořiště? ZA Č. Budějovicema to vypadá na samé kyvadlové dopravy a objížďky, není lepší jet přes Německo - Passau?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 07:41
Včera jsme se vraceli přes Maďary domů. Cesta i provoz byl o.k. Mirek
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 11:04
Německo, Pasov jezdím pořád. A vždy OK í v nejhorších termínech
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 13:43
Jezdím z Plzně už řadu let trasu přes Folmavu na Straubing a pak po dálnici Pasov, Graz, .... až do Splitu nebo na Makarskou. Snažím se jezdit tam i zpět mimo víkendy. Zatím vždy bez problémů. Tak doufám, že tomu tak bude i letos. Párkrát jsem podle momentální situace volil objížďkou SLO dálnice a hr.přechod Cvetlin.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 14:50
Blíž to mám přes Budějovice, ale ty rozkopaniny na kyvadlovou dopravu a objížďky mi teda vůbec nesedí. Přímo smrdí dlouhým stáním.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 14:54
Tak jeď na Halámky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 18:33
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jeď na Halámky.

To je stejně daleko jak přes Passau a řekl bych horší cesta
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 18:44
To: Recetiger
Není to tak hrozné, u Velešína oprava mostku, jezdí se na semafor. Netřebice nutno objet, asi 10 km objížďka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (28. 06. 2020 18:45).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 20:19
a jak hodně je nacpáno, když je všední den cca 16 hod?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2020 21:58
U Velešína to ve všední den zahustí kamiony na D. Dvořiště. U Netřebic platí objížďka jen pro osobní auta. Ještě je něco u Kaplice, ale tudy jsem nejel, tak nevím jak to tam je...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (28. 06. 2020 22:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2020 09:55
V sobotu návrat z Trpanje. Cesta v pohodě,nikde po mě nikdo nic nechtěl jen chorvat načetl pas a mávl rukou .
Cesta zpět téměř prázdná jen to trochu zhoustlo ve Vídni protože to tam bylo stahlé na míň pruhů.Žádná fronta v mém směru jen na Chorvatské hranici směrem do HR 2 km fronta ale jeli všechny pruhy na čáře a na výjezd do slovinska byli puštěny jen dva pruhy. Bylo to v 9 hodin ráno. Co jsem sledoval tak docela odsejpalo.
Za celou dovolenou jsem se nesetkal nikde ani tam ani cestou že by po mě někdo chtěl roušku či něco jiného.Všude jsou tedy cedule s rozestupy a dezinfekce ( obchody, úřady ,čerpačky,trajekty) ale je to spíš jen kvůli nařízení a samozřejmě na dobrovolnosti každého.
I když HR uzavřelo hranice pro Bosnu ,tak tranzit přes NEUM je povolen. I na občanku není problém.
Takže všem přeji štastnou cestu.
Já až zase na podzim.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2020 22:25
Ahojte, tak my to mame za sebou. Cesta tam cez AT a SLO (dovolenou jsme meli rozdelenou na dve casti - rakousko hory a pak HR more). Na hranicich AT/SLO nam pas ani nikdo nekontroloval. Mel jsem vyplneny ten HR elektronicky formular, takze po nacteni pasu se jim to tam nacetlo, pani se mne pta Lopar? Ja, ze ano. Cestuejeme vetsinou bez toho abychom meli ubytovani dopredu zamluveno, takze jsem uvedl adresu Lopar kam jsme jeli, ale ubytovani nebylo uplne presne (dal jsem tam ubytovani kde jsme byli loni), nijake potvrzeni o ubytovani jsme nemeli, ani ho nikdo po nas nechtel.
Pobyt jsme si prodluzovali o jeden den, nevedel jsem co a jak, tak jsem volal na konzulat a tam mi rekli ze bud mam vyplnit novy formular (na ten jeden den) nebo to nechat byt. Nechal jsem byt (pry ten formular je vlastne pro nas, aby nas mohli kontaktovat kdyby nekde vypukla epidemie ve velkem, ne proto aby nas nekdo buzeroval.
Cesta zpet dnes: SLO, AT. Chorvati pasy ani nechteli. Jeli jsme na Graz, Linz a Budevovice a tam to je teda nic moc, rozkopane cesty, zuzeni atd.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2020 09:47
cesta dnes tam. na objizdce Pasohlavek v dedinach nasazeli 30ky, tipuji, ze budou merit. Prazdnou Vidni jsme projeli za svitani. Dalnice s vyjimkou okoli Gratze prazdne. IGL 100km/hod. Na slo/hr 15 minut zdrzeni, formular nechteli, asi se jim to spoji s oskenovanymi doklady. Podivali jsme se na Trakoscan, nevybiraji vstup do parku, takze jsme usetrili 40 kun/os. a byli jsme tam sami
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2020 12:42
tak reportaz pokracuje, jedeme po stare na Plitvicky, kde hodlame prenocovat a zitra je navstivit, jeste nikdy jsme tam nebyli (listky predem online). Najeli jsme na dalnici od Trakoscanu v Krapine. Dalnice na Zagreb se opravuje a dlouhe useky s 80km/hod. Na Lucku bez cekani, na Karlovac hustsi provoz, ale dalo se jeste jet 130km/hod. Za Karlovacem vic aut, omezeni 50-70, pred skolami stacionary a za vesnicemi meri na trojnozkach. Dlouho jsem tu nejel, asfalt porad slusny a misto obyc je dvojita plna
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2020 13:49
Vstup do parku pri Trakoščane je 40 kun/osoba ? Fakt ? Vlani bolo 1 kuna /osoba . Na 100 % .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2020 21:31
mam to vyfoceny, ale neni to v provozu, turnikety jsou omotany paskou. Byli jsme tam kolem osme a muzeum se otvira v 10, tak jsme jen obesli hrad, vylezli na hradby a sesli k rybniku. WC meli otevrene.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.