Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 06:31
Podobný pocit tam i zpět jsem měl letos také (před 3mi dny) a to po celé trase, kousek po magistrále ale i v BiH na výletě nikde živáčka Čecháčka ani jiných nedomorodců.
V kempu jsem ale menší obsazenost ani nezaznamenal, možná i tím, že je spíše navštěvován stálou klientelou a to nejen Českou..celkově provoz, snadnost a rychlost průjezdů každoročně stejnými místy se mi zdála "poněkud zvláštní".

Jak tu výše čtu, nebylo to jen mým dojmem a na objektivnost názorů pro letošní sezonu bude asi ještě třeba chvilku počkat, myslím že i dosavadní ráz počasí tomu z části nahrával, zvláště pro ty co jezdí bez rezervací smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 06:37
To že je tam míň lidí nejsou jen naše pocity, ale včera to řešili i v těch jejich zprávách. Na to, že je teprve půlka července, tak to asi vypadá na trochu větší výpadek.

Když si teď vzpomenu na ten jejich přiblblej dokument o češích, tak by se teď na to dalo použít pár trefných českých přísloví.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 08:19
Dle mistnich 30% min turistu.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 08:27
Zdarec fóristi. A já myslel minulý víkend, že všichni Češi jsou v Chorvatsku. Byli jsme na Bezdězu, v Doksech a na Mácháči- a tam minimum lidiček. Říkám si- kde ti lidé jsou......? Kdy jindy než teď můžou stánkaři a podnikavci u vody zarýžovat?

No jedině ve fabrice ve Škodovce v MB. Zažili jsme zřejmě večer konec šichty a nepřeju vám zažít to dopravní rodeo na Českou Lípu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 09:24
Jestli na to, ž v HR není tolik lidí nemá vliv také fotbal. Před lety když bylo také mistrovství v červenci, tak v polovině srpna bylo dost plno a to říkal i "naše" domácí, že v červenci bylo prázdno a v srpnu je tam nával ale ubytování jsme sehnali.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 09:36
Tak na ten fotbal se dá dívat i tam. Já si myslím, že prostě Chorvati pomalu začínají dojíždět na své poněkud mizerné služby. Byť jsem velmi nenáročný, tak aby se za klimatizaci, kterou bych považoval dnes za běžný standard, musí platit 5E denně, to už musí namíchnout i toho Němce. A s rozrůstajícím se okruhem možností rekreace to bude pro ně čím dál horší. Turecko se dnes dá pořídit za podobné ceny all inklusive. Nakonec zůstaneme jen ti nejvěrnější, kteří si každý rok při odjezdu sice řeknou, že už nikdy, ale příští rok zase berou Jadran útokem. Třeba se chytnou za nos a úroveň se zlepší.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 09:56
trochu mimo tématu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 10:08
My sme boli v Biograde na prelome 6 a 7 mesiaca teraz... bolo tam fakt plno plno ľudí, nemal som pocit, žeby bol úbytok turistov, ale ako sledujem soboty na cestách, pozerám na chorvátskom autoklube hak.hr v sobotu doobeda až poobede kamery... nie je to taký extra nával - posledná sobota bola už taká, že 4km kolóny na Lučku, ale to tiež bolo iba chvíľu, vyzerá to tak, že naozaj je oveľa menej turistov v Chorvátsku. V televízii ale niekoľkokrát vraveli, keď sme tam boli, že je nárast turistov, Rijeka hlásila s celým kvarnerom asi 30% viacej turistov, proste že paráda... počkáme si na výsledky potom po sezóne smiling smiley a to počasie nenahráva veru tomu, aby bolo veľa turistov - my sme vychytali počasie na jednotku - 26.6 - 09.07, pršalo iba raz a to v noci, na druhý deň už bola pohoda, bolo aj 30 stupnov, slnko prakticky po celý čas, len to jugo mi pár dní vadilo na pláži, keď išlo slnečník uchytiť.... 9.7 ráno sme odchádzali v sprievode vetra, ťažkých mrakov a veľa veľa dažďa... za tunelom sveti rok lialo asi hodinu vkuse a svietila výstraha šmyku, rýchlosť ohraničená na 80.... všetci išli v priemere tak 110-120. Takže dobré počasie tam bolo zatiaľ asi iba v tomto období súvislé, ináč čo pozerám, tak vkuse nejaká búrka a iba 2-3 dni krásne a potom zase dážd....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 07:04
petr70
i to je možné. Já mám výhrady proti autobusu ale je mi dost let. Letos to vzdávám ze zdravotních důvodů a co příští rok ? Již jsem doma rezignoval a dohoda s manželkou - červnový zájezd s Votrokem do Bašky. A na 11 dní. Mají Mercedesy tak snad to bude dobré.
Důvod je ale i finanční - pro dva se auto nevyplatí. najedeš 2400 km a zaplatíš 6 až 10 tis. za naftu/ benzin k tomu nějaký dálniční poplatek a jsi na dvanácti tisících. A auto tam stojí a čeká než vyrazíte zpět. Že jsme se dříve malinko po okolí projeli - jenom vše zvyšovalo náklady.
Dnes raději chodíme pěšky a hubneme.
Takže to opravdu zkusíme autobusem s tím Votrokem ! Faktem je, že jsem o té myšlence začal uvažovat až když na fóru začalo divení nad slabším provozem do HR. Také jsem si začal myslet že je to i tím využíváním autobusů. A asi to pravdou trochu bude.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 10:39
... ti co mají zaplaceny pobyty přes CK, resp. jedou autokarem ... těch asi neubylo ...
... mám ale za to, že mnoho lidí má telefon, PC, poslouchá rádio, vidí televizi ... a tak, jak letos vypadalo počasí ... takřka celých uplynulých 6 týdnů ... tak kdo mohl ( ti co jedou do apartmánů " na blind ", resp. se domluví s domácími, těch je taky darda ... ) tak termíny odložili, posunuli, zrušili ...

... ne všichni ví, že sluníčko proniká i přes mraky aby opálilo ( pravda, někoho dopálí, že je zataženo ) ... a potom ... v takové krásné bouřce se dají u vínečka mastit karty, jenom blesky švihají do hladiny moře ... a vůbec ... yawning smiley

... takže teprve nyní začne nával ...
P.S. ... " to mám radost ... "
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:10
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Důvod je ale i finanční - pro dva se auto
> nevyplatí. najedeš 2400 km a zaplatíš 6 až 10 tis.
> za naftu/ benzin k tomu nějaký dálniční poplatek a
> jsi na dvanácti tisících.

Nepochybuji, že pro dva vyjde autobus levněji, ale když počítat cenu, tak trochu přesnosti by neškodilo.
HK - Baška Voda a zpět je 2200km, při běžné spotřebě 7 ltr. to vyjde po chorvatské dálnici (bez SLO známky) pod 8 tis, nikoliv dvanáct.
Ta úspora je za cenu zájezdu na začátku sezóny při nejistém počasí, každý si musí sám zvážit jestli mu to za to stojí.
Jinak v hlavní sezóně vychází cena apt. u zmiňovaného Votroka skoro na 60E pro dva, to se ta úspora za cestu rozpustí v bydlení...

Zpět k tématu, národ zpohodlněl, každý by chtěl hotel AI nejlépe letecky a žádné starosti, individuálních turistů bude asi ubývat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:28
Pedro66 napsal(a):
> každý by chtěl
> hotel AI nejlépe letecky a žádné starosti,

Věř tomu, takhle by to opravdu každý nechtěl. ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:29
Cestu jsem letos spočítal /benzín,polatky dálnice/ 8750,- Teplice Makarská./2500/. Jako Tepličák si mýslím že dál už to nikdo nemáconfused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:36
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Věř tomu, takhle by to opravdu každý nechtěl. ;-)

Sorry, každý ne, pro nás ostatní je tady tohle fórum smiling smiley .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:47
Petula napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cestu jsem letos spočítal /benzín,polatky dálnice/
> 8750,- Teplice Makarská./2500/. Jako Tepličák si
> mýslím že dál už to nikdo nemáconfused smiley


Liberec zase není o moc blíž a jedu dál než Makarská , takže to mám asi za 10000,- Kč Pelješac

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:53
Myslím, to že nejsou tolik kolony o víkendu má také za příčinu, to, že lidé o nich vědí a víc jezdí mimo tyto frekventované termíny. Já bych v pátek nebo sobotu nejel.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 11:57
Trochu opomíjíte ještě jeden fakt... a to, že Hradečák psal i o zdravotních důvodech. Prostě pokud se necítí na to to bezpečně odřídit nebo nechce, tak pro něj ta služba má i další přidanou hodnotu smoking smiley
A nezapomínejte, že někteří jezdí Volvem i za 11,5l benzínu na 100km. Podívejte se na konec videa od člena patak
Na druhou stranu, jde jet Brno - Brela a zpět do 6000CZK (2+3+rakev, TDI, bez poplatků, cca 14 hodin vč. zastávek).
Je to o volbě každého z nás, kdo co preferuje, co mu zdaví či kapsa dovolísmileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 12:05
Tiež chodím už iba autom,ďalej lietadlom-Egypt, ale veškeré vaše počítanie je toliko dobré len... Na kilometer sa musí počítať 5 -6 Kč, alebo 20 cent, také sú skutočné náklady, či chceme, alebo nechceme. Takto mi prepočítavali a platili aj v práci. Za cenu paliva by som asi nejazdil.Potom nás tá cena autom na dovolenku vychádza sakramentsky draho. Ale na to máme to auto a chceme s ním ísť na dovolenku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 12:08
Citaci
Petula napsal(a):
...Teplice Makarská./2500/. Jako Tepličák si myslím že dál už to nikdo nemá...

Kdybych jezdil na Makarskou, tak ti možná dám za pravdu. Ale jezdím Jičín - Žuljana a to je (většina cesty stejnou trasou) pořád o 50 km delší, protože z Šestanovce je to na Makarskou přece jen o 125 km blíž, než do Žuljany.
A to ještě nepočítám ty, kdo navštěvují Cavtat, Mlini či dokonce jezdí až do Černé Hory nebo dokonce do Albánie.
Tedy mnozí to máme dál.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 14:22
Správně Hille letos jsem byl v Sarandë přes Budapešť - Sarajevo - Ulcinj a Durrës. Zpět přes Sutomore - Herceg Novi - Pelješac Trpanj - Čiovo - Rakouské Alpy po A9 domů. Celkem 4168 Km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (17. 07. 2014 14:26).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 14:45
jozef1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na kilometer sa musí počítať 5 -6 Kč, alebo 20
> cent, také sú skutočné náklady, či chceme, alebo
> nechceme.

Ano, nicméně pak je nejdražší auto, které nejezdí. Fixní náklady (pojištění, STK, emise, úbytek hodnoty vozu stářím atd.) jsou shodné... dále např. olej stejně vyměníš každý (druhý) rok i pokud nic nenajedeš atd..a to jsou ty částky, které také "rozpouštíš" v ceně za km.
Pokud již auto vlastníš a ty fixní náklady jaksi bereš samozřejmě, prostě přijímáš, že auto musíš mít a platíš ho i když stojí v garáži, pokles ceny auta najetými kilometry je v době "smotávání" relativní. Samozřejmě plus náklady na servis... u mě cca 40tkč za 300tkm, tzn. cca 0,13CZK/km... tak pak pohled na cenu za naftu + opotřebení oleje + opotřebení gum + něco na servis = cca cena za naftu + 0,5CZK/km je docela reálný vícenáklad na cestu do HR... než kdyby auto stálo doma v garáži smoking smiley

Ono tím celkovým pohledem pak lze např. u auta, které najede 3000 km za rok dojít k ceně za km třeba 15CZK thumbs up smiley... a to se pak již vyplatí půjčovna...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 14:57
Tak to určitě, s tou půjčovnou. Ale u nás chce každý všechno vlastnit. Ne že bych měl půjčovnu, ale vím to od lidí co jí mají. A pokud auto, nebo loď nebo cokoliv jiného použiju jednou či dvakrát za rok tak se to vyplatí si to půjčit. Jak ohledně starostí tak i cenově.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 15:14
Asi jsem to blbě napsal,myslel jsem že to mám v rámci republiky daleko.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 15:19
Pánové, jaká byla cesta?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 17:24
Cesta dobrá! Jen rozbitý okno v Maďarsku. A s tou cenou za cestu HK - Živogošče 2180 km Fabia HTP kombi s rakví (pro dva jen tak taktongue sticking out smiley), benzin 5000Kč a dálnice SK 435 Kč + HR 968 Kč. Celkem 6000 Kč. Průměrná rychlost 71km/hod. Žádný závodění jedu na dovolenou ne se zabít!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 19:54
Slavkov: no konečně, že taky někdo uznal, že cena cesty nerovná se jen benzin, případně dálniční poplatky. Když jsem to kdysi psal, byl jsem za to pranýřován.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 20:01
Slavkov to napsal dobře. Ono někdy se to nezdá a z cesty je "půlka financí z celku". Ale zase ta svoboda komfortu, volby a zastávek.... Mě by se do autobudu těžko lezlo, potom, co jsem 2x utekl hrobníkovi řidičovi z lopaty...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 20:01
Toto je na forum pravidlo.
Uz jsi tady dost dlouho a vis jak tady to chodi.
smileys with beern
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 20:33
Tak jsem také dojel domů a poznatky.
Cesta tam ( z Prahy ) i domů tentokrát na České Budějovice a Třeboň, napojení na dálnici v Rakousku mimo Videň. Cesta byla super - silnice volné, kvalitní a bylo se na co koukat. Slovinsko objezd dálnice - 2x jsem vzhledem ke slušnému chování minul hlídkující příslušníky číhající na kořist. Chorvatské dálnice jako vždy bez chyby. Pobyt neměl chybu. Dva dny byly sice k nepoužití, neboť někdo nahoře zapomněl zavřít kohoutek, ale jinak dobrý. Cca dva dny jsme si na sluníčko museli počkat až do cca 10-11 hod., ale dočkali jsme se. Moře super, domácí super, člun mam celej ošoupanej od ježdění thumbs up smiley. Ostrůvků spousta a lidí málo.
Celková pr.spotřeba za obě jízdy a pobyt 5,3l nafty. V Rakousku jsem v nočních hodinách vyčuchal benzínku za dobrý peníze, jen mi chvíli trvalo než mi došlo že se musím obsloužit sám i s placením. Bylo to úplně samoobslužné. Chorvatsko nafta poněkud podražila ( benzín 11,24 kun ). Ovoce u stánku cca 3x dražší než v Studenaci ( např. meloun stánek 9-10kuna, Studenac v akci za 2,9 kuna )
Při cestě domů okolo Třeboně průtrže jak hrom že místo silnic byly potoky. Dojezd do Prahy od Benešova jsem prubnul po D1 a průjezd kolem oprav silnice na 0 - 5 km D1 absolutně bez zdržení.
Celkově až na ty dva dny co lilo, tak hodnocení letošní dovolené na 1* .
Jen ještě musím na budoucí skalku jeřábem vyndat z auta tři šutráky, co jsem měl domů jako balastní zátěž thumbs up smiley
Jo a setkání a pokec s titinem z fóra a jeho rodinou taky neměl chybu thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2014 21:01
... Pavle, záda vydržely cestu i vyložení ( naložení ) ? ...
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 234
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.