Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 18:55
Si zjisti, co je záruka mobility, co je pro ní nutné splnit a co kryje smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 19:19
Tak to nevím, protože to nepotřebuji. Platím si jako příplatek k pojistce asistenční služby pro celou Evropu a neřeším odtah a podobně.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 19:53
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to nevím, protože to nepotřebuji. Platím si
> jako příplatek k pojistce asistenční služby pro
> celou Evropu a neřeším odtah a podobně.


Mužeš prosím napsat co máš za pojistku respektive jakou asistenční službu. Pořád koukám na asistenční služby,ale nenašel jsem takovou která by odtáhla auto do ČR v rámci pojíštění. Všude mají nějakej limit třeba 200€ nebo km. Díky za případné tipy.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 20:37
Nechci dělat někomu reklamu, stačí hledat na netu, ale třeba tohle je část z obsahu smlouvy:

Území Evropy – mimo území České republiky
Silniční služba
Odstranění závady a zprovoznění vozidla.
Služba kryje náklady příjezdu, odjezdu vozidla silniční služby
a práci mechanika. Pojištěný hradí cenu použitého materiálu
a náhradních dílů.
ZDARMA
bez limitu

Odtahová služba
Pokud nemůže být vozidlo zprovozněno na místě, vozidlo bude
odtaženo odtahovým vozidlem do nejbližšího servisu. Součástí
odtahu není vyprošťování vozidla z terénu.
ZDARMA
bez limitu

Uložení vozidla
Pokud je nejbližší servis uzavřen (během víkendu, státního svátku,
v noci…), nepojízdné vozidlo bude dopraveno do bezpečného
parkovacího zařízení a ráno příští pracovní den dopraveno
do servisu.
ZDARMA
do limitu 10 dní

Vyproštění z terénu
V případě dopravní nehody nebo nehody, kdy se vozidlo ocitlo
mimo vozovku.
ZDARMA
do limitu 10 000,-Kč

Oprava vozidla v zahraničí
Na poškozeném, nebo porouchaném vozidle bude po odtažení
asistenční službou do servisu provedena jeho dílčí oprava, která
povede k umožnění dopravy vozidla vlastní motorickou silou
nebo po vlastní ose do ČR za předpokladu, že její délka nepřesáhne
3 dny. Služba kryje náklady na pracovní úkony vedoucí ke
zprovoznění vozidla (diagnostika, práce servisu). Pojištěný hradí
cenu použitého materiálu a náhradních dílů. Služba nekryje pravidelné
servisní úkony a údržbu.
ZDARMA
do limitu 30 000,- Kč

Pokud nemůže být oprava vozidla dokončena v den, kdy bylo dopraveno do servisu,
řidič a všichni cestující z pojištěného vozidla mají možnost společně zvolit jen jednu
z následujících služeb:
Náhradní ubytování
Ubytování v místním hotelu *** po dobu opravy vozidla, v závislosti
na místních podmínkách a možnostech hotelové kapacity.
nebo
ZDARMA
do limitu 3 noci
s max. cenou
do 2 000,- Kč
osobu / noc

Doprava domů / pokračování v cestě
Úhradu cestovních nákladů v ceně jízdenky na vlak 1. třídy,
autokaru nebo letenky třídy „economy“ v případě, že by cesta
vlakem nebo autokarem trvala déle než 8 hodin, buď pro návrat
domů, nebo pokračování do cíle cesty.
nebo
ZDARMA
do limitu 7 500,- Kč
na osobu

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 21:18
Já to řeším asistenční službou Holiday k cestovnímu pojištění Kolumbus od Kooperativy. S Kooperativou nemám nic společného, nechci ji dělat reklamu, rád bych ale abyste nedopadli tak jako my. Detail je uveden zde [www.koop.cz], cena do 10-ti dnů 280 Kč, 11-30 dnů 440 Kč. Detail k odtahu vozidla přikládám, protože mám od nich i povinné ručení a havarijní pojištění, kde je také základní asistence, smrskne se spoluúčast 200 km na minimum.

Odtah vozidla do 50 km do vhodného opravárenského zařízení;
v případech, kdy se opraváři, resp. autoservisu, nepodaří vozidlo
zprovoznit do 48 hod., také odtah vozidla do místa bydliště
pojištěného v ČR nebo do vhodného opravárenského zařízení v ČR.
Odtah vozidla do ČR je pojištěnému hrazen maximálně do celkové
vzdálenosti 3 000 km, do tohoto limitu se započítává také vzdálenost,
kterou musí ujet odtahové vozidlo ze svého stanoviště do místa
výskytu nepojízdného vozidla, a vzdálenost, kterou musí odtahové
vozidlo ujet při návratu na své stanoviště (dále jen příjezd a odjezd
odtahového vozidla).
Pojištěný se podílí na nákladech na odtažení nepojízdného vozidla do
ČR částkou, která odpovídá ceně odtahu do vzdálenosti 200 km, včetně
příjezdu a odjezdu odtahového vozidla.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2014 00:11
... a to jsou přesně ta nenápadná úskalí drtivé většíny těchto smluv.
48h na servis... na to obvzláště bacha... za tu dobu vám (nejlépe v autorizáku) vymění půl auta... samozřejmě za vaše drobné smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2014 08:49
MotoMoto, ale v tvém výtahu z podmínek není uveden odtah do ČR zdarma - jen do nejbližšího sevisu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2014 08:56
Já také náhodně vybral na netu jednu z nabídek co tam vyskočily. Já mám v asistenčních službách přistavení náhradního vozidla a odtah porouchaného do místa bydliště. Mundial Assistanc, Francouzská pojišťovna.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2014 09:59
Admine, neblbne to tady?
nemá to být vlákno, kdo už jste se letos vrátili?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2014 10:14
Čistota vlákna je jako čistota rasy. Nikdo není dokonalý.drinking smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 05. 2014 20:06
Události na ČT1 ... čas 30:07 grinning smiley

Sezóna chorvatských dovolených
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 07:37
Sk@nes napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Události na ČT1 ... čas 30:07 grinning smiley
>
> [url=http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181
> 328-udalosti]Sezóna chorvatských dovolených[/url]


Taky jsem se smál jak objevují ameriku smiling smiley Ale díval jsem se se zájmem, jediný zajímavý na tom jsou ty časy zdržení na jednotlivých trasách.
Shrnutí zpráv:
Prý jsou dražší poplatky v HR za dálnici - blbost
Rozdíl mezi variantami D1 - Hatě - Vídeň x D1 - Brno - Mikulov = 20 minut
Objížďka SLO dálnice něco přes 20 minut.
Nějaké omezení kvůli opravám na A2 - ty už tam jsou deset let....
Škoda že neporovnali Rakousko x Maďarsko
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 09:09
Ale co, uvědomte si, že každý z Vás byl v HR několikrát až mockrát. No a pro toho, kdo neví co a jak - jede poprvé - tak se toho asi chytne jak stébla. ALE - stačí jedna malá objížďka a tento pořad je o ničem. Zde se hovoří o dvaceti minutách. V roce 2012 jsme stáli na dálnici 7 hodin no a co. Někteří nedočkavci couvali cca 1,5 km po dálnici zpět ke křižovatce ZIR a zkoušeli to jinou cstou než tam havaroval kamion a ucpal úplně vše. Ale couvat po dálnici ? Navíc odstavným pruhem ? Co třeba sanita, hasiči ?
Ale myslím si, že není žádný z turistů takový trouba aby nedojel do Chorvatska byť i když jede poprvé. V době navigací atd.
No a navíc Crikvenica není asi to pravé ořechové když nejvíce toho směřuje na jih.
Ta dáma vylezla z Porsche GT 3 a také čekala ! Hodnotím kladně.

Tyto dva obrázky ukazují příčinu zdržení :


Potom si člověk jenom řekne - má to kvaltování smysl ? Jenže jsem se přepočítal. Jen se projelo místem nehody a začala jízda hodná F1 ! Najednou jsem začal uvadat a byl předjížděn snad i Trabantem. Zahajdo, promiň ! Tempomat nastaven na cca 135 km/hod a houby platné.

A teď si představte, že zezadu přiletí Ibiza s Cestovatelm19 - rychlostí 236 až 270 km/hod. Bez komentáře !angry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 09:21
Nejvíc mě od mluvčího UAMK pobavilo, že mám vyrazit v pátek odpoledne, abych se vyhnul kolonám. Myslím si, že to strašení pokutami je účelové a reportáž je placená cestovkami. Po shlédnutí, před mojí první jízdou do HR, bych asi zvažoval, jestli mi to za to stojí. Tak tu reportáž vnímám já.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 09:53
Na to, jak to stlačili asi do 5 a půl minuty, přičemž nezapomněli několikrát zdůraznit, že jde o mimosezónní provoz, při němž nelze další zdržení vyloučit, to docela slušný obrázek dalo. S tím zdražením dálnice to poněkud přehnali - někomu to vyjde nastejno, někdo pojede o kunu dvě levněji, někdo dráž, podle toho, kam jede. V celkové položce za dovolenou se ten rozdíl úplně rozpustí.
K tomu jednoznačná chvála ENC mohla zmást i leckoho, komu pak na ní zbudou a budou se přes zimu flákat kuny, přičemž nebude komu tu krabičku půjčit. Letos jsou například zablokované všechny anonymní krabičky, kdo se včas nezaregistroval, má smůlu, zaplatí si to znovu. Jenže prohlédnout ENC ze všech stran by zabralo daleko víc času.

Vyzkoušet více možných tras by se tvůrcům šotu prodražilo (nebo některou z dalších dají cestou zpět? Zatím jsou nejspíš ještě tam...).
A následující dvě minuty, to také není zrovna plocha, na které lze další možná úskalí cesty dostatečně rozvinout.

Shrnu to: snaha byla, tomu, kdo se tam chystá poprvé, se tam určitě nějaká rámcová informace bude hodit, ale tady máme těch informací podstatně víc. Ovšem na jejich vstřebání zase nestačí sedm a půl minuty.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 09:58
naprostý souhlas s Hradečákem.
My jsme v roce 2012 jeli poprvé do Chorvatska, a v té koloně jsme stáli taky. S vidinou, že je 10 dopoledne a ve 12 jsme u cíle - Seget Vranjica, nás zastavila kolona. Přes to největší horko jsme kolonu na dálnici protrpěli a dojeli jsme v 18 hod.plní rozporuplných pocitů. Letos ale už jedem do Chorvatska potřetí a doufám, že nikoliv naposledsmiling smiley. Chystáme se na Pelješac a s heslem -Spěchej pomalu-raději vyjedu o den dřív a cestu si užiju. není kam spěchat. Všem pěkný den.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 14:56
Na tom ČT 1 se mi líbilo jak říkal ten mluvčí co je lepší. Zda po dálnici nebo Mimoní, vždyť Mimoň je u Český Lípytongue sticking out smiley.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 15:56
Hradečák...pamatuju si ten den co byla ta nehoda...díval jsem se na zprávy na čt1 pak na nově a v 20:00 vyrazil na Blato..jel sem tama 24hod po nehodě a příjemnej pocit to nebyl..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2014 18:30
UAMK mně svým výkladem velice pobavilo a myslím si své.
Zdarec
A2 - červen '14
06. 06. 2014 14:08
Ahoj, jel někdo v tomto týdnu Macelj-Zagreb (A2) - podle chorvatského autoklubu jsou tam do 13.6. přes noc nějaká omezení... Má smysl vymýšlet objížďku?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 06. 2014 21:54
zdenikovič napsal(a):
-------------------------------------------------------
> naprostý souhlas s Hradečákem.
> My jsme v roce 2012 jeli poprvé do Chorvatska, a v
> té koloně jsme stáli taky. S vidinou, že je 10
> dopoledne a ve 12 jsme u cíle - Seget Vranjica,
> nás zastavila kolona. Přes to největší horko jsme
> kolonu na dálnici protrpěli a dojeli jsme v 18
> hod.plní rozporuplných pocitů. Letos ale už jedem
> do Chorvatska potřetí a doufám, že nikoliv
> naposledsmiling smiley. Chystáme se na Pelješac a s heslem
> -Spěchej pomalu-raději vyjedu o den dřív a cestu
> si užiju. není kam spěchat. Všem pěkný den.


když sleduju TV Nova a jejich zprávy, mám dojem, že už 15 let jezdim na nějakej divokej západ. Ty reportáže musí dělat nějakej lázeňskej švihák, co byl v Chorvatsku jen prstem po mapě. Moje 70letá máma je vyděšená vždy když něco vidí v televizi. Začne mě poučovat na co mám dát bacha a jaký to tam je, co se děje apod. Už se bojhím jí dopředu řící že tam zas jedu. Chlapi - šílený. Tady na diskuzích se dozvim daleko víc praktických věcí a když potřebuji něco podrobně, stačí se zeptat.
Já chytl kolonu naposledy v roce 2001, když nás to zaseklo v Mariboru na 6 hodin a občas šílená kolona na "starý" než udělali dálnici. Od té doby jezdím vždy ve čtvrtek na noc a pohoda.
Jen loni jsem při výletě na Korčulu cestou serpentýnama dolů do Orebiče vytahoval z převráceného auta němce - starší manžele. Já + 2 chorvati a první pomoc dávali dvě češky, máma s dcerou. Pár čechů ještě přišlo pomoci, zatímco němci stáli opodál a do ničeho se jim moc nechtělo. A také s jakou rychlostí přijela sanita a následně i hasiči - super, klobouk dolů!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2014 08:26
když to tady čtu, tak se mi vybavila cesta ještě po "staré" na Brelu, tuším někdy v roce 2001 nebo 2002, nevím přesně. určitě to tady na fóru někoho potkalo. v chorvatsku řádily požáry a po projetí plitvic byla cedule, před ní stál policajt a pár aut mohlo rovně(v našem směru), zbytek doprava(směrem na Istrii). při naší smůle před námi to policajt stopl a my jeli první doprava. takže mapa a zkusit se dostat zpět. jenže na každé další možnosti odbočení a vrácení se na trasu byl policajt a hnal nás stále směrem na západ. a až nikde nestáli, tak jsme dojeli až někde k Gospiči a zpět na starou nemohli. takže podél pobřeží až dolů a zpozdění cca 6hod. a dojezd byl v autě bez klimy přes poledne, takže jsme dojeli jak sardinky v nálevu. tehdy to hořelo hodně až k moři, smrad byl naprosto všude, ale dovolená se vyvedla. zpátky už v pohodě!yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2014 18:49
Ve ctvrtek odjezd z domova asi ve dve odpoledne smer Praha, zastavka asi hodinu v praci na poreseni nejakych veci a pak na D1, vradiu hlaska, ze na 38km mela a hodina kolona, tak jsem to vzal na Benesov a porad dolu a pak trasou c.2 dle Grizzlyho. Super cesta, prazdna, dobre silnice a viden jsem videl jen v dalce. Timto mu dekuji za tip. V A dve omezeni po cca 10km, pred Grazem vsichni ven z dalnice a kontrola znamek. Na dalnici omezena rychlost na 100 kvuli mlze, ktera nebyla. Objezd Slo pres Mureck, hned za sjezdem z dalnice nejlevnejsi nafta na cele ceste 1,285 ecek. Na objezdu nic noveho. Od Zahrebu omezeni az k rozcepu Split-Istrie omezeni na 100 kvuli mokre dalnici. Do Splitu k trajektu jsem dojel ctvrt hodiny pred jeho odjezdem a zaradil se nakonec pomalu popojizdejici fronty, soupnul svoji polovicku za volant a sel resit lupeny. Jenze trajekt byl temer plny nakladaky, najezdy na ochozy nebyly sklopeny dolu, protoze uz byly zablokovany nakladaky, prestoze byly prazdne. Ptal jsem se muzika v reflexni veste, jestli se jste vejdu. On byl nervizni jak prase, protoze mu kde kdo nadaval. Ridici nakladaku, kteri vedeli, ze se nedostanou dovnitr, bile kosile zevnitr trajektu, tem zase nadavali bile kosile venku pred trajektem. Vypadalo to tam, jak pri spesne evakuaci. Muzik mi odpovedel, ze nevi a ze si mam jit koupit listky. Rekl jsem mu, ze pokud vi, ze se nedostanu dovnitr, kupovat je nebudu. Nakonec jsem sel do budovy k pokladnam, kde byla jen jedna funkci a pred ni se hadalo asi 30 lidi a zacali do sebe hrube strkat. Vsichni chteli listek hned. Tak jsem se vratil zpet, auto bylo personalem odkloneno stranou, zablovano nakladaky, takze jsem nemohl od trajektu. Nakonec se to povedlo a ujel jsem smer Drvenik. Takovou vravu jsem jeste nzazil, nakladaku bylo vice nez kapacita trajektu a meli prednost. Nas aut bylo asi jen 8 na konci fronty, vsichni vykuleni, co se to deje. V poklidu jsem po magistrale dojel do Drveniku a v pul osme byl na trajektu. Ze Sucuraje pribylo par kousku opraveneho osfaltu, jen ten zbyvajici kus do Jelsy je porad stejny. Ale asi se buduje nova silnice hodne vysoko nad tou puvodni, jsou tam stroje, ktere kutaji ve svahu dlouhy pas.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2014 20:59
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ve ctvrtek odjezd z domova asi ve dve odpoledne
> smer Praha, zastavka asi hodinu v praci na
> poreseni nejakych veci a pak na D1, vradiu hlaska,
> ze na 38km mela a hodina kolona, tak jsem to vzal
> na Benesov a porad dolu a pak trasou c.2 dle
> Grizzlyho. Super cesta, prazdna, dobre silnice a
> viden jsem videl jen v dalce. ........

Díky za uznání i za aktuální reportáž jak to na trase vypadá. Já vyjíždím ve čtvrtek večer do Gradacu. V rukávu mám ještě druhou část cesty. Já u Ilzu před Grazem sjedu z dálnice a pokračuji rovně dolů na Lutomer a Varaždín. Cesta kratší, ale o 1,5h delší, vyhnu se SLO dálnici i HR nejdražší dálnici Šentij - Záhřeb (zde neplatí ENC) a najíždím ve Varaždínu s krabičkou ENC pod sklem.
avatar
muf
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 07:28
tak cesta super vyražíme z Jičína pátek 15,30 smer pardubice velka bítes vse ok .male zdržení u brna ale furt to jelo objiždka SLO dalnice ok jen jme potkaly 5 policajty měřily ptuj pojezd pod trati uzavren hned se dat do prava na prvni krizovatce do leva je to i znaceny a napojite se na vasi cestu jinak cesta byla ok



Upraveno 1krát. Naposledy upravil muf (15. 06. 2014 16:53).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 13:07
muf: Dik za zpravy, ale číst to tvoje psaní bez čárek, je trošku peklo yawning smiley A někohp může zajímat i den kdy jsi vyjel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 15:18
Grizzly:

Trasu Ilz, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož, Varaždin, napojení na A4 jsme jeli už několikrát. O 1,5 h delší jak Ty píšeš to ale není, řekl bych tak max. půl hodiny a to nesmí být na kratší trase přes Macelj nějaký problém. Řekl bych, že trasa přes Ljutomer je delší tak o půl hodiny, v případě problémů kolem Macelje to může být přes Ljutomer i kratší (žádné kritické místo, hranice v pohodě, atd. Na trase přes Macelj je kritických bodů více (konec dálnice u Ptuje, hranice SLO/HR, jeden tubus dálnice u tunelů hned u hranic v HR, silnější provoz, atd.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 16:41
Ono těch možností je pořád víc: když už jsem v Radgoně, vlastně už před Ptují, stejně koukám po nějaké hospůdce k zastavení. A podle hlášení v rádiu se můžu rozhodnout, jestli jet na Macelj nebo na Tržec, Videm a Cvetlin (a tam se zase rozhodnout, jestli se pokoušet najet na AZM už za celnicí, v Đurmanci nebo jet po pětatřicítce až na Sveti Križ - Začretje a na AZM najet až tam). Dělá to skutečně maximálně půlhodinu navíc proti cestě přes Ptuj a Macelj, pokud na ní není nějaká gužva. A asi tak stejně dlouho to trvá přes Ljutomer, Ormož a kolem Varaždinu a na kilometry to není o mnoho dál, než z Radgony přes Lenart, Ptuj a Macelj.
Nevím, kterou z těchto cest doporučit jako nejlepší. Je mi v podstatě jedno, jestli dorazím do cíle v šest nebo o půlnoci. Samozřejmě, pokud by byl ve hře poslední denní trajekt, sledoval bych hustotu provozu intenzivněji a volil trasu nejrychlejší.
Jen tak na okraj: i když se to od Draženců k hranici couralo tak, že na dálnici byly dvě poskakující kolony, vždycky nás někdo pustil do zipu hned, jak jsme se objevili v připojovacím pruhu. Takže konec dálnice u Ptuje je spíše kritické místo pro ty, kdo na ní parkují s vinjetou, než pro ty, kdo bez ní najedou na neplacený konec...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 21:26
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly:
>
> Trasu Ilz, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož,
> Varaždin, napojení na A4 jsme jeli už několikrát.
> O 1,5 h delší jak Ty píšeš to ale není, řekl bych
> tak max. půl hodiny a to nesmí být na kratší trase
> přes Macelj nějaký problém. Řekl bych, že trasa
> přes Ljutomer je delší tak o půl hodiny, v případě
> problémů kolem Macelje to může být přes Ljutomer i
> kratší (žádné kritické místo, hranice v pohodě,
> atd. Na trase přes Macelj je kritických bodů více
> (konec dálnice u Ptuje, hranice SLO/HR, jeden
> tubus dálnice u tunelů hned u hranic v HR,
> silnější provoz, atd.

--------------

Já asi trošku přidal, zaokrouhlil jsem to na 1,5, ale jel jsem to něco málo minut přes hodinu. Ono záleží jak to jedeš. Já nepotkal skoro žádné slovince na silnicích, daleko víc policajtů, proto jsem dodržoval rychlost a SLO projel skoro celé 50km/h, což pro mě není problém = kratší vzdálenost ---- čas ten neřeším, jsem pohodář.
tím bych částečně odpověděl i
HILLOVI - dávám přednost Ormož, Lutomer, Varaždín už proto, že sjíždím z dálnice před Grazem u Ilzu a tudíž nedělám smyčku na Graz a zpět na Mureck, ale frčím rovnou dolů na Varaždín. Je to ta nejktatší trasa z Vídně do Záhřebu pro objetí SLO dálnice.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 21:38
To je v pořádku: taky tu smyčku nedělám. Nikdy mě ani nenapadlo zajíždět až na Gersdorf a Mureck, od zavedení vinjety jezdím z Ilzu po B66 na Radgonu, protože taky nespěchám, a cesta to je příjemná za každého počasí a podle ní pár příjemných hospůdek. Rozhoduji se až za Murou, kudy dál, většinou podle dopravního hlášení v rádiu. Totiž to, že nespěchám, neznamená, že mám chuť někde parkovat v koloně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 136
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.