Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2014 17:15
x-men ... vítej ...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2014 17:52
díky za přivítání thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2014 21:23
x-men no a jak bylo na Hvaru , počasí, moře ,teplota moře no a ták všechno kolem a kolem, všakto znáš my máme ještě před dovčou.thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2014 22:16
ha ha ha ... grinning smiley
x man ... no ?
... Žeryk to napsal i za mě ...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2014 23:02
chlapi bylo parádně. 12 dní relax. tam je vždycky super. počasí vyšlo. bylo teploučko. teplý večery. jediný dopoledne bylo zataženo a občasný deštíky, ale odpo už opět smažilo. cesta tam i zpět naprostá pohodička bez front.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2014 07:01
Zdravím všechny,
trochu mých poznatků z cesty do a zpět z Chorvatska.
Cesta Ol-Mikulov-Vídeň-Szombathely-Lendava-Varaždin-Tučepi, tedy kombinace A2, S31, 86 a chorvatské dálnice. Tam jsem jel 2.7 na noc, úplně bez aut, na semaforech v Maďarsku bez čekání, mezi Szombathely a Zalovem myslím 6, ale velice krátké úseky.
Zpět 10.7. přes den a to už bylo na semaforech docela čekání, ale nic hrozného. Jinak tento úsek je opravdu hodně rozbitý, kromě pár již v minulosti opravených úseků. Od Kalocfy po Redics parádní povrch. Kousek 4-proudé za Kormedem, snad to nezpoplatní. V rakousku standartní zdržení v Poysdorfu, asi 30 minut i ve všední den. Je možnost to objet hned za Erdbergem doprav a vyhnete se semaforům v Poysdorfu, bohužel jsem přejel.
Hranice v Mursko Srediště ok, oba celníci sedí na slovinské celnici, mrkli do pasů cestou tam, zpět nic.
Kde tankovat naftu je na Vás, Chorvatsko 10.32 kn/l Makarská INA, na dálnici + 10 lipa , čili zanedbatelný rozdíl. Ve Slovinsku myslím 1.37 Euro, pozor Petrol v Lendavě je v noci zavřený, Rakousko podobné jak ve Slovinsku, ale ne u dálnic, tam dražší.
Placení mýtného v Chorvatsku kartou, nevím proč ale od Varaždinu po Zagreb (27 kn) mi to nevzalo MasterCard, to samé i zpět, musel jsem použít VISA. Dále Lučko-Šestanovac už placení kartou Mastercard bez problémů i Demerje zpět.
Jinak celou cestu v dešti, pozor na omezení rychlostí, fakt to klouže a pár divočáků se válelo na mezích.
Snad vše, tak SRETAN PUT
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2014 17:21
Jeden muj znamej se ted vratil. Auto zacalo stavkovat jeste na Slovensku. Musel volat odtahovku a z jeho dovoleny nebylo nic. Letos si asi nic neuzije a prisel o penize.
Kdyby se mu to stalo v HR mel by vetsi problem.
Mel jet busem. Netreba ridit. Kdyz se ten pokazi, tak by meli zajistit nahradni. Cestujici by nemel platit ani halir navic. Kupovat treba u kvalitni cestovky co ma navic v zaloze finance a netoci jenom penize vybrane od klientu a je dobre pojistena.
Akorat ze musi cekat a koupe zajezdu v cestovce je drazsi a nemuzete sberat vice zavazadel, sufr, clun atd.. A problem byva taky, kdyz nekdo onemocni.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2014 21:08
Měl je autem co se nepo...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2014 22:10
Takže Škodovkou, co?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2014 22:31
Dino je skrytá reklama na cestovku/y. :-)

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2014 23:08
Zadna reklama. Cestovky maji take sve mouchy. Nablind je to levnejsi. Jdu kdy chci, v pripade nouze jedu domu driv, pripnu za auto clun, vemu lednici. Cetl jsem spoustu stiznosti na cestovky. Ze jeli autobusem nespusobilim na jizdu, zedrany dezen, neslo nastartovat, zastavka kvuli prehrati motoru, ztrata zavazadel.
Spousta jich krachuje. Nekdo na bilyho kone zalozi cestovku, sebere penize od klientu da je na zahranicni ucet, klienty necha v zahranici a vyhlasi bankrot. Klienty odskodni pojistovna.
Autobus se taky muze pokazit a stratit pul dne. A ta tlacenice a spoceni lide v busu. moody smiley Ridici nezastavuji na pozadani jen tak.

Ted napisu neplacenou reklamu na cestovku:
Pro neznaleho, retardovanyho, bez auta, co ma problem neco zaridit doma, je lepsi cestovka. Delegat vybavi ubytovani na recepci osobne, misto klienta a klient nemusi promyslet jak se domluvy s recepcni, jak se zepta na polpenzi, kde co a jak. Treba se ale nejdriv domluvit v cestovce, aby to nebyla takova cestovka, ze klienty vyklopy bus pred hotelem a starejte se. Konec neplacene reklamy.

hanah:
Starou skodovkou (120) atd, urcite ne. Myslim ze asi Fabii, mozna 1Litrova, co mela hodne najeto uz kdyz ji koupil. Kamarad Twisster by mozna vedel vic. To sem jenom slysel v praci. Musel bych se zeptat.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil dino111 (13. 07. 2014 12:53).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 21:11
dino111 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeden muj znamej se ted vratil. Auto zacalo
> stavkovat jeste na Slovensku. Musel volat
> odtahovku a z jeho dovoleny nebylo nic. Letos si
> asi nic neuzije a prisel o penize.
> Kdyby se mu to stalo v HR mel by vetsi problem.
> Mel jet busem. Netreba ridit. Kdyz se ten pokazi,
> tak by meli zajistit nahradni. Cestujici by nemel
> platit ani halir navic. Kupovat treba u kvalitni
> cestovky co ma navic v zaloze finance a netoci
> jenom penize vybrane od klientu a je dobre
> pojistena.
> Akorat ze musi cekat a koupe zajezdu v cestovce je
> drazsi a nemuzete sberat vice zavazadel, sufr,
> clun atd.. A problem byva taky, kdyz nekdo
> onemocni.


tohle pochopit bude horší než vytáhnout ježka z klece grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 21:27
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 22:00
Autobus se taky dokáže porouchat. Jen si popovídej s někým, komu se to stalo....Nezávídím nikomu a vůbec ne řidičům takových busů. Když jedeš autem, máš asistenčky, kamarády a Chorvatsko zase není konec světa. Hlavně, když nejde o zdraví....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 22:10
Kdyby jel Škodovkou, určitě by se mu to nestalo. To je jen takové povzdechnutí nad diskusemi, že škodovka je nejlepší auto. Tak mě neberte vážně.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 22:12
Asistencky nejsou levne, jako cestujici v buse neplatim nic navic a kamarady nemam. Ridit celou noc a navic takovou dalku do neznama s pocitem, ze si musim v neznamu pomoct sam - dela se mu husi kuze.
Jsem jinej typ cloveka nez vy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 22:32
Sorry, ale na debatu zda busem/autem jsou tu jiste vhodnejsi vlakna.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2014 22:49
Admin: Nešlo by hlavně založit vlákno: "Debatujeme s dinem" a dino by měl přístup jen do toho jednoho vlákna?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2014 06:01
Zdravím všechny cestovatele.
Tak to máme za sebou a zase rok čekání.
V sobotu jsme se vraceli z Grabaštice, vyjížděli jsme v 5 ráno Klasická trasa po dálnici na Macejl, Gracz,Vídeň, Znojmo a Praha.
Náš směr v pohodě, klidná jízda v 16:30 jsme vystupovali před domem. Ale protisměr to bylo maso,
v podstatě už v 5 ráno to byl hustý provoz, odpočívadla a benzínky nacpané auty a autobusy, fronty na wc.
Ale co bylo od přechodu Macejl směr do Slovinska tak v tom stát ,tak se snad rozbrečím. Stojící kolona od Macejl až na slovinskou dálnici a na dálnici stojící dva pruhy cca 15 km a stále přijížděli další auta a autobusy. To bylo v cca mezi 9tou
a 10tou hodinou ranní.
No a D1v protisměru na místech kde se pracovalo to bylo podobné. Stojící kolony . Fakt mi těch lidí bylo líto. Tak že kdo vyrazil v na dovolenou v sobotu ráno tak si cestu opravdu užil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2014 07:07
My jsme vyráželi v sobotu 28.6. v půl 4 ráno- Kladno-Halámky-Zwettl-St.Polten-Graz-Ljubljana-Umag. Cesta naprosto v pohodě, bez čekání, volná. V Umagu jsme byli před 13,30h. Zpět opět v sobotu 12.7. - cesta stejná. Výjezd v půl 9 a po 18h jsme parkovali před domemsmileys with beer Cesta v pohodě, pouze v protisměru na přechodu SLo-HR byla fronta cca 2km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2014 09:11
dino111 napsal: Jsem jinej typ cloveka nez vy
Konečně si napsal něco pořádného a pravdivého.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2014 13:24
Návrat v neděli 13.7.. Odjezd z Rabu prvním trajektem ve 4.00 h. Cesta přes Senj - dálnice A1 - Záhřeb - objezd Ptuj, Lenárt, Mureck - pak dál po rakouské dálnici do Brna.
Cesta by se dala popsat jedním slovem: PRÁZDNÁ

Na HR dálnici jsem se skoro bál smiling smiley Schválně jsem jel platit keš na Lučko. Byly otevřeny dvě brány, obě prázdné. Na celnicích jsem jen přibrzdil. Jak Chorvat, tak Slovinec se podívali jestli mám tři občanky a znuděně mě odmávli. Až ve Vídni se provoz zahustil, ale nic co by zdržovalo.
Do Brna jsme dojeli v 13.00. Cestou jsme dvakrát zastavili na půhodinovou přestávku.
Takhle kdyby to bylo vždycky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2014 20:13
Návrat v neděli 13.7.2014. Výjezd v 10:00 z Sveti Filip i Jakov. Dálnice poloprázdná. Mýtnice Demerje prázdná.
Hranice asi 10 minut čekání na Slovinské straně.Chorvatskou stranu už nikdo nekontroluje. Pak po slovinské dálnici, Vídeň, Mikulov,... Vše OK.Jen ten výjezd od moře fakt hodně pršelo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2014 21:03
tak já po desáté v Chorvatsku, ale poprvé v sobotu. Měl jsem trochu strach jak to bude s provozem. Byl jsem překvapen cesta prázdná po celou jízdu klid. Celkově jsem nabyl dojmu, že letos je nejméně lidí za deset let co jezdím. Asi jsou všicni letadlem v Africe
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2014 22:03
Taky mám ten pocit, že letos do HR jezdí málo lidí. Roky sleduji ty samé webkamery, ale tak slabý provoz jsem ještě nikdy neviděl. Teď nemyslím hraniční přechody, ale mýtnice v okolí Zagrebu...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2014 23:00
Docela by mě taky zajímalo jak podle vás byli letos naplněny kapacity jednotlivých míst v Chorvatsku. Taky mě letos přišlo nějak málo lidí v Chorvatsku dokonce se pronajímatelé doslova perou o klienty.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 00:14
Do Chorvatska jezdi v podstate uz jen pratele z tohoto fora smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 05:52
Bylo to někdy v r. 1990. S manželkou jsme jeli do Itálie k "móři" cestovkou a dle prospektu klimatizovaným busem zahraniční výroby. Kolega nás vezl k busu a najednou - normální karosa - snad 736 něco jako dost luxusní a odpovídající stav asi půl milionu najetých km. Klíma byla ale nic moc. ! Seděli jsme u zadních dveří a to jsem později zaregistroval jako velmi výhodné. Bylo tam více místa na šířku. Dva roky na to jsme byli pro změnu nějakou Setrou nebo co to bylo. Rád jsem vzpomínal na Karosu. Takže dnes raději autem.
Zastavím si kde chci a jedu si jak potřebuji. Nemusím prosit šoféra aby mi zastavil na čůrání. S prominutím - v autobuse bych na toaletu nešel. Nezdá se mi to. Věk i zdravotní důvody mi také velí jet raději vlastním autem. Prostě busy nemám rád.
Co se týče toho, že je méně čechů v HR než bývalo ? To se těžko nechá posoudit od stolku pod PC. Možné to je. Ale pokud odletí dvě letadla do Afriky tak to může být 300 lidí. To není zase tak moc.
Spíše bych to tipoval , že by se mělo stát něco v HR aby lidé začali zase více jezdit. Třeba v ubytovacích zařízeních - zařízení pokojů atd. Pokoje a apartmány nejsou nic moc. Nábytek starý desetiletí. A v neposlední řadě třeba i finanční otázka. Celkově. Za ubytko i za služby. I strava někdy cenám neodpovídá. Člověk si to lehce spočítá kolik a za co.
Poslouchám, že hodně lidí bere Řecko. A slyším samou chválu. I na Itálii se pějí ódy. Neberu to nikomu.
Já ale to Chorvatsko. Řecky neumím a Italsky také ne. Nejezdím na poznávací zájezd ale na pobytový. A proto jsem něco ochoten přelousknout a podřídit se. Když tam bude 600 tis. lidí tak z deseti miliónů čechů je to dost. Kolik tam jezdí němců z osmdesáti miliónů ? Muselo by jich tam být nějakých 4,8 mil. a to určitě není.
Kam jezdí nizozemci, belgičani atd. ?
Ne, jezdím tam kde se mi to líbí, mám na to a nemusím se moc o nic starat. A na to mi HR vyhovuje. Je to takové domácí. Pokoj za 1 tis. euro na noc v apartmanu mít nemusím. Na Viru takový dům skutečně stojí. Máš tam svého kuchaře, pokojskou, člun s řidičem a já nevím co ještě. Ale za 24 hod - 27 tis. kč !
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 05:58
Letos taky na kamerách pozoruji volnější provoz a pohyb osob v letoviscích. Paradoxem je ale to, že když jsem v březnu hledal ubytování na druhou polovinu července, tak měli všichni plno. Asi se tam lidi navalí až teď.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2014 06:09
Hradečáku je to jenom otázka ,protože mě to přišlo když jsem tam byl a když sleduji provoz na Lučku tak kolony zatím žádné. Nehledej v tom nic proti ničemu. Možná je tam turistů stejně ,ale nejezdí autem a proto ten menší provoz.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.