Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2014 21:42
HILL
nezbejvá než souhlasit. ještě 4 dny a jedu to naostrogrinning smileythumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 06. 2014 10:38
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> HILL
> nezbejvá než souhlasit. ještě 4 dny a jedu to
> naostrogrinning smileythumbs up


jako naostro bez trenýrek ? grinning smiley Jinak já i letos pojedu trasou Feldbach-G. Radgona-Ljutomer-Ormož-Varaždin-Zagreb.Přes noc minimální provoz a celníci spali,v podstatě jsme přes čáru jen zpomalili.Letos jsou v EU takže ještě líp



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (16. 06. 2014 10:40).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 06. 2014 12:07
Ilz - Feldbach - G. Radgona - Varaždin - Zagreb..i já smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 06. 2014 12:08
Tuto trasu jezdím asi sedum let a nemůžu si ji vynachválit, několikrát se mě stalo že v Ormoži musím zbudit celníka abych projel do HR.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 06. 2014 17:28
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > HILL
> > nezbejvá než souhlasit. ještě 4 dny a jedu to
> > naostrogrinning smileythumbs up
>
>
> jako naostro bez trenýrek ? grinning smiley Jinak já i letos
> pojedu trasou Feldbach-G.
> Radgona-Ljutomer-Ormož-Varaždin-Zagreb.Přes noc
> minimální provoz a celníci spali,v podstatě jsme
> přes čáru jen zpomalili.Letos jsou v EU takže
> ještě líp

-----------------
Tymě znáš osobně?eye popping smiley jak jinak bys věděl že jezdim bez trenek - no fuj, na dovču a v trenkách nebo ve sliprech ............. když už trenky, tak jedině červené s lampasemgrinning smiley
Je jasné že máme úplně stejnou trasu přes A, SLO, i HR. Moje zkušenosti jsem o trase několikrát psal. Mj. ve Slovinsku okolo 22h prázdné silnice i chodníky, jen Floydi na křižovatkách a přejedeš do Chorvatska a mezi hranicí a Varaždínem ve vesnicích to žije a k tomu plno dětí i dospělých na neosvětlených kolech. Jaké máš zkušenosti ty?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 06. 2014 08:27
ve Slovinsku občas policejní hlídka v obcích.Slovinci mají jeden nehezký zvyk,jezdí v noci s rožnutými předními mlhovkami,jinak provoz mírný,sem tam srna v příkopě.Na dálnici z Varaždinu do Zagrebu bylo po půlnoci pusto.Jinak první spánek,cca o půlnoci provedu na benzince v Ragoni, pak až někde před ránem u Otočace.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 06. 2014 14:55
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slovinci mají jeden nehezký zvyk,jezdí v noci s rožnutými předními mlhovkami...

Jenom Slovinci? V Rakousku je to docela běžné a i u nás je spousta takových, čím mladší řidič a čím lepší auto, tím víc mlhovek... eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 06. 2014 18:21
jerryjerryk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tuto trasu jezdím asi sedum let a nemůžu si ji
> vynachválit, několikrát se mě stalo že v Ormoži
> musím zbudit celníka abych projel do HR.


Nediv se, oni si stále nemohou zvyknout na to, že tam již není dřevěný most. Když tam byl, tak to klapalo jak hrom.
Jenže v té době vlastně ještě nebyla celnice.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 06. 2014 20:59
RAFANI, ZA 2!!!! thumbs up smiley

ALE POZOR, KDO JEDETE VE ČVRTEK 19. TAK CHORVATI MAJÍ SVÁTEK A MNOHO Z NICH SI UDĚLÁ PRODLOUŽENEJ VÍKEND A JEDE K MOŘI, VĚTŠÍ POHYB NA SILNICÍCH OČEKÁVAJÍ UŽ VE STŘEDU VEČER: [www.hak.hr]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2014 12:43
Jedu ze čtvrtka na pátek, tak snad už budou všichni chorvati ubytovaní :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2014 19:10
Cesta tam v neděli15.6.2014 od 05:00 hod. Oprava dálnice za Vídní a nadjezdu u Grazu. Ale bez zdržení. Provoz minimální. Čekačka na mýtech v Chorvatsku téměř nulová. Trochu větší provoz po 1 do Rastoke. Další den v pondělí nekratší cestou na dálnici, průjezd přes tunel Sv. Ilja. Provoz opět minimální. Zhustilo se to až cestou z Makarské do Bristu. Ale celkem v pohodě. Toť zhruba vše. yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 06. 2014 16:19
Cesta Praha - Vídeň.
Pánové nemáte někdo vyzkoušenou letos cestu od Prahy směrem na Vídeň? Jezdím většinou na Jihlavu, nebo na Brno po dálnici, ale letos to vypadá že je v pr.... jak D1, tak cesta na Jihlavu. Nevím jestli to vzít na Tábor, a třeba hraniční přechod Halámky. Vídeň bych minul a šup na dálnici A2. Kdo to má už letos projetý?

Omlouvám se, ale nevšiml jsem si založeného vlákna přesně na tento problém, takže už mám asi jasno. Letos to bude výše uvedenou cestou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (19. 06. 2014 16:27).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 06. 2014 18:32
Já se nechci pořád opakovat, ale záleží kdy jedeš. Právě jsem přijel z Prahy do Brna po D1. Naprostá pohoda. Jen jsem v místě omezení lehce snížil rychlost.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 06. 2014 21:35
odjezd v úterý někdy po obědě. Sice v úterý 1.7., ale snad to nebude tak horký.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2014 06:50
Minulý týden jsem jel v poledne. Z Evropské do Brna (Zvonařka) to trvalo 2 hodiny 10 minut, max. rychlost 133 km - díval jsem se do GPS výstupu z auta.
Na Radiožurnálu hlásí každou půlhodinu průjezdnost D1 a když je to někde seklý, tak každou čtvrthodinu.

Ale pokud si chceš zatočit volantem, tak jeď klidně přes ty Halámky. Ten rozdíl bude minimální.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2014 09:34
Já myslím, že to je dobrá volby, přes ty Halámky. Z Mirošovic na začátek táborský dálnice to odsejpá, dálnice kolem Tábora je parádní. Nejhorší úsek je z Veselí přes Třeboň na Halámky, prdel světa, tam to bude samej kamion. Jinak silnice je víceméně dobrá. A na rakouský straně už je to jiná liga.
Je tak pro info abych věděl, jsem koukal na délku a čas obou tras (přes Tábor/D1-Jihlava-Znojmo).
Mirošovice- Stockerau
D1 232 km, 2 hodiny 40 minut
Tábor 250 km, 2 hodiny 54 minut
Po D1 je to na první pohled nepatrně výhodnější, ale s rizikem, že se to někde zastaví.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (20. 06. 2014 09:36).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2014 10:49
na chorvatské D1 (Korenica-Slunj) se vesele staví.Pozor na kolony. Viz: [www.hak.hr]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2014 10:07
Tak jsem v Brele, vyjížděl jsem ve čtvrtek ráno v půl druhý a přijel jsem v půl druhý odpoledne. Cesta Brno, Wien,Graz,Zagreb,Brela. Nikde jsem žádné zdržení nezaznamenal. Průjezdnost ok, platba mýta kartami. Slovinsko jsme jeli kolem, silnice je hlavně kolem Murecku rozbitá,ale další úseky už opravili....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2014 11:35
Kóťo nestraš. V Rakousku jsem rozbitou silnici kolem Murecku nezaznamenal ani náhodou. Snad se za 14 co jsme tam jeli, nerozbila.
Za přechodem do Slovinska je trochu hrbolatá, ale kdyby byla každá okreska u nás v takovém stavu, tak to bychom si mohli zvesela pískat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2014 21:22
zdravím,hlásím se z Rogoznice.Jel jsem trasu Brno-Wien-Feldbach-Ormož-Varaždin-Zagreb-Rogoznica v pátek večer.Dojeli jsme v 8 ráno.Cesta do Vídně i přes Víden pohoda,žádné zácpy,za Vídní sem tam dopravné omezení,Za motorestem Old Timer. velká štˇára,veškerý provoz na Graz sveden na odpočívadlo a kontrolovali zběžně známky !!!. Ve Slovinsku dopravní hlídka o půlnoci v Radgoně.Pozor,na začátku Ljutomeru uzavřena ulice směrem na Ormož,objíždka je značena a vede po MK po Ljutomeru.V Ormoži zdržení na celnici cca 1 min.V Chorvatsku po celé trase byly časté husté mlhy a teplota nad ránem 11 C. Na chorvatské dálnici obrovské množství čechů,odhadem 60-70 % veškerých aut.V Rogoznici je fajn,ráno bylo pošmourno,během dne polojasno až jasno,teplo,moře také teplé.I zde je čechů plná pr...l,jako na Mácháči smiling smiley Kangáč 1.4i 55kw zvládl cestu ze ctí,pouze velká stoupání ho zadýchala,prům spotřeba 7L /100 km,při dodržování rych. limitu,po dálnici jsem jel lehároš 110-115 km/h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2014 09:42
.V pátek večer odjezd Vsetín přes Břeclav, Wien, S31, Szombathely (nedal jsem si říct :-)) Varaždin, Karlovač, Plitvice pak na dálnici na Zadar a po magistrále Trogir a Čiovo. Na trase Szombatheli - Lendava opravovy cest cca 7 míst na světla (některé úseky byli dlouhé) a zdržení na světlech celkem cca 10 minut a spoždění kvůli pomalé jízdě 20 minut. Opravu za Korenicou jsem zkusil projet a neobjíždět ale neměl jsem to dělat - je to opravdu KALAMITA. Takže doporučuju objet. Jinak na magistrále za Vodicema bylo zdržení ale nevím co protože jsem to objížděl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (22. 06. 2014 09:46).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2014 11:01
Nestačilo by to napsat jen jednou do jednoho vlákna?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2014 14:46
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2014 11:04
Tak včera večer návrat z Hvaru. Ráno trajektem v půl šesté do Splitu, po předchozím bouřlivém dni bylo moře hlaďoučké, jasno a slunečno. Trajekt byl trochu rychlejší, takže už pět minut před půl osmou jsem projížděl Splitem. Celá cesta pohodová a snad nejrychlejší, jak jsem kdy jel. Na HR - SLO hranicích jem koupil známku a frčel. Jen do doby, kdy na mě vylítla s plackou z křoví policajtka. Nebylo mi moc dobře, protože jsem jel tak 20 přes limit. Chtěla doklady, zalezla za auto a v zrcátku jsem viděl, že si něco zapisuje. Už jsem pomalu šahal pro peněženku. Vrátila se zpět, upozornila mě, že nesvítím, vrátila mi doklady a odešla. Ufff. O jeden km zase policajti, tentokrát s radarem. Jenže to už jsme všichni jeli ve vláčku 5km pod limit až na dálnici. bylo to výchovné.
Ve Vídni malá kolona před mostem přes Dunaj, jinak průjezd v pohodě. Na začátku Poysdorfu kolona, byla až k semaforu dole v ďolíku, zdržení asi 20 minut. V Mikulově klasika poliši s radarem - bez ztráty kytičky. Zastávka v Brně asi na tři hoďky, poté D1 až do Práglu a pak R10 a domů. Z Brna jsem byl za 2,5 hodiny doma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2014 11:58
K tomu Poysdorfu. Je vhodné si nastudovat objízdnou trasu, protože jak píše Zahajskej který jel ve všední den, tak se tam zácpa dělá velmi často a ne jen vlivem vracejících se dovolenkářů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2014 12:27
Doporučuji to vzít přes Břeclav. Je to sice o kousek delší, ale pohodová cesta. V Břeclavi sice bývá problém s dopravou mezi 15. a 17. hodinou, ale mimo tuto dobu se dá projet v pohodě. Taky se dá objet přes Lednici a Podivín, což je zdržení nějakých 5 minut.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2014 13:20
Všimnul jsem si, že na začátku Poysdorfu několik místních aut uhnulo doprava a pak jsem je viděl jet souběžnou silnicí v dáli. To bude asi ten objezd.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2014 13:41
Nostalgia jak sviňa, dám to sem, toto číta veľa ludí:

takto-sme-sli-do-chorvatska-na-trabante-a-starej-skode
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2014 21:26
Dnes 3:30 odjezd z Brna.
Vídeň - Graz - objížďka přes Lenárt - dále po A1 na Rab
příjezd do Stinice 12:30
Když pominu jednu zářijovou dovolenou, tak jsem nikdy nejel do HR za slabšího provozu. Většinu cesty jsem jel na tempomat. Pohoda.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2014 21:59
Dnes v 07:00 h jsme vyrazili z Bristu, jemně se to zahustilo kolem Zagrebu a Vídně. Oprava středu dálnice mezi Wr. Neustadt a Vídní. U Vídně začalo pršet a vydrželo to až domů. Jinak pohodička ... doma na Slovácku za 10 a půl hodiny s čtyřmi kratičkými zastávkami. smiling smiley Už bych jel zase zpátky. yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 297
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.