Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 14:05Je tam plno až po Karlovac.

EDIT 1x:
Státní svátky jsou vypsáný zde v pravo dole v okně.
Celoevropské.

Evropské státní svátky - doprava - česmad
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 14:40
Úsek Zagreb - Karlovac by už potřeboval minimálně 3+3 pruhy. Ale nevím o tom, že by nad tím Chorvati uvažovali.
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 15:08
Ono by stačilo, kdyby pár lidí zahodilo řidičáky.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 15:48
Jistě, bylo by na silnicích volněji. Ale to je takový nic neříkající výkřik - můžeš být konkrétní?
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 16:33
Tak jak bylo popsáno, proč takové kolony vznikají. Kdyby ti tupci, kteří hopsají z pruhu do pruhu a celé to zbrzdí, jezdili raději sockou, kolony by nebyly.
Stejné je to i u nás. Mnoho kolon naprosto zbytečných, jen kvůli pár blbcům, co neznají zip, neumějí zajet z připojovacího pruhu, z levého sjíždějí z dálnice a mraky dalších prohřešků. Ti kdyby zahodili řidičáky, byl by na silnicích svatý klid, mohlo by se na nich jezdit a nemuselo by se na nich válčit. Bohužel si mnoho řidičů asi tímto prodlužuje obsah svého poklopce.
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 18:08
Amen. A to mám najeto jen přes dva miliony bez nehod a nejsem kamionak.
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 21:01
Máte recht. Mám najeto houbec, tak do toho kecám jako teoretik, ale hlavní problém je že většina lidí neumí jezdit plynule. Všichni nacpaní na sebe, jak jeden přibrzdí, ten za ním už na to dupne a hned vznikne impulz, který to celé nakonec zastaví. Na to nepomůže ani pět pruhů.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 22:41
Moje zkušenost je, že ve třech pruzích se lépe rozvrství auta jedoucí různou rychlostí. Mezi Zagrebem a Karlovacem se běžně stává, že v pravém pruhu jedou nákladní auta a autobusy v dosti dlouhých rozestupech a v levém jedou všichni, kteří je chtějí předjet, takže levý pruh je přecpaný a zpomaluje a pravý je relativně volný a často pak paradoxně rychlejší, než levý.
Na druhé straně dám jako příklad dálnici D1 Bratislava - Trnava (pomiňme to, že nemá odstavný pruh). Když jedou v pravém pruhu pomalá vozidla, tak ostatní mají stále k dispozici ještě dva pruhy a tak se lépe vejdou. Taková je moje zkušenost.
Re: Hustota provozu
16. 06. 2022 22:47
Každý den před Prahou na D1. Pravý poloprázdný, protože mezi náklaďáky se nikomu nechce. V prostředním se plazí většina obv. pomaleji než ten pravý. Levým se ti zbývající snaží nějak procpat vpřed.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
17. 06. 2022 06:59
Mezi Záhřebem a Karlovacem se taky nikomu nechce do pravého pruhu mezi náklaďáky, jenže pak zbývá už jen jeden, ve kterém se chvílemi plazí, chvílemi jedou o něco rychleji všichni ostatní. A nikoho mezi sebe z toho pravého pruhu nepustí. Pak se najdou takoví, kterým by Zahajskej bral řidičáky, protože jedou v pravém pruhu a taky by rádi někdy ten náklaďák předjeli.
Re: Hustota provozu
17. 06. 2022 09:38
D1 vez z Prahy, v jednom místě je dokonce pruhů 5, pokud započítám odbočovací na V.Popovice a stejně ucpáno. Ne to jen hustým provozem a lidičkama, co by měli sníst řidičák.
Jinak na Karlovac je to tak, jak bylo popsáno výše. Auta jedoucí v pravém třeba 70 najednou vystřelí do levého, protože chce předjet. Jenže v levém to jede třeba 100 a musí brzdit, protože předjíždějící to nacpe do malé mezery a není schopen zaakcelerovat tak, aby rychlost s levým pruhem srovnal. Za Karlovacem se to pak zklidní, protože mnoho aut z dálnice sjede.
Tenhle nešvar je i u nás, kdy se řidiči připojují na dálnici. V připojovacím má jen 60, koukne do zrcátka, vidí mezeru, tak to šoupne do průběžného. Že ale jedou auta v průběžném přes sto, takže ho rychle dojedou a musí brzdit, mu už nedojde. V neděli navećer a ve všední dny ráno je tomu před Prahou dálnice D10 zářným příkladem.
Re: Hustota provozu
17. 06. 2022 13:18
Zahajskej: V připojovacím má jen 60, koukne do zrcátka, vidí mezeru, tak to šoupne do průběžného.

A jak se to má lépe dělat? Když vjedu do připojovacího pruhu tak musím vždy v reálném čase situaci co nejlépe vyřešit. To máme jako v připojovacím pruhu zastavit, čekat na větší mezeru a potom se do větší mezery rozjíždět z 0 km/h místo toho, abych se do menší mezery dostal z 60 km/h? Když vjedu do připojovacího pruhu tak se snažím situaci vyřešit, spoléhám na to, že někteří z pravého průběžného najedou do levého průběžného a udělají místo. Pokud to neudělají tak se snažit dostat do mezery. Nelze v připojovacím pruhu zastavit, to je až krajní možnost.
avatar Re: Hustota provozu
17. 06. 2022 14:16
to MartinR:
... právě pokud to všichni řeší tak jako ty, pak se nelze tomu co se děje divit. Připojovací pruh slouží k tomu, aby jsi v něm nabral rychlost jakou mají auta v pravém pruhu a poté jsi se zařadil mezi ně. Ideálně na konci připojovacího pruhu - NÉ na jeho začátku! Všimni si, že třeba v Německu či Rakousku tam kde je připojovací pruh, je mezi levým a pravým pruhem plná čára. Je tam proto, aby ten co jede v pravém nepouštěl auta z připojovacího. U nás to sice nemáme, ale myslím si, že i v našich předpisech je bráno když někomu takto uhnu jako dopravní přestupek.
Ano, je situace, kdy to nelze takto provést a pak je lepší tu rychlost nabrat jízdou v odstavném pruhu. Vždy je toto lepší, než zastavit, či tam vjet v 60 km/h.
eny
Re: Hustota provozu
17. 06. 2022 14:17
Jde i o to,že spousta řidičů má v připojovacím pruhu možnost ještě jet třeba 100 m a nemá ještě dostatečnou
rychlost,kdežto oni se snaží vjet na dálnici aniž jsou rozjetí. Možná jsem to blbě napsal ale asi víte o co se jedná.
avatar Re: Hustota provozu
17. 06. 2022 16:40
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej: V připojovacím má jen 60, koukne do
> zrcátka, vidí mezeru, tak to šoupne do
> průběžného.

>
> A jak se to má lépe dělat?

Předchozí příspěvky to celke popsaly, ale jasně a jednoduše:

V připojovacím pruhu zrychlit tak, abych se plynule připojil na dálnici bez toho, aniž bych někoho omezil, nebo dokonce ohrozil.

Je prostě potřeba umět ten pravý pedál sešlápnout a třeba i podřadit, abych opravdu zrychlil.
avatar Re: Hustota provozu
08. 07. 2022 17:31
... aktuální stav na hraničních přechodech do Chorvatska ... (zdroj HAK.HR)

Goričan ... příjezd ze Slovinska do Chorvatska ... do 30 minut
Macelj ..... příjezd ze Slovinska do Chorvatska ... 1 hodina

... dále ...

7. srpna 2022. 17:13
Provoz byl přerušen kvůli dopravní nehodě na dálnici A1 Záhřeb-Split-Ploče mezi křižovatkami Otočac a Perušić ve směru k moři. Jeďte kolem státní silnice Otočac-Ličko Lešće-Perušić (DC50) a před křižovatkou Otočac je fronta asi 4 km. Kvůli dopravní nehodě na obchvatu Záhřebu (A3) mezi křižovatkami Jakuševec a Kosnica (km 30) ve směru na Lipovac se jede pomalu, v jednom jízdním pruhu a kolona cca 16 km. Kvůli silnému větru na Jadranské magistrále (DC8) mezi Karlobagem a Sveta Maria Magdalena je zakázán provoz pro dvoupatrové autobusy, vozidla s karavany, motocykly, dodávková vozidla a vozidla s krytým nákladovým prostorem (vozidla skupiny I a II) .

smileys with beerUpraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 07. 2022 17:32).
avatar Re: Hustota provozu
08. 07. 2022 18:58
Nudíš se? Protože jinak nechápu k čemu je tahle den stará informace dobrá.... A to pomíjím ten špatně přeložený měsícUpraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (08. 07. 2022 19:07).
Re: Hustota provozu
08. 07. 2022 20:06
To je dnešní info a asi i včerejší, fouká to pořád hodně, dcera musela taky sjet v autobuse v Posedarje a jet do Ogulinu mimo dálnici.
Kvůli silnému větru:

na Jadranské silnici DC8 mezi Karlobagem a Sveta Marija Magdalena platí zákaz provozu pro dvoupatrové autobusy, obytné vozy, motocykly, dodávková vozidla a vozidla s krytým nákladovým prostorem.

úsek státní silnice DC54 Maslenica-Zaton Obrovački je přístupný pouze pro osobní automobily, stejně jako dálnice A1 mezi křižovatkami Sveti Rok a Posedarje.Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekpce (08. 07. 2022 20:14).
avatar Re: Hustota provozu
08. 07. 2022 21:42
Potvrzuji, dnes jsem jel dálnici od Varaždinu po exit Pirovac, vítr jako prase, na dálnici za Zadarem omezení na 40, samozřejmě, že 40 nejel nikdo, ale všichni tak do 100, opravdu to byly poryvy jako prase a podle předpovědi má foukat i zítra, pak už v pohodě ...
avatar Re: Hustota provozu
09. 07. 2022 08:48
..... mirekpce, Michalll ... čas byl v pořádku, ale datum mělo být správně 08.07.2022 ... bylo potvrzeno dalšími turisty ...

smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
09. 07. 2022 09:05
Hustota provozu
Aktualizováno 9. 7. 2022. 08:49


Na dálnicích směrem k moři je zvýšený provoz, nyní bez nehod ...
na dálnici A1 Záhřeb-Split-Ploče provoz občas zpomaluje mezi Lučkem a Bosiljevo II ve směru k moři a Sveti Rok a Maslenica v obou směrech;
na dálnici A4 Goričan-Záhřeb před mýtnicí Goričan směr Záhřeb je fronta cca 1 km;
na dálnici A7 Rupa-Rijeka-Žuta Lokva je kolona před hraničním přechodem Rupa v obou směrech;

Kvůli silnému větru jsou pro osobní vozy otevřeny pouze:

dálnice A1 Záhřeb-Split-Ploče mezi křižovatkami Sveti Rok a Posedarje (objížďka pro ostatní skupiny vozidel je po státních silnicích DC50 a DC27 přes Gračac a Obrovac);
státní silnice DC54 Maslenica-Zaton Obrovacki;
Pažský most (DC106).
Provoz na Jadranské magistrále (DC8) mezi Senjem a Sveta Maria Magdalena je zakázán pro dvoupatrové autobusy, vozidla s karavany, motocykly, dodávková vozidla a vozidla s krytým nákladovým prostorem (vozidla skupiny I a II).

zdržení na přechodech do Chorvatska
Goričan dálnice, starý přechod ... do 1 hodiny
Macelj do 30 minut

smileys with beer
Re: Hustota provozu
16. 07. 2022 11:50
Koukám na kamery a potvrdila se předpověď ADAC o možném zvýšeném provozu na jih. Němčouři a Holanďani vyrazili, Macejl plnej a od Lučka k moři plno. Ty soboty jsou fakt na prd. Za tři týdny frčím dolů, i když asi s bavorskou klientelou, ale ve čtvrtek, což by mohlo být v pohodě jako každý rok
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 08:43
Příští víkend máji být v Záhřebu skoro čtyřicítky. Při plánování cesty je potřeba počítat s úprkem lidí z města.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 11:57
Ahoj, mám k Vám prosbu. Tento týden v sobotu vyrážíme směrem na jih do Živogošče Blato. Bohužel nástupní datum jsme nemohli ovlivnit... Teď k prosbě. Jel jste aktuálně někdo trasu Praha-Brno-Vídeň-Szombathely-Kormed-Zalalovo-Lenti-přechod Starý Goričan? Dle map to vychází cca stejně jak časově tak na km, jde mi spíše o nějaké místní vychytávky např.uzavěrky silnic,kvalita povrchu atd...Sice mám známku jak Rakouskou tak Slovinskou ale sledoval jsem kamery teď o víkendu že soboty na neděli a byl to slušný masakr... Díky za Vaše podněty a zkušenosti.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 13:23
Zdravím.Já jsem z JM tak jezdím normálně přes Slovensko a pak pokračuji přes Hu na St.Goričan.Vámi hledaná trasa tu byla probírána před několika roky jako Bessyho stezka.Jestli si dobře pamatuji,tak to bylo přes Vídeň a pak dolů do HU tuším na Kormed.Zkuste pohledat ve vláknu přes Maďarsko.Tehdy šlo o to vyhnout se Slovinsku.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 13:57
Když už máš A a SLO známku, tak je využij. Dojeď až do Ptuje, tam sjeď z dálnice a rozhodni se, jestli si vybereš některý z přechodů na východ (Cvetlin, Zavrč, Ormož) či na západ (Rogatec) od Macelju.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 19:50
OK, Zahajskej - díky. Plán je tedy - jet na OMV u Ptuje - Gerečja vas a tam kouknout na kamery a pak se rozhodnout. Jen info - pokud bude Macejl plný, kudy je lepší cesta. Sjet z dáknice na Lancova vas a pokračovat přes Leskovec na Cvetlin a na dálnici znovu najet na Trakoščanu nebo se vyplatí pokračovat podél chorvatské dálnice a najíždět např.až na Durmanci? Doporučíš popř.něco jiného? Jezdím zásadně na noc, takže původní plán byl být na Macejli kolem 3hod ranní.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 20:35
Pokud pojedeš na noc, jeď raději na Zavrč, z dálnice exit 5, přes nový most a na druhém kruháči doprava. Máš to po rovině, žádné vracky zatáčky a nahoru dolů jako přes Cvetlin. Jel jsem přes Zavrč minulý týden. Jestli chceš jet přes Cvetlin, exit 6 a na Videm a jeď až na Durmanec. Časově oproti dálnici od hranic nic neztratíš a budeš mít k plusu ušetřených 21 kuníků za 10 km mimo dálnici. Pokud jedu tudy, jinak to nedělám.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 20:44
OK, díky za radu, vyzkouším to.
avatar Re: Hustota provozu
18. 07. 2022 22:13
Tomkine, co to pár let sleduji a sám jsem taky několikrát jel v pátek na noc, pro hladký průjezd je potřeba být na chorvatských hranicích mezi 22 a půlnocí, i uprostřed prázdnin. Pak můžeš v klidu i přes Macelj.

Na situaci bych tedy koukl ještě před sjezdem z dálnice u Ptuje. Ve 3 to už ovšem bude lepší jiným přechodem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 371
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.