Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
13. 05. 2023 15:17
Možná i Šestanovac 😉
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 07:06
... couddy ... předpokládám, že to myslíš obrazně ... "stálo to od Karlovacu nahoru až po Macelj"

... 30 kilometrovou frontu jsem už v Chorvatsku absolvoval ... ale100 km ... to je silný kafe ...

smileys with beer
Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 08:36
Bessy jasně, že "obrazně" v tom smyslu, ale že píšu, že jsem se vracel první víkend, co jeli "všichni" obrazně dolů.
Nadruhou stranu moc si to teď nevybavím do detailu, ale stálo to hodně. Nám se povedlo být kolem 11 už kolem Zagreb a tím mě to víc a víc překvapovalo to ráno.

BTW. Sorry za OT, ale pídil se někdo po té informaci, že bude návštěva HR v hlavní sezóně jen na povolenku? Psal jsem našemu barmanovi a on psal, že oni o tom něco málo ví. Údajně v těch nejexponovanějších letoviscích se není kam hnout jak autem, tak na plážích, tak v restauracích. No sláva bohu, že 60km pod Makarskou se to ještě tolik něděje. Očekávám klid po zavření dvou hotelů smiling smiley
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 08:51
Jezdime pred Madarsko, osobne mi prijde usek Macelj - Bosiljevo (v obou smerech) jako neexponovanejsi usek cele cesty. Prijde mi to i logicke, pred timto usekem se to zbiha a nasledne se to rozbiha na vicero stran. Delaji se tam casto i kolony "z niceho" (bez zjevneho duvodu) - jen z hustoty provozu.
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 15:07
Patrik HR , ty kolony spíš z blbosti (až debility) některých řidičů ... dojedou v pravém karavan , a musí se hned narvat do levého, místo aby chvilku počkali, než přejede vláček v levém ... a zpomalí ho na 90 -60 km i méně

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 16:05
Mas pravdu. S vetsim poctem aut na ceste roste i pocet debilu :-D.
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 16:49
Myslíš ten vláček v levém, co se ani nenamáhá po předjetí zařadit do pravého?
Ty naduté sobecké exoty na tempomatu, co jedou 135km/h a "předjíždí" ty, co jedou 120km/h? Blíží se situace, kdy ten co jede v pravém (a ohleduplně pouštěl rychlejší) se dostává za kamión, co jede 80km/h (rozdíl 40km/h)... Pořád tam má 120km/h a bliká... Ten exot v levém ale přemýšlí, jak ho ještě "rychle zavřít", než ho pustit (rozdíl 15km/h)?
Samozřejmě zásadně nepředvídají a z toho tempomatu nezrychlí dříve, aby bezpečně předjeli a toho v pravém "nezavřeli"...
Myslet, co by člověk chtěl v dnešní době...?
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 16:49
Asi se už opakuji, ale stále platí, že objem inteligence na metr čtvereční má konečnou velikost.
Takže, jak to někde zhoustne, na některé prostě nezbude.
avatar Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 17:21
Podobne to je i na D1. Pamatuji kdyz jsem pred 15lety v patek v 16:00 (spicka) vyrazil smer Brno, bylo to samozrejme huste, ale po cca 30ti km se to nejak rozprasilo. Sem tam se stalo ze na nejakem usek sem jel i sam. Dnes je to souvysla jizda aut v pravem i levem pruhu. Pravy (nejenom) je obsazen kamiony, v levem... Mne to proste prijde, ze ty cesty (napriklad D1 nebo i usek v HR mezi Luckem a Bosiljjevem) proste nejsou stavene na ten provoz ktery tam je dnes. D1 byla podle mne dimenzovana na podstatne mensi provoz. Pak samozrejme nastavaji situace ktere nastavaji, v autach jsme nerovoznejsi, casto vznikaji kolony atd.. Musim ale rict ze obcas se sam prichytim v situaci, ktera by se mne samemu nemusela libit.

Jinak zjistuji, ze kdyz je provoz slaby, podstatne lepe se mi jede v pravem pruhu, i kdyz jedu pomaleji, je to min unavne. No kdyz je provoz uz hustejsi, uz ani v tom pravem to neni moc pohodove, hodne kamionu, nebo extra pomalych ridicu.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 17:32
Ono to pak často mezi Záhřebem a Karlovacem vypadá tak, že v levém pruhu je narváno tak, že sami nedokážou jet rychleji než nějakých 80 km/h a v pravém je občas kamion nebo autobus, které pak někdy jedou rychleji než ten levý pruh.

A často i na volnější dálnici mám problém se svými 135 km/h, protože když chci předjíždět, tak se v levém pruhu přižene vláček aut, které jedou asi tak 170 a nejsou ochotni mě mezi sebe pustit.
Re: Hustota provozu
16. 05. 2023 18:42
Hille, jak říká "omladina", Ty jsi to teď "zabil". Pecka smiling smiley

Pánové, ať už jezdíte(me) v čem jezdíte(me), absolutně aktuálně nejhorší pro zákon zachování kinetické energie je tzv. adaptivní tempomat. Ono ani za rekuperující toyotou camry se nedá jet "normálně" kopce, zatáčky.

Velikáni silnic se dnes měří, dle velikosti peněženky. Máš BMW X9 smiling smiley, můžeš podjíždět i zprava na dálnici. To se mi teď stalo z Ostravy do Ol. Totální idiot a ještě se drbal v mobilu přitom. A to jsem jel prosím 140 v levém chvíli při předjíždění dvou kamionů.
avatar Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 10:03
Slavkov , to opravdu ne , jen nevím, co je nadutého v tom, když jedu 135 ?? Když je volněji, tak se do pravého zařadím, ale nemíním kličkovat jako zajíc (jako debil) kvůli 20-ti vteřinám v pravém pruhu ... ale když mě dement v pravém vjede před auto a za mnou je kilometr volno , tak bych střílel ... a že těch dementů cestou je

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 10:33
Je to i o tom, že někdo udělá chybu. Omylem, nedopatřením. Nemusí to být nutně debil nebo dement. Nikdo jste nikdy neudělali chybu?
avatar Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 12:03
MartinR
thumbs up

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 12:46
Neřekl bych, že definice dementa je možná z jednoho úhlu pohledu.
Podle mě největší dementi jsou poláci. Hlavně trasa Ol - ova a zpět, resp. brno ova a zpět.

Ale jízda našince je třeba diametrálně jiná od rakouské dálnice, kde každý "dement" Počítá s tím, že ho do toho pruhu musíš pustit, protože oni to tak mají.

Jiní dementi jsou ve slovinsku, kde valí 120 km pořád v levém atd. atd.

Isekson, já s tím problém nemývám v určité rychlosti to funguje. Člověk musí jet konstatně a pak to asi dá jet, tak jako venku.

U nás pravý pruh je tak 80 - 90, levý často od 140.
Ve 150 - 160 se to dá jet plynule (ted mě nekamenujte), za předpokladu, že tam nejede někdo v "lepším" autě a skáče brzda 140 plyn 180 a nebo když má adaptivní tempomat a nebo je to polák.

Já většinou se snažím jet tak, abych nejel ve shluku, proto někdy přidám a jedu pak sám. Nikoho netlačím, nikdy neblikám netroubím nenabržduju. Jedu tam, že ve špíglu je vidět, že jedu a auto uhne. 120 se jet v levém pruhu u nás bohužel nedá, protože to začíná být nebezpečné právě s těmi 180tkovými letci na 22 palcových kolesách. Kdyby jeli všichi 140 bylo by to samozřejmě mnohem plynulejší.... a dálnici kdyby a chování kdyby atd. atd.. bohužel....
Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 13:25
Prosim o radu: Cesta tam, ostrov Vir, odjezd v neděli 2.7.2023 od Prostějova tak kolem 5h ráno. Návrat v úterý 11.7.2023. V minulých letech byla jasná volba jet přes SK a HU (kolony Macelj). Nyní zvažuji AT a SLO. Dle map je to kilometrově o něco kratší a časově asi o 30 minut kratší. Předpokládám, že při cestě tam by jsme se nikde zaseknout neměli. V ČR by to mělo být v neděli ráno v pohodě. Přes Vídeň také projedeme bez problémů. Na Macelji bez kontrol. V případě, že bude kolona na NP Trakoščan tak se dá kousek za Maceljem sjet na D1 a na A2 se napojit až na NP Durmanec. V Zagrebu by jsme měli být někdy v poledne. Přes Lučko musíme jak ze směru SLO (A2) tak i ze směru HU (A4). Dává v našem termínu trasa přes HU nějaký smysl a nějakou výhodu? Děkuji za názory. Předpokládám, že i cesta zpět v úterý by měla být bez problémů přes SLO a AT (možná nějaké zdržení ve Vídni?).
Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 14:00
Ono také dost udělá auto se kterým se jede, já když přesedlal z Renaulta Laguny III na Grand Espace IV, tak se ten styl jízdy prostě také sám změnil a není to o motoru, Espík za to také se 173 koníkami umí vzít. Tam je to o klidu a houpavé jízdě. Jinak jsem si přepočítal kolik Isekon ujede při rychlosti 135 km/h za těch 20 vteřin a vychází mi rovných 750 metrů. Osobně mi jízda třičtvrtě kilometru v pruhu nepřipadá jako kličkování, ale každý máme jiný názor, což je v praxi na silnicích denně vidět. Těším se na tento rok, já mám zkušenosti takové, že většinou zůstávám viset na hranicích než na mýtnicích, vlastně ani nepamatuji, kde jsem se na mýtnici zdržel více než 15 minut, takže já se těším.
avatar Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 15:01
Martin R ... každý samozřejmě udělá chybu , ale žeby cestou z HR na HR dálnici "udělalo chybu" 200 lidí ?????

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Hustota provozu
17. 05. 2023 16:51
To už mi připomíná to, jak borec poslouchá rádio:
"Přerušujeme vysílání, abysme vás upozornili na jedno auto v protisměru na dálnici A1"
Borec si říká:
"Co jedno, všichni..."

thumbs up smiley
Re: Hustota provozu
18. 05. 2023 09:25
Dívám se teď pro informaci na google mapy na hustotu provozu na cestě do HR a je tam souvislá asi stojící kolona mezi Šentilj - Maribor. Není tam žádný symbol nehody ani omezení. Zajímavé....
Re: Hustota provozu
18. 05. 2023 09:29
Před NP Trakošćan směr moře je taky nezanedbatelná kolona a to je všední den dopoledne mimo turistickou sezonu. Dnes a zítra ale mají svátky v DE a AT. To je možná důvod těchto kolon. Vypadá to, že včerejší myšlenku a příspěvek k možné cestě přes AT a SLO definitivně nebudu řešit a pokorně zůstanu na trase přes SK a HU.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (18. 05. 2023 09:30).
Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 06:40
Aktálně dle google map směr moře: před Mariborem stojící kolona asi 4 km, v HR před NP Trakoščan asi 2 km.
Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 07:11
Směr moře: Šentil - Maribor, celá trasa kolona, před NP Takošćan se kolona neustále prodlužuje. Touto trasou opravdu nepojedeme.
avatar Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 07:47
Podle googlu to je aktuálně u Mariboru 12 km a hodina času. Pak pred mytnicí Trakošćan 3 km a 30 minut. Lučko je na tom od A2 celkem dobře, o něco horší to je od Sv. Heleny, 2,6 km, ale snad jen 9 minut.
avatar Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 09:09
Tak se stání na "hranici" přestěhovalo na "slovinskou dálnici" a před mýtné brány v HR. Paráda .Prý aby se nevyšlo ze cviku.thumbs up smiley
Ale to je taky nápad jet 1. 7. !!
avatar Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 10:01
Čekal snad někdo něco jiného? grinning smiley
Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 10:11
Každýmu jste to tady na tom křesle říkali, nejezdi v pátek při začátku prázdnin ,ale je to marný, je to marný, je to marný smiling bouncing smiley (jak bylo v jedné české komedii)
Lučko teď v 10:09 docela husto. Tak pevné nervy a hlavně v pořádku dojet s ratolestmi smočit kuří oka. smileys with beer
Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 10:16
Jedeme zítra, odjezd ve 4 ráno od Prostějova přes SK a HU, na Lučku budeme kolem poledne. Snad to bude lepší než dnes.
avatar Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 10:32
Slovinsko je taky hezké parkoviště [kamere.dars.si]
[promet.si]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Hustota provozu
01. 07. 2023 10:51
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.