Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 02. 2010 16:04
Ahoj u mne pořád stelná loď do větší už nemohu musel bych jí nechávat v HR a to se mne nechce už takhle loď 3,5t je moc na přepravu i když jednou tam a na podzim zpět.
Nějak mne začíná vadit ta cesta za sezónu 6x a vše sám odřídit a neůměrné náklady na provoz.Zlaté časy na gumáku a hlavně čistá hlava bez starostí.Letos v květnu Solaris a měl bych tam mít loď tak do 10 měsíce.Nějak začíná to nadšení ze mne opadávat tak uvidíme.Loni jsem měl loď u nás na Žernosekách to je úplně o ničem,ale vychýlená plotýnka mne vyřadila na celou sezónu takže loni moře bez lodě.Sice jsem to úplně nevydržel a v Řecku na dovče si pujčil gumák,ale jak se jednou namlsáte pohodlíčka větší lodě tak se blbě vrací do horšího na čem všichni začínají.Chorvatsko opravdu pro motorové lodě nemá chybu oni to dobře vědí a patřičně si to nechají platit.Když to porovnám ze svého pohledu tak pro loď 8m 3,5t je HR ta nejlepší destinace u nás je problém vzhledem k váze a přepravě to moc po našich přehradách vláčet nejde.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 02. 2010 19:42
to LiborT:
ja parkoval za 1euro/den na molu pod Bobanem a vloni dokonce zadarmo. Je to trochu z ruky, ale kdyby bylo plno... lepsi nez nic.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 02. 2010 10:25
Ahoj StandoM,
chci jet v druhé polovině června a pak na začátku září, vždy na 14 dní. Mám rád klídek. Doufám, že v tuhle dobu nebude plno a vejdu se. Jinak dík za odpověď, 1 euro na den by bylo dobrý. To víš budu vyplašený a rád lodičku na dohled.smoking smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 02. 2010 18:21
Ahoj

Libore to je spravné, takhle do toho skočit... myslím že už nemužeš dospat června.
A ptej se na cokoli, když budu vědět povím...
Stando ty máš parník který by asi bral každy, u mě je to zatím nemožné ze všech duvodu.
A druhý standa, něco kup, matračka ti nebude stačit...

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 02. 2010 20:25
to LiborT:
ja tam budu od 27.6. a pak zas od 21.7., tak to se asi nepotkame ukazal bych ti kam jit domluvit molo. Jinak vede to tak starsi pan, ktery bydli hned vedle penzionu Delfin.

to bioubi:
par clunu uz jsem mel, tak ted vim co muzu a vyhovuje, mam neco vyhlidnuteho, ale nebude tolik penez, asi az pristi rok.
Pujdu do noveho.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 02. 2010 12:45
Jak si možná někteří budete pamatovat, začal jsem loni - s velkou podporou diskutujících na tomto fóru - se starším (11 let) bombardem 3,05 m(nafukovací kýl, skládací lamino podlaha) a tohatsu 5HP (starý, ale spolehlivý - nedám na něj dopustit). Původně jsem to chtěl jen na pár dnů v Chorvatsku, ale jak mnozí předpovídali, dopadlo to trochu jinak... Nakonec jsem s tím sjezdil kdejakou sladkou vodu i v Česku. Ale jak se dalo čekat, při obsazení celou rodinou to jelo pomalu (skluz jen já a jedno dítě), ale při cestování po moři, jsme se dostali do cca jedné hodiny na úžasná místa. Co se týče vody ve člunu - někdy byla... a za silného větru to neni nic moc, ale dalo se to vydržet, zimou ani moje malé děti netrpěly.
Nicméně jsem člun na podzim prodal a koupil 1 rok starý zodiac zoom 310 SR (za polovinu toho, co stojí nový). Není sice o mnoho větší, ale tím že má pevný laminátový kýl, je prostornější o tu dutinu, co je normálně pod podlahou. Ještě jsem s ním nejel, takže nevím, jaké má vlastnosti. Někdo zde se tuším nezmiňoval moc příznivě o jeho "kýlku". Pokud máte někdo zkušenosti, dejte vědět. Já myslím, že pevný kýl bude určitě o poznání rychlejší, než nafukovací. Volba na tuto loď ale hlavně padla proto, že loni jsem si musel půjčovat rakev na střechu a teď to vyřeším tím, že loď dám vyfouknutou v tom obalu přímo na příčníky. Už jsem ale zaznamenal, že manipulace s ním je pro jednoho člověka o mnoho složitější, než s úplnou skládačkou.
Mimochodem, celkem mě překvapilo, že původní majitel měl tuto loď zaregistrovanou na SPS s 15HP motorem, přestože je na tuto loď maximálně povoleno 10HP.
A co se týče motoru: minulý týden jsem koupil starší (ale myslím, že v dobré kondici) mercury 9,9HP dvoutakt. V této souvislosti jsem se chtěl zeptat: kde jsou dvoutakty zakázány? Víte to někdo? Prý se se dokonce chystá nějaký větší zákaz dvoutaktů na moři?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 02. 2010 13:13
to zacatecnik:
myslim, ze stari bylo omezene 25let, ale dnes/letos je to jeste trochu jinak. Kdyz jsem byl odhlasovat parnik, tak jsem byl informovan, ze k prihlaseni motoru na SPS nestaci jen kupni smlouva, ale je nutna pisemna CE k danemu motoru. Jinak ho neprihlasi. Jestli ten tvuj motor nebyl u nas evidovan, tak ti ho uz neprihlasi.
Ohledne zakazu 2taktu na mori tj. HR to si nemyslim, ze by ted proslo:-) Ale ve spanelsku nekde na jezere postupne zakazuji 2 takty, tak spanele pomalu nakupuji nove 4 takty a stare 2takty se u nas prodavaji:-)

Jinak lamin. kyl a nafuk. kyl je velky rozdil k lepsimu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 02. 2010 14:39
Ahoj Libore,také mám doma Libora a je začátečník. Také jsme začali vybírat stejným stylem,jen já jsem ho do ničeho nestrkala,spíš protestovala.
Tak přeji úspěšnou sezonu 2010.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 02. 2010 17:08
sslunicko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak píšete o Boat Show,tak jsme byli v září na v
> Šibeniku a stálo to zato. Trochu mimo naší cenovou
> relaci,ale to pokoukáníčko bylo úžasný.

Od 10.4.2010 je týden Boat Show Split to bude teprve podivana. Na YouTube jsou ukazky minulych rocniku. P
Vypada to uzasne.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 02. 2010 22:42
Jendo,to věřím,že to musí být super. Jedeš?

Kdyby jsme jeli přes Velikonoce,tak tam tou dobou budeme,ale pojedeme asi o měsíc déle.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 02. 2010 00:02
začátečník,kdyby zakázali 2 takty tak 90 % chorvatu nemá s čím jezdit.hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (26. 02. 2010 15:48).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 02. 2010 12:06
Dotaz k hlavnimu tematu.

Kdyz jsem doposud(clun 3m a 5hp), prijel do pristavu, tak jsem se uvazal kde bylo misto, zasel na kafe, jindy neco nakoupil a jel dal.(vetsinou 1hod.). Nikdo po mne nic nechtel. Nevite zda na tyto kratke zastaveni to plati i u vetsich clunu? Ale stale gumak(20hp). Pripadne jake mate zkusenosti z poplatkami tohoto tipu.

Jenda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 02. 2010 13:22
Pokud nezabereš někomu jeho místo a on se právě bude vracet v době ,kdy budeš na nákupu tak je zle.Většinou ,ale platí i pro větší lodě ,že krátkodobé zastavení tolerují bezplatně. Ale není to pravidlo všude.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 02. 2010 09:49
Ahoj ssluníčko, spinning smiley sticking its tongue out.
To víš, že jsem byl rád, že mě manželka nebrzdila a tak trochu jsem ji navedl, co se mi taky líbilo. (nebo mi vidí do žaludku a chtěla mi udělat radost)hot smiley
Je to poklad.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 06:34
Ahoj kamarádi od vody,
tak včera mi konečně přišlo Lodní osvědčení plavidla - po skoro měsíčním čekání po jednání na SPS Praha (24.2.) (kdo chcete přihĺašovat loď a stihnout sezonu, tak nečekejte). Při jednání jsem získal dojem, že naše úřady se snaží být papežtější než papež eye rolling smiley. Na vině jsou nové předpisy pro přihlašování lodí a pravděpodobně nevyjasněnost, jak postupovat. No nic, snad je to za mnou, nebo jen část?. Při podávání žádosti jsem zaplatil kolky na vydání Lodního osvědčení plavidla vnitrozemské plavby a mezinárodního osvědčení rekreačního plavidla. V obálce mi však přišlo pouze Lodní osvědčení vnitrozemské plavby a mezinárodní tam nebylo. Myslel jsem, že to budou dvě osvědčení, prosím o informací zda lodní osvědčení slouží zároveň jako mezinárodní. Na titulní straně je text český a zároveň anglicky a pak na závěr, kdo osvědčení vystavil, opět česky a anglicky. Jinak ostatní údaje o majiteli a lodi pouze česky.
Díky každému, kdo bude vědět a odpoví.
Libor
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 07:54
ahoj

určitě ti tady Standa jako jeden z nejzkušenějších odpoví, jsem v praci a tak se ti doma podívám.
Myslím že já mám dvoje papíry k lodi. V čr a druhé v ang. Ale ber to že hádám.
jen ale mé osvědčení je cca 6 le staré a v naší zemi se mění vše jak ponožky, tak třeba dneska je to jiné.


bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 08:57
to LiborT
jsou dve osvedceni. Teda pred rokem to tak bylo. Nejprve musis mit vnitrozemsky a potom ti vydaji mezinarodni, ale v tvem pripade to melo byt vydane ve stejnou dobu. Ja to resim na SPS Prerov a doklady jsem mel za 3dny doma, je to o urednikovy.
Zavolej, za urguj informuj se na SPS Praha, urcite ti to vysvetli.... .
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 09:03
Ahoj určitě musíš mít osvědčení 2. Naše v českém jazyce a skoro to samé které má hlavičku a technické údaje anglicky.Už jenom pro platnost osvědčení naše 5 let a zahraniční 4 roky mám dvě.Jinak po 4 letech ti bez prohlídky lodě to zahraniční prodlouží o rok.Pak opět přistavit loď na technickou Standa.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 09:17
Super je, jak se tady dovíš co potřebuješ,
naschvál jsem napsal neutralně Standa a oba napsali, SUPER thumbs up
a pak tady přijde někdo, kdo nadava hned na začátku...

Kluci a jak se praktikuje prohlídka? SPS? to je jako technická? co to stojí?
a ani nevím kde je vyznačena? asi v osvědčení.
mam ted třetí sezonu člun a ty papíry jsem neměl v ruce... to jsem lajdák!!!
díky

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 10:46
Dík Všem za odpovědi,
tušil jsem, že soudr.zi z SPS někde udělali chybu. Hned v pondělí tam zatefonuji. Obálku jsem včera vyzvedával kolem 16 hod. a tak již nebylo možné telefonicky si to na SPS ověřit, proto ještě jednou dík za dnešní odpovědi.
LiborT
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 10:53
Ještě jedno krátké info,
naše lodní osvědčení mi vystavili na 8 let s platností do 24.2.2018. Příští týden napíšu, jak jsem dopadl s reklamací nevystavení mezinárodního osvědčení na SPS.
LiborT
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 12:01
Ahoj lodní osvědčení na 8 let ???? musí být nějaká změna bylo to jak jsem již psal.Jestli už není také jen jedno osvědčení ,protože dříve byl i průkaz vůdce plavidla mezinárodní a náš a dnes platí jeden s vyznačením oblasti a skupinou.
Jinak pro bioubi technická,alespoň u mne nebylo nic jednoduchého
-revize elektro na spotřebiče a zásuvku / jsem sice revizák ale musí dělat revizák s osvědčením od SPS/
- celková prohlídka docela důkladná
- vyplnit kopu papírů
jinak doporučuji s dostatečným předstihem cca3 měsíce nechal jsem to na poslední chvilku 1,5 měsíce a docela jsem měl problém.Jinak jsou na cokoliv na SPS alespoň Děčín velice vstřícní a ochotní.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 15:58
Ahoj není změna o mezinárodní se musí zažádat zvlášť a proč někdo 5 a někdo 8 je dáno vyhláškou viz dole

§ 7 Doba platnosti osvědčení plavidla(k § 10 odst. 5 zákona )

(1) Osvědčení plavidla se vydává pro plavidlo způsobilé k provozu na vodní cestě pro účely osvědčení způsobilosti plavidla k provozu na vodní cestě na dobu omezenou takto:

a) pro osobní lodě, tankové motorové lodě, tankové vlečné a tlačné čluny na dobu nejvýše pěti let,

b) pro nákladní motorové lodě, vlečné a tlačné čluny s výjimkou tankových člunů, remorkéry, převozní lodě, plovoucí stroje a speciální lodě na dobu nejvýše deseti let, u lodí starších 30 let na dobu nejvýše pěti let,

c) pro malá plavidla na dobu nejvýše osmi let, jde-li o nové plavidlo, a na dobu nejvýše čtyři roky, jde-li o plavidlo uvedené do provozu; při každé druhé prohlídce k prodloužení platnosti osvědčení musí být zkontrolována podponorová část plavidla, u plavidel starších 25 let se provede kontrola podponorové části při každé prohlídce; pro plavbu v zahraničí může být k lodnímu osvědčení malého plavidla vydáno mezinárodní osvědčení pro rekreační plavidlo na dobu nejvýše čtyř let,

d) pro plovoucí zařízení na dobu nejvýše deseti let.

Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 21:18
Ahoj, ještě než ze sebe uděláš blázna na sps. V pátek mi také přišlo nové lodní osvědčení a také jen jeden ks, také jsem čekal měsíc a to z důvodu přechodu na nové průkazy plavidel. To že máš jedno osvědčení je v pořádku protože nahoře je napsáno Česká republika a dole ja napsáno mezinárodní osvědčení takže je to dva v jednom a ještě je tam taky změna v materiálu, dříve to byl papír a teď mi to připadá jako by to bylo na půl látkové.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2010 21:59
ze by zmena k lepsimu:-) hlavne, ze to maji aktualizovane na www.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2010 06:52
Ahoj, blázna bych ze sebe nechtěl dělat. Optám se na SPS slušně a opatrně. Myslel jsem si, že budou techničáky dva. Ten co mi přišel má na titulní straně nahoře označení Česká republika - Czech Republic a v prostřed strany Lodní osvědčení plavidla vnitrozemské plavby - Ship certifikate of inland navigation vessel. Výslovné označení mezinárodní osvědčení tam není, tak jsem znejistěl. Uvnitř jsou pouze české texty o lodi a majiteli bez překladu a akorát na konci je, že osvědčení vydala Státní plavební správa - Issued by State Navigation Autority. Materiál osvědčení je skutečně něco jako papír s tkaninou, jak několikanásobně silnější bankovka. Nechtěl bych se dostat do situace, že přijedu do Chorvatska a na kapinatátu mi řeknou "odchod" toto neuznáváme. Docela by mě to mrzelo, těšit se na projížďky s lodí a pak nic. Třeba je nyní osvědčení pouze jedno univerzální. Řidičák mám taky jen jeden.
Jinak se musím přiznat, že diskusi na těchto stránkách sleduji již od jara loňského roku a byla jedním z faktorů, který mě navedl na to udělat si řidičák a pořídit loď, takže díky. Teď jen získat zkušenosti, už abych byl na vodě, počasí nám začíná přát.thumbs up
LiborT
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2010 08:50
Asi opravdu zacali delat jeden prukaz k clunu. Mas na ridicaku napsano "Mezinarodni prukaz vudce rekreacniho plavidla"?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2010 16:56
ano je jenom jeden , na něm je "Mezinarodni prukaz vudce rekreacniho plavidla", předtím jsem měl taky dva, tento nový mi loni v Zadaru dost podrobně kontrolovali na kapitanátu a bez problémů. Na zadní straně má česko anglický text k jednotlivým řádkům, např. ř. 10 - I,C,M, je popsaný v češtině i angličtině. ř. 11 bez omezení je i v angličtině na první straně.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2010 16:57
Ahoj StandoM,
právě, že tam není označení Mezinárodní průkaz vůdce rekreačního plavidla, jen Lodní osvědčení plavidla vnitrozemské plavby. No zítra budu vědět víc.
LiborT
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2010 18:14
Tak to je jiná, já tam mám nahoře ČESKÁ REPUBLIKA a hned další řádek CZECH REPUBLIK v prostřed mám CZ a dole mám MEZINÁRODNÍ OSVĚDČENÍ PRO REKREAČNÍ PLAVIDLO a další řádek je zase anglicky to samé, vevnitř je vždy text napřed česky a pod českým anglicky. Zřejmě je v tom teď zmatek co je dělají nové.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 239
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.