Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 10:03
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:07).
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 10:35
Vše záleží na tom, jak se člověk cítí !! Já vyjíždím po ránu a v pohodě jedu tak, abych byl do půlnoci na molu ve Splitu. Tam už jen pohodička, pivko, kávička a v 01:30 hod. se nalodím na trajekt. 2 a 3/4 hoďky ležím natažený v boxu na sedačce. Někdy se ztratím, někdy cestuji po lodi a čubrním na moře, nebo u baru popíjím výýýýborné kafíčko !!! No a ve 4:00 hod. už boucháme šampáňo na lavičce u pláže. Osádka spinká v dodávce ( výhoda) a já na pláži ležím a čekám na východ sluníčka
z poza hory !! Pokud mám volný apartmán, jdu na věc! Pokud né, nic se neděje, ležíme u vody a lapáme první Hvarské paprsky. V hodinu H se stěhujeme! Zpět nabitý energii a odpočatý si to dám na Sučuraj.
Na trajekt v 5:00 hod. mají přednost auta zásobování, příp. autobusy no a když je toho moc a navíc ještě osobáky, tak.... jedete až dalším !!


Tož tak !!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 11:01
Ahoj všichni, každý druhý den koukám na webkameru ve Splitu: [galijula.izor.hr]

Tam je pořád tak krásně :-)

Letos jsme byli poprvé na Hvaru a asi navždy nás to přesvědčilo, kam se vracet - někdy bychom chtěli i třeba na 2-3 měsíce (srpen, září, říjen či listopad...) v kuse.

Taky nás kolikrát napadlo, jestli stojí za to - mimo hlavní dovolenou - jet někam od Splitu dolů třeba na 3-4 noci na otočku.
Třeba pěkný listopad začátek prosince, nebo v průběhu března či dubna.

Ubytovat se někde v kempu (pokud by byl, auti máme veliké, vejdeme se velmi pohodlně do kufru. Projít si Split, Dubrovník - bez turistů, bez horka. Na jeden den bez auta se nechat převést trajektem ze Splitu do Stari Gradu a tam si půjčit na jeden den skůtr...

Jaké máte zkušenosti s těmito obdobími? Co restaruace? Půjčovny? Jsou otevřené?

Díky a hezkému počasí a čistému moři zdar!
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 15:33
Nevím, nevím,ale mimo sezonu je tam pusto a prázdno !! Snad jen některá kamenná restaurace, ale půjčovny .... ?????
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 16:21
Pro michalhk

Jsem rád, že se Ti na vinobraní líbilo, moje účast na Pelješaci letos nesla pořadové číslo 14. Je fakt, že díky kontaktu s domácími teprve pořádně člověk pronikne do jejich mentality a dokud mi budou síly stačit, není pro mne jiná dovolená. Za tu dobu máme vybudované takové vztahy, o kterých tady člověk pomalu ani nemá ponětí. Přeji Ti ipříští rok bohatou úrodu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 18:41
...reaguji na harmonogram cesty na Hvar..a ač to patří do dopravy...nemohu si tady nepodotknout...
...po tolika letech ježdění večer ( na noc ) jsem přijal podnět v tom smyslu, že si posádka v autě nic z cesty neužije...tak párkrát bylo cestování přes den a má to své výhody...nicméně letos se nám zadařilo, že po celodenním ježdění po ČR ( přes 600 km ) jsem po návratu do Vyškova v 19,00 nebyl schopen zabrat a usnout takže ...když bylo koneckoncům vše a všichni připraveni... a já po 4 hodinách " klimbání " nemohl zabrat... natočil jsem ve 23,00..." koně..." a " holaj duša..."
...za 2,5 hodinky pod Vídní...kolem 4...5 páté v Maďarsku to bylo náročné...ale pak po ránu začala chorvatská dálnice a to světlo nedalo usnout a zároveň posádka dosáhla i ten svůj požadavek...že viděla cestu v Chorvatsku ( ačkoliv dálnice...)...zato to odsypávalo...a v poledne Split ...
...Split a ne Drvenik byl na radu Jitky...
...nicméně...já už bych jinak než přes Split nejel...kdo jede v kuse ( samozřejmě nějaký odpočinek k tomu )...musí zvážit...že na rozdíl od Splitu musí vejrat na cestu ještě kus cesty do Drveniku...( je to sice levnější o pár šestáků...ale delší čas na cestách ...pak větší kus po ostrově a po horší komunikaci )
...a odpočinek na mol...pardon na molu ve Splitu přišel taky vhod...pak 2 hoďky na trajektu...a nebýt toho, že nám ujel trajekt v 11,30 o pár minut, tak jsme byli v I.D. ve 14,00...
...ale to je jen můj subjektivní pocit...a pokud to někdo zná jinak a lépe a bezpečněji...nemohu mu svoji verzi rozhodně vnucovat...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 11. 2009 20:12).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 19:28
My teda zatím stále jezdíme na noc, kvůli děťátkům. Někdy je cesta dolů k moři v pohodě, někdy jsem unavený a chvíli jede žena. Ale osobně si myslím, že těch 1060 km, je pro mě tak na hraně. Nejlepší je, když se stavujeme občas na Plitvicích, pak je to pohoda. Z té cesty toho v noci není moc vidět, jen jednou jsem jel k moři za světla, když nám v Ogulinu vařili vejfuk, tak třeba až děti povyrostou. Ale doufám, že to tak rychle nebude yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 19:36
MarťasV
Ty jo, tak to je úctyhodné číslo brigád...thumbs up By mě zajímalo, jestli se během braní ještě po těch letech stříhneš. Známí z Poděbrad si ze mě dělali srandu, že budu mít rozstříhané ruce, ale povedlo se to až poslední odpoledne. No, ona ta poobědová siesta byla poněkud delší a crna vina bylo nějak více, takže se ani moc nedivím. Ranka malá, ale krve jak z vola, a to doslovaangry smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 22:55
přátelé vinobraní na Hvaru je úžasná věc
to tu prostě popsat nejde to se musí zažít

však jeden zážitek z letošního vinobraní který se mi vryl do paměni a na který nelze zapomenou byl ten, že dvacetiletá domácí slečna sedla do plně přepravkama naložené dodávky která měla svá nejlepší léta za sebou, nárazník táhla po zemi a ještě nestarovala, jela dolů vinohradem po kamenité cestě z kopce dolů ohraničené kamennou zídkou kde na každé straně bylo tak 10 cm - neskutečné

jo a jak píše Michalhr také jsem se střihnul a krve jak z vola to prostě jinak nejde to patří k věci
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 23:20
Rohalku, slecna ma o 2 roky vice :-)) a kdo umi , umi .... ,vyrustala ve tvrdsich podminkach a taky jsem si myslela, ze vydrzis vicspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 11. 2009 23:47
Ahoj Jitko, doufám, že příští rok počítáš i se mnou. Už jsem se zapsal do výjezdového kalendáře, akorát to chtělo po mě datum, tak jsem to tam fláknul od oka, snad jsem se moc nesplet.
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 12. 2009 17:39
michalhk

Každoročně alespoň dvakrát. Bez toho jako by tam člověk nebyl. Vzpomínám na jednoho šikulu z ostravska, který si před pár lety vedle čáry života na ruce vystřihnul ještě jednu. Byl však statečný, šití odmítnul a ránu zvenčí travaricí dezinfikoval a zevnitř lelpil. Dva dny pohled k popukání. Nevím proč, ale už nejezdí...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 12. 2009 18:12
...to když já se střihnu ...tak to já nemůžu chodit, je mi špatně a moc si z toho nepamatuju...ovšem to se mi stalo v životě 3x ...pardon 4x ( nebo já už nevím )
po prvé v 16ti na mrskútu...pak při odvodech...pak po 3tí ve sklepě, kde nám vypečený majitel nalíval ( tehdy ) loňské víno... nový burčák ( horší kvality ) ...a zaručeně 30letou meruňkovici, kterou prý nedávno vykopal za " falešnou zdí " někde v kůlně a kterou nám pak za příslušnou přirážku ke stáří destilátu vnutil na cestu domů...naštěstí jsme jeli autobusem a už si jen pamatuji, že to bylo někde u Hustopečí...grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 12. 2009 16:00
Ja teda az do Drveniku a pak trajektem na sucuraj a trochu hard-core cestou smiling smiley. Ale co, poprve jsem byl vyklepanej a ted se na to uz zase tesim grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 07:20
Souhlas, jezdím přes noc, takže objetí SLO dálnice je příjemná změna po nudě na A dálnici a po HR superdálnici, je cesta ze Sučuraje do ID mňamkou plněnou celoročním těšení se, jemně okořeněnou trochou adrenalinu a nahoře s umístěnou třešínkou v podobě tunelu Pitve. hot smiley
Přestože jsme se vrátili teprve před dvěmi měsíci, jeli bychom okamžitě, ale musíme si bohužel počkat ještě devět měsíců, což je na špagát.angry smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (03. 12. 2009 07:31).
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 11:58
Přátelé, nechci rušit váš zajímavý tok myšlenek o vinobraní a cestování (mimochodem, rozhodně Split - Stari Grad :-)), ale přece jen - není tu někdo, kdo by mi řekl, jak je to na Hvaru a vůbec kolem Splitu, na Makarské atd. mimo sezonu třeba s těmi půjčovnami? Restauracemi?
Nejsou třeba Chorvati protivní, že bysme jim tam lezli mimo sezonu, když odpočívají?
Stojí to za to jet tam na pár dní v případě pěkného počasí v listopadu či dubnu?
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 13:20
Ahoj, už pár let pročítám toto forum a získala jsem zde spoustu užitečných rad na našich cestách do Chorvatska.Procestovali jsme Pelješac a letos jsme byli v Pisaku. Příští rok vyrážíme na Hvar do jedné malé zátoky, čtyři dospělí plus děti 9 a 5let.Není zde elektřina,voda jen dešťová,ale v zátoce je jen pár domů.Má někdo prosím zkušenosti s tímto druhem pobytu?Poraďte prosím než zaplatím zálohu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 13:52
A co je to za zatoku jestli se smim zeptat? Nebo aspon nejake blizsi urceni?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 13:53
a jak se jaksi ta prdelka jmenuje?
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 14:52
Je to Mali Rapak ,zprostředkovatel nejmenovaná CK,která se specializuje na podobné zátoky.Když jsem nedávno viděla fotky ze zátoky Veprinova kousek odtamtud,obešla mě hrůza.
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 15:52
to veverka: jezdím už leta do zatoky rapak,pokud chceš písnu ti adresu na které mám ze zátoky foto,jinak se neboj veprinova je o kousek vedle a ty fota jsou fakt extrem
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 16:14
Díky moc,Tome 42,už jsem myslela,že se nikdo neozve.Budu ráda za tu adresu s fotkama.A nejezdíš náhodou do domu Jurica?Pokud ano,poskytl bys mi ještě nějaké informace?
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 16:26
Anoj jezdím do ap. Jurica majitele velmi dobře znám a jsem tam velmi spokojený jo adr. rajče.net -tom 42 omlouvám se jsou tam poze lonský fota letošní jsou ještě ve fotáku ale situace je tam až na pár pozitivních věcí stejná.Bohužel neumím vkládat na forum fota,jinak bych ukázal i letošní.Pokud budeš chtít cokoli vědět ,napiš rád podám info.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 17:19
tome 42
máš na rajčeti moc fajn fotky (a ty úlovky jsou taky bezva thumbs up)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 21:18
Tak to abych se už do výjezdového kalendáře taky napsaladrinking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 23:07
Ahoj Tome, pěkné obrázky. Jenom ten had ve zdi, asi nebyl jedovatý? Aspoň tak nevypadal. Bydlel s Váma dlouho?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2009 23:10
tom 42, super fotky. Podívej se sem :návod na vkládání fotek
nebo tady: Bessy příspěvek 2.11.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 12. 2009 08:18
to Luis: ten had snad neby jedovatý a navštěvoval nás skoro pravidelně ale to bylo v roce2008 letos prostě nepřišel,škoda. V hadech nejsem kovaný,pokud někdo poznal,napište rád se poučím. Jinak dík za návod na vkládání fotek,večer to zkusím.thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 12. 2009 09:45
Ahoj, nemáte někdo letošní fotky z ID nejlépe z moře na ID? Bydleli jsme v domě kousek pod úřadovnou paní Jitky u hlavní ulice směřující moři, kde se prodávalo pečivo. Někde jsem zaregistroval, že pod tímto domem se začal stavět nový dům. Rád bych zjistil, jak to vypadá aktuálně s výhledem na moře. Díky. Jirka
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 12. 2009 11:18
Tom42: fotky jsou perfektní,viděla jsem vlastně všechno co jsem potřebovala.Ale když jsi mi nabídl pomoc,ráda toho využiju a zeptám se ještě na pár maličkostí.Jak je to s tou užitkovou vodou,stalo se ti někdy,že došla?Paní z CK říkala,že se musí velmi šetřit.A stačí solární panely aspoň na svícení večer? Poslední otázka: dají se tam chytit nějaké ryby? Viděla jsem tvoje úlovky,ale chobotnice zrovna nemusím.Jo a taky mě vyděsil ten had!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.