Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2009 21:18
V Ivan Dolac Ti Eurka vymění i naše Jitka - agentura Jadran !!! Pozdravuj ji a že se na ní těšíme na srazu fóristů ve Valmezu 24.10. letooossss!!!!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2009 21:19

Pro Pinquin: Nejsou to moje fota, ale takové cesty vedou do těchto zátok, a to je to tvoje Skozanje. Moc pěkné. Zdraví R.
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2009 21:31
RERO: Paráda, mooooc dík. Ten prostřední domek by měl být ten náš a zátoka se jeví fakt příjemně. Manžu nadchl stav dopravních "tepen", nemůže se dočkat a prohlašuje, že je to zase důvod navíc vyměnit naši oktávku za Landroverasmiling smiley

Ten úhel stromů za krajnicí (honosný to název pro něco, co tam vlastně vůbec není) nejspíš naznačuje míru srázu co? Mno, nevím jestli ten poslední kus k zátoce nepůjdu pěšky. smiling smiley

Musím dobalovat poslední věci a zásoby. Po dovče určo vložím fota a písnu co a jak.

Díky všem za praktické rady a info.

PS: Pokud potkám Jitku, určo vzkaz vyřídím.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2009 21:49
Ještě pro přehled: Tvrdni Dolac: dále uvala Torac:
uvala Lučica: a trochu "pohodlnější" cesta...rovněž ne moje fota, ale díky polskému fóru....všude bych s radostí "pobyla"..Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2009 23:49
Pinquin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten úhel stromů za krajnicí (honosný to název pro něco, co tam vlastně vůbec není) nejspíš naznačuje míru srázu co? Mno, nevím jestli ten poslední kus k zátoce nepůjdu pěšky. smiling smiley

To, že jsou ty borovice ohnuté k moři způsobuje bóra, silný nárazový vítr, který vane z pevniny na moře.
Vyšší úhel naklonění stromů na obrázku navíc zesiluje pokřivený horizont fotografie. smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 08. 2009 09:26
Ahoj všichni, s rodinou (2+2) se chystám 1.9.2009 na Hvar, chci jet "na blind", je problém sehnat apartmán, našim cílem je přímo město HVAR. Díky za info.
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 08. 2009 09:57
Za peníze v Praze dům, to samé platí na Hvaru !!!! hezkou dovču !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 08. 2009 10:32
Díky, snad to nebude takovej ranec eye rolling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 08. 2009 23:44
to Monina, tesne sme sa minuli, my sme došli do ID z Omišu 22.8. Počasie bolo super. Večer silnejší vietor, v utorok v dôsledku toho chladnejšie more.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2009 18:24
Dostal som sa k obrázkom, tak prispejem trochu dokumentáciou.
Fotené z tvrdavy Spanjola v Hvare - ostrov Gališnik, za ním Jerolim
[galerie-jadran.net]

západná časť mesta Hvar
[galerie-jadran.net]

opäť Gališnik (zoom)
[galerie-jadran.net]

námestie
[galerie-jadran.net]

a toto ba mohla poznať Renáta, chcel som si pozrieť Podstine a tu som sa musel otočiť. Domáci a ubytovaní mali z toho trochu srandu
[galerie-jadran.net]

a jedna autobiografická
[galerie-jadran.net]

a pre Bessyho, ale aj ostatných - kto je táto celebrita?
[galerie-jadran.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (30. 08. 2009 21:53).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2009 19:36
...Ĺubo...to bude nová slovenská filmová hvězdička, která o tom ale zatím ještě neví...v současné době ji do společnosti uvádí režisér Ralo Váb a podle paní Vašáryové ji čeká skvělá budoucnost...yawning smiley
...jméno si zatím necháme pro sebe...jo...?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (30. 08. 2009 20:08).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2009 22:04
Niečo pre adrenalín - cesta Dubovica - Sv. Nedjelja (stále neviem ako sa to správne píše)
foto z auta - pohľad dolu


asi takáto diaľnica






Dá sa to, ale som rád, že v prvej časti od Dubovice som nestretol ani jedno auto. Od zátoky Lučišče k Sv. Nedjelji už to ide.
A teraz sa mi podarilo tie fotky aj zobraziť, dobrý som.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (30. 08. 2009 22:05).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2009 22:24
Ahoj Eifel. Zdravím Tě doma....Poslouchej, Ty tak vždycky jedeš do Ivan Dolac jen tak na obrátku - už poněkolikáté....že Ty jsi ten tajemný "slovenský občan" , který tam koupil v Ivan Dolac ten dům co se mi tak strašně líbí, a vždycky si ho jedeš jen okouknout, zda je všechno ok....tak už to netutlej.... Nemůžeš nám ho pronajmout - aspoň nám fórákům?
/viz. vlákno 47/ Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2009 22:37
Myslím, že ktosi tu spomínal trajekt Tin Ujevič





tu som sa vyspal


a tu som ani nebol, už som spal (fotili deti)


Príhoda.
Po nalodení som zbalil niečo pod hlavu, spacák a upaľoval som hľadať miesto na spanie. S odkazom - Deti (štyria 17 roční) pred Splitom ma nájdite a zobuďte. Bolo asi 22.50 hod. Cca 01.40 hod. sa preberiem (po pive - bezalkoholnom - sa hlásila príroda) pozriem z okna - vidím prístav. Obehnem tú reštauráciu alebo ako to nazvať, nájdem tri spiace deti, zobudím, pošlem k autu. Nájdem štvrtého, neviem zobudiť, naveľa sa preberie, hovorím - Pristávame, poď k autu, ja si idem pre spacák, zídeme sa tam. Prikývne, vybavené. Stretnem sa v aute, ale len s troma. Ten posledný - NIE JE. Čo teraz, ideme ho hľadať? V tom správa - Vidím ho vychádzať z trajektu. Štartujem, vychádzame, vonku 2 taxíky, hlúčik ľudí a... medzi nimi Maťo, trúbim, kričím cez okno - Maťo, čo zmätkuješ!? Chlapec sa priznal až v Maďarsku, že si vôbec nepamätá ako vyšiel z trajektu. Prvé čo registroval bolo ...Maťo, čo zmätkuješ...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2009 22:41
Renátka, prenajať môžem, aj zinkasovať peniaze, len neviem či sa do toho domu dostaneš. Ktohovie kam som dal kľúče. thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 08. 2009 09:11
Eifel:

Z toho, čo tu písala pred tebou vranka som pochopil, že z toho smeru ako si išiel ty (Dubovica - Sv. Nedjelja) je zákaz vjazdu. Tak ako to vlastne je? Je tam vôbec miesto, kde sa môžu protiidúce autá vyhnúť?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 08. 2009 09:26
Tak to vypadá, že cílem naší letošní dovolené bude Hvar. Vyrazit můžem nejdřív 12. září. Je reálné, že chytnem na Hvaru dobré počasí nebo máme radši dojet až na Pelješac. Jedem se psem, nemáte tip, ve kterém místě se ubytovat?
Na Hvaru jsem ještě nebyla, tak vyzvídám spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 08. 2009 14:01
Napiš Jitce 2 - agentura Jadran v Ivan Dolac - tá Ti určitě poradí, případně i ubytuje ( i s pejskem ) Adresa na stránkách zpět, nebo jitka.caric@vip.hr
A bude pěkně !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 08. 2009 17:36
...volačo som tu o tom trajektu Tin Ujevič spomínal i ja... akurát sa ku mne nedostala reakcia ...na moj tip ...na príspevok zo 30.08.09 ...v 18,24 hod...grinning smiley
P.S. Lacestera...na Hvaru je tolik psů...viz příspěvek a fota na vláknu ..." o psech "...
...ničeho se neboj...mimochodem ...spoustu psů jsem viděl i na hlavní promenádě v Dubrovníku...absolutně bez problémů ...když to porovnám,
s tím, jak nás vyprovodili s bernským salašnickým psem městští strážníci v parku v Kroměříži...tak si říkám...
...Dubrovník, i Kroměříž mají městskou část v seznamu UNESCO...tam to se psem jde...tady ne...jojo...ta naše povaha česká...( moravská )...
...při tom sáček na psí exkrementy je pro nás samozřejmostí...ale v Kroměříži by nepomohlo ani kdybych se do sáčku pos... sám...natož pes...nebo je to obráceně...?yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (01. 09. 2009 07:28).
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 09. 2009 22:47
Dobrý večer,
potřebovala bych radu. Léta jezdíme na Hvar trajektem ze Splitu. Několikrát jsme se přepravovali i z Drveniku. Jeli jsme přes Makarskou sjezdem v Šestanovaci. Jeden známý jel minulý týden do Ravči - Ploče a potom zpět do Drveniku. Máte někdo zkušenost s touto trasou.Odjíždíme v neděli.
Moc děkuji.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 09. 2009 23:24
Nešiel som to, ale podľa domácich, vrátane Jitky sa to neoplatí ísť dookola. Radšej po starom zjazd v Šestanovaci atd.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 08:38
...pro Viktorii...... mám za to, že Eifel i Jitka mají pravdu...
P.S. po odzkoušení Hvaru přes trajekt Split...Stari Grad... a přes romantiku cesty ze Sučuraje ( trajekt z Drveniku ) už bych asi nejel
na Hvar při cestě z České republiky jinak...než ze Splitu...
...pokud bych ovšem nejel zespodu z Pelješace...pak bych volil Drvenik...Sućurajsmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 10:59
Mirod...

Požární cesta Dubovica-Sv.Nedjelja měla na přelomu července - srpna v tomto směru zákaz.Je to docela logické,že nemají zájem aby se jim tam zatím cárali turisté.A pak i ten fakt,že tady přece jen jedete na okraji srázu je nevhodný psychologický faktor.Vyhnout by se dalo ,ale jestli někdo vidí jako adrenalin cestu Sučuraj-Jelsa, pak toto je maxi adrenalin/myslím tím vyhýbání aut/.Na vrcholu stoupání nad Lučiščem v zatáčce jsme se míjeli se zmrzlinářem a jak jsem byla ráda,že jsme u skály.Takže z důvodu bezpečnosti bych tento směr vůbec nedoporučovala.A to mám řidiče profíka z mnohaletou zkušeností na cestách.Asi tak.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 16:21
...Vranko...a já při tom ještě natáčím...grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 18:00
Bessy..kdo má málo adrenáče ten si musí natáčet...

Zase ale z toho máme užitek tady na foru.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 18:35
...to máš Vranko pravdu...málo adrenalinu...jak před časem na parasailingu...a ještě do ruky kameru a držet se zubama...jak na sv... lano přeskočilo a já vyhodil " kopyta v nějakých 60 ...80ti metrech..a to mi neuletěla ani kamera...ani jsem neabsolvoval volný pád...pravda...padla památná věta ( spíše slovo )...ale ta už snad na videu není...a nebo je...? komentář byl natočen nahoře...i přesto, že jsem tam byl sám...
...omluva všem...že to nebylo na Hvaru...grinning smiley






Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (02. 09. 2009 18:40).
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 21:33
Teda Bessy, já už vím, proč jsem na to nevlezlayawning smiley . Vždy jsme měli nutkání to zkusit, ale nějak jsme to nestihli a teď jsem docela ráda. Jsem docela posera, ale ten výhled musel být a byl pěkný.smiling smiley Takže pro mě jedině v tandemu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2009 21:46
...po první je to vždycky...se zatajeným dechem a nekoordinovaným komentářem....podstatné je to, že je to fantastické a nehrozí nic, protože jste pod otevřeným padákem a snést se můžete v podstatě jen do vody, kde by Vás vylovili...ač nevím o případu ...že by někdo dopadl jak " utržený "...
..." z řetězu..."grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 09. 2009 07:36
Já bych asi byla první , které by se na tom zamotal padák a v lepším případě se jen vykoupalagrinning smileygrinning smiley
No musíme to někdy zkusit, teď by nám neměl kdo pohlídat raubíře, ale někdy prostě musíme, je to nádhera.
Jinak jsem si také zavzpomínala na Brelu a Bašku, tam to mám také ráda.smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 09. 2009 07:55
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:11).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.