Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
Re: Pisak
20. 01. 2006 14:01
Díky za přivítání.Pisak jsme zvolili proto,že se zdá jako klidné místo.Nehledáme promenády ani luxus ,ale klid a pohodu.V Chorvatsku jsme již byli/Podgora-2001/spokojenost.Letos se uvidí.
Hulča
Re: Pisak
20. 01. 2006 15:48
Michal Stajer:
Tak to jste zvolili správně. Fotky z Pisaku jsou na www.kacha.cz
Sonja
Re: Pisak
20. 01. 2006 19:58
Hernajs lidi, přestaňte už Pisak vychvalovat, nebo tam nebude k hnutí.:-)
Hulča
Re: Pisak
20. 01. 2006 20:18
Pisak je tak dobrej, že je pořád plnej a k hnutí tam je
Re: Pisak
21. 01. 2006 13:11
Po této diskuzi bude asi přeplněn, je tady moc vychválen. Má to jednu výhodu, všichni budou v Pisaku. A jinde bude prázdno. Paráda.
Musím říct,že my tam nepojedeme. Z fotografií mám pocit velmi stísněného prostoru, jak ve městečku, tak i na plážích.
Hulča
Re: Pisak
21. 01. 2006 14:28
Znojmo:
On nemůže být přeplněn, ale pouze naplněn, což je normální. A jinde prázdno určitě nebude.
Těch lidí, co přispívá do tohoto vlákna je tak možná asi deset, což je jehla v kupce sena vzhledem k celkové kapacitě vesničky.
A co se týče toho "velmi stísněného prostoru, jak ve mestečku, tak i na plážích", to je asi opravdu jenom pocit. Samozřejmě, Pisak není Baška Voda nebo třeba Makarská, to je trošku jiná kategorie. Ale to je právě na tom Chorvatsku to krásný, že si člověk může vybrat dle svého gusta.
Re: Pisak
21. 01. 2006 15:54
smiling smiley Pro Hulču:
Myslel jsem to "přeplněn" obrazně. Já taky "nemám rád" Makarskou, ale kousek pod Makarskou se mě moc líbí. Spíš ta divočina, ne hlava na hlavě. Raději půjdu na pláž 3 km pěšky , než bych se "mačkal".
Pisak je určitě hezký, pro někoho dokonce nejhezčí. Tak si držme palce nebo raději pěsti, aby nám to vše letos v létě vyšlo podle našich představ. BB
Hulča
Re: Pisak
21. 01. 2006 16:25
Znojmo:
Je mi jasný, že jsi to myslel obrazně. Já jen,aby řeč nestála. Přesně vvvo ttom to je, že každý si najde to svoje místečko, kam se pak rád vrací. Jde jen o to přestát ve zdraví cestu a chytit to správný počasí.
Re: Pisak
23. 01. 2006 09:56
Pro Hulču; Fotografie na www.Kacha.cz jsem našel už dřive podle informací z vlákna,fakt dobrý.Jak jsem se tak díval pláže jsou spíš směrem k Marušiči? Jako za přístavem nebo to klame?Díky.
Hulča
Re: Pisak
23. 01. 2006 15:28
Michal Stajer:
Fotky pláže jsou směrem na Brelu i na Marušici, podle toho jak jsem byl zrovna otočen. Ale co se týče té pláže, ze které jsou ty fotky, tak ta je za přístavem směrem k Brele. A fotky pláží, které jsou také na tomto webu od M. Prelovského (ty s černým rámečkem), ty jsou pořízeny ještě dál směrem na Brelu. Fotky pláží směrem k Marušici snad pořídím letos.
khanka
Re: Pisak
27. 01. 2006 14:29
Ty prameny jsou pod prusmykem mezi pohorim Mosor a Biokovo ( pisak- Brela) Da se k nim dojit po ceste z magistraly, nebo si pujcit lodicku a doplout k nim. Je tam moc krasna plaz, ale bez jedineho stinu.
Hulča
Re: Pisak
27. 01. 2006 14:47
Khanka:
Z toho popisu jsem pochopil, že přímo z Pisaku, resp. od konce ulice Put Vrulje se k těm pramenům přímo projít asi nedá, nebo se mýlím?
Jíra
Re: Pisak
27. 01. 2006 18:08

Tam se nedá dojít určitě, pokud tam není nějaká "tajná" cesta. Musí se na magistrálu kus za Pisak ( je tam i odstavné parkoviště) směrem k Brele a dolů. Je tam chodník. Dole je taky hospoda. Pláž je tam skutečně jak ze žurnálu.
Jíra
Hulča
Re: Pisak
27. 01. 2006 19:44
No já jsem si to myslel, o tom parkovišti vím i o té stezce. A tu restauraci jsem viděl na fotce. Letos tam určitě spáchám trestnou výpravu, všechno nafotím a pak zveřejním u Petra na webu.
Re: Pisak
31. 01. 2006 14:08
Od 17. 7. 2006 mám rezervovaný ap. u Kapovica. Bude to moja prvá dovolenka v Pisaku. Upútala ma téma Pisak a tie úžasné fotky, podľa ktorých viem v ktorom dome budem bývať. Dík Hulča. Ak bol niekto ubytovaný v spomínanom dome prosím
o informáciu ako bolo a či ste boli spokojní príp. uveďte nedostatky.
Dík. Viera
Hulča
Re: Pisak
31. 01. 2006 14:50
viera3:
Určitě budeš spokojená. Apartmán Kapovič znám, resp. vím, kde je. Tady na tomto, ale i na jiných vláknech, často bývá Jarda, a ten byl u Kapoviče ubytovaný, takže třeba se ozve. Jestli si dobře pamatuji, tak mi psal, že byl spokojený.
Jinak teď marně vzpomínám, na které z mých fotek jsi viděla dům Kapoviče. Mám pocit, že ho nemám vyfocený.
Hulča
Re: Pisak
31. 01. 2006 14:55
Aha, sorry. Teď jsem na ty fotky podíval a opravdu na jedné z nich je. No pár schodíků a jsi na pláži.
Re: Pisak
31. 01. 2006 18:24
Hulča: máš ho dokonce na několika fotkách, včetně té dlážděné terásky těsně nad vodou. Ale dost hezkých a dokonce pravdivých fotek má Kapovič na svých stránkách.

Viera3: o Kapovičovi jsem tady už psal - velmi slušný a nevtíravý domácí (profesor na VŠ nebo univerzitě), měli jsme A2 pro 5 lidí (byli jsme 3), nádherný výhled, klid, cena jedna z nejnižších v Pisaku. Nabízel nám, že nám udělá chobotnici "iz pod peke", já pitomec jsem si ji udělal podle sebe. Dodnes jsem zvědav, jaké to mohlo být !!! Jediná nevýhoda, která se ale s nižším věkem také snižuje - k moři je to po krpálových schodech (ne "pár schodíků"winking smiley a v tom horku 35-40°C, když jsme si něco zapoměli (většinou pití a jiné "důležité" věci) to byl zabiják. Do krámu to není daleko, do hospůdek se dá jít zadem (šikmým chodníčkem dolů). Ještě něco?

smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda (31. 01. 2006 21:04).
Hulča
Re: Pisak
31. 01. 2006 19:08
"Pár schodíků" jsem napsal schválně, nechtěl jsem ji hned vylekat. Ale pro mladého člověka je to v pohodě. No mě už se taky těžko dejchá. Ty cigarety!!
Re: Pisak
31. 01. 2006 21:33
Viera3: Doufám, že tam nejedeš s Adriadatabankou !!! Jejich cena je o 30% vyšší, než vlastní cena Kapoviče - při přepočtu tam Euro vychází za 41,- Kč !!! Určitě je to i u jejich ostatních nabídkách.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
01. 02. 2006 08:27
Ahoj kluci! Díky moc za informace!

Nie som až taká mladá ,ale snáď tých "pár schodíku" podľa informácii je to 60m k mori zvládnem. Nejdem s Adriadatabankou, ale našla som si na internete kontakt a sama som si dohodla ubytovanie. Mám rezervovaný A3 pre 6 osôb a je nás 5. Cena
64 Euro.Ako je to s ostatnými 2 apartmánmi? Sedenie je na tej velkej terase spoločné? Z fotiek , ktoré sú z adriadatabanky mi vychádza, že vchod do izby je z terasy. Spálne sú otočené kam? Jarda som rada,že ak ma niečo ešte napadne, môžem sa Ťa spýtať.

Re: Pisak
01. 02. 2006 12:09
Zdravím přátelé Pisaku,
nedá mi to a musím se také připojit.Jedeme 17.7.2006 na l4 dní také do Pisaku.
Ubytování tam jsme scháněli od prosince /vše přes internet/, potřebovali jsme apartmán pro 4 dospělé lidi, tedy aby byly dvě ložnice a hlavně jedeme se psem.
Dost majitelů nám odepsalo, že v tento termín je plno, nebo nevyhovoval apartmán a nebo nechtěli psa. No nakonec se podařilo právě jsme poslali zálohu a máme zajištěné ubytování u paní Very Kozmar. Dokonce nám odepsal i majitel apartmánu Kapovič o kterém tady je řeč, že má volno, ale nakonec jsme to nevzali ,protože podle fotek to vypadalo, že terasa mezi apartmány není oddělená a to vzhledem k tomu, že máme zlatého retrívra, který se chce s každým kamarádit by nemuselo dělat dobrotu. Tak jsme vzali ubytování u paní Very, dokonce jsem zjistila přes forum,které pravidelně čtu, že někdo z vás tam také byl a byl spokojen. Chorvatsko milujeme jezdíme tam již 10 let pokaždé jinam a vždycky to bylo super tak doufám, že se to letos také povede. Už se hrozně těším. Hanka
Re: Pisak
01. 02. 2006 13:06
Viera3: Ta terasa je opravdu společná, ale pokud budete slušní vy a vaši sousedi, nemáš se čeho bát - je dost velká a široká. S náma tam bydleli nějací Francouzi, pak Belgičani, dost se to tam střídalo. Okno ložnice pro dva je otočené do prostoru kde je gril a přístupové schody, okno pokoje pro tři je do jakésy úzké niky mezi domem a svahem (š-cca 1m).

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
05. 02. 2006 17:51
Též jedeme ke Kapovičovi 14-24.8.ap č.4 doufám že dopadne počasí.
Re: Pisak
05. 02. 2006 18:56
Michal Stajer: To vás jede asi pěkná "grupa" - APP 4 je největší. A v tom vašem termínu už musí být moře jako kafe (teplý, ne černý).
Jednu specialitku - Kapovič má u grilu zásuvku, do té zapne horkovdušnou pistoli a fouká tím (on nebo hosté co grilují) do dřevěného uhlí. To to hoří! Ušetří se tím hodně času na roztápění a steaky stejně chtějí víc tepla. Sorry pro ty, kteří to už znají.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Pisak
06. 02. 2006 15:06
Dobrodošli všem,
taky jedeme do Pisaku (28.6. - 9.7. Silvija + Vladimir, 6+2).Minuly rok jsem byl v Bašce Vodě v kempu pod stanem,hodně se mi libilo prostředí,ale nelíbilo se mi že mě tam okradli.Tak jsem si řekl,že do stanu už nee.Zkusil jsem něco blízko a objednal Pisak.
No a čtu(a viděl jsem),že jsem udělal asi dobře.Jedeme tam 4 mladé svobodné páry(Třinec) takže nuda nebude.
Chtěl jsem se zeptat,jak to je s těma plážema,jestli je přístup všude nebo jsou i soukromé?Viděl jsem na netu celkem pěknou pod apart. ANKA??

Líbi se mi,že fotky od Hulči začínají dvěma hospodamasmiling smiley , kolik tam stoji pifo?




Upraveno 2krát. Naposledy upravil (06. 02. 2006 15:12).
Re: Pisak
06. 02. 2006 15:56
Zdravím všechny příznivce nádherného místa jménem PISAKsmiling smiley Mám takový malý dotázek. Letos chceme taky do Pisaku a budeme objednávat ubytování v nejbližší době. Proto se chci zeptat...kdo jste byli, jedete a máte už ubytování rezervováno...Kolik chtějí majitelé poslat zálohu? Vím, že to bude asi různé, ale budu rád když každý napíše jak se to pohybovalo(pohybuje). Určitě bude vzájemná komunikace mezi místními( pisackými), čili by se to mohlo pohybovat v nějaké rovině. Předem díky všem a v červenci se uvidímethumbs up Lukáš
Hulča
Re: Pisak
06. 02. 2006 16:04
kosuš:
To, že fotky začínají dvěma hospodama je náhoda, ale možná to má svůj význam. Kolik stálo pivko už si úplně přesně nepamatuju, mám pocit, že 12 těch jejich veverek. Byl jsem tam na pivu asi 2x, většinou mám pivko z vlastních zdrojů a když dojdou, jakože dojdou a brzy, kupuju si pak lahváče v místním konzumu. Večer pak pijeme vínko nebo rakiji od domácího.
Re: Pisak
06. 02. 2006 21:50
kosuš: věřejně přístupných pláží (oblázkových) je tam několik, jedna východní v takovém kaňonu nad Pisakem (severně, skoro mimo Pisak) je pěkná, přístup k ní je krklomným chodníkem, druhá je přímo v centru pod silnicí k přístavu, je taková hubená (úzká), třetí největší je od hospody s penzionem a táhne se až pod Kapoviče, končí dlážděným platíčkem. Dál dolů na jih to už tolik neznám. Někdo, kdo to tam zná mne určitě doplní.

LukasCec: zálohy jsou jako všude v Chorvatku okolo 30%, většinou to uvádí majitelé přímo na svých webových stránkách.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Hulča
Re: Pisak
06. 02. 2006 23:47
LukasCec:
Já platil zálohu 50 euro, podruhé už ji po mě nechtěl (byl jsem samozřejmě u stejného domácího), no a letos to bude potřetí, doufám že taky bez. Ale napoprvé se tomu těžko vyhneš. U některých bank bývají poplatky za převod dost vysoké.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 115
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.