Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
avatar Re: Pisak
27. 07. 2021 23:09
Hmmm, konoby zde trochu rozpaky, no uvidíme. Třeba i někde jinde. Zatím pouze v Pelegrinu na víno. Bylo pitelné.
Re: Pisak
28. 07. 2021 06:52
Pro me za jedna a za tucestu to stoji..la bomba u brely...kousek....vse vynikajici a na chorvatsko levné
avatar Re: Pisak
28. 07. 2021 10:02
Pokud se nemýlím, tak toto je tebou zmiňovaná La Bomba, ne?

Že bych to nazval jako "vše vynikající"... no nevím. Maso většinou nijak nedochucené, totéž povrče na žaru... Jako neurazí, ale za nás takové "neslané, nemastné, nevýrazné"... (a to osobně opravdu na grilu víceméně pouze solím, pepřím a bylinky, žádná "grilovací koření" nepoužívám). Podobně u nich dopadá i zeleninový salát... pouze nakrájené, neochucené... Nedejbože, když mají plno a nestíhají, to pak věci z grilu jsou ještě větší problém...
Fr. palačinky pro děti naprosto OK, ale to neberu jako nějakou gastronomii.

Jako udělat si výlet z Pisaku do Brely... a projít si promenádu, někde posedět, zatancovat si... thumbs up

Kdo má odvahu, nechť to zkusí nad Marušiči u magistrály... jsou tam dvě... a možná se vaří lépe tam, kde to na první pohled vypadá hůř... zejména, když vaří takový "prošedivělý chopperák"... Předpokládám, že vaše chuťové pohárky mile překvapí grinning smiley

P.S. Když to po sobě čtu, tak vypadám jako věčně nespokojený kritik... ale opravdu to tak není.
S klidem doporučím restaurace v Bosně, Maďarsku... i v chorvatském vnitrozemí, ale s chorvatským pobřežím mám asi opravdu problém, jak s kvalitou samotnou, tak zejména v kontextu kvalita služeb / cena
smileys with beer
Re: Pisak
28. 07. 2021 12:20
Pojedl jsem toho v chorvatsku dost...v mimici na plazi cevapi v lepinje..za 25 kun...vyborne...v la bombe skvely tunak...snad i čerstvý..s oblohou za 90 me chutnal...mohu dopurucit...treba zmrzlina tak dobra jako v mimice z vanicky nikde a ze jsme ji sezrali za ty roky...))
avatar Re: Pisak
11. 08. 2021 21:05
Pokusím se, stejně jako loni Brist, srovnat toto letovisko s naší Zavalou. Dostupnost app. velmi podobná, sjezd úzkými silničkami dolů.
Dostupnost moře: pro ty, co pobývají výše podobná, jako Zavala. Prostě si šlápnou do kopečka. Zde navíc ještě dostatek schodů, tudíž vytrénovaná stehna a hýždě po týdenním pobytu jistá.
Moře zde daleko klidnější, neznatelné vlnění a když, tak pouze menší. Klima zde je pocitově mnohem teplejší, ale to jsme vyhodnotili absencí v Zavale neustále povívajícím větříkem. Uličky daleko více rozpáleny a teplo se takto protahuje do pozdních hodin.
Čistota moře srovnatelná, lepší kvalita na odlehlejších plážičkách. Ty jsme chvilku hledali, než jsme našli to, co nám vyhovuje. Za nás nejlepší koupání na posledních lokalitách západním směrem, kde šlo i textil odložit. Kdo zná, tak za novými vilkami Alegro a Amareta. Pak po schodech dolů. Od vilek dále pouze štětová cesta do Marušiči.
Rádi jsme poznali novou lokalitu, obohacující. Navštívili jsme Brely včetně app., kde jsme byli v roce 98, Omiš, Ruskamen, Mimice.
Brela - nyní druhá Makarska, hodně lidí. Ale vyšvihli se celkovou úpravou a nabídkou aktivit. U Petara nejlepší sladoled. Prémiové příchutě za 12Kn/kugla, ale fantazie Takový Sachr dort.....mňamka. A to konzumuji tuto laskominu výhradně v HR, v tuzemsku nic.
Jak jsem psal v jiném vlákně, shlédli jsme i pobřeží z paluby člunu od Mimice po Vrulju.
Měli jsme i příjemné majitele app., jsme v kontaktu. Celkově lze shrnout jako dobrou volbu na poslední týden dovolené, ocenil jsem i blízkost nájezdu na dálnici /17 km/ cestou zpět.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.