Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
avatar Re: Pisak
27. 07. 2021 23:09
Hmmm, konoby zde trochu rozpaky, no uvidíme. Třeba i někde jinde. Zatím pouze v Pelegrinu na víno. Bylo pitelné.
Re: Pisak
28. 07. 2021 06:52
Pro me za jedna a za tucestu to stoji..la bomba u brely...kousek....vse vynikajici a na chorvatsko levné
avatar Re: Pisak
28. 07. 2021 10:02
Pokud se nemýlím, tak toto je tebou zmiňovaná La Bomba, ne?

Že bych to nazval jako "vše vynikající"... no nevím. Maso většinou nijak nedochucené, totéž povrče na žaru... Jako neurazí, ale za nás takové "neslané, nemastné, nevýrazné"... (a to osobně opravdu na grilu víceméně pouze solím, pepřím a bylinky, žádná "grilovací koření" nepoužívám). Podobně u nich dopadá i zeleninový salát... pouze nakrájené, neochucené... Nedejbože, když mají plno a nestíhají, to pak věci z grilu jsou ještě větší problém...
Fr. palačinky pro děti naprosto OK, ale to neberu jako nějakou gastronomii.

Jako udělat si výlet z Pisaku do Brely... a projít si promenádu, někde posedět, zatancovat si... thumbs up

Kdo má odvahu, nechť to zkusí nad Marušiči u magistrály... jsou tam dvě... a možná se vaří lépe tam, kde to na první pohled vypadá hůř... zejména, když vaří takový "prošedivělý chopperák"... Předpokládám, že vaše chuťové pohárky mile překvapí grinning smiley

P.S. Když to po sobě čtu, tak vypadám jako věčně nespokojený kritik... ale opravdu to tak není.
S klidem doporučím restaurace v Bosně, Maďarsku... i v chorvatském vnitrozemí, ale s chorvatským pobřežím mám asi opravdu problém, jak s kvalitou samotnou, tak zejména v kontextu kvalita služeb / cena
smileys with beer
Re: Pisak
28. 07. 2021 12:20
Pojedl jsem toho v chorvatsku dost...v mimici na plazi cevapi v lepinje..za 25 kun...vyborne...v la bombe skvely tunak...snad i čerstvý..s oblohou za 90 me chutnal...mohu dopurucit...treba zmrzlina tak dobra jako v mimice z vanicky nikde a ze jsme ji sezrali za ty roky...))
avatar Re: Pisak
11. 08. 2021 21:05
Pokusím se, stejně jako loni Brist, srovnat toto letovisko s naší Zavalou. Dostupnost app. velmi podobná, sjezd úzkými silničkami dolů.
Dostupnost moře: pro ty, co pobývají výše podobná, jako Zavala. Prostě si šlápnou do kopečka. Zde navíc ještě dostatek schodů, tudíž vytrénovaná stehna a hýždě po týdenním pobytu jistá.
Moře zde daleko klidnější, neznatelné vlnění a když, tak pouze menší. Klima zde je pocitově mnohem teplejší, ale to jsme vyhodnotili absencí v Zavale neustále povívajícím větříkem. Uličky daleko více rozpáleny a teplo se takto protahuje do pozdních hodin.
Čistota moře srovnatelná, lepší kvalita na odlehlejších plážičkách. Ty jsme chvilku hledali, než jsme našli to, co nám vyhovuje. Za nás nejlepší koupání na posledních lokalitách západním směrem, kde šlo i textil odložit. Kdo zná, tak za novými vilkami Alegro a Amareta. Pak po schodech dolů. Od vilek dále pouze štětová cesta do Marušiči.
Rádi jsme poznali novou lokalitu, obohacující. Navštívili jsme Brely včetně app., kde jsme byli v roce 98, Omiš, Ruskamen, Mimice.
Brela - nyní druhá Makarska, hodně lidí. Ale vyšvihli se celkovou úpravou a nabídkou aktivit. U Petara nejlepší sladoled. Prémiové příchutě za 12Kn/kugla, ale fantazie Takový Sachr dort.....mňamka. A to konzumuji tuto laskominu výhradně v HR, v tuzemsku nic.
Jak jsem psal v jiném vlákně, shlédli jsme i pobřeží z paluby člunu od Mimice po Vrulju.
Měli jsme i příjemné majitele app., jsme v kontaktu. Celkově lze shrnout jako dobrou volbu na poslední týden dovolené, ocenil jsem i blízkost nájezdu na dálnici /17 km/ cestou zpět.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Pisak
04. 10. 2021 13:01
Nazdar fousi....me se ta tvoje srovnavaci recenze moc libila..cetl.jsem.ji nekolikrat...
Ja jezdim do mimic radu let a mel.jsem.dojem vyvolany forem zda jsem o neco neprosel kdyz jsem.nebyl na hvaru...srovnani pro mne zajimave..protoze pro me traveni dovolene je nejdulezitejsi more...rad se koupu plavu kilometer I vic ve vode jsem porad...takze pri tvem srovnani ten svah od omise po brelu nwvychazi nejhure a to je dobre...jeste jednou dik..
avatar Re: Pisak
05. 10. 2021 19:17
Díky, snažím se to objektivně popsat bez preference některé lokality. Postřehy tak, jak to vnímáme a shodli jsme se na tom. Jasně, Zavala je druhý domov a může to svádět k vyzdvižení této destinace, ale není tomu tak. I tam vnímáme změny, ne vždy k lepšímu.
Proto jsme přistoupili k variantě obměny místa pobytu na poslední týden, míníme takto poznat více míst, určitě je to obohacující.
Na milovaný Hvar se budeme vždy rádi vracet i z důvodu pobytu omladiny, kterou jsme Hvarkou silně infikovali. Ale rozsáhlost pobřeží nabízí netušené možnosti, tak proč ne. Proto padla letos volba na Pisak, ať neodbočuji od tématu.
Re: Pisak
12. 10. 2021 13:15
Me hlavne zaujala informace ohledne more a pocasi ja jsem plavec a klidnejsi more a slabsi vitr uvitam...pro plavano lepsi a teplo nikdy neskodi takze zustanu v mimici...je skvele ze muzu plavat dlouho podel pibrezi a jsem stale u brehu..to.kdybych si lokl...))
avatar Re: Pisak
12. 10. 2021 14:26
Muci, plavat podél pobřeží můžeš kolem celého Chorvatska. Začít na Istrii a končit v Dubrovníku. U břehu budeš stále.
To já plavu ...směr Itálie....ale pouze k bojkám a zpět. A řeknu ti, někdy je protiproud poměrně silný, že jsem rád, že už jsem na břehu.
Re: Pisak
13. 10. 2021 08:03
Proto mas plny bricho...to je pivo zmrzlina cocteil hranolky to vse pred obedem...potom ryba maso opet hranolky...syr a rajcata zakusek zmrzliny na...ses jak ten zralok co spolk delo..ale k pisaku..je krasne umisteny..kozi stesky smerem na brelu uzasny...krasna prochazka...
avatar Re: Pisak
13. 10. 2021 10:32
Tak plavání...nebo procházka? Krásně procházet se můžu i s plným břichem i v Tučepech a ne hladový do kopce v Pisaku.
Plaveme nejspíš oba abychom zlikvidovali nějaké kalorie a mohli se opět lehce najíst. Ty na pláži, já v hotelu.
Re: Pisak
29. 07. 2022 16:19
Zdravím, vrátil se už letos někdo s Pisaku? Rád bych nějaké info. Díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.